Aktuální info

Založil peki, 17.04.2014, 07:17:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Luky1987

Danyboy a Izmael10 - nevím, zda to je vaším věkem (nic proti mladým stavitelům ;) ) kluci, ale naprosto jste nepochopili kontext mé zprávy.
Že je lepší nic nepsat jsem myslel vzhledem k dřívějším reakcím na moji osobu v již smazaných vláknech.
Proto se poslední rok dva na kostkách raději moc neangažuji.

Rozhodně se k tomu měl někdo ofociálně vyjádřit ihned, když se to začalo řešit. (nevím ovšem, zda to Peki věděl)
Co je ale zajímavé, že největší kritici ohledně poměrů a organizace na Lipně tam byli letos znovu a zpravidla se večer u prasete nejvíce tlačili ::)

VocucBat

Danyboy a Izmael... Vy jste to asi špatně pochopili tam nic o neozývání se není... :)

Izmael10

Citace od: vocucbat kdy 27.08.2014, 17:20:49
Danyboy a Izmael... Vy jste to asi špatně pochopili tam nic o neozývání se není... :)

Citace od: Luky1987 kdy 27.08.2014, 13:42:07
Vážně je lepší nic nepsat, nijak se neangažovat, držet hubu a krok a v klidu si doma stavět.

Nie?  ::)

VocucBat

Dobře spletl jsem se... Vyřiďte si to sami, mě do toho nic není protože podle vašeho měřítka nejsem vystavovatel, když jsem nebyl na Lipně...

Petronel

#34
Citace od: gearcs kdy 27.08.2014, 12:54:44
Citace od: Luky1987 kdy 26.08.2014, 10:22:02
Dle mých informací se bude bourání konat 17.10.2014 - 19.10.2014.
Aspoň někdo má tyto informace. Možná, že by bylo dobré napřed se zeptat kostkařů, jejich díla koneckonců výstavu tvoří. Taky to mohl být místo 17.10. konec listopadu... ::) Ale nevadí mi tam stavbu nechat trochu déle.

Mám stejný názor jako gearcs a všichni, co se nebáli a napsali sem, že je tento postup dost zaskočil.
Osobně se mi to také moc nehodí, v říjnu mám v práci nabitý program,ale budu se to snažit přizpůsobit, rád bych se tam objevil.
Více mi vadí to co ostatním, nikdo se nás nejen nezeptal,ale nikdo nás ani neinformoval. Museli jsme to zjistit sami.

germik

Hmm, tak super, tenhle vikend teda opravdu nemuzu  :(. Osobne si taky myslim ze nam to nekdo mohl dat vedet - vloni se o tom vedelo dost brzy...

(Psano z mobilu, proto diakritika)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

danyboy

#36
Citace od: Luky1987 kdy 27.08.2014, 15:40:08
Danyboy a Izmael10 - nevím, zda to je vaším věkem (nic proti mladým stavitelům ;) ) kluci, ale naprosto jste nepochopili kontext mé zprávy.
Že je lepší nic nepsat jsem myslel vzhledem k dřívějším reakcím na moji osobu v již smazaných vláknech.
Proto se poslední rok dva na kostkách raději moc neangažuji.

Rozhodně se k tomu měl někdo ofociálně vyjádřit ihned, když se to začalo řešit. (nevím ovšem, zda to Peki věděl)
Co je ale zajímavé, že největší kritici ohledně poměrů a organizace na Lipně tam byli letos znovu a zpravidla se večer u prasete nejvíce tlačili ::)

Ten tvhj predesly koment ma vice vyznamu. Takze jestli si to myslel tak ci tak. To se nedovim.

Kuba

#37
Citace od: Luky1987 kdy 27.08.2014, 15:40:08
Co je ale zajímavé, že největší kritici ohledně poměrů a organizace na Lipně tam byli letos znovu a zpravidla se večer u prasete nejvíce tlačili ::)

Tahle věta není zrovna trefná, jestliže byla mířena na některé konkrétně, tak je určitě pěkně naštve. ( prasátko bylo bonus, dík za něj, ale na prase stáli všichni stejnou frontu ).  Osobně nemám s čím porovnávat, loni jsem pouze postavil, přespal a ráno zmizel. Nebyl jsem loni ani na zahajovacím večeru, ani na ukončení. Ale nevšiml jsem si, že zde někdo v tomto vlákně kritizoval poměry z loňska, pouze tu všem vadilo, že jaksi jsme se museli dovědět datum posunu sami. Kdyby to sem nepověsila Hana129, která si toho všimla první, bůh ví, kdy by jsme se to dověděli. Já osobně na stránky Lipnopoint nemám potřebu chodit. Takže jsem se to taky mohl dovědět, až bych měl v práci nahlášené volno a zajištěné auto na převoz, domluvený jiný program na polovinu října, apod... No fakt díky!!! Taky se na to ti lidi můžou příští rok opravdu vyprdnout, jestliže se bude argumentovat tím, že mají držet hubu, protože měli prase.

Škoda, že zde není kniha nápadů. Protože myslím, že někteří by raději místo prasátka uvítali nějaké to základní občerstvení u stavění. Co tak pro příště na výstavy nakoupit i nějaké to základní občerstvení, minerálky v 1,5l petce, chleby, a nechat udělat třeba rybí pomazánku. Např. na aukci se toho vybralo dost. Klidně to finančně může jít tedy z takových věcí. Někteří lidi se věnují stavění prakticky po celou dobu stavěcího dne, pak takovéto věci lehce podcení, a když zjistí, že nemaj už vodu, obchod je zavřený...  ... někdo chodí pít na záchod, jiní na předražené pití do restaurací...
Toť, pouze nápad, nikoliv kritika...

VocucBat

Hlavně by do příště stálo za to oznámit prodloužení prvně vystavovatelům...

Mně to problém nedělá, trochu jsem s tím prodloužením počítal od konce května, ale chápu že větším stavitelům a hlavně lidem, kteří tam musí jet ano...

peki

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 27.08.2014, 14:11:41
.......... Jde jen o to, že spoustu stavitelů zarazilo, že bez jediného upozornění byl posunutý termín. Tedy někdo, kdo to schválil, to musel bral jako úplnou samozřejmost, nebo si Lipno termín posunulo úplně samo?

Ano bral jsem to jako samozřejmost, LP si nic samo neposunulo, kopíruje se loňský "model" - pro velký úspěch výstava prodloužena o 14 dní

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 27.08.2014, 14:11:41
Je mi vlastně i jedno, jestli tam budu mít vystaveno o 2 týdny dýl modely

Předpokládal jsem, že většina je na tom stejně.

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 27.08.2014, 14:11:41
Opravdu tu jde některým pouze o slušnost a Lipno to mělo nejdříve veřejně probrat na kostkách.

LP to probralo se mnou už na začátku při stavění, nebylo jasné jestli se bude prodlužovat (výstava se rozjížděla pomalu a návštěvnost byla v polovině prázdnin za čísly z roku 2014 až v srpnu se to srovnalo). Než jsem to sem stihl napsat už to tu bylo a já byl na táboře s velmi omezeným přístupem k internetu.

Citace od: danyboy kdy 27.08.2014, 13:54:13

Protože se všichni kdo měli nějaký problém bojíí!!
Koho ?
Čeho?

Citace od: danyboy kdy 27.08.2014, 13:54:13
A těch nespokojených vystavovatelů je to plno..  :)

Můžete mi říci s čím? Abych věděl co zlepšit nebo se rovnou poučil co kdo na jiných výstavách dělá/bude dělat lépe (tedy aby z toho bylo něco i pro kostky)

Opravdu uvítám konstruktivní návrhy. 

Kuba

#40
Citace od: peki kdy 30.08.2014, 09:24:00
Citace od: danyboy kdy 27.08.2014, 13:54:13
A těch nespokojených vystavovatelů je to plno..  :)

Můžete mi říci s čím? Abych věděl co zlepšit nebo se rovnou poučil co kdo na jiných výstavách dělá/bude dělat lépe (tedy aby z toho bylo něco i pro kostky)

Opravdu uvítám konstruktivní návrhy. 

Danyboy nejspíš myslel, že nespokojených vystavovatelů je tu plno ve věci termínů, tedy že vázla informovanost a diskuze mezi vystavovateli na toto téma nebyla vůbec rozjeta, tedy zda ...ano/ne... prodloužit výstavu.
Možná by stačilo, pro příští výstavy mít termíny zvoleny tak, aby v nich měli všichni předem jasno. Pokud by byla touha prodloužit výstavu, nejprve to probrat,"a za v času" aby měli všichni možnost naorganizovat si podle toho čas. Podle reakcí, co jsou zde ve vláknu, lidem ani nevadí, že tam budou mít něco déle, spíše už někteří měli na ten termín jiné plány a teď to může způsobit některým problémy. Já si taky nemohu vzít v práci dovolenou kdy se mi zlíbí, ale musím se i domluvit s kolegy. V říjnu plánujeme školní sraz z VŠ.Takže jsem rád, že konečně vím datum a i v této věci mohu oponovat spolužákům kdy nemohu.

Taky by se neměl termín výstavy automaticky posouvat podle toho zda je někdo v těch správných číslech či nikoliv. Ale podle toho, zda to vyhovuje vystavovatelům, tedy těm co stvořili něco pro to, aby ta výstava mohla vůbec být. Jinak řečeno neupřednostňovat BYZNYS nad lidi.

Nechci Peki, aby jsi to vnimal jako kritiku, nebo kdokoliv jiný, pouze je to konstruktivní návrh jak s termíny do budoucna.

papluh

Možno by stačilo viac transparentnosti a informovania. Hlvnae ak táto možnosť bola v hre od začiatku, prečo to tak nebolo prezentované. Slušnosť káže dať vedieť podmienky dopredu a ak ich vystavovateľ akceptuje a organizátor dodrží, tak nemá kto čo sa urážať.

V LipnoPoint by sa mali rozhodnúť, či je tá výstava o zákazkových stavbách (a teda len biznis) alebo aj o určitej komunite a podľa toho sa správať.

Môje návrhy vylepšení by zneli asi takto:
- oznámiť možnosť predĺženia už na začiatku pri prihlasovaní, s tým že sú známy pevný alternatívny dátom (max 2)
- stanoviť a zverejniť už na začiatku pevný dátum do kedy bude predĺženie potvrdené a dodržať to. Nemôže byť flexibilita len na jednej strane.
-  predĺženie dať vedieť oficiálne a nie štýl JPP
- spraviť dotazník pre vystavovateľov kde sa vyjadrí na organizačné otázky : môžem ponechať model do predĺženého dátumu, prídem si zbúrať sám,...


Osobne mi je to z pohľadu materálu jedno, či tam bude o pár týždňov dlhšie. Organizačne je mi to horšie, tak ako na stavanie sa mi podarilo dať si služobnú cestu v tom originálnom dátume. Na predĺžený to nehrozí.
Mám pocit, že viacerím ľudom tiež, že niekto im náhle preorganizuje program ako či tam kocky ostanú dlhšie. Treba si uvedomiť, že pre nezákazkových staviteľov to nieje biznis ale zásah do voĺného času, tj osobné.


P4tr1cius

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 30.08.2014, 11:35:26
... Jinak řečeno neupřednostňovat BYZNYS nad lidi....

;D ;D

Sa priznám, tak dobre som sa už dávno nepobavil. Už len k tomu dodať: "Dobro vždy zvíťazí nad zlom!"


Petronel

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 30.08.2014, 11:35:26
Citace od: peki kdy 30.08.2014, 09:24:00
Citace od: danyboy kdy 27.08.2014, 13:54:13
A těch nespokojených vystavovatelů je to plno..  :)

Můžete mi říci s čím? Abych věděl co zlepšit nebo se rovnou poučil co kdo na jiných výstavách dělá/bude dělat lépe (tedy aby z toho bylo něco i pro kostky)

Opravdu uvítám konstruktivní návrhy. 

Danyboy nejspíš myslel, že nespokojených vystavovatelů je tu plno ve věci termínů, tedy že vázla informovanost a diskuze mezi vystavovateli na toto téma nebyla vůbec rozjeta, tedy zda ...ano/ne... prodloužit výstavu.
Možná by stačilo, pro příští výstavy mít termíny zvoleny tak, aby v nich měli všichni předem jasno. Pokud by byla touha prodloužit výstavu, nejprve to probrat,"a za v času" aby měli všichni možnost naorganizovat si podle toho čas. Podle reakcí, co jsou zde ve vláknu, lidem ani nevadí, že tam budou mít něco déle, spíše už někteří měli na ten termín jiné plány a teď to může způsobit některým problémy. Já si taky nemohu vzít v práci dovolenou kdy se mi zlíbí, ale musím se i domluvit s kolegy. V říjnu plánujeme školní sraz z VŠ.Takže jsem rád, že konečně vím datum a i v této věci mohu oponovat spolužákům kdy nemohu.

Taky by se neměl termín výstavy automaticky posouvat podle toho zda je někdo v těch správných číslech či nikoliv. Ale podle toho, zda to vyhovuje vystavovatelům, tedy těm co stvořili něco pro to, aby ta výstava mohla vůbec být. Jinak řečeno neupřednostňovat BYZNYS nad lidi.

Nechci Peki, aby jsi to vnimal jako kritiku, nebo kdokoliv jiný, pouze je to konstruktivní návrh jak s termíny do budoucna.


Líbí se mi celý text co právě napsal Kuba, má na věc správný názor. Vidím to stejně.
No vlastně i tvůj předchozí příspěvek byl trefný, včetně části s knihou nápadů.

Kuba

Citace od: P4tr1cius kdy 30.08.2014, 18:33:14
Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 30.08.2014, 11:35:26
... Jinak řečeno neupřednostňovat BYZNYS nad lidi....

;D ;D

Sa priznám, tak dobre som sa už dávno nepobavil. Už len k tomu dodať: "Dobro vždy zvíťazí nad zlom!"



Buď jsem tě jenom nepochopil, nebo jsem blbec....   
.
.
.
Jinač, souhlas s Papluchem, napsal to perfekně  ;)

peki

Má ještě někdo z vystavovatelů zájem o vygravírování kostky se svým nickem,jménem či www? Instrukce zde

peki

#46
Potřebovali bychom pomoc s nějakým doprovodným textem 2 - 3 odstavce do pamětní knihy . Zejména:
1) společné projekty
- space
- castle
- western
- mikropolis
- vlaky
- piráti

2) k velkým MOC 1 m 2 a více
3) k ostatním MOC vypíchnout  1 odstaveček vypíchnout zajímavost
4) k zakázkovým stavbám (i loňským) 1-2 odstavce.

Posílejte texty  SZ na milanv. potřebovali bychom to dokonce příštího týdne. Texty použijeme podle místa které bude k dispozici, nemohu garantovat že se na všechno dostane. Byli bychom rádi pokud bychom moli vybírat. Cílem textů je to trochu oživit.

Díky

Kuba

Napíšu western

Co se od článku očekává? :

Jak dlouho trvala stavba? , rozměry?, Kdo se na dioramatu podílel? (jen přezdívky, nebo i jména stavitelů), ...

peki

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 09.09.2014, 11:07:02
Napíšu western

Co se od článku očekává? :

Jak dlouho trvala stavba? , rozměry?, Kdo se na dioramatu podílel? (jen přezdívky, nebo i jména stavitelů), ...

Není mnoho místa, takže bych se zaměřil na úvod nějaké informace o MOC  velikost, stavitele stači nicky potom spíše nějaký popis co to znázorňuje, zajímavosti  atd.. Nevím jaká bude kvalita fotek  ;D tak aby bylo když tak poznat o co jde  >:D

milanv

Citace od: peki kdy 09.09.2014, 11:11:23
Nevím jaká bude kvalita fotek  ;D tak aby bylo když tak poznat o co jde  >:D

Peki, počkej až tě potkám!  >:D
Pán na Žlutém hradě

milanv

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 09.09.2014, 11:07:02
Napíšu western

Co se od článku očekává?

Díky. Co se očekává:

U společných rozhodně seznam zúčastněných. A pak si každý může vybrat: buď se zaměří na téma (napíše třeba historku, co se teď tam odehrává) nebo na stavbu (jak se to skládalo, zajímavosti jako první dioráma tohoto druhu, čím jsme se inspirovali třeba ze světa atp.). Jen pamatujte, že to má být v prvé řadě zajímavé pro kostkaře, ne pro novináře. Takže oblíbené novinářské otázky jako počet kostek, průměrná váha jedné kostky atp. můžete s klidem vynechat :)

Rozsah 1-2 krátké odstavce čili podobně jako jsou třeba popisky u zakázkových staveb přímo na Lipně.
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Bude zájem i o popisky k pirátskému dioramatu?

peki

Citace od: Ryxe kdy 09.09.2014, 18:01:01
Bude zájem i o popisky k pirátskému dioramatu?
Jasně, říkal jsem si že jsem na něco zapomněl  ;)

peki

Gravírování kostek. Nyní půjdou do výroby nicky a jména.

Hardegon

Tak to je moc pěkný  ;)

Micho

Aj mne sa to veľmi páči, nevedel som si to predstaviť, ako to bude vyzerať.   8)

Petronel


peki

#57
 Pamětní kniha: 1.170 Kč za 1 ks

seznam registrovaných objednávek zde (kdo není na seznamu tak se s ním nepočítá)

Platby z ČR/SR pouze   (v Kč)
==========================
číslo účtu: 2600219371
kód banky: 2010


kontrolu platby ověříte výpisem z transparentního účtu zde

Vystavovatelé LP 2014, kteří knihu objednají,  zatím nic platit nemusí. Udělám vyúčtování včetně odměny. Tím neříkám že nikdo nebude třeba (později) doplácet.

Ostatní pošlou požadovanou částku do poznámky pro příjemce napíšou svůj nick + kniha

Potřebujeme uzavřít seznam závazných objednávek, a zadat tisk:půlnoc úterý 7. října

Díky stávajícímu počtu výtisků, jsme na maximální možné slevě. Pokud bude chtít někdo sólo dotisk, později budou to pro všechny jenom komplikace a zatím není nikde řečené že se bude realizovat.   
 

Micho

Takže cena je 1.170 českých za 1 ks fotoknihy, správne?

Citace od: milanv kdy 01.10.2014, 20:26:25
Ahoj.

Tak jdeme do finále!

Díky vašemu velkému zájmu jsme dosáhli na nejvyšší možnou množstevní slevu, tj. ještě vyšší než jsem předtím zařídil já "bokem". Díky tomu získáváme:

* kniha bude v tvrdé vazbě
* kvalita papíru ani tisku není nijak dotčena
* cena se i tak dostala na úžasných 1170 za kus(!)
* kniha bude předávána na společenském večeru na bourání Lipna

Zbývá dořešit placení a dopravu.

K placení: Peki nabídl použití klasického transparentního účtu Kostek, takže získáte všechny jeho výhody: uvidíte svou platbu atp. Detaily "prováděčky" pošle Peki.
termín platby: za mě platí termín půlnoc příštího úterý, tj. 7. října 23:59:59. Výjimky řešte prosím s Pekim.
@Peki: seznam objednávek je aktualizovaný v prvním příspěvku. Celkem zatím 26 knih.

K dopravě: počítám se všemi na Lipně. Jakékoliv jiné požadavky prosím hlaste do tohoto vlákna. Např. vyzvedne za vás kamarád nebo chcete poslat poštou a domluvit se na poštovném. Obzvláště u poštovného se domluvte předem, ať nejsou zmatky u placení.
termín nahlášení dopravy: pokud bude potřeba platit nebo měnit poštovné, tak viz termín placení. Jinak čtu toto vlákno až do pátečního poledne před bouráním Lipna, tj. 17. 10. 12:00:00

Změny objednávek: např. se bude chtít někdo ještě přidat - hlašte prosím do tohoto vlákna

Díky všem!

milanv

Citace od: Micho kdy 02.10.2014, 17:13:02
Takže cena je 1.170 českých za 1 ks fotoknihy, správne?

Přesně tak.
Pán na Žlutém hradě