(Vlastní) Chrám sv.Víta

Založil Ryxe, 01.07.2013, 22:07:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Dnes jsme po dvou týdnech, co horní část byla oddělena a postavena na konferenčím stolku, (Díky čemuž jsem viděl z televize jen pravý horní roh ;D) zkompletovali chrám zase do celku. Téměř celá jižní strana je už hotova, jde o to dotáhnout dokonce zábradlí okna a střechy nad kaplemi. Uzavírá se tedy prostor hlavní lodi, z půlky už je hotový i její strop. Z interiéru zbývá dotáhnout pár kousků zdiva, část dlažby a zbytek inventáře a pak už jen dokončit nástavby věží. 

peki

Vypadá to opravdu perfektně  :o 

Hardegon

Je to skvěle promakaný. Klobouk dolu.  :o

honzicek22

Kvůli tomuhle krasavci bych televizi klidně oželel i déle  :)

Chairudo

Opravdu umělecké dílo, máš můj obdiv. :o
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ryxe

Díky kluci ;). Momentálně jsem dokončil jednu ze západních věží. Ještě tedy chybí nějaká zasklení, ale to už je detail ;D. Výška se zastavila na přesně dvou metrech.

Daniel


Chairudo

AAAH to je nádhera :D
Na příští rok si musím udělat hodně času na focení 8)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki


znouzectnost

Kurňa to je obluda velikáááánská....
Jak velká část to je? 1/6?

Teprve teď mi začíná docházet, že to bude monstrum a všechny nás to sežere  >:D
Gratuluju k té kráse

Luky1987

Konečně má ten váš hafan pořádnou boudu  ;D

Bard

#71
Kdybys nenapsal, že ta věž má na výšku 2 metry, tak bych z fotky usoudil, že jsi hobit.  ;)

Vypadá to nádherně!!!

Kuba

Roste jak z vody. Děláte doma ve volném čase momentálně něco jiného, než že stavíte z Lega?  :)

Je to velice krásné. Tohle bude zaručeně jeden z hitů příštího Lipna.

Ryxe

Díky moc za komentáře ;)
Citace od: znouzectnost kdy 19.11.2013, 09:09:27
Kurňa to je obluda velikáááánská....
Jak velká část to je? 1/6?

Teprve teď mi začíná docházet, že to bude monstrum a všechny nás to sežere  >:D
Gratuluju k té kráse
Ne tato část až bude hotova bude 1/4 celého modelu.

Citace od: Luky1987 kdy 19.11.2013, 09:39:42
Konečně má ten váš hafan pořádnou boudu  ;D
To by měla pěkně nákladnej bejvák ;D. Jen ať si zůstane ve svém pelechu >:D

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 19.11.2013, 12:00:40
Roste jak z vody. Děláte doma ve volném čase momentálně něco jiného, než že stavíte z Lega?  :)

Je to velice krásné. Tohle bude zaručeně jeden z hitů příštího Lipna.
No, popravdě už si moc nepamatuju jak to vypadá přijít z práce domů a jen tak se rozvalit na gauč a nic nedělat ;D.  Z časových důvodů už jsme si práce na stavbách museli se Sannou rozdělit. Mě zůstala jen katedrála a Sanna dělá románskou baziliku a ostrov pro pirátské diorama. Lego holt teď máme všude ;D

Mtron

WOOOW, fantazie. To ti nevím zda ostatní mají něco stavět. Myslím a nebudu daleko od pravdy, že u tohohle modelu bude asi dlouhá fronta. Bravurní práce obdivuji tvůj zápal a energii. Držím palce ať to roste. Moc se těším na LIPNO 2014. Vůbec se mi nechce stavět moje rudá základnička, protože takovou pecku nikdy nepostavím.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Ryxe

V pátek jsme odváželi první část z bytu do ateliéru, aby byl na vánoce prostor na stromek ;D. Bohužel jsem nestihl dodělat druhou věž, zpozdily se nějaké objednávky, tak se bude dodělávat až to dorazí... Aby další část navazovala bez problémů, postavil jsem úzký pruh na šířku jedné kaple a jednoho lodního oknai, tudíž už jsem se dostal kousek přes jednu čtvrtinu. Momentálně se na severní straně pomalu přibližuji ke křížení, to ale zatím na fotkách není.
Fotky jsou ze čtvrtka, tesně před balením

Hardegon

Monumentální. Taky mi přijde, že to roste strašně rychle.

richchie

wow, tak toto a hardegonove anticke divadlo budu hlavnymi tahunmi lipna  ;) Cloveku sa ani verit nechce ze taketo megadiela sa daju postavit z lega

soulofnight

Smekám před fantazií při navrhování a rozkladu jednotlivých částí. A také nad trpělivostí.

Ta Bitva u Černé brány (je vidět v poličce za Vítem na fotce č.29) vypadá jako napichovátko na jednohubky.

Pán Kostiček - Tři věže.

Držím palce a budeme se s rodinou těšit na Lipno 2014.
;)

Chairudo

#79
Tohle bude jeden z mála ne jen Českých, ale i světových unikátů!!!
To že kromě nádherného exteriéru děláš i exklusivní interiér, to musí "nejen kvůli stabilitě" stavění hodně komplikovat.
Držím ti palce ať se ti daří s do června to stihneš ;D

jinak bych velice rád viděl vnitřní design věže když budeš mít nějakou fotečku...
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ryxe

Díky moc, takovéto komentáře moc potěší :D.
Pokud jde o vnitřky západních věží, ty nafotit nejdou, každé patro je překryto stropem.
Jižní věž, kterou teď stavím, klidně z vnitřku nafotím, i když to není nic ekluzivního ;D.

Přidávám nové fotky. Týden před Vánocemi jsem rozpracoval druhý blok ze čtyř. Postavil celé venkovní zdivo do výšky bočních kaplí a na Vánoce vše sbalil a uklidil, aby byl kam dát stromek a abych si udělal od LEGA takovou malou dovolenou. Minulý víkend jsem to zase vytáhl a postavil jižní věž do výšky prvního patra a tento víkend jsem se věnoval sloupům a klenbám nesoucím zdivo hlavní lodi, dlažbě, instalaci lavic a dřevěného oltáře s ukřižovaným Kristem. Bohužel došly round dílky a tak jsem musel stavbu sloupů zatím přetušit... :-\

Ryxe

Pomalu se blížím k finále druhé části.Velká jižní věž už je vytažena až nahoru. Nejsou úplně dokončeny jen malé věžičky na ochozu. a chybí dodělat jedno lodní okno za věží. Trpím hlavně nedostatkem tmavě šedých round bricků, kterých to žere po tisících ;D

cendix


Hardegon

Je to pecka. A jak jsou vidět i interiéry, tak ta stavba zvedá laťku hodně vysoko.

Luky1987

Jdu si na "mrakodrap" přistavět dalších pár pater.

Sanna

Po nějaké době jsem pokročila ve stavbě baziliky. Postavila jsem jednu z věží a jižní část lodi na úroveň, kde bude začínat střecha. Toto je asi třetina celé délky stavby. Byla bych moc ráda za každý nápad nebo názor, co a případně jak ještě vylepšit ;).

cendix

Trochu bych odlehčil ta okna, pokud to půjde.

Mr. Cube


peki

Dneska "ireportážu" jestli se to tak dá nazvat v rámci relace zuřivého reportéra na rádiu Impuls. Zatím to není na webu 

Chairudo

Citace od: peki kdy 06.02.2014, 09:14:33
Dneska "ireportážu" jestli se to tak dá nazvat v rámci relace zuřivého reportéra na rádiu Impuls. Zatím to není na webu 

Pěkné že už se šíří reklama na letošní Lipno, akorát se teď musím postarat aby autodrom opravdu jezdil ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr