nápad -"Micropolis" (vhodné pro společný projekt)

Založil Togaran, 09.06.2013, 10:20:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hlasujte prosím jaké chcete stavit měřítko

A) auto = tile 1x1
B) auto = 2x1 (standard micropolis)
C) auto = cca 4x2
nebudu stavit, ale rád bych viděl měřítko A)
nebudu stavit, ale rád bych viděl měřítko B)
nebudu stavit, ale rád bych viděl měřítko C)

atasoft

zkusil jsem v LDD nakreslit rozměrově rozhraní pro:

- řeku
--- spojení asi bude muset být v rozích, jak naznačeno, běhy kamenné

- železnice - předpokládám 2-kolejka
--- na jedné straně naznačeno křížení se silnicí
--- na vzdálenější straně "pešunk" do krajiny
--- vizuálně mi to takhle s náspem s středním pruhem připadalo lepší
--- pozice vzhledem k modulu zatím neupřesněna, nejspíše střed v 16-studovém základním modulu

to že to končí v řece nevadí, v reálu je tam most :-)


Ondrej


Martins

Ahoj kolegové,
posílám hrubý návrh své části projektu - nemocnice. V modelu chybí detaily na střechách a zahradách a také auta apod. Také to celé stojí na baseplatu, což samozřejmě v reálu nebude. Tyto věci ignorujte.

Prosím vás ale již teď o kritiku, připomínky, nápady a to vše ještě v době, než začnu shánět kostky... A nešetřete mě, chci aby to byla plnohodnotná součást díla!  :)

Díky!

Togaran

Mě se to líbí, hezký, jak je vyšší budova natočená :) Už se těším až tam budou i stromky a nějaký zpestření.

Pár postřehů:
- Byl bych pro, aby byla silnice kolem dokola na všech stranách. Zjednoduší to navazování.
- Podle mě by mohly být chodníky šedé (silnice černé a přechody bílé)
- Přechody bych nechal jen na standardních místech (na 4. studu od rohu), aby dobře navazovaly všechny moduly a nemuseli jsme na místě přetileovávát.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

germik

Ony by ty přechody šly udělat hodně pěkně z plates 1x1 - nacvakané na sebe a položené - na střídačku černé a bílé...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Martins

Díky za podněty!

Citace od: Togaran kdy 11.02.2014, 08:44:44
- Byl bych pro, aby byla silnice kolem dokola na všech stranách. Zjednoduší to navazování.
Počkej, ale to právě způsobí, že silnice pak budou 4 study a to už budou spíš dálnice. Měl jsem za to, že každá "buňka" řeší silnici ze dvou stran, díky čemuž vznikne rastr ze silnic o šířce 2 study...

Citace od: Togaran kdy 11.02.2014, 08:44:44
- Podle mě by mohly být chodníky šedé (silnice černé a přechody bílé)
Tady jsem trochu vycházel z toho, že mám ty ploty 4x1 v bílé barvě, šedou nemám... kdyžtak to udělám jinak, třeba z tiles na hranu...

Citace od: Togaran kdy 11.02.2014, 08:44:44
- Přechody bych nechal jen na standardních místech (na 4. studu od rohu), aby dobře navazovaly všechny moduly a nemuseli jsme na místě přetileovávát.
Ok, ale viz reakce na první podnět, nic se nepřetilovává, každý si řeší silnice jen na jedné straně a přechody si tedy může udělat kde chce...

Tak jak? Dík

bubutymmy

Nebude trošku realističtější místo plůtků dát zídku? http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=4865
V tomhle měřítku by to byl plot z víc než metrových děr...
Každopádně ale líbí...

Togaran

Citace od: xtitus kdy 11.02.2014, 09:47:28
Díky za podněty!
Citace od: Togaran kdy 11.02.2014, 08:44:44
- Byl bych pro, aby byla silnice kolem dokola na všech stranách. Zjednoduší to navazování.
Počkej, ale to právě způsobí, že silnice pak budou 4 study a to už budou spíš dálnice. Měl jsem za to, že každá "buňka" řeší silnici ze dvou stran, díky čemuž vznikne rastr ze silnic o šířce 2 study...
Tak jak? Dík

Já jsem pro standard, tedy moduly 32x32 s silnicí okolo. Nevypadá to jako dálnice. Viz odkazy v prvním příspěvku:

flickr 1
flickr 2 - tady se jedná o čtvrtku modulu 32x32
flickr 3
http://virtualmicropolis.com/
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Martins

Citace od: Togaran kdy 11.02.2014, 14:36:42
Citace od: xtitus kdy 11.02.2014, 09:47:28
Díky za podněty!
Citace od: Togaran kdy 11.02.2014, 08:44:44
- Byl bych pro, aby byla silnice kolem dokola na všech stranách. Zjednoduší to navazování.
Počkej, ale to právě způsobí, že silnice pak budou 4 study a to už budou spíš dálnice. Měl jsem za to, že každá "buňka" řeší silnici ze dvou stran, díky čemuž vznikne rastr ze silnic o šířce 2 study...
Tak jak? Dík

Já jsem pro standard, tedy moduly 32x32 s silnicí okolo. Nevypadá to jako dálnice. Viz odkazy v prvním příspěvku:
OK, nemám s tím problém, zařídím to. A i na ty "plůtky" se mrknu  :)

Petronel

Mám postaveny tak nějak budovy, ale stále váhám, zda se opravdu připojit, nerad bych tam byl zas jak pěst na oko jediný s městem budoucnosti. Bude stavět ještě někdo něco takového?

A dál mám trochu obavy co se týče měřítka, bude to opravdu sedět? Já mám okna jako plate round 1x1, oproti např. té nemocnici mi to příjde jako hrozný nepoměr.  >:D


Jak to vidíš Togarane?

Togaran

Za mě ok, důležitý je aby to mělo standardní silnici a napojování :) Já plánuju něco co bude tak na půl cesty mezi nemocnicí a tvým spaceportem. Měřítka bych se taky nebál, když to bude dost daleko od sebe, tak to nikdo řešit nebude.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Petronel

A ještě jedna věcička:

aby se to u mě vše vešlo, bylo by možné mít ještě jednu baseplate 16x32 nějak u toho?
Např. požádat Weissara o přesun výškové budovy a tím bych zaplnil i tu volnou 16x16 pod ní?

Co ty na to Weissare? :)

A budeme tedy v nějaké té vitríně, která bude pohledová z té spodní i horní strany našeho plánku?
Díky

Martins

Ahoj, tak nemocnici mám prakticky hotovou (zbývají detaily na střechách apod.) a dopadlo to lépe než jsem čekal.  :)

Ta SCIFI základna je podle mě super a problém s měřítkem nebude... podle velikosti okna to nikdo nebude řešit. Jde spíš o to, aby to město bylo velké, pak se tam všechno hezky srovná. Beru to taky tak, že je to první micropolis, který tvoříme a věřím, že jeho další budoucí verze budou jenom lepší a lepší!

A co teď? Možná bych dal dohromady ještě něco menšího, napadla mě třeba hasičárna (jenom nízká budova, možná i menší půdorys)... je o to zájem? Nebo je potřeba ještě někde přiložit ruku k dílu?


atasoft

Citace od: Petronel kdy 21.02.2014, 09:54:28
A ještě jedna věcička:

aby se to u mě vše vešlo, bylo by možné mít ještě jednu baseplate 16x32 nějak u toho?
Např. požádat Weissara o přesun výškové budovy a tím bych zaplnil i tu volnou 16x16 pod ní?

Co ty na to Weissare? :)

Výšková budova může být kdekoliv, jen by vedle neměl být jiný mrakodrap, protože má nahoře rampu pro letouny/vznášedla a ta zasahuje nad silnici.
Jinak layout City řeší Tog ...

papluh

Je to trošku viac micro, ale ak by sa niekto chcel pohrať s nepravouhlými cestami v rámci bloku:

http://www.flickr.com/photos/ulrikbrick/12865641125/in/photostream/

peki

Citace od: Togaran kdy 02.02.2014, 10:13:52
Peki: múj odhad je v tuhle chvíli 2 plochy.

Začnu rozalokovávat vitriny, proto se ptám jestli stále platí 2 vitriny  ;)

Togaran

Citace od: peki kdy 11.03.2014, 16:21:15
Citace od: Togaran kdy 02.02.2014, 10:13:52
Peki: múj odhad je v tuhle chvíli 2 plochy.

Začnu rozalokovávat vitriny, proto se ptám jestli stále platí 2 vitriny  ;)

ano :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

peki

Citace od: weissar kdy 06.02.2014, 23:03:28
vlaky budou, ale ty tvoje mají 2 study šířku a já zatím plánuji 1-studové. Přesto bych se zeptal - kde jsi našel tak krásné "mikro-vlaky" ?

Pozdě ale přece odkaz zde

papluh

Ak je ľavý dolný roh volný, mal by som taký nápad ...  ;)


Martins

Parádní nápad i návrh, snad je ten roh opravdu volný... Já to nevím.

Togaran

Citace od: papluh kdy 24.03.2014, 03:29:45
Ak je ľavý dolný roh volný, mal by som taký nápad ...  ;)

Neboj, pokud budeš mít něco rohové, můžeme to zařídit :) ten plánek je orientační a 100% finální bude až na místě, až to všechno dáme dohromady 8)

Já mám rozestavěný modul s pláží a malým mostkem, může být hned u tebe ze strany haly, dokonce myslím že by mi tam pláž přesně seděla :) je to taky 32x32 modul se silnicí jen do poloviny.

Připomíná mi to další věc, na kterou jsem narazil - musíme sebou vzít piny na spojování a tiles 1x2 v bílé a černé, abychom na místě doladili přesně přechody :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

peki

#111
Při brouzdání jsem narazil na tohle, bylo mi líto se o to nepodělit

Togaran

Posílám svoje rozpracované moduly.
Celkem budou tři:
- jeden čtyřstranný 32x32 s vyššími budovami do centra,
- jeden čtyřstranný 16x32 s řadovými domky někam na kraj
- jeden 32x32 s pláží vedle letiště, které staví Papluh

S těmi řadovými domky ještě nejsem úplně spokojený, to asi přepracuju. Zbývá mi příroda, v "centru" povrchy a další drobnosti. Vodu zatím nemám v pláni tileovat - zkoušel jsem to a nemůžu se zbavit dojmu dlaždic, prostě mě ty čáry mezi kostkami nějak odrazují a působí hodně nepřírodně.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

papluh

Citace od: Togaran kdy 31.03.2014, 10:27:09
.... Vodu zatím nemám v pláni tileovat - zkoušel jsem to a nemůžu se zbavit dojmu dlaždic, prostě mě ty čáry mezi kostkami nějak odrazují a působí hodně nepřírodně.

To by bolo dobré sa dohodnúť medzi luďmi čo budú mať more a rieku, že v akej výške bude hladina. Ja osobne nemám baseplate v modrej, tak potrebujem tiles či plates.

Navyše som plánoval použiť práve kombinácie plates, tiles a cheese slopes na simuláciu vĺn, pokladané čo najviac po dĺžke (rovnobežne s vlnami).
Ale naživo to može vyzerať inak (modré tiles ešte nemám) a možem sa mýliť.
Navyše moj morský povrch je plošne dosť obmedzený tak tá umelosť asi moc nevynikne.

Za 10 min zbúchaný príklad tu http://oi59.tinypic.com/9jj6uv.jpg (ževraj adresár na prílohy je plný :( )

germik

A co tu vodu udělat z bricků (nebo možná spíš plates) naležato?
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Togaran

Citace od: germik kdy 31.03.2014, 20:56:19
A co tu vodu udělat z bricků (nebo možná spíš plates) naležato?

To bude už hodně vysoko. Myslím že je to nepraktické, museli bychom pak všechny moduly podkládat.

Citace od: papluh kdy 31.03.2014, 18:41:57
Citace od: Togaran kdy 31.03.2014, 10:27:09
.... Vodu zatím nemám v pláni tileovat - zkoušel jsem to a nemůžu se zbavit dojmu dlaždic, prostě mě ty čáry mezi kostkami nějak odrazují a působí hodně nepřírodně.

To by bolo dobré sa dohodnúť medzi luďmi čo budú mať more a rieku, že v akej výške bude hladina. Ja osobne nemám baseplate v modrej, tak potrebujem tiles či plates.

Navyše som plánoval použiť práve kombinácie plates, tiles a cheese slopes na simuláciu vĺn, pokladané čo najviac po dĺžke (rovnobežne s vlnami).
Ale naživo to može vyzerať inak (modré tiles ešte nemám) a možem sa mýliť.
Navyše moj morský povrch je plošne dosť obmedzený tak tá umelosť asi moc nevynikne.

Za 10 min zbúchaný príklad tu http://oi59.tinypic.com/9jj6uv.jpg (ževraj adresár na prílohy je plný :( )

Myslím, že řeka může být klidně o plate nebo tile výše, tam pokud budou rovné tiles, tak to bude působit jako proudy, to by myslím vadit nemuselo. Nechám to na autorovi, nemám osobně problém s tiles ani se study, ty k legu patří.

Papluh: co se týče moře, tak zkus, jak se ti to bude líbit, pokud bys chtěl, můžu jednu baseplate 32x32 v modré půjčit.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

atasoft

Ahoj, zatím mám řeku jako tiles na baseplate. Viz. obrázek designu někde tady výše. Taky ještě nemám všechny modré tiles, zkouším je nějak dát k sobě různě modré, aby to nebyla jednolitá plocha.

P.

Togaran

Prosím všechny, aby poslali nějaký soupis toho, co budou na 99% mít. Ideálně půdorysné fotky, abychom vychytali mouchy a věděli co budeme muset dořešit na místě.

Určitě musíme počítat s tím, že budeme muset doladit přechody tam, kde napojujeme moduly 16 na 32, takže černé i bílé tiles 1x2 ssebou ;)
Nezapomenout klasické technic piny na pospojování. Zkusmo jsem udělal jeden modul s bricky s pinem, ale budu mít sebou i dírovou rezervu.
Ti z Vás, kdo šetří kostky tak jako já - pravděpodobně se budou trochu hýbat rohy, takže tam je třeba to dopodložit.

Zároveň posílám update svých modulů:
1 ks 32x32 - silnice ze 4 stran - vysoké budovy
1 ks 32x32 - silnice ze 3 stran - pláž a park
1 ks 16x32 - silnice ze 4 stran - řadové domky

Moje stavby: Brickshelf, Flickr

papluh

Momentalne kompletujem diely na tieto dva moduly
- stavenisko 32x32 -  cesta zo 4 stran; vyska cca 17-19 brickov zeriav, skelet budovy asi polovica, inak nizke
- letisko 32x32 + 16x16 + moznost dalsej 16x16 (oranzove na obrazku) - cesta z jednej strany komplet, more z druhej, bocne strany kombinacia (vid obr); nizke <5 brickov snad okrem radaru na budove

Martins

Nemocnice - 32x32, silnice ze čtyř stran, výška 14 bricků, hotovo
náhled jsem posílal dřive...