kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

William

Tys mi dal Mirku, trvalo mi to docela dlouho..
Konecne score 1100 :)

mirek

Po lepení, tmelení, broušení, natírání a položení štěrkového povrchu je stoupání na most hotovo.
První souprava dovezla dělníkům budějovický Budvar.
Technologie zpracování náspu je na této malé části tímto vyzkoušena.

mirek

Stál jsem před stejným problémem jako řešil Jonas i Honzík v příspěvku "parní lokomotiva 10194?". A sice, zda ponechat převody, či odstranit převody při použití pohonu 9v motorkem v tendru.
Pro vyzkoušení jízdních vlastností jsem převody nechal. Po vyzkoušení jízdy (viz video) jsem se rozhodl převody odstranit. Pára totiž velice obtížně vyjíždí stoupání, které je na snímcích výše. Trafo na plný pecky a v zatáčce zatížený tendr závažím, prokluzuje.

http://www.youtube.com/watch?v=BXnIK_8EtOE

Colonel32

A co zkusit pohon doporučený TLC (přez lokomotivu) v kombinaci s klasickým 9V motorem v tendru, kterým by současně zásoboval motor na lokomotivě?

mirek

#484
Citace od: Colonel32 kdy 27.04.2009, 20:52:19
A co zkusit pohon doporučený TLC (přes lokomotivu) v kombinaci s klasickým 9V motorem v tendru, kterým by současně zásoboval motor na lokomotivě?
Coloneli, nevím co by to udělalo s mými lepenými ojnicemi. Jonas má pravdu, že  ojnice z originál technic dílu přenáší značný točivý moment, nevím, zda ta má by se nerozpadla.
To vidím ještě řešení, dát do vagonku za lokomotivu RC motor a propojit s 9V motorkem z tendru.

Colonel32

Možná kdyby se trochu jinak veřešil ten vnitřek, aby byly obě krajní nápravy poháněné přes technic osu, tak by to mohlo fungovat i s vylepšenými ojnicemi. Jenže sám to nemám jak vyzkoušet, protože v rámci přípravy na Roztoky teď platí, že když jdou peníze do lega, tak do hradů...

mirek

#486
AŤ ŽIJE 1.MÁJ !
MÁJ - LÁSKA K LEGU.

mirek

Citace od: PavelZ kdy 01.05.2009, 12:28:06
  Ten průvod je nějakej slabej.Chtělo by to také alegorické vozy.
Část železničářů byla v hospodě a část na alegorických vozech dnes na berounském náměstí.
Jeden to nafotil z půdy od kolejiště. ;D :o

Hana129

Citace od: mirek kdy 01.05.2009, 11:21:03
AŤ ŽIJE 1.MÁJ !
MÁJ - LÁSKA K LEGU.

ještě jim chybí "mávátka"    ;D

mirek

Citace od: PavelZ kdy 01.05.2009, 15:21:48
Ti minifigové jsou jako živí.Ve středu na kolejišti určitě nebyli,ani někde stranou připraveni vyrazit do průvodu ;D ???
PavleZ máš postřeh. Nebyl 1.máj tak pracovali. Montovali přestavníky k výhybkám.
Přikládám foto PavlaZ, který na tyto práce dohlížel. :)

mirek

Citace od: mirek kdy 01.05.2009, 15:32:22
PavleZ máš postřeh. Nebyl 1.máj tak pracovali. Montovali přestavníky k výhybkám.
Zde je dokument o jejich pracovním úsilí. Plnili normy na 150%.To na počest právě 1.máje.

r14brickoffroad

Dobrý den, listoval jsem ve vašem tématu a chtěl bych se zeptat jak ste vyřešil světelnou signalizaci? Jestli ste kostky vrtal, abyste do nich mohl umístit led diody a jak to máte zapájené.
                                                                                                                          ???

                                                                                                                                   

mirek

Citace od: ojsík kdy 01.05.2009, 18:20:41
Dobrý den, listoval jsem ve vašem tématu a chtěl bych se zeptat jak ste vyřešil světelnou signalizaci? Jestli ste kostky vrtal, abyste do nich mohl umístit led diody a jak to máte zapájené.
Ano kostky jsem vrtal. Podle obrázku snad poznáš i jak jsou drátky vedené.

mirek

Opět nápad, nevím však, zda již zde nebylo něco podobného zveřejněno.
Jednoduché nakládání kontejnerů pomocí magnetického závěsu.

Videoakce:          http://www.youtube.com/watch?v=lggodaqvTrY

mirek

Citace od: PavelZ kdy 02.05.2009, 13:22:49
Zajímalo by mne,jak to ten magnet pustí? Jinak mohu potvrdit,že nikde nejsou žádné drátky na povrchu vidět. ::)
Rezepnutí už zase pomohou jen prsty.

Ondrej

Citace od: mirek kdy 02.05.2009, 13:27:57
Citace od: PavelZ kdy 02.05.2009, 13:22:49
Zajímalo by mne,jak to ten magnet pustí? Jinak mohu potvrdit,že nikde nejsou žádné drátky na povrchu vidět. ::)
Rezepnutí už zase pomohou jen prsty.

Zkus vyrobit elektromagnet :) to by yblo zajímavý, ale realizaci si nedokážu představit.

mirek

V rámci vojenského cvičení NATO, pod názvem "Freedom Bricks", zavítal na půdní území i níže vyfocený tahač Bundeswehru.

Jinak: značně opotřebované kostky a díly poničené dodatečným lepením Lego samolepek agresivním
          lepidlem, jsem oblékl do maskáčů, abych tyto jejich nedostatky zakryl.

dědek

No ty obtisky to opticky vylepšily.Kam na ty nápady chodíš?Já by jsem z ní udělal obyčejnou důlní mašinku,černou a špinavou. ::)

olihope

inac, ja chcem lego vlaky, su pekne atd .... ale ak sa mam priznat, tak rozmislam nad tt modelmi ..... vedeli by ste povedat, ti co mali podobnu dilemu a ostali pri vlakoch lego alebo pri tt modeloch, preco ? (preco ste sa rozhodli pre lego alebo tt ...).
Dakujem
Ahoj, mam rad lego :)

peter

Citace od: olihope kdy 09.05.2009, 17:39:39
inac, ja chcem lego vlaky, su pekne atd .... ale ak sa mam priznat, tak rozmislam nad tt modelmi ..... vedeli by ste povedat, ti co mali podobnu dilemu a ostali pri vlakoch lego alebo pri tt modeloch, preco ? (preco ste sa rozhodli pre lego alebo tt ...).

U mě to bylo jednoznačné. Vláčky TT mě přestaly brzo bavit. Prostě po sestavení kolejiště, to je dle mého názoru to nejzajímavější, mě chvíli bavilo si jezdit. Jenže co pak? U LEGA když jsem dospěl do stejného bodu, že mě už vláčky nebavily, tak jsem je prostě rozebral a postavil jsem si něco jiného a když jsem zase dostal chuť na vláčky postavil jsem si je znovu, atd. Bohužel to u modelové železnice nelze.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

mirek

Citace od: peter kdy 09.05.2009, 20:37:26
U mě to bylo jednoznačné. Vláčky TT mě přestaly brzo bavit. Prostě po sestavení kolejiště, to je dle mého názoru to nejzajímavější, mě chvíli bavilo si jezdit. Jenže co pak? U LEGA když jsem dospěl do stejného bodu, že mě už vláčky nebavily, tak jsem je prostě rozebral a postavil jsem si něco jiného a když jsem zase dostal chuť na vláčky postavil jsem si je znovu, atd. Bohužel to u modelové železnice nelze.
Peter, plně s tebou souhlasím. I toto je můj názor proč Lego vláčky a ne TT. Důležitým faktorem je i cena. Cena jedné TT lokomotivy odpovídá cca jednomu setu Lego Trains.

mirek

Dnes jsem sbírku 9V vlaků rozšířil o Metroliner, set 4558. Díky Jeremi.
Je ve výborném stavu a tak už ho proháním na kolejišti na půdě.


Micho

Blahoželám Mirek, Metroliner je aj u môj obľúbený. S viacerými vagónikmi vrátane panoramatického vyzerá veľmi fajn.  8)

Colonel32

No, Metroliner je sice fajn, ale Micholiner, to je holt jiné kafe  >:D

mirek

Micho, děkuji. Snad se někdy i toho panoramatického vagonku dočkám.

jeremi

Tady mu bude dobre, lepsi (a vetsi) spolecnost vlacku si nemohl prat:)

Micho

Citace od: Colonel32 kdy 13.05.2009, 19:45:24
No, Metroliner je sice fajn, ale Micholiner, to je holt jiné kafe  >:D

Jasné, vďaka tebe.  ;)   A to som si ešte metroliner doplnil. Mám jeden aj nerozbalený od matneho.  8)

mirek

Díky PavloviZ, který se stal nejmenovaným nákupčím setů pro kolejiště na půdě jsem získal milého spolupracovníka.
Jedním ze setů je i "Medvídek Pú" a hlavně jeho příloha - traktůrek z Lega.
Nedalo mi to, opět nápad, a sekačka se vším všudy je na světě. Má koš na posekanou trávu, i páku na otevření koše, ovládání rychlostí i páku pro nastavení výšky sekané trávy.
Zemědělec potřebuje trochu stínu, případně ovocné stromy na zahradě, další nápad, už je nepočítám, a plastová dekorace vhodně nasazená na Lego, dokonalost sama.

mirek

Další set, který PavelZ zakoupil za velmi příhodnou cenu, je nádraží, které se bude jmenovat PAVLOV.
Trochu jsem ho na poměry kolejiště "zeštíhlil", aby se vešlo do prostoru. Veškeré stavby jsou většinou "bez života", neboť probíhající elektrifikace spojená s vrtáním pod stoly kácí většinu figů.

otaznik

Citace od: mirek kdy 17.05.2009, 11:16:22
Díky PavloviZ, který se stal nejmenovaným nákupčím setů pro kolejiště na půdě jsem získal milého spolupracovníka.
Jedním ze setů je i "Medvídek Pú" a hlavně jeho příloha - traktůrek z Lega.
Nedalo mi to, opět nápad, a sekačka se vším všudy je na světě. Má koš na posekanou trávu, i páku na otevření koše, ovládání rychlostí i páku pro nastavení výšky sekané trávy.
Zemědělec potřebuje trochu stínu, případně ovocné stromy na zahradě, další nápad, už je nepočítám, a plastová dekorace vhodně nasazená na Lego, dokonalost sama.
Já vážně nevím, co je na tomhle hodno prezentace - kopie originálního setu s nehezky předsazenými kolečky + několik round bricků se zeleným cosi? Já si tedy opravdový nápad a dokonalost představuji výrazně jinak.