Společný projekt pro Lipno 2016 - vesnice

Založil Igorus, 29.06.2015, 11:44:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jako název vesnice se mi líbí více

Kostkov
6 (54.5%)
Kostkovice
5 (45.5%)

Celkem hlasů: 11

milanv

Potvrzuji. Všude sice píšu "Vesnická škola", ale i jen "Škola" je fajn. Silniční modul mám (napojený na autobusovou zastávku).
Pán na Žlutém hradě

Marty713

Díky, za mě dobrý. Mažu údaje z pekiho tématu.

danyboy

Citace od: Igorus kdy 27.05.2016, 10:25:04
Je z účastníků někdo, kdo nemá připravený ani jeden silniční modul?

Já, musel jsem jej z vážného důvodu rozebrat před víkendovkou v Olomouci. Nyní je pod MOCem pro modul nezbytná baseplate 16x32.

Bruno

Citace od: Igorus kdy 27.05.2016, 10:25:04
Je z účastníků někdo, kdo nemá připravený ani jeden silniční modul?

Já zatím ještě nemám, ale budu ho dělat o víkendu.

Chairudo

Citace od: Bruno kdy 27.05.2016, 12:52:37
Citace od: Igorus kdy 27.05.2016, 10:25:04
Je z účastníků někdo, kdo nemá připravený ani jeden silniční modul?

Já zatím ještě nemám, ale budu ho dělat o víkendu.

Já to samé.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

waf

Nezapomeň prosím na Mirka a jeho motorák.

Citace od: Igorus kdy 27.05.2016, 10:22:57
Prosím účastníky o kontrolu popisků modelů. Termín: sobota 28.5.2016 24:00

nick: Waf
název modelu: Vesnické nádraží
jméno: Filip Wagner


u mého popisku stačí jen obecně nádraží...

Bruno

Můj kousek do skládačky  :)

waf

#487
Tak tady je moje část - nádraží. Vzadu za přejezdem bude přijíždět motorák od Mirka.

Bude mít vesnice nějaký název, abych upravil cedule na nádraží?

Pro Chairudo - na tvou silnici bude o 4 study přesahovat nájezd na přejezd - buď tam nedávej ty zelené podél silnice, nebo je tam dej a oni to na místě při instalaci potom upraví.




Igorus

Vážení, tak jdeme do finále. Ještě to několikráte zazní, ale díky všem stavitelkám a stavitelům za přístup ke společnému projektu!

Zde je (zatím) finální schéma rozložení modulů. K barevným vysvětlivkám - zelené je hotovo, oranžové zatím ne.




Igorus


Bruno

Myslím, že bude opravdu na co koukat. Jsou tu samé nádherné  kousky.

Mám prosbu, jestli by jste někdo mohl vzít na Lipno 5ks bílé tile round.
Spletl jsem se a mám teď na lampách šedé a už je nestihnu dodat, díky.

Lego town

Inak mas tam chybu v tabulke Hrbitov Lego town  ;) ;)  popisok som poslal na email ;)

MÍLA

Citace od: waf kdy 30.05.2016, 11:09:44
Bude mít vesnice nějaký název, abych upravil cedule na nádraží?

Ahoj, nevím jak se rozhodne pan starosta Igorus ale já jí celou dobu nazývám Kostkovice.

Igorusi, vezmu do provozu zase i tu skupinku vozidel co jsem bral do modulárova, budou se hodit že jo ?

Igorus

Citace od: MÍLA kdy 30.05.2016, 13:50:59
Citace od: waf kdy 30.05.2016, 11:09:44
Bude mít vesnice nějaký název, abych upravil cedule na nádraží?

Ahoj, nevím jak se rozhodne pan starosta Igorus ale já jí celou dobu nazývám Kostkovice.
...

Pan starosta je demokrat a proto nechává hlasovat  ;D Prosím o vyjádření se v anketě.

milanv

Taky už od začátku počítám s (autobusovou) zastávkou "Kostkovice, škola". Ale na druhou stranu - vytištěné to nikde mít nebudu.
Pán na Žlutém hradě

MÍLA

Citace od: milanv kdy 30.05.2016, 14:11:25
Taky už od začátku počítám s (autobusovou) zastávkou "Kostkovice, škola". Ale na druhou stranu - vytištěné to nikde mít nebudu.

Milane, chtěl by si to vytisknout ? budu dělat pár kousků na hasičskou techniku tak bych tam přihodil i tvoje, mám balík samolepících A4 a za celou dobu co jezdím na lipno jsem nepoužil víc než půl stránky, zatím jen stará zbrojnice, pošta a teď tu budou hasičská vozidla.


MÍLA

Citace od: Bruno kdy 30.05.2016, 11:51:52
Myslím, že bude opravdu na co koukat. Jsou tu samé nádherné  kousky.

Mám prosbu, jestli by jste někdo mohl vzít na Lipno 5ks bílé tile round.
Spletl jsem se a mám teď na lampách šedé a už je nestihnu dodat, díky.

Skus se zeptat v Kostkovicích na hasičárně, velitel sboru by ti mohl nějaké dovézt a prodat.

Bruno

No já na Lipně na 95% nebudu, tak proto se ptám teď.....

Chairudo

Kostkovice samotné mi zní jako nějaká nemoc páteře :) něco bych tam přidal.

Napadá mě Malé/Velké Kostkovice, Kostkovice nad Vltavou - název se může měnit podle místa vystavování...
Kdyby samotné, co radši Kostkonice.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

Citace od: MÍLA kdy 30.05.2016, 14:55:48
Milane, chtěl by si to vytisknout ? budu dělat pár kousků na hasičskou techniku tak bych tam přihodil i tvoje, mám balík samolepících A4
Ne, dík. Používám vlastní systém, který se snadno stírá a nešpiní kostky. V tom problém není. Spíš že jsem změnil architekturu zastávky - a celkově se letos snažím dělat vše bez samolepek, i filmové scény.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Citace od: Chairudo kdy 30.05.2016, 15:20:04
Napadá mě Malé/Velké Kostkovice, Kostkovice nad Vltavou - název se může měnit podle místa vystavování...
Kdyby samotné, co radši Kostkonice.
Máš pravdu. Ale jestli se chceme odvázat, tak co třeba Újezd nad Kostkou?  :D

A mimochodem: že se nádraží jmenuje jinak než obec je celkem běžná praxe u Českých drah... Jako první mě napadá "Jílové u Prahy" ve skutečnosti v obci Borek. Ale těch příkladů je mnohem víc.
Pán na Žlutém hradě

MÍLA

Citace od: Chairudo kdy 30.05.2016, 15:20:04
Kostkovice samotné mi zní jako nějaká nemoc páteře :) něco bych tam přidal.

Napadá mě Malé/Velké Kostkovice, Kostkovice nad Vltavou - název se může měnit podle místa vystavování...
Kdyby samotné, co radši Kostkonice.

Kostkovice ale opravdu existují, leží 12km severovýchodně od Českého Těšína, na polské straně hranic.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kostkowice_(powiat_cieszy%C5%84ski)

Mě zase zní divně ty tvoje Kostkonice.

zdenek.f


cendix

Zaujaly mě názvy skutečných vesnic, které odkazují na Lego, jako např.

    Studečky
     Všestudy
     Platenice .....

        ;)

milanv

Já nevím, aby se nám to tu moc nerozjelo. Do toho můžeme přidat, že třeba moje škola je podle skutečné předlohy bývalé jednotřídky v obci Klokočí v Olomouckém kraji, dnes obecního úřadu. Na podobnou debatu je ale dost pozdě... (přestože se mi líbí, některé jazykové legrácky jsou povedené)

Pán na Žlutém hradě

Petronel

To je ale veselá debata na závěr.  ;D Mi je to tak nějak jedno, jen Kostkovice mí zní stejně jako Chairudovi.  :D Ale nechám to na vás, mě to nějak netrápí, nastěhuju se s roubenkou kamkoliv.  ;)

MÍLA

Kampak se nám poděla jízdárna a náves ?

janopr

Mně se moc líbí ty Studečky. I když to asi nebude pro všechny návštěvníky pochopitelné...

HD

Asi bych měl mlčet, jako osoba tohoto perfektního projektu neúčastnící se, ale napadla mě Hranatá Lhota. A to jsem si nemohl nechat pro sebe. :P
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Kuba

Legotown ke mě o víkendu ze slovenska přivezl nějaký hřbitov (úzký pas tuším 16x48), co mám vzít na Lipno. Ale z aktuální mapky vesnice vypadl. nikde ho tam nevidím. Mám to tedy brát sebou na Lipno, nebo ne?
Jak byl prosím Legotown dohodnutý?