FLAT CAD (ESO,KRYSA,Brejlovec, Albatros)

Založil Flat, 29.04.2005, 10:56:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Flat

Citace od: KLF kdy 29.04.2005, 11:22:26
PERFEKTNE !!! PERFEKTNE !!!
Nebudes verit, ale pred asi 2 mesiacmi som presne nad touto lokomotivou uvazoval !!! Len som to enchal nakoniec tak.

Ale mam tazsi oriesok - vedel by niekto zrealizovat najrozsirenejsiu elektricku lokomotivu na nasich zelezniciach - LAMINTAKU ? (obrazok s ami enchce hladat, ale iste to sem niekto da). Ta je FEST tazka na klasicku 6-studovu lokomotivu !!!!


"Laminátka" je sice krásná, ale zatím si ji neumím představit.

Micho

Tak to potom asi robíš v Cade už nejaký ten deň. Já by som tipoval na takú lokomotívu aj dlhší čas. Ale to je asi tým, že v Cade som len zkúšal nejaké drobné veci a nemám tie zručnosti. Tipujem, že mne by to trvalo aj viac ako 20 hodín. Ja som dosť pedant - keď by som sa do toho pustil, tak by som stále niečo menil a snažil sa to vylepšiť, kým by to nebolo dobré. A to by ma stálo veľa času, ktorý nemám :(.  Takže radšej to postavím podľa nejakej predlohy ...  :)

Flat

Citace od: Micho kdy 05.05.2005, 17:49:38
Tak to potom asi robíš v Cade už nejaký ten deň. Já by som tipoval na takú lokomotívu aj dlhší čas. Ale to je asi tým, že v Cade som len zkúšal nejaké drobné veci a nemám tie zručnosti. Tipujem, že mne by to trvalo aj viac ako 20 hodín. Ja som dosť pedant - keď by som sa do toho pustil, tak by som stále niečo menil a snažil sa to vylepšiť, kým by to nebolo dobré. A to by ma stálo veľa času, ktorý nemám :(.  Takže radšej to postavím podľa nejakej predlohy ...  :)

Možná jsem to podcenil, ale jsou to zkušenosti s Legem z dětství, jakési povědomí o CADu, prostorová představivost, koneckonců i nějaké znalosti deskriptivy. Pak je to teoreticky promyšlené dopředu (dobře se při tom usíná a vytěsní to jiné problémy). Něco je pak třeba i vyzkoušet na kostkách. Ale nemám jich tolik a takových, abych si to mohl postavit v reálu.

KLF

Citace od: Flat kdy 29.04.2005, 10:56:41
Kdo zkusí postavit tuto mašinku?

To celne sklo a tie sikme diely vpredu na streche si vytiahol z "unoficial parts", ze ?
Terminated.

KLF

No som z toho vazne mimo... Stiahol som si aj "unoficial parts library", ale tie diely tam nie su... (!?). Myslim, ze mam kompletnu databazu dielov v ML-CADe, takze neviem... Kde mozem najst tie diely ??
Terminated.

Flat

To čelní sklo je 10024, tuším z Brickshelfu, střecha je 43710, myslím, že unficial parts.

Flat

Tak tady je zase jedna, inspirovaná "Brejlovcem".

Jindroush

Zase se budu opakovat - pěkný, ale nepostavitelný.

Přinejmenším http://www.peeron.com/inv/parts/41750 v červené neexistuje.

Díl http://www.peeron.com/inv/parts/29c01 byl použit pouze 2x v roce 1968.

Chtělo by to do těch CAD programů domontovat 'validátor', aby takovýhle kombinace nepřipouštěl.

EDIT: A zdá se mi to, nebo ty headlight bricky vpředu visej v luftě?  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

Na druhou stranu CAD může být světem sám pro sebe, tak proč ne. Lidi v něm staví stejně jenom proto, že asi nemají dostatečné množství kostek. Nebo se mýlím?  >:D

Colonel32

to okno 1x1x2 mozna muze byt castejsi.., nebot nejake sety zrejme jeste nejsou zaevidovane -  jinak si nedovedu vysvetlit, ze nejsou evidovane zadne zlute, a pritom je BL maji

Jindroush

Citace od: Colonel32 kdy 09.05.2005, 20:25:25
to okno 1x1x2 mozna muze byt castejsi.., nebot nejake sety zrejme jeste nejsou zaevidovane -  jinak si nedovedu vysvetlit, ze nejsou evidovane zadne zlute, a pritom je BL maji

Nic to nemění na skutečnosti, že častěji potkám u nás na dědině prezidenta, než uvidím to okno  >:D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

pokud se na ty sety zameris, tak to takovej problem nebude...

Jindroush

Citace od: Aki kdy 09.05.2005, 20:21:39
Na druhou stranu CAD může být světem sám pro sebe, tak proč ne. Lidi v něm staví stejně jenom proto, že asi nemají dostatečné množství kostek. Nebo se mýlím?  >:D

Mě se moc líbilo, co jednou řek o sci-fi Neff - je rozdíl mezi fantazií a fantazírováním. Takže já osobně beru CAD jako pomůcku při tvoření _skutečných_ modelů, nikoli k vytváření fantómů a chimér  ;)

Samozřejmě je možno namítnout, že sem starej suchoprd.  ;D ;D ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

betakaroten

Úzké okno: http://www.peeron.com/inv/parts/29 i v červené (pouze rám bez zasklení).

Původní barva prvních Brejlovců z výroby byla tmavozelená s bílým pruhem a svisle černo-bíle pruhovaným sněžným pluhem (ten model nemá). Střešní oblina v zelených odstínech existuje, pro změnu okna nikoliv...

Rob

Citace od: Flat kdy 09.05.2005, 19:09:47
To čelní sklo je 10024, tuším z Brickshelfu, střecha je 43710, myslím, že unficial parts.

to Flat:

střecha se dá najít (http://www.ldraw.org/cgi-bin/ptdetail.cgi?s=43710)

ale to čelní sklo (http://www.peeron.com/inv/parts/6567c01) nějak ne.

buď tak hodný a
a) uveď link kde jsi sehnal .dat součástku (přesně)
b) pošli ji do tohoto fóra (.dat součástky jsou freeware protože se na ně vztahuje ldraw licence, takže se nemusíš bát ;)   )

díky za všechny
Rob

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Flat


Rob

OK

mě se to najít nepovedlo.
díky
Rob

Flat

Brejlovec upravený na základě připomínek. Snad už je postavitelnější.

KLF

IMHO by to nezatacalo v zakrute. Elektricky podvozok by pri otacani zavadzal o diel s naraznikmi.
Terminated.

Flat

#50
Mezi nárazníkem a podvozkem je mezera na 1 stud. Stejně i dál. Tak snad by to fungovat mohlo

Jindroush

Dobrý, ta scéna vypadá fakt dobře. Ještě vymysli, jak posunout to 'břicho' tak o půl studu dopředu a bude to ještě lepší. Třeba by se to dalo udělat SNOTově pomocí 6091 nebo 6081 a pár hladkých.

Udělat brýle bílé, tak to opravdu nevím jak. Nějaký fotky vybarvení jsou tady: http://brejlovec.wz.cz/
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Flat

Už jsem o tom taky uvažoval, ale pak mi nesedne výška žlutého pruhu. Tak zatím nevím...

Flat

#53
Citace
Nic to nemění na skutečnosti, že častěji potkám u nás na dědině prezidenta, než uvidím to okno  >:D

Tak tady mám fotku, na které je i prezident.  A má tam i kamarády, že by premiér, nebo dokonce papež? Omlouvám se za kvalitu, ale telefon je nic moc.

Jindroush

Já neříkám, že neexistuje, dokonce i bez tý fotky bych věřil, že jo  ;), taky mám nějaký takovýhle díly. Jen jsem podotknul, že není moc dobrej nápad 'stavět' modely, kde jsou použitý takhle starý díly.

Ostatně, to se běžně v tý Germánii nebo odkud seš, tyhle dílky vyskytujou?  :P
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

betakaroten

Napadlo mě, jak spáchat "bílý brejle", neboť bez nich by to nebyl "okuliarnik" (přikládám radši i "zdroják")

Jindroush

Jojo, to sme dneska vymysleli s Peterem, ale vypadá to, že naše myšlenkový pochody byly stejný  ;) Ještě jsem navrhoval, aby se tam byly panely 1x2x2 trans, místo těch oken. A taky se ty brejle daj přichytit chňapkama, místo za ty study...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Flat

#57
Parní minilokomotiva 498.0 "Albatros".

otaznik

Moc hezké, přibudou ještě další věci na "kolejiště"?

Jonas

Velmi dobře vystižená jedna z nejkrásnějších lokomotiv. Je vidět, že i microscale nabízí velké tvůrčí možnosti tomu, kdo to umí.
Jonas - Můj Brickshelf