Společný projekt: Město z MOC modulárů - Lipno

Založil Igorus, 30.10.2014, 22:01:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Archaon

Myslím že ten skate park by o 100 % zlepšilo, kdyby tam byly jedna dve lavičky a odpadkovej koš. A zeď domu ke které přiléhá aby na sobě měla grafitti formou samolepky...

tomas.

Vedle baráku by nemĕl být, dĕlal jsem to s tim, že bude v "parku" naproti Ethanovi...

Ethan

Citace od: tomas. kdy 24.04.2015, 18:42:38
Ethan, Hardegon - vy ten chodník budete ještě upravovat? Jsem myslel, že ty LBG tile budou až na BP se silnicí...

edit: Nebo vlastně ty vaše LBG můžou jít na tu silniční BP a alespoň se to díky tile 2x2 spojí k sobě...
Dělám to podle modular standardu, samozřejmě je možnost obrubník sundat a místo toho tam dát 2x2 dbg tiles a tím to spojit s další baseplate, která bude před tím a bude tam tedy silnice nebo tak něco, ale to se asi pořeší až na místě. Konec konců, já nemám ani jedinou baseplate se silnicí kromě těch pár asi 25 let starých totálně ohraných ve staré světle šedé :)

tomas.

Já mám 4 rovinky, s Igorusem jsem se domlouval, že pokryju místa na pravý  stranĕ naproti tobĕ (4x silnice a 4x BP 16x32).

Ethan

Po dnešku je toho zase o něco víc, vlastně kromě střechy chybí už jen detaily pro oživení, případně aspoň nějaký náznak interiéru. Nicméně právě střecha je zajímavý problém.




Nabízejí se 3 možnosti:


  • Rovná střecha ve stylu Grand Emporia. Bude nejsnazší a už zvýší dům jen nepatrně, takže budu moct zachovat i druhé patro.
  • Vyměnit druhé patro za střechu s podkrovními okny ve stylu Green Groceru. Přijde mi hezčí, ale zase ten dům vypadá o dost hůř, když nemá ta dvě patra oken.
  • Udělat dům se dvěma patry a navíc střechou s podkrovními okny, což by ale znamenalo, že dům bude moc vysoký a opět bude vypadat divně.

Osobně se kloním k variantě 1 v horším případě variantě 3, ale zajímá mě, co si o tom myslí taky někdo jiný, než se definitivně rozhodnu.

Sihaja

Ethane, já bych byla pro variantu s plochou střechou. Je to zatím moc vydařené a dvůr vypadá skvěle.


Za sebe mám jednu dobrou zprávu, podařilo se mi pořídít nějaké ty tiles na vydláždění náměstí a nějaké větší mi půjčil Hačislav, takže mysím, že dláždění by mělo být vyřešené. Také mám jeden dotaz. týká se stavění panáčků na mé náměstí. Mám ji vždy na pevno postavit na nějaký tile nebo je možné je postavit volně a bude to na výstavě držet?

Petronel

Ethane moc pěkně to roste. Bude to krásný kousek. Letos bude asi opravdu hodně pěkných modulárů a konkurence do soutěže veliká! Teď už by ten můj modular určitě nevyhrál.  ;D

Z uvedených variant na střechu 2ku určitě ne! Plochá střecha - nejsem si jist jak to bude vypadat a jestli se tím modular nezkazí. Možná by nebyla ale špatná varianta 3. Nevadí přeci, že bude modular ještě u kus vyšší. Může být vedle Vasyka.  :D Nebo ji nedělat s podkrovními okny, jen takovou nižší šikmou střechou a pak plochá se zábradlíčkem.

Igorus

Koukám, že po dobu mé nepřítomnosti se to tady pěkně rozjelo  ;D >:D

Igorus

Citace od: MÍLA kdy 23.04.2015, 17:26:13

Vzhledem k tomu že v době kdy je budova téměř hotová a najednou se organizátorovi nepáčí i když to věděl celou dobu ale měsíc před výstavou si vzpomene že návrh z minulého roku je lepší ale za celou dobu se na něj nezeptal, tak na těch zbývajících třech asi bude sběrný dvůr nebo parkoviště, protože narychlo tam nic nechce.
Mílo, nedá mi to a ještě jednou se k tvým komentářům vyjádřím. Jednou a naposledy. Poté, co jsi poslal poslední fotku (poznamenávám cca dva měsíce před zahájením výstavy), tak jsme ti s Pekim několikrát dali rady, co a jak upravit aby to zapadlo do celkového konceptu společného projektu. Nedal jsi na naše rady a ani na názory dalších lidí a stále jsi stavěl zdi s červenou střechou. A že nechci nic narychlo postavené? Ne, nechci. Výstava je za měsíc, dům Městské policie stavíš někdy od podzimu.

Ve zkratce - krásně jsi to vystihl, organizátorům výstavy se nepáčí. Tečka puntík.

Igorus

#219
Citace od: Hardegon kdy 24.04.2015, 08:33:23
Konečně jsem našel čas vyfotit svůj modulár. Zatím chybí poslední patro a střecha. Ale ocením rady a kritiku.

Zároveň nabízim původní verzi na Mílova místa, jestli budete mít problém tam něco umístit. (olive green dům)

Vzhledem k výše uváděné kritice prosím, jestli mi to můžete taky zhodnotit. Moduláry stavím poprvé   >:D
Hardegone, na to že z tvého pohledu v mikro měřítku stavíš poprvé, tak pěkné. Beru oba ;D 

Igorus

Citace od: tomas. kdy 24.04.2015, 18:42:38
Může být takový skate park? Radši vám to sem dávám co nejdřív heh  ;)
Ještě by kromě figů se skejtama a kolama přibyla menší rampa, trubka na slide a tak...
K tý U rampě by byly schody a podpíraly by jí sloupky.
Je to na 3 BP 16x32 s přesahem na silniční BP, na kterých by byl zelený pruh trávy o 2 studech.

Ethan, Hardegon - vy ten chodník budete ještě upravovat? Jsem myslel, že ty LBG tile budou až na BP se silnicí...

edit: Nebo vlastně ty vaše LBG můžou jít na tu silniční BP a alespoň se to díky tile 2x2 spojí k sobě...
Tomas., skate park je pěkný. Jak zaznělo, mohlo by tam být pár doplňků, ale ono samo o sobě to minifigové dost oživí. A co se týká silnic, tak počítám s tím, že připravíš silniční baseplate i s chodníky směrem k domům.

Igorus

Citace od: Ethan kdy 25.04.2015, 21:10:08
Po dnešku je toho zase o něco víc, vlastně kromě střechy chybí už jen detaily pro oživení, případně aspoň nějaký náznak interiéru. Nicméně právě střecha je zajímavý problém.
Ethane – výška je v pohodě. Jsem pro variantu 1.

Igorus

A nyní k několika drobnostem:

Chodníky a obrubníky – moje představa je taková, že chodník bude před modulárem a současně i na silniční baseplate ve směru k domu. Tedy světlé lemování bude právě až na silniční baseplate. Ve směru k divákům použití tiles je možné, ale tady se obávám o dostatek materiálu. Tedy stavitel domu má na starosti chodník před domem, stavitel silnice chodník ve směru k domu.

Lampy – mám z LB bílé lampy, ale nemám tolik Dish 2 x 2 Inverted (Radar) - 4740 v bílé. Je někdo schopen poskytnout v řádech desítek?

Dvorky – jediné co dává smysl udělat na dvůr je vyšší strom, který by to vyplnil a byl i vidět. Nicméně pokud někdo dvorek připravuje i pro své další účely, může být použiti (jen to nebude vidět).

Study pro upevnění minigifů - je lepší, když budou figové umístěni napevno. Jde o to, když by někdo bouchnul do vitríny, tak může  upadnout a rozhodně tam nikdo nebude během výstavy lézt aby minifiga postavil. Takže s tím počítejte prosím i při stavění. Ideální jsou Plate, Modified 1 x 2 with 1 Stud nebo 2 x 2.

Igorus

Zde je zatím poslední schéma projektu.



Snažil jsem se barevně rozlišit stavby podle toho, jak k sobě patří po velikostně architektonické stránce.

Prosím, podívejte se na schéma a ideálně napište doplnění, především co se týká realizací silnic. Díky moc!

Atom

Ahoj Igorusy, chtěl bych se tě zeptat zda bylo ještě jedno místo volné. Modulár viz. Obrázek.
A do kdy by jsem ho měl asi dostavět Apple store ?

Igorus

#225
Citace od: Atom106 kdy 28.04.2015, 14:15:11
Ahoj Igorusy, chtěl bych se tě zeptat zda bylo ještě jedno místo volné. Modulár viz. Obrázek.
A do kdy by jsem ho měl asi dostavět Apple store ?

S místem problém není, jelikož jsou potřeba domy do kolejiště a také případně do kolejiště do Prahy. Co se týká termínů, tak limit je druhý stavební víkend, tedy do 28.5.2015.

matka

Kromě kostela udělám ještě ten prostor na bocích. Bude dlážděný tiles, sem tam nějaká skruž s květinami, sem tam člověk.
Paní na Žlutém hradě

MÍLA

Citace od: Igorus kdy 28.04.2015, 13:07:44
Mílo, nedá mi to a ještě jednou se k tvým komentářům vyjádřím. Jednou a naposledy. Poté, co jsi poslal poslední fotku (poznamenávám cca dva měsíce před zahájením výstavy), tak jsme ti s Pekim několikrát dali rady, co a jak upravit aby to zapadlo do celkového konceptu společného projektu. Nedal jsi na naše rady a ani na názory dalších lidí a stále jsi stavěl zdi s červenou střechou. A že nechci nic narychlo postavené? Ne, nechci. Výstava je za měsíc, dům Městské policie stavíš někdy od podzimu.

Ve zkratce - krásně jsi to vystihl, organizátorům výstavy se nepáčí. Tečka puntík.

Poslední fotka stavby je z 23.dubna to nejsou dva měsíce ale 5 dní, dva měsíce před zahájením výstavy přesněji 20 Března 2015 se teprve stavělo přízemí a střecha ještě nebyla celá pokrytá protože zatím na ní byli kostky z vlastních zásob.
Potom 6.dubna si poděkoval za fotku a těšil ses na pokrok, následně 8.dubna sem přidal první fotku kde už byla celá střecha a dala se poznat celková výška, od tohoto data začali problémy které odstartoval peki svojí poznámkou o nemodulárech  ;D o pět dní později a svými radami že jestli chci stavět reálnou stavbu tak že mám postavit ten bordel vedle lesárny nebo se zeptat hobbyho.

Od podzimu si věděl akorát to že to bude policejní stanice ale stavět jsem začal až v roce 2015 v LDD a teprve až po jednání s městskou policií na konci ůnora jsem začal reálně stavět, ten dům jsem do současné podoby postavil s vlastní a z nakoupených kostek za necelé dva měsíce.

Ve zkratce, dokud si nevěděl jak je to vlastně vysoký a nepřišel peki tak ti na něm nic nevadilo, pak si chytil jeho udičku a nadšení bylo v zadní části těla.

Marty713

#228
Jen zda jsem správně pochopil rozmístění.

Mohl bych stavbou altánu vhodně navázat na Hardegonův park (stavba altánu na rohu u vstupu do parku?) a přejít staveništěm a betonovým pláckem (miniparkoviště?) k Šipkovým stánkům.

Co se hodí víc? Verze 16x32 nebo 16x48 (celý žlutý rám)?

Igorus

#229
Citace od: Marty713 kdy 28.04.2015, 15:56:46
Jen zda jsem správně pochopil rozmístění.
Mohl bych stavbou altánu vhodně navázat na Hardegonův park (stavba altánu na rohu u vstupu do parku?) a přejít staveništěm a betonovým pláckem (miniparkoviště?) k Šipkovým stánkům.

Co se hodí víc? Verze 16x32 nebo 16x48 (celý žlutý rám)?

Pochopil jsi to správně. Šipkova část se může posunout víc doprava. Z pohledu zastavenosti by se hodilo víc to 48, ale nějak mi tam nesedí ta baseplate se silnicí. Tedy pokud na ní nebudou plates, tiles atd.

tomas.

#230
Citace od: Igorus kdy 28.04.2015, 13:09:23
Jak zaznělo, mohlo by tam být pár doplňků, ale ono samo o sobě to minifigové dost oživí.
Citace od: Archaon kdy 24.04.2015, 20:28:48
Myslím že ten skate park by o 100 % zlepšilo, kdyby tam byly jedna dve lavičky a odpadkovej koš.

Popelnici a lavičku tam dám, jsem na to Archaonovi zapomněl odepsat. Figové budou taky posedávat na těch schodech.

Bruno, jak budeš mít zakončenou parkovou část zprava na 11?

Igorus

Mám další věc, kterou bych chtěl probrat na skupině a to jsou výše zmíněné chodníky. Když se dívám na prezentovaná díla, tak většina z nich využívá čistě dark bluish grey. Nicméně byli by jste ochotní udělat nějaký vzor s použitím dark a light bluish grey? Případně máte někdo nějaký návrh?

Motivace je jednoduchá. Pokud se chodníky budou rozšiřovat směrem k vozovce, tak to bude velká náročnost na materiál. A přeci jen, tím že se použijí dvě barvy, tak by se to dalo.

Co třeba takovéto:

tomas.

Tak na množství tile 1x1 vypadá nejlíp varianta 3.
LBG tile 1x1 totiž moc nemám, musel bych je koupit...
Na chodník jen z DBG tile 2x2 díly mám, ale je fakt, že kombinace LBG a DBG by asi vypadala líp.
Jak jsou na tom ostatní? Tohle by se mĕlo vyřešit co nejdřív heh...  ;)

milanv

Vím, že nestavím moduláry, ale co tento klasický vzor? Bylo by to podle skutečnosti...

http://vencisak.blog.cz/1306/po-cem-slapou-prazaci-i-dil

Pán na Žlutém hradě

matka

Já to mám kolem kostela řešené takhle. Samozřejmě je to pracovní, tiles doplním.
Jen vlevo od kostela vzadu už nevystačím, tam budou jen DBG, ale tam počítám nebude až tak vidět ( bude to trochu schované za věží kostela).
Paní na Žlutém hradě

Chairudo

Citace od: matka kdy 29.04.2015, 10:56:05
Já to mám kolem kostela řešené takhle. Samozřejmě je to pracovní, tiles doplním.
Jen vlevo od kostela vzadu už nevystačím, tam budou jen DBG, ale tam počítám nebude až tak vidět ( bude to trochu schované za věží kostela).
To vypadá pěkně :) Nechám si teda chodník ztéto strany volný, vezmu sebou tiles na Lipno a tam to sjednotíme.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Igorus

Přesně tak, tohle je potřeba vyřešit co nejdříve  ;)

Dávám termín - do konce tohoto dne. Tak šup sem s názory  ;D

Marty713

Citace od: Igorus kdy 28.04.2015, 16:23:06ale nějak mi tam nesedí ta baseplate se silnicí. Tedy pokud na ní nebudou plates, tiles atd.

No, mohl bych to překrýt plates (tan nebo zelenou), ale když se domluvím s Šipkou, jak bude mít ukončené stánky vlevo (dispozičně i barevně), tak by se tam ten plácek dal využít. ???

matka

Citace od: Chairudo kdy 29.04.2015, 11:00:23
Citace od: matka kdy 29.04.2015, 10:56:05
Já to mám kolem kostela řešené takhle. Samozřejmě je to pracovní, tiles doplním.
Jen vlevo od kostela vzadu už nevystačím, tam budou jen DBG, ale tam počítám nebude až tak vidět ( bude to trochu schované za věží kostela).
To vypadá pěkně :) Nechám si teda chodník ztéto strany volný, vezmu sebou tiles na Lipno a tam to sjednotíme.


Chairudo, teď nevím, jestli si úplně rozumíme. Předpokládám, že celý plac mezi kostelem (64x16) a tvými domy vyplním já, a chodník máš tedy jen v čele před domem. Je to ok?
Paní na Žlutém hradě

Sihaja

Předpokládalo by se pak totéž pro náměstí? Pořídila jsem sice nějaké tiles a už jsem pomalu začala dláždit (předělat to není problém), ale nevím jestli budu mít takhle specifické dílky na vzor. Večer vyfotím co budu mít vydlážděné. je to něco v tomto duchu