(cizí) zajímavé lokomotivy/vagony,odkazy, návody atd.

Založil Mates, 31.01.2005, 11:33:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Colonel32

jak jsou fotografie od CD, na kterych je "zeleznice je poezie sveho druhu", tak na jedny z fotek je tahle vec, a vedle ni je Burlington Zephyr

Numbi2

... bingo, to bude ono ... hlavne to celo (okna, mrizka, ... hmm, fakt presny)  :D
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

J_BOB

krasny vlacik, aj ked je ta predloha z roku 1930, posobi na mna dost futuristicky :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Colonel32

tak tohle jsem neznal... holt mezera ve vzdelani...

Jenčula

Citacekrasny vlacik, aj ked je ta predloha z roku 1930, posobi na mna dost futuristicky

V letech 1930-1950 bylo na Americké železnici provozováno několik druhů proudnicových vlaků (inspirace z letectví). Dosahovaly na tu dobu pozoruhodných rychlostí a ustanovily několik rychlostních rekordů. Nutno říci, že nejenom Diesely byly takto upravovány, ale řada parních lokomotiv prošla podobnými úpravami.

Podrobnosti o níže uvedeném jsem nalezl ZDE




Můj RELAX

Colonel32

jo, to uz jsou samozrejme zname veci, u nas se proudniceveho oplastovani dockal jen jeden exemplar rady 386, ale ukazalo se, ze snizeni odporu vzduchu bylo vykompenzovano navysenim vahy lokomotivy, takze vysledny efekt byl nulovy. Jinak se prehrivaly rozvody, takze okolo hnanych kol byl kovovy plast brzy odstranen

Jenčula

Citace...ze snizeni odporu vzduchu bylo vykompenzovano navysenim vahy lokomotivy, takze vysledny efekt byl nulovy
Dovolím si namítnout, že výsledný efekt "nulový" nebyl. I přes zvýšení hmotnosti došlo k mírnému  zrychlení, kteréžto však nebylo tak výrazné, aby se přestavba dalších lokomotiv vyplatila. K tomu se samozřejmě nepříznivě připojily i rychlostní limity...


Hodí se zmínit ještě M290. Nebyla to sice lokomotiva, ale snaha o aerodinamický tvar je nepopiratelná.
Můj RELAX

Colonel32

na M290 je dobry to, ze z Prahy do Bratislavy jezdila o hodinu rychleji, nez jezdej rychliky dneska

Numbi2

Citace od: Jenčula kdy 24.03.2006, 11:38:04
Hodí se zmínit ještě M290. Nebyla to sice lokomotiva, ale snaha o aerodinamický tvar je nepopiratelná.

... a tím to taky začalo ;)

Citace od: Numbi2 kdy 23.03.2006, 10:59:36
... celkem to jde, i když inspirace historií se nezapře ;) (Slovenská strela http://www.parostroj.net/vozidla/M290/M290.htm)
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

J_BOB

#279
je sice len v cade, ale dost ma zaujal :) co vy nan? LINK ;)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

TomG

Spis vagon. 7mi cudl ? :)
Only the best can survive.

MwK

Je to celkom pekny kusok :D...Hlavne je uplne odlisny od tych tuctovych co sa v poslednom case predieraju na nas trh...
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

TomG

Tuctovych, kdyz sem cetl ten clanek o tom jak se sazeji barvy a kostky do setu, tak me to jak ty stavebnice vypadaji, vubec neprekvapuje. Spis budme radi, kdyz nejaky oficialni set vypada hezky a funguje. Takze jediny kdo neni takhle limitovan jsou MOCy. Kde je to uz jen o dostupnosti kostek a financnich moznostech tvurce a nebo o schopnosti delat v CADu. Tak me napada tohle by asi v realu postavit neslo, kdyz koukam na barvu tech dveri.
Only the best can survive.

tazzy

Mno.. mi se to teda nelibi..

betakaroten

Ani by to nejezdilo do oblouku. Má moc velký rozvor.

Numbi2

... to mě se dost líbí hlavně detaily zakončení  ;D (zábradlí, stupačky, plošina), ale je fakt, že podvozky by musel předělat a taky okna bych dal radši starší

... víc se mi od něj líbí nákladní vagón
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

betakaroten

Okna jsou podle mě ok - staré vagony mají dřevěné rámy, a ty jsou hranaté.

J_BOB

nahodou som narazil na tuto galeriu....co dodat...kochajte sa :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

J_BOB

"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Cavelon

Už chýbajú iba okenice. :P

Cavelon

Zaujímavé vecičky. :) Vďaka za typ!

Shi-So

Tak ta je fakt sladka :D

zakm

Tá električka je super . :D
Podobná jazdi niekedy aj v blave . je to jedna z tych historickych.
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

otaznik

Tak koukám, že se ty blatníky z racers přece jen na něco hodí  :)

Tomášek

Hodně mě zaujala točna....IMHO skvělej nápad a ještě líp provedenej... ;)
Procházím DARK AGE.

betakaroten

Týý jo... ta střední část se hodně podobá pražským dvou- a třístovákům (Ringhoffer 1908 - 1915)!
http://foto.prazsketramvaje.cz/2006/duben/15042006/351+1530-01-cechuvmost.jpg

corelxt

Citace od: betakaroten kdy 18.04.2006, 20:45:07
Týý jo... ta střední část se hodně podobá pražským dvou- a třístovákům (Ringhoffer 1908 - 1915)!
http://foto.prazsketramvaje.cz/2006/duben/15042006/351+1530-01-cechuvmost.jpg

snad krizik s ponorkou nee.. ;)

betakaroten

Na tý fotce je třístovák s krasinem, za tím si stojím! Křižík měl primitivnější vozejky, ještě bez profi-designu ;) (dvou- až čtyřstováky a dvoutisícováky mají design od secesního architekta Kotěry)

corelxt

Citace od: betakaroten kdy 18.04.2006, 23:28:19
Na tý fotce je třístovák s krasinem, za tím si stojím! Křižík měl primitivnější vozejky, ještě bez profi-designu ;) (dvou- až čtyřstováky a dvoutisícováky mají design od secesního architekta Kotěry)

ok, verim ti ;) ja to vsechno beru za krizika s ponorkou.. se asi budu muset zeptat v praci.. co mi na to chlapci reknou ;)

jinak.. jak se ti libej novy tramvahe jezdici po praze.. obvzlaste vetrelec ;)

Jarmila

Citace od: corelxt kdy 19.04.2006, 07:39:47
jinak.. jak se ti libej novy tramvahe jezdici po Ppraze.. obvzlaste vetrelec ;)

Přidej odkaz na obrázky, ať vím, o čem mluvíš. Při poslední návštěvě hlavního města jsem žádného "vetřelce" nepotkala.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!