Buďove vlaky a vláčiky

Založil Michal Budinský, 21.02.2012, 21:32:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Michal Budinský

Prvý vlakoidný počin , netreba predstavovať  :)

Colonel32

Je to dost divné, ale počítám že na výstavách to bude mít úspěch.

Michal Budinský

Tomáš vznikol v podstate na požiadanie a jeho tvorenie zabralo niekoľko hodín no gorilu a dva vagony postupne staviam asi pol roka.

Colonel32

A tohle určitě také.

Mám dotaz - předpokládám že lego sám stavíš už dlouho, ale Kostky jsi objevil teprve nedávno?

Michal Budinský

#4
Lego bolo mojou vášňou odjakživa ale až začiatkom 2011 som mal peniaze čas a miesto kde tvoriť.Takže ide o akýsi návrat (tvorím rád a lego možo rozobrať a postaviť znovu ,modely a obrazy zapadnú prachom a sú na oštaru) jednoducho plnenie si detských snov. :)

merlog


kryst.off

I Gorila a vagóny sou super. Sice trochu větší měřítko než většina staví, jestli dobře vidím tak i větší rozchod, ale mě se to moc líbí. Konečně někdo udělal Gorilu v klasickém nátěru, dosud tady byly samé červené  ;)
kryst.off

kryst.off

Je to zkrátka v porovnání s ostatními věcmi v sekci Trains dost nekonvenční, ale o to větší to má kouzlo  :)
kryst.off

Micho

Citace od: Michal Budinský kdy 21.02.2012, 21:42:38
Tomáš vznikol v podstate na požiadanie a jeho tvorenie zabralo niekoľko hodín no gorilu a dva vagony postupne staviam asi pol roka.

Veľmi pekné vagóniky. Na jazdenie veľmi dlhé (známy problém v oblúkoch). Výborné však do diorámy. S peknou krajinkou, by to mohol byť skvostný výrez. Niečo také robil Cavelon - napr. to mal na Brnenskej výstave 2008.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=318317

AdamKo

Souprava si mě získala. Tomuhle se snad nedá ani vytýkat délka, to do provozu prostě nepatří >:D

10 studů přidává Kryse až neskutečně na objemu a věrohodnosti, ty blonski vozy jsou hezké.
Velice se mi líbí propracované pojezdy a vypružení jak na lokomotivě, tak i na vozech.  :D

Michal Budinský

#10
Konečne sa mi podarilo dokončiť aspoň nejaké osobné vozne -sedemstudovky  :)

Ten zelený bude ťahaný parným rušňom (typu garratt)a červený bude súčasťou rýchlikovej súpravy (ťahaný gorilou).
Rušne su vo výstavbe a vývoji    :) .

Colonel32

Hodně se mi líbí ten rychlíkový vůz vpravo. Skoro lituji, že jsi Slovák a ne Čech, protože pak by při volbě předlohy zřejmě došlo spíše na zelenobílé nebo modrobílé vozy  >:D

V podstatě jediné co mi nesedí je poměr délek. To že nahoře by mělo být oken 11 nebo 12 si člověk přežije celkem snadno - ale to že podvozky zabírají více místa než kolik ho zbyde... to mi přijde jako problém. Sám jsem podobný problém řešil při stavbě Pullmanu (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c7/Pullman_car_exterior.jpg) a došel jsem k závěru, že je lepší dát nápravy přímo k sobě, že to co přidá na realističnosti větší délka podvozků, to několikanásobně ubere na realističnosti celého vozu.   

Michal Budinský

Lokomotíva radu T334 .
Sedemstudovka nemotorizovaná a plošinový vozeň.

Colonel32

Tak ta rosnička opravdu luxusní  >:D

Michal Budinský

Gorila sedemstudovka -pohon RC .Podľa mojích zistení da sa postaviť i v zelenej a červenej variante  :)
Render a skutočnosť sa samozrejme trochu lýšia.

germik

Mě se tvoje vlaky líbí - působí to správně oldschool - tím jak je to studovatý a zároveň (jako laikovi) mi to přijde docela věrohodné ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Michal Budinský

Citace od: germik kdy 15.05.2012, 21:44:29
Mě se tvoje vlaky líbí - působí to správně oldschool - tím jak je to studovatý a zároveň (jako laikovi) mi to přijde docela věrohodné ;)


Ďakujem ,o to mi šlo  :) Veľkou inšpiráciou mi bolo toto forum a výtvoty od AdamKa, Kita,pekiho a ďaľších!!! :)
Gorily su tu do najmenších detailov ,len ten uhol čelného skla mi nesedel a tak som išiel vlastnou cestou ako AdamKo. . .
Sedem stud prináša úskalia ,ale i nepreskúmané možnosti .Mimo toho 7-stud mi viac pasuje na mierku mesta ako takého a 8-stud  mi príde už mnoho.

peki

Citace od: Michal Budinský kdy 15.05.2012, 22:07:34
a tak som išiel vlastnou cestou . .Sedem stud prináša úskalia ,ale i nepreskúmané možnosti .

Dobře vystihnuté. Domnívám se, že i vzhledem k velikosti současných PF komponentů se ten "stud navíc" může hodit, i když v případě rosničky (zdařilé provedení) by nestačil asi ani 8 stud  ;D

Děláš vlaky spíše na poličku nebo plánuješ zprovoznit nějaké 7 studové kolejiště?


Michal Budinský

#18
Citace od: peki kdy 15.05.2012, 23:51:48
Citace od: Michal Budinský kdy 15.05.2012, 22:07:34
a tak som išiel vlastnou cestou . .Sedem stud prináša úskalia ,ale i nepreskúmané možnosti .

Dobře vystihnuté. Domnívám se, že i vzhledem k velikosti současných PF komponentů se ten "stud navíc" může hodit, i když v případě rosničky (zdařilé provedení) by nestačil asi ani 8 stud  ;D

Děláš vlaky spíše na poličku nebo plánuješ zprovoznit nějaké 7 studové kolejiště?



Plánujem spraviť nejake to koľajisko ,mám niekoľko nápadov no zatiaľ som sa nerozhodol ku konkrétnym činom.Koumám nad variabilným stolom nech počase možem prestaviť stôl i koľajisko.

A pokiaľ ide o rosničku možnisť motorizácie tu stále je :rc motor šupnúť pod ňu + jednu nápravu ,kábel vyviesť do nejakého vagonu a doň dať batery box a rc prímač.Taký istý problém riešim aj na žehličke :)


Michal Budinský

Ráno to bol iba letmý nápad a poobede sa stal skutočnosťou.
RC motorizácia rosničky úspešná  :)

AdamKo

Práci chválím :)

Na mé oblíbené Kryse můžu oči nechat. Není dokonale ulízaná (jak bych se ji snažil postavit já), její křivky sedí.
Citace od: germik kdy 15.05.2012, 21:44:29-působí to správně oldschool-

Michal Budinský

#21
Pripravujem:

Žehlička v mojom 7-studovom podaní a služobný vozeň.
V služobnom vozni  sa ukrýva battery box a rc prímač,čelné sklá budú v reále nahradené týmto

http://www.bricklink.com/catalogItemPic.asp?P=6567c02

(v LDD sa trento diel nenachádza )

branio

Citace od: Michal Budinský kdy 22.06.2012, 21:50:09
Pripravujem:

Žehlička v mojom 7-studovom podaní a služobný vozeň.
V služobnom vozni  sa ukrýva battery box a rc prímač,čelné sklá budú v reále nahradené týmto

http://www.bricklink.com/catalogItemPic.asp?P=6567c02

(v LDD sa trento diel nenachádza )

Ale to naozaj vyzerá veľmi pekne... Normálne by som chcel vidieť rozpis dielikov a návod 8) Pekná mašinka.

Michal Budinský

Vopred avizovaná žekička ,alias lokomotíva radu 210 +služobný vozeň konečne dokončená :)

Michal Budinský

#24
Rýchlik Kriváň podrástol :) tým pádom je osobná doprava zabezpečená .V nákladnej nám čo ešte robiť a tu sú ďaľšie 3 vagoniky.Na plošinovom vagone je železobetonový nosník I-čko.

Michal Budinský

#25
A ešte avizovaná lokomotíva radu 740 vo farbách doprastavu/dopravnéhopodniku.

otaznik

Ty vlaky vypadají bezvadně. Možná trochu škoda, že nemají otevírací dveře, dvířka, kryty apod., ale chápu, že to mají být hlavně modely.

Michal Budinský

#27
Citace od: otaznik kdy 31.10.2012, 10:59:11
Ty vlaky vypadají bezvadně. Možná trochu škoda, že nemají otevírací dveře, dvířka, kryty apod., ale chápu, že to mají být hlavně modely.

:) áno snaha o model ,o to mi hlavne šlo.A hlavne LEGO model.Ako malý chlapec som sníval ,že budem stavať lego vláčiky.Moje výtvory toho času nemali ani hlavu ani pätu . :'(Ale že to budú 7-studovky to som ai len netušil! :)

Ďakujem! :) ďakujem vám všetkým a tomuto fóru !

Daniel

Nejsem vláčkař, ale musím pochválit - tvoje poslední výtvory vypadají velmi parádně :).

Michal Budinský

Ahojte.

Momentka na neznámej malej železničnej zastávke.