Nejapný dotaz - Duplo na fóru

Založil Pixie, 09.03.2006, 18:23:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Pixie

Doufám, že svým dotazem nezpůsobím někomu nějakou újmu na zdraví  ;) , ale poradili byste mi, kde na fóru by bylo nejvhodnější místo k mým infantilním diskuzím o Lego Duplo a případným zveřejněním staveb mého minifiga z těchto kostek?
Jediné "patřičné" místo mi přijde v sekci "Ostatní stavebnice", ale i tam by to vypadalo tak nějak hodně podivně. Nemáme tu někde schovaného něco jako "Preschool" sekci?
Předem děkuji za konstruktivní názory a odpovědi...  ;D

myth

No, máš dve možnosti:
a) dávať to všetko do diskusie "Ostatní",
b) dávať to do tématických diskusií. Teda keď postavíš Duplo auto, tak to dáš do "City", vesmírnu loď do "Space" etc.

Ktorú z možností si vyberieš je len na Tebe. Ak sa na fóre objaví viacej MOC-ov z Dupla a rozbehne sa o ňom oveľa viacej diskusií ako v súčastnosti, administrátori zvážia vytvorenie diskusie "Duplo".
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

otaznik

Do City a do Space bych to tedy rozhodně nedával...

myth

Citace od: otaznik kdy 09.03.2006, 23:20:46
Do City a do Space bych to tedy rozhodně nedával...

Prečo nie? Je to postavené z Lega? Je. Ak to bude napríklad policajné auto, tak patrí do city. Ak to bude hrad, patrí do castle, etc.

V popise diskusíí nie je napísané že tam môžu ísť iba modely z Systemu alebo Technicu. Kľudne tam môžu ísť aj modely z Dupla. Ak niekto postaví niečo pekné z Dupla, prečo by sa tým nemal pochváliť?
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Pixie

Citace od: myth kdy 09.03.2006, 23:26:12
Ak niekto postaví niečo pekné z Dupla, prečo by sa tým nemal pochváliť?

Díky, Myth, já věděla, že jsou tu chápavé a tolerantní duše! Ale v zájmu co nejmenšího rozruchu, asi zkusím vytvořit v sekci Ostatní příspěvek Duplo. Předem varuji, že u dětí je ještě větší problém s definicí "něco pěkného", než u nás dospělých. Mému klukovi je 4,5 roku, takže jeho výtvory (když ho nijak neusměrňuji) hýří všemi barvami. Asi je to i tím, že není dostatek kostek - to bysme museli být Duplem zavalení alespoň po kolena! Nicméně, já ho v jeho snažení podporuji, protože kdybych mu řekla, že vytvořil děsnou slátaninu, tak by ho to stavění asi moc nebavilo...
Doma vždycky musím dát vytvořenou věc alespoň na pár dnů na "výstavu" - to jest na polici, kam nedosáhne mladší bráška (věk 14 měsíců - velice efektivní rozebírací mechanismus). No, a tady na fóru se mnou alespoň obdivuje obrázky, jelikož číst ještě chvíli nebude umět. Proto mě napadlo, že by asi byl nadšený, kdyby tu mohl mít i své výtvory.
Časem doufám přejde na normální Lego - teď si s ním už docela pěkně hraje a staví si z něj občas ohrádky pro Duplo zvířátka (na náročnější stavby zatím bez mé pomoci nemá).

Raistlin M

To my se kdyžtak přidáme, pokud budeš tvořit Duplo thread. Mladej (5 let (už od pondělí ;) ) ) má docela zajímavej MOC Policejní stanici a chystá se na dokončení MOC Castle. ;D

Jenčula

CitaceV popise diskusíí nie je napísané že tam môžu ísť iba modely z Systemu alebo Technicu. Kľudne tam môžu ísť aj modely z Dupla. Ak niekto postaví niečo pekné z Dupla, prečo by sa tým nemal pochváliť?

To je fakt, DUPLO sem taky rozhodně patří. A jaké pěkné věci se dají stavět! Jen na to člověk musí koukat trochu více dětskýma očima a oprostit se od perfekcionalistického cítění, vytrénovaného z klasického LEGA.  ;)

Můj RELAX

Dickie

Citace od: Pixie kdy 10.03.2006, 07:49:29
Doma vždycky musím dát vytvořenou věc alespoň na pár dnů na "výstavu" - to jest na polici, kam nedosáhne mladší bráška (věk 14 měsíců - velice efektivní rozebírací mechanismus).

To jo, já mám doma jen něco ve věku Tvého mladšího (mému mláděti je 15 měsíců) a stavění z dupla u nás probíhá tak, že já něco sestavím a mládě to rozebere na prvočinitele  ;D
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

Llevelyn

Jasně..Duplo je super. Když byli u nás na návštěvě kamarádi / 17 a 19 let/ tak si postavili z Dupla pušky a honili se po bytě i s naším mladým asi hodinu.. než jsem je všechny zarazila, bo ječeli a dupali.

Takže Duplo je i pro odrostlé pionýry.. ;D ;D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

mph1

U nas je DUPLO taky v kurzu, zvlast kdyz jsme zjistili z jednoho modelu v Bambuli na Cernem moste, ze je s LEGEM kompatibilni 8). Vyborne se z nej stavi domecky a garaze, pripadne kravin (dedecek pracuje v ZD  ;D), protoze to rychle prybyva.

Primlouval bych se za samostatnou kategorii DUPLO na foru. Koneckoncu JE to LEGO ;). Bylo by to prehlednejsi a koho to urazi, tak by mu nehrozilo, ze na nej nekde omylem narazi ;D.

otaznik

Citace od: myth kdy 09.03.2006, 23:26:12
Prečo nie? Je to postavené z Lega? Je. Ak to bude napríklad policajné auto, tak patrí do city. Ak to bude hrad, patrí do castle, etc.

V popise diskusíí nie je napísané že tam môžu ísť iba modely z Systemu alebo Technicu. Kľudne tam môžu ísť aj modely z Dupla. Ak niekto postaví niečo pekné z Dupla, prečo by sa tým nemal pochváliť?
Duplo má mít vlastní kategori, přece auta z Techniku taky nedávám do City, i když je to třeba policejní auto.
Jestli můžu poprosit, udělejte kategorii Duplo. Díky.

Raistlin M

Citace od: otaznik kdy 10.03.2006, 12:27:58
Citace od: myth kdy 09.03.2006, 23:26:12
Prečo nie? Je to postavené z Lega? Je. Ak to bude napríklad policajné auto, tak patrí do city. Ak to bude hrad, patrí do castle, etc.

V popise diskusíí nie je napísané že tam môžu ísť iba modely z Systemu alebo Technicu. Kľudne tam môžu ísť aj modely z Dupla. Ak niekto postaví niečo pekné z Dupla, prečo by sa tým nemal pochváliť?
Duplo má mít vlastní kategori, přece auta z Techniku taky nedávám do City, i když je to třeba policejní auto.
Jestli můžu poprosit, udělejte kategorii Duplo. Díky.

Mno...s tim Technicem....ten prostě atributy města nemá. Za to Duplo.....tam je to vlastně uplně stejný jako "malé, velké" Lego, jen je to všechno větší.
I přez to ale souhlasím s tím, že Duplo by si vlastní kategorii zasloužilo a tam ještě lehké rozdělení, které už si Duplo fanoušci myslím zařídí "rozthreadováním". ;)
Jen se bojím, aby jsme se nedostali v rámci toho Dupla k situacím známým ze všech "škvrněcích" soutěží. Tam dost často něco postavěj rodiče a pak předvádějí, jak geniální mají dítě. Snad si všichni AFOLové zachovají dostatek důstojnosti a podobným věcem se vyhnou. ;)

Pixie

Páni to byla rychlost!!! Nevím, kdo to byl, kdo tu sekci vytvořil, ale díky, díky, díky!!!  ;D

CitaceJen se bojím, aby jsme se nedostali v rámci toho Dupla k situacím známým ze všech "škvrněcích" soutěží. Tam dost často něco postavěj rodiče a pak předvádějí, jak geniální mají dítě. Snad si všichni AFOLové zachovají dostatek důstojnosti a podobným věcem se vyhnou. 

Úplně to vyloučit nikdy nejde, ale vzhledem k tomu, že tady nejde o soutěž, kdy se něco vyhrává, nebo o otištění v časopise...tak doufám, že těhle případů bude minimum. Jakmile budu mít trochu víc času, tak sem dám nějaký ten skutečný výtvor pro inspiraci...  ;)