10197 - Fire Brigade

Založil Luky1987, 26.12.2010, 19:21:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Luky1987

Obecná charakteristika

Rok vydání: 2009
Počet dílů: 2216
Počet minifigů: 4
Cena: 3120Kč - Bambule Plzeň

Dojmy před koupí

Dlouho jsem se chystal ke koupi některého setu z řady modulových domů, ale stále jsem nákup odkládal.
Nakonec mi ho pořídila moje partnerka při běžných předvánočních nákupech ;), dovedete si asi představit, jak jsem byl nadšený...
Alespoň teď mám argument, proč koupit další...

Obsah balení a vlastní stavba

Již při převozu krabice přes město v MHD se krabice po chvilce pronese, má okolo tří kilogramů, což je dost.
Poprvé jsem se setkal se zde již zmiňovaným lepším balením návodů, byly ve folii na kusu kartonu v bezvadném stavu.
Sáčky byly rozděleny na dvě hlavní části, bohužel vždy je nutné celou část vysypat naráz, takže to chce opravdu hodně místa.
Stavba není nikterak komplikovaná, bavila mě a objevil jsem mnoho zajímavých stavebních technik, je znát, že si na setu dali návrháři záležet.
Obsah - http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=10197-1

Hratelnost

Uvnitř stanice jsou dvě poschodí spojená schodišti. V přízemí není nic zvláštního - hasičská trubka a věšáky na přilby.
Zato druhé patro je doslova nacpané zajímavými nápady - skříň, gauč, funkční kuchyňka s lednicí , pingpongový stůl, vážně paráda.
Na střeše je zvonice a zásobník vody. V průčelí jsou umístěna funkční sekční vrata, ty se mi líbili opravdu hodně, na dvorek jsou již vrata normální dvoukřídlová. Moc dobré je i hasičské auto, které by se možná uplatnilo i jako malý extra setík do série City.

Závěr

Šlo zatím o moji největší stavebnici, stavba byla zábavná a výsledné dílo je skvělé, plné zajímavých technik a vynalézavosti.
Jde také o velkou zásobárnu dílků vhodných pro stavitele městeček, hromada Tiles, Bricků a Plates. 90%

Luky1987

Ještě požárnické auto a balení.

bartas

Moc se mi líbí především bačkůrky s Homerem :)
Jinak set považuji za velmi zdařilý a doufám, že příští rok se mi poštěstí jej sehnat ...

Luky1987

Díky, ty jsem dostal pod stromečkem loni, když jsem ještě nelegařil ;)
Teď mají tenhle set skoro všude za hodně dobré ceny, například na Alze je za 3150Kč, mnoho kusů skladem, vzhledem k počtu a zajímavosti dílků má tento set skvělý poměr cena/dílek...

winring

Také jsme letos dostali tento set pod stromek. Nejlepších zážitků je tu hodně, tak jeden k těm horším. Vymodelovat ten rok postavení bylo PEKLO :D :D

Vlada

Luky1987, díky za vypracování recenze. Já tento set mám ještě v MISBu, čeká na stavbu a poté na umístění do vitríny. Stavbu tohoto setu vidím tak na letní období příštího roku, dříve se ke stavbě díky reorganizaci mého podkrovního "Legolandu" asi nejspíše nedostanu. Jinak set je vskutku krásný, skvěle architektonicky pořešen, nehledě na to, jak již píšeš, že tento set je poměrně dobrou zásobárnou dílů, však některé díly jsem si v tuzemském BL shopu z tohoto setu svého času nakoupil  ;).