Když něco nevím, tak se zeptám

Založil Hacislav, 14.05.2014, 01:15:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kuba

Citace od: Klaj9 kdy 25.08.2015, 15:28:20

2) Používají se někdy u větších MOC (kde nestačí baseplate) do neviditelných základů duplo kostky? Zní to jako logický způsob jak ušetřit hodně klasických kostek, ale na výstavě sem nic takového neviděl. Je tam problém např. s pevností ?

4) Jsou nějaké obecné podmínky, které musí MOC splňovat, aby bylo možné ho někde vystavit?


Podmínky nejsou žádné, jak říka Matka, musí to prostě nějak vypadat.

Do základů používám staré lego co je vhodné už tak akorát pro děti na hraní. Nejde to vidět, tak proč ne...

Klaj

Moc děkuji za odpovědi, oběma.  :)
Draco dormiens nunquam titiliandus

Hacislav

Nabízí aktuálně nějaká letecká společnost na palubách svých letadel nějaký reklamní lego set?
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Ondrej

Citace od: Hacislav kdy 28.08.2015, 01:40:03
Nabízí aktuálně nějaká letecká společnost na palubách svých letadel nějaký reklamní lego set?

Měla ho Lufthansa od prosince, nevím zda trvá dále.

Atom

Chtěl bych se Vás zeptat, co by se Vám líbilo na výstavě.
1, Baseballové hřiště
2, Jurský Svět - Raptoří klec, brána, Gyrosphere...
3, Hrad Kokořín
Zatím nevím co ještě postavit. Kokořín by mě něco přes 140cm.
Nebo zda už nemá něco z toho rozestavěného z těchto 3.
Mockrát děkuji za pomoc ;)

Hardegon

Citace od: Atom kdy 06.09.2015, 16:14:15
Chtěl bych se Vás zeptat, co by se Vám líbilo na výstavě.
1, Baseballové hřiště
2, Jurský Svět - Raptoří klec, brána, Gyrosphere...
3, Hrad Kokořín
Zatím nevím co ještě postavit. Kokořín by mě něco přes 140cm.
Nebo zda už nemá něco z toho rozestavěného z těchto 3.
Mockrát děkuji za pomoc ;)

Asi tak: Kdyby se zeptal někdo ze zkušenějších a starčích stavitelů, třeba bych nad tím i přemýšlel. Dokavaď jsi zatím nic moc na foru nepředvedl (co se staveb týče), vyber si sám, co tě baví a co jsi reálně schopen dostavět a přivez to na Brněnskou výstavu. Pokud jen přemýšlíš, co by se ti líbilo "někdy možná postavit", je to zbytečný dotaz. Nám by se přece líbilo všechno, co by nějak vypadalo...

milanv

Co se vejde Fénixovi do hlavy?

Mohl byste prosím někdo zkusit na reálné kostce, jestli se Fénixovi (43744) dají do dírky na vršku hlavy dát vlasové ozdoby, ozdoby na helmy a podobné díly? Myslím, jak má nahoře na hlavě krátký kousek tyčky (Bar) a v ní dírku. Jestli má ta dírka správný průměr, aby tam pasoval ten úzký "bodec" z dílů jako těchto. Potřebuji to ověřit spolehlivě, na reálné kostce - žádné ldraw nebo odhady.
Díky moc!
Pán na Žlutém hradě

Atom

Ano dá. Na netu jsem našel i obrázek

milanv

Díky moc. To je přesně to potvrzení, co jsem potřeboval.
Pán na Žlutém hradě

Atom

Ahoj kostkaři,
Teď jsem si objednal na shopu LEGO.
A chtěl bych se zeptat jak je to s VIP Body. Zaregistroval jsem se. A teď mám čekat na kartičku nebo jak?
Mockrát děkuji za odpovědi. U tohoto jsem nováček. ;D

milanv

Někde to tu na fóru už je, dokonce bych tipl že víckrát :)

Moje zkušenost: kartička nekartička, konto máš a body sbíráš a normáľně i můžeš použít - na eshopu. A až někdy půjdeš do svého prvního kamenného, tak si řekneš u pokladny a dostaneš i fyzickou kartu - je to jen "karta k účtu", s body se tím nic nemění.
Pán na Žlutém hradě

Mart5ty

#161
Ahoj lidi, provedl jsem svou první objednávku na S@H a trochu mě znepokojuje rychlost vyřizování. Objednával jsem v sobotu, tak chápu, že se to vyřizuje až v pondělí, ale ještě dnes je to stále In Warehouse. Je to zatím normální doba, nebo chvíli trvá než se status na stránkách změní, ikdyž už to třeba odeslali? Děkuju za odpověď, možná sem jen moc netrpělivý :).

EDIT: už je na cestě :) sem jen netrpělivej

lukas.21

Neviete, čo znamenajú dve rôzne "Lego item number" napr. pri VW Camper na S@H? Je to označenie trhu .. EU a pod. ? Líšia sa v niečom? 

Cavelon

Pri jednom čísle píše "retired product", takže to asi vyprodukovali v dvoch dávkach a tá prvá je už rozpredaná.

papluh

#164
Camper má už pár mesiacov novú krabicu
- stará má väčšiu čelnú stenu a je tenšia

- nová má logo Creator expert a je nižšia a hrubšia (týmpadom sa horšie zmestí do iných krabíc)


Je tam vidieť aj rozdiel v počte dielikov niekde písali, že ide o plates či tiles na spevnenie strechy.
edit: tá zmena bola ešte pri starej krabici, viď foto dole a vrch prednej časti strechy

Atom

Nevíte někdo co je tenhle set zač ?
Hodněkrát jsem ho viděl na bazoši. Cena se pohybuje kolem 2 500kč - 4000kč.

juraj

Raz som kupoval od človeka, ktorý povedal, že dostavajú od klienta Lego.
Oni dostali Ramboll Oil Platform


Asi su to reklamné predmety.

Ondrej

Citace od: Atom kdy 18.12.2015, 16:12:39
Nevíte někdo co je tenhle set zač ?
Hodněkrát jsem ho viděl na bazoši. Cena se pohybuje kolem 2 500kč - 4000kč.

Koukal jsem na ten bazoš a to je poptávka, je to pěknej kousek co dostali zaměstnanci v Maďarsku a vhledem k tomu kolik toho je u nás tak i na Kladně.

papluh

Podľa toho čo písali na medzinárodných stránkach tak je to vianočný darček pre zamestnancov. Podľa všetkého aj tých v LEGO Stores.

skywalker007

Dobrý den
Je možné někde vystavovat tohle: http://skywalker007.rajce.idnes.cz/Vylepseni_lego_bitvy_na_khaskyyku/
Předem děkuji za odpověď.

VocucBat

Až bude výstava tak to nabídni organizátorovi...  ;)

Atom

#171
Ahoj,
Jen tak jsem si prohlížel inzeráty na Sbazar.cz a našel jsem tento zajímavý inzerát.
http://www.sbazar.cz/papik454/detail/14830872-16-lego-postavicek-ruzne-druhy-dinosaurus
Pokud vím, tak se zatím žádný set Angry Birds neprodává a jaktože prodejce tam má figurku.
Jinak figurka ze setu 75822

otaznik

Citace od: Atom kdy 16.01.2016, 20:09:16
Pokud vím, tak se zatím žádný set Angry Birds neprodává a jaktože prodejce tam má figurku.
No, to je tedy záhada, že?

Mr. Cube


Villa Legina

Vie mi prosím niekto poradiť, kde robím chybu pri stavaní, keď mi nejde nastoknúť koniec Utensil Signal Holder do spodku Antenna tak ako pri modeli 1593 na tej bielej stanici pre raketku?

otaznik

Máš nějaký novější mold té antény, jde to jen u starých.

milanv

Přesně tak - pamatuju si z dětství, že se antény lišily vnitřkem. A je to tak doba tohoto setu. Ale už strašně dlouho se dělají antény s novým moldem, podle mě déle než 20 let.

Takže buď sehnat starý mold (ale jak, když BL ho nerozlišuje?) nebo se smířit s tím, že mezi ty díly vložíš round plate 1x1 with hole...
Pán na Žlutém hradě

Villa Legina

Ďakujem vám obom, otaznik i milanv. Pomohli ste mi. Ešteže mám patričné zásoby. Voľným okom som to nevidela, skúšala som pravda predtým viacero antén, ale nesedeli ani jedna tak som sa nazdávala, že to všetky budú rovnaké. Ale predsa som našla jednu čo sedí. Je to na oko ťažko viditeľné - tá správna je naľavo. To je strašné, takéto záludnosti.  :)

milanv

Skvělé! Gratuluju k nalezení té správné historické antény. Nedovedu si jinak představit, jak bys to hledala po světě. Já už nemám ani jednu :(

Mimochodem, dneska už se ne moc snadno shání i ta černá plácačka...
Pán na Žlutém hradě

skywalker007

Víte někdo jak je to s poplatky na briclinku pro prodejce a jde zablokovat nákup pro lidi co nejsou z Česka.