(Vlastní) Alternativní model ze setu 42075

Založil Tomik, 17.11.2018, 18:29:23

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Dnes bych vám chtěl představit svůj nejnovější alternativní model - buginu postavenou ze setu 42075.

Tento model je mou poctou dvěma speciálním setům - setu 8829 (můj úplně první LEGO set) a 8048 (set, který nadobro ukončil mou dark age). Stejně jako tyto dva sety má i moje bugina zatáčení, odpruženou zadní nápravu, V2 fake motor a otevírací klec kabiny. Navíc jsem ještě chtěl použít i diferenciál pro zadní nápravu, ale potom by blok motoru byl příliš vysoký, takže je motor opět napojen pouze na jedno kolo. Doufám, že se vám bude bugina líbit a jakékoliv komentáře jsou vítány.

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
moje galerie na MOCpages, můj flickr

Tomik

Návod na stavbu buginy je nově dostupný na webu buildinst.cz

Tomik

Tentokrát tu mám něco speciálního z tohoto setu...

...další VRTULNÍK ;D :P >:D

Ale tento není jen tak ledajaký - je druhý největší, jaký jsem doposud postavil, a ani tím to ještě nekončí. Má totiž speciální natahovací pohon pro roztáčení vrtulí. Je to jakási obdoba natahovacího "pullback" motoru s tím, že zde slouží k uložení energie pružina tlumiče. Tento mechanismus jsem odkoukal z knihy "LEGO TECHNIC Tora no Maki" od Isogawy Yoshihita. Pro lepší představu o fungování vrtulníku mrkněte na toto VIDEO nebo si rovnou můžete stáhnout návod ke stavbě z webu buildinst.cz. Dalšími funkcemi jsou potom motor s pohyblivým pístem a otevírací kabina.

milanv

Tome, to je naprostá paráda! Samozřejmě vzhled je takový Technic-ký, ale to je mi teď, přiznám se, úplně jedno: ta funkce mě uchvátila. Nepomohl bys mi vymyslet nějaký malý modýlek s touhle funkcí do našeho Technic koutku?
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace z: milanv kdy 30.05.2020, 16:46:04
Tome, to je naprostá paráda! Samozřejmě vzhled je takový Technic-ký, ale to je mi teď, přiznám se, úplně jedno: ta funkce mě uchvátila. Nepomohl bys mi vymyslet nějaký malý modýlek s touhle funkcí do našeho Technic koutku?
Milane, díky za komentář. Jestli chceš nějaký jednoduchý model s tímto mechanismem, tak můžeš použít původní model, který mi posloužil jako inspirace. Nebo jsi měl na mysli něco jiného?

milanv

Jo jo, tu knížku mám. Však jsem ji kdysi před lety tady jako první propagoval, úplně mě nadchla svým pedagogickým přístupem a na základě její myšlenky pak taky náš Technic koutek vznikl. Ale bohužel moje zkušenost je taková, že jsem všechny modely z ní musel předělat kompletně po svém, i tak zdánlivě základní jako autíčko na gumu. Prostě ten člověk je mnohem lepší pedagog než stavitel, abych tak řekl :) Třeba to autíčko na gumu se rozjelo a vzápětí brzdilo, protože neumělo gumičku odhodit.

Tak bych rád, jestli bys mi pomohl vymyslet modýlek, který bude opravdu fungovat a přitom bude dítětem pochopitelný a postavitelný jen z cca dvou obrázků, bez návodu.
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace z: milanv kdy 31.05.2020, 11:14:31
Jo jo, tu knížku mám. Však jsem ji kdysi před lety tady jako první propagoval, úplně mě nadchla svým pedagogickým přístupem a na základě její myšlenky pak taky náš Technic koutek vznikl. Ale bohužel moje zkušenost je taková, že jsem všechny modely z ní musel předělat kompletně po svém, i tak zdánlivě základní jako autíčko na gumu. Prostě ten člověk je mnohem lepší pedagog než stavitel, abych tak řekl :) Třeba to autíčko na gumu se rozjelo a vzápětí brzdilo, protože neumělo gumičku odhodit.

Tak bych rád, jestli bys mi pomohl vymyslet modýlek, který bude opravdu fungovat a přitom bude dítětem pochopitelný a postavitelný jen z cca dvou obrázků, bez návodu.
Chápu. Zkusím něco sesmolit - původní model z knížky je použitelný, ale přidám tam ještě pár drobností pro větší spolehlivost.

Tomik

Tak tady je slíbený jednoduchý model natahovacího autíčka, který skutečně funguje. ;D Ten tanový 3L pin má jít skrz oba liftarmy a tlumič (LDD mi ho tam nedovolilo prostrčit kvůli kolizi dílů).

milanv

Tome, já koukám! Díky moc! Zkusím to zkonvertovat z LDD do LDraw a postavit si to. A pak případně nahradím gumičkové auto tímto tvým, protože vypadá mnohem lepší na postavení.
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace z: milanv kdy 03.06.2020, 21:52:22
Tome, já koukám! Díky moc! Zkusím to zkonvertovat z LDD do LDraw a postavit si to. A pak případně nahradím gumičkové auto tímto tvým, protože vypadá mnohem lepší na postavení.
Rádo se stalo. Jen takový drobný detail - musíš použít tvrdý tlumič (žlutý nebo červený). S tím šedým to moc fungovat nebude, protože má moc měkkou pružinu.