(Vlastní) alternativní model ze setu 9391

Založil Tomik, 19.02.2012, 19:57:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Set 9391 je zatím posledním a nejmenším kouskem v mé Technic-sbírce. Dneska jsem si ho vzal do parády a začal z něj skládat sněžný skútr. Dost jsem se u toho zapotil, protože set obsahuje strašně málo pinů a axly tu jsou na výběr téměř výhradně v délce 3 nebo 9 studů, což je hodně omezující. Výsledný skútr je celkem věrný předloze, pevný a disponuje jedinou funckí - zatáčením lyží pomocí řidítek. Dokonce ani pás se netočí, protože jsem musel fixovat axly, na kterých jsou navlečená ozubená kola.





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

MeNadruhou

Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Tomik

Díky za uznání. Rád bych vám představil ještě jeden výborný alternativní model z tohoto setu z dílny captainmib, člena eurobricks. Je jím pásová sklápěčka, kterou jsem trochu modifikoval, aby pěkně držela pohromadě a člověk se snáze dostal k ovládání sklápění. Model umí sklopit korbu a na rozdíl od mého skútru má pohyblivé pásy.

Toto je originální verze od captainmib...

-více fotek originálu zde-

...a toto mnou upravená verze s předělanou korbou a uchycením kabiny s ovládáním korby




www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Na buildinstu jsou ode dneška k mání návody na oba výše uvedené modely - sněžný skútr i pásový dumper.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Představuju Vám svůj druhý alternativní model z malého setu 9391 - sněžnou rolbu. Rolba má zvedací radlici, ovládanou pomocí ozubeného kola na střeše, a sklápěcí zařízení na úpravu sjezdovek (pouze ručně). Návod dám během následujícího týdne na buildinst.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr