Vlastní alternativní model k 8048

Založil Tomik, 22.05.2010, 11:01:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Pohled na buginu 8048 ve mě vyvolal vzpomínky na mé první lego 8829. Podoba je celkem zjevná a protože starou buginu už nemám, tak jsem vyrazil do obchodu pro novou. Alternativní model traktoru mě příliš nenadchnul a brzy jsem si začal hrát s myšlenkou přestavět buginu na motorku po vzoru staršího setu 8829...

A tady je výsledek mé několikahodinové práce - motorka má dvouválcový motor a odpružené zadní kolo. Pro stavbu jsem použil výhradně dílky ze setu 8048.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

grohl


Bery

Jo jo motorka se mi taky líbí.  :)
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Ondra

Lepší jak originální model  :D.

Měch

Co se nám to tu rodí....není to další Grohl ?? :D
Skvělá práce.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Tomik

Díky za Vaše ohlasy. Jsem zatim ještě zelenáč, co obvykle staví pouze podle návodu, ale do budoucna to chci změnít. Velkou inspirací je pro mě grohl s jeho alternativními modely k setu 8271 - smekám nad tvojí kreativitou!
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

JIRKA9

Dle motoru a kardanu soudím na Moto Guzzi  8)
Vysavač, nejhorší nepřítel Lega

Plutoone

Citace od: JIRKA9 kdy 23.05.2010, 18:22:47
Dle motoru a kardanu soudím na Moto Guzzi  8)
Motorka je hezká,
Příčné véčko a kardan opravdu guzzi připomínají. Vím o čem mluvím, 2 mam v garáži.  ;D

Tomik

Netrvalo to dlouho a s radostí Vám představuji můj druhý výtvor ze setu 8048 - malé letadlo na způsob ultralightu. Vrtule je pomocí převodů propojena s podvozkem, takže se při jízdě po "ranveji" otáčí.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Dnes se mi podařilo dodělat další předělávku setu 8048. Je to dvoumístná tříkolka s čtyřválcovým motorem. Dala mi docela zabrat a řekl bych, že je to můj zatím nejvydařilejší model - ostatně posuďte sami.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Bery

Tak ta je hodně luxusní, klobouk dolů.  :)
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

grohl


Tomik

Citace od: grohl kdy 01.06.2010, 21:35:39
Super vzpomínka na mládí.

Máš pravdu, tenhle set mi posloužil jako insprace, když už jsem nevěděl, jak dál.  ;) Chystám se i na dragstera, ale nevím, jak to dopadne s těma poměrně velkýma kolama ve předu... A ještě mě napadá vrtulník. No, uvidíme, s čím příjdu příště...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

P.S. Pokud je mezi Vámi někdo, kdo také vlastní tento set, tak se klidně může podělit i o své vlastní výtvory. Případně pokud by někdo měl zájem postavit si některý z mých modelů, tak můžu dát na net více fotek - stačí říct.  ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Po delší odmlce přináším čtvrtý model. Přes týden jsem si lámal hlavu s tím, jak pospojovat jednotlivé části dohromady, až dnes se to konečně povedlo...
...a máme tu vrtulník. Řekl bych, že vzhled se mi povedl a vrtulník je navíc funkční. Né, že by létal, ;D ale na boku je umístěno ozubené kolo, které otáčí jak hlavním rotorem, tak i zadní vrtulkou (otáčky jsou v poměru 3:5).



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

grohl

Jo, jo a jo. Jsem hrdý na svého "padawana". :D

Tomik

Děkuji za uznání od svého mistra. ::)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

tRilobit

#17
Sice je to staré téma, ale ten luxus, co tady předvádíš tak to je totálně perfektní...přeju hodně štěstí s dalšími alternativními modely a smekám před tebou.

EDIT: Rád se překvapit nechám :)

GriPeR
Na to existuje jediná odpověď : "No L0L :D"

Tomik

Díky za ohlas a jsem rád, že se ti mé vývtory líbí. Další model bude nejspíš tříkolka na způsob T-REX, neboli dvě kola vepředu a jedno velký vzadu. Nechme se překvapit... ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Dovolím si říct, že tu máme půl-kulaté výročí :D - v pořadí již pátý alternativní model čistě ze setu 8048, bez jakýchkoliv příměsí. Tentokrát to je slibovaná dvoumístná tříkolka ála T-REX. Zatím to je první verze, která je založená na maximální funkčnosti. Tříkolka má 2-válcový motor, který pohání zadní kolo, nezávisle odpružená všechna (3) kola a zatáčení přední nápravy. Za největší úspěch u tohoto modelu považuji kompaktní náhon od motoru na zadní kolo - proti schématu z motorky (můj první alternativní model) je mnohem užší.
Díky ztrátě perspektivy vypadá tříkolka na fotkách zepředu lépe než v reálu (zdá se kratší a kompaktnější). Právě délku zadní nápravy vidím jako největší slabinu designu, proto udělám ještě minimálně jednu "kratší" variantu - buď bez zadního odpružení, nebo bez motoru. Napadla mě i verze se 4 koly. A teď už fotky:
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Satanda

Řekl bych že poslední alt.model je asi nejlepší.

Fairytale


Plutoone

 :o tleskám, takhle se vyřádit s omezeností kostek jednoho modelu bych asi nezvládl. U mě nejvíc bodují T-REX + vrtulník :)

grohl

Na helikoptéru to nemá, ale i tak moc pěkné.

tRilobit

Máš mé uznání, ale přece kdyby bylo zadní kolo blíže konstrukci, i když bez "fake motoru", bylo by to lepší.
Na to existuje jediná odpověď : "No L0L :D"

Tomik

Citace od: GriPeR kdy 11.08.2010, 17:12:07
Máš mé uznání, ale přece kdyby bylo zadní kolo blíže konstrukci, i když bez "fake motoru", bylo by to lepší.

Na tom právě teď pracuju a není to nic lehkého. Předek tříkolky se mi povedl, ale ten zadek je prostě moc dlouhej... Chtělo by to schovat zadní kolo pod "křídlo". Pokud budu chtít zachovat motor na úkor odpružení, tak se model zkrátí pouze o 2 study. Přesto by měl celkově působit mnohem kompaktněji, protože se zadní kolo posune též nahoru (zmizí prohnutí pro odpružení). Pokud přistoupím k zachování odpružení na úkor motoru, můžu model zkrátit asi až o 5 studů, jen si nejsem jistej, jestli tam vzadu nevznikne hluchá díra. No, nebudu tu dál filozofovat - postavim, nafotim a uvidíme. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Přináším finální verzi T-REXe. Oproti původní verzi je největší změnou odstranění odpružení zadního kola plus drobné změny rozměrů - zadní náprava kratší o jeden stud a naopak křídlo delší o jeden stud. Tímto se kolo posunulo více pod křídlo a tříkolka vypadá o poznání kompaktněni. Dále jsem odstranil pár technických much - v převodu od zadního kola do motoru nepřeskakují kolečka a při otočení "majáčku" doleva tříkolka zahne doleva (nikoliv doprava jako u původní verze).







P.S. Na příště plánuju něco legračnějšího a ulítlejšího. Nechte se překvapit...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Bery

Nádhera, lepší něž původní verze a absence zadního tlumení mi vůbec nevadí. :)
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

tRilobit

Na to existuje jediná odpověď : "No L0L :D"

Tomik

Koukám, že to tady na fóru nějak vázne - žádný příspěvek 3 dny... a moje fórum více jak měsíc netknuté...

Jsem zpět a mam pro Vás jednu šílenost, kterou jsem včera postavil. Z motoru se stala hlava, z panelů křídla, z kol s pneumatikami zadeček... a máme tu - chvíle ticha - VOSU! Při bližším zkoumání buďte raději opatrní, mohli byste dostat žihadlo. :)

Pojďme si něco říct o funkcích. Hlavní funkcí je létání, teda mávání křídly, když otáčíte zadečkem. Dále může vosa otáčet hlavou do stran a má odpruženou zadní nápravu, teda nohy. ;D







www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr