40195 - Shell Station

Založil Errov, 20.08.2015, 17:27:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Errov

40195 - Shell Station
Rok vydání: 2014
Nálepky: ano
Minifig: 1

Dnes jsem navštívil čerpací stanici Shell a po natankování 30 litrů zakoupil tento setík.
Jelikož jsem již jednu recenzi napsal, ale vyšplouchla mě velikost mnou nahraných fotek zkusím ji sepsat znovu.

Pytlíček setu

Setík se stavěl velice dobře. Vše podle jednoduchého oboustranného návodu a do 10 minut bylo hotovo.

Samolepky

Největší problém pro mě byly samolepky. Nalepit logo Shell na vrchní část stanice no nic moc. :D

Po otevření


Stavba




Zbylé dílky

Jak vídíte zbylých dílků je poměrně dost. Nejvíce oceňuji náhradní klíč a "světýlka"

Vyjádření Lega k samotnému setíku.
Tuto unikátní čerpací stanici Shell najdete v srdci závodního okruhu Fiorano v továrně společnosti Ferrari v italském Maranellu.

Minifigurka vědce Shell testuje palivo a olej z vozů Ferrari poté, co zastaví ve stanici.

Darth

Na první pohled mi přijde, že jsi nad i pod okny nedal po jedné vrstvě (plate), proto ti zůstalo tolik dílků.

Errov

Jo taky jsem na to pak koukal a už tam jsou začátečnická chybička  :)

otaznik

A já si myslel, že dnešní návody, kde se přidává jeden dílek za krok, jsou naprosto zbytečně podrobný.

Errov

#4
Citace od: otaznik kdy 20.08.2015, 21:47:06
A já si myslel, že dnešní návody, kde se přidává jeden dílek za krok, jsou naprosto zbytečně podrobný.

Promiň.. Stavěl jsem to s 39 horečkou a udělal jsem jednu chybu to je snad lidský ne?.. Nemusíš ze mě dělat pitomce..
Holt první a poslední pokus o něco takovýho jako "recenze"

otaznik

Citace od: Errov kdy 20.08.2015, 22:05:28
Promiň.. Stavěl jsem to s 39 horečkou a udělal jsem jednu chybu to je snad lidský ne?.. Nemusíš ze mě dělat pitomce..
Holt první a poslední pokus o něco takovýho jako "recenze"
Jasně, že udělat chybu je lidský, ale když ti zbyly 4 plates 1 x 8 (což je u takového setu opravdu hodně zvláštní), tak je normální si zkontrolovat stavební postup. A o to důkladněji, že to chceš někde prezentovat.

Futurion

Citace od: Errov kdy 20.08.2015, 22:05:28
Citace od: otaznik kdy 20.08.2015, 21:47:06
A já si myslel, že dnešní návody, kde se přidává jeden dílek za krok, jsou naprosto zbytečně podrobný.

Promiň.. Stavěl jsem to s 39 horečkou a udělal jsem jednu chybu to je snad lidský ne?.. Nemusíš ze mě dělat pitomce..
Holt první a poslední pokus o něco takovýho jako "recenze"

Nenech se otrávit toxickou částí zdejší komunity, stav a recenzuj dál.

Errov

Citace od: otaznik kdy 20.08.2015, 23:36:15
Citace od: Errov kdy 20.08.2015, 22:05:28
Promiň.. Stavěl jsem to s 39 horečkou a udělal jsem jednu chybu to je snad lidský ne?.. Nemusíš ze mě dělat pitomce..
Holt první a poslední pokus o něco takovýho jako "recenze"
Jasně, že udělat chybu je lidský, ale když ti zbyly 4 plates 1 x 8 (což je u takového setu opravdu hodně zvláštní), tak je normální si zkontrolovat stavební postup. A o to důkladněji, že to chceš někde prezentovat.

Jo asi máš pravdu no moje chyba. Něco takovýho stavim prvně.

Citace od: Futurion kdy 21.08.2015, 11:15:47
Citace od: Errov kdy 20.08.2015, 22:05:28
Citace od: otaznik kdy 20.08.2015, 21:47:06
A já si myslel, že dnešní návody, kde se přidává jeden dílek za krok, jsou naprosto zbytečně podrobný.

Promiň.. Stavěl jsem to s 39 horečkou a udělal jsem jednu chybu to je snad lidský ne?.. Nemusíš ze mě dělat pitomce..
Holt první a poslední pokus o něco takovýho jako "recenze"

Nenech se otrávit toxickou částí zdejší komunity, stav a recenzuj dál.

Zkusim to i kdyby to pomohlo jen jednomu člověku tak to bude užitečný. Začnu u těch malých setů a postupně se třeba dopracuju dál.

Ondrej

Citace od: Futurion kdy 21.08.2015, 11:15:47
Nenech se otrávit toxickou částí zdejší komunity, stav a recenzuj dál.

Podle mě to byla konstruktivní kritika.

Sihaja

Nenech se vydeptat  ;)
Já jsem nedávno stavěla lego detective's office a už jsem málem poslala legu objednávku několika chybějících dílků, než mi manžel donesl celý nerozbalený pytlík, který jsem si z neznámého důvodu odnesla do jiné místnosti  ::)

Příště budu také moudřejší  8)

Errov

 ;D taky dobrý :) já se chystam na něco z kolekce SW a asi na TBBT

Futurion

Citace od: Ondrej kdy 21.08.2015, 11:29:16
Citace od: Futurion kdy 21.08.2015, 11:15:47
Nenech se otrávit toxickou částí zdejší komunity, stav a recenzuj dál.

Podle mě to byla konstruktivní kritika.

Od Dartha ano. Otaznik už jen rýpe.

papluh

#12
Stane sa každému, potom získaš paranoiu, keď pri dokončení hocičoho ti zostanú zvyškové párové väčšie dieliky  :) Akurát ty si si to vybral pri recenzovanom kúsku.

Inak v Lego store vo viedenskom SCS majú (mali) vystavenú F40ku ktorej chýbali na oboch stranách krídla 2x2 red plate  ;D

Anatyt

Citace od: papluh kdy 21.08.2015, 13:01:40
Inak v Lego store vo viedenskom SCS majú (mali) vystavenú F40ku ktorej chbali na oboch stranách krídla 2x2 red plate  ;D

Tak ich pekne choď vrátiť! >:D

Errov

Citace od: papluh kdy 21.08.2015, 13:01:40
Stane sa každému, potom získaš paranoiu, keď pri dokončení hocičoho ti zostanú zvyškové párové väčšie dieliky  :) Akurát ty si si to vybral pri recenzovanom kúsku.

Inak v Lego store vo viedenskom SCS majú (mali) vystavenú F40ku ktorej chýbali na oboch stranách krídla 2x2 red plate  ;D

Vybral a doufam, že už k ničemu takovýmu nedojde :) Chtěl bych zrecenzovat co nejvíc modelů ze shellky asi se mi nepovede získat všechny ale minimálně 2-3 bych ještě chtěl.

mozkit

Citace od: Sihaja kdy 21.08.2015, 11:31:58
Nenech se vydeptat  ;)
Já jsem nedávno stavěla lego detective's office a už jsem málem poslala legu objednávku několika chybějících dílků, než mi manžel donesl celý nerozbalený pytlík, který jsem si z neznámého důvodu odnesla do jiné místnosti  ::)

Příště budu také moudřejší  8)

;D ..z neznámého důvodu.., to je klasika, člověk dělá někdy divný věci a zmatky :)

otaznik

#16
Citace od: Futurion kdy 21.08.2015, 11:15:47
Nenech se otrávit toxickou částí zdejší komunity, stav a recenzuj dál.
Já jsem snad psal, že nemá stavět a recenzovat? To sis to opravdu špatně (úmyslně) vyložil. Také by mě zajímalo z jakých konkrétních důvodů jsi mě označil jako jedovatého. Že se nebojím říct svůj názor, že chci, aby to tu mělo úroveň a nedávaly se sem kraviny?

BTW: ty bereš toto:
Citace od: Darth kdy 20.08.2015, 18:03:51
Na první pohled mi přijde, že jsi nad i pod okny nedal po jedné vrstvě (plate), proto ti zůstalo tolik dílků.
jako kritiku? Tak to máš tedy velmi posunuté měřítko.


Futurion

#17
Ne, nenapsal jsi, že má skončit. O tom zakladatel tématu psal sám (Holt první a poslední pokus o něco takovýho jako "recenze"), a proto jsem také reagoval na něj, nikoli na tebe ty špatně vyloženej.

Darth jasně upozornil co má blbě a recenzent to pochopil. Tím to myslím mohlo skončit. Kritika, nedejbože konstruktivní, určitě nejsou průpovídky typu A já si myslel, že dnešní návody, kde se přidává jeden dílek za krok, jsou naprosto zbytečně podrobný  ::)

otaznik

Citace od: Futurion kdy 21.08.2015, 23:38:06
Ne, nenapsal jsi, že má skončit. O tom zakladatel tématu psal sám (Holt první a poslední pokus o něco takovýho jako "recenze"), a proto jsem také reagoval na něj, nikoli na tebe ty špatně vyloženej.

Darth jasně upozornil co má blbě a recenzent to pochopil. Tím to myslím mohlo skončit. Kritika, nedejbože konstruktivní, určitě nejsou průpovídky typu A já si myslel, že dnešní návody, kde se přidává jeden dílek za krok, jsou naprosto zbytečně podrobný  ::)
Podle mě je to zásadní chyba, když si pořádně nezkontroluji, jestli mám danou věc postavenou správně, když to pak chci veřejně prezentovat. Holt nejsem jako ty, preferuji kvalitu nad kvantitou a přímý názor nad okecáváním a ochranou "slabších" (vždyť je moc mladej, moc novej, stavěl to v noci...).

Errov

Já bych to asi víc nerozebíral.

JardaL

Co to takhle cely smazat a začít zitra nanovo s novou vYmazlenou recenzi.....?

Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

Errov

#21
Citace od: JardaL kdy 22.08.2015, 21:46:17
Co to takhle cely smazat a začít zitra nanovo s novou vYmazlenou recenzi.....?



Nevidim důvod proč bych to dělal já jsem se poučil a víc bych to prostě nerozebíral.

stmirec

#22
Ahojte. Ja by som len doplnil túto recenziu svojou skúsenosťou / fotografiou.

Tak ako píše Errov, stavba samotnej stanice zaberie do 10min. No musím povedať, že je to pekný kúsok skladačky, ktorý za tie tri eurá myslím stojí :). Plus v kombinácii s lego autíčkami a hot wheels autíčkami zabaví aj deti  ;D. No a potom už stanica začne postupne prechádzať rôznymi úpravami ..


Shell Station
- objekt stanice Shell 1x
- figúrka vedca 1x
- špeciálne predmety : kľúč veľký čierny

Základné údaje setu : Číslo: 40195, Rok vydania: 2014, Počet dielikov: 79, Počet figúrok: 1





Video k stavbe tejto časti :

Stimpi

Dík za doplnění, jen jestli můžu opravit, je to set už z roku 2014, kde byl jako promo v Hong Kongu, Macau a Singapuru. Následně v několika evropských zemích, myslím ve Francii a Belgii. K nám dorazil až teď, po roce.

stmirec

#24
Citace od: Stimpi kdy 27.08.2015, 09:06:38
Dík za doplnění, jen jestli můžu opravit, je to set už z roku 2014, kde byl jako promo v Hong Kongu, Macau a Singapuru. Následně v několika evropských zemích, myslím ve Francii a Belgii. K nám dorazil až teď, po roce.
vďaka za poznámku. opravil som to.

Atom

Zajímavé u tohoto setu je, že musíte figurce nalepit torso. :o

peter

Citace od: Atom kdy 27.08.2015, 13:37:11Zajímavé u tohoto setu je, že musíte figurce nalepit torso. :o

Nic zvláštního. Torza se polepují u všech setů, která mají cizí Brand - zde Shell.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

stmirec: krásné video!
Pán na Žlutém hradě

stmirec


april.lix

#29
   
    Já osobně nejvíc oceňuju zabalení návodu a samolepek v polybagu- luxus.
Konečně! Elegantní a smysluplný řešení (žádná papírová krabička jako při minulé sérii).
    Děkuju Ti pane Lego  :)