Návrh nové kategorie.

Založil Honzik, 28.10.2006, 18:30:02

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Honzik

Prosím všechny aktivní členy, aby se vyjádřili k mému návrhu.

Požádat o novou kategorii na kostkách s názvem třeba The best of lego.
Jednalo by se o jakou si výkladní skříň lega, kde by bylo ukázáno to nejlepší.

1.Zde by byly umístěny stavby, o kterých by bylo rozhodnuto. Příspěvek by obsahoval pouze krátké představení lego stavby a hlavně fotky v dobré kvalitě.
(např stavba vlčí hrádek, Black Falcon's lake Keep...atd)

2.Zde by byly umístěny sbírky, které jsou něčím zvláštní či výjimečné.

Doufám, že nejsem sám, kdo si něco podobného přeje. S pozdravem Honza

Vasyk

S tímto bych souhlasil, oddělilo by se tkz. zrno od plev (jiné přirovnání mě nenapadlo, tak to neberte moc osobně  ;D). Kolikrát je soudnost autorů kdesi na dovolené.

Jindroush

To lze zařídit poměrně těžko, nějaký 'univerzální' názor na dobrost/nedobrost mocu neexistuje (např. pro mě jsou všechny Štambiho stavby automaticky diskvalifikovány tou žlutou) a anonymní hlasování je vůbec špatnej nápad...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Honzik

Ano, souhlasím je to těžké, ale sám musíš ze svého lego srdce poznat:

1. je to něčím originální, zvláštní, super nápad, pěkná realizace, krásné detaily
2. je to okopírované, strohé, špatně vyvážené, ničím nezajímavé, kýč

a právě některé věci ze skupiny 1 bych umístil do zvláštní kategorie.

Promiň jestli to byl blbý nápad ale prostě to takhle cítím. Honza

***Banana.com

No, myslím, že by bylo přínosné otevřít novou kategorii s názvem MOC umístěnou v oddíle "Diskuze o stavebnicích", aby byly všechny MOC členů kostek přehledně seřazeny na jednom místě a ne v subkategoriích dle témat.

S čím ale nesouhlasím, je posuzování staveb s tím, zda jsou vhodné čí ne. Nechal bych kategorii otevřenou pro všechny MOC s tím, že snad autoři, kteří tam přispívají, sami posoudí i dle komentářů, zda stojí za to to nechat, či smazat. Ne každý je nadán představivostí a dovedností postavit pěkný MOC, ale proto by mu ještě myslím nemělo být bráněno v umístění do kategorie. Je to kromě nadání stavitele i o tom, kolik kdo má kostek, což zase úzce souvisí s finančními možnostmi stavitele.  Jinak se dělá MOC stavba těm, co mají v Lego dílech desítky až stovky tisíc, jinak těm, co mají pár stavebnic....

peter

Citace od: banana.com kdy 28.10.2006, 19:38:44
No, myslím, že by bylo přínosné otevřít novou kategorii s názvem MOC umístěnou v oddíle "Diskuze o stavebnicích", aby byly všechny MOC členů kostek přehledně seřazeny na jednom místě a ne v subkategoriích dle témat.

To tu už dřív bylo a větší bordel a zmatek jsem nezažil, ještě, že se to začalo rozdělovat.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Honzik

Jsem rád, že se začíná o tom diskutovat. Proč vůbec něco takové chci? Když chcete ukázat nějakému známému něco z kostek co stojí za to, tak jen hledáte a hledáte a zrovna příspěvek, který jste četl několikrát nemůžete v tu chvíli najít. proto chci, aby věci co stoji "za to" byly pěkně na jednom místě.

rdk

Podle mě je to nerealizovatelný. Někdo je schopen tvrdit, že to stojí "za to" i o pidiautu z vožužlanejch kostek nebo o pár figách, často mizerně vyfocenejch...

***Banana.com

Citace od: rdk kdy 28.10.2006, 19:55:05
Podle mě je to nerealizovatelný. Někdo je schopen tvrdit, že to stojí "za to" i o pidiautu z vožužlanejch kostek nebo o pár figách, často mizerně vyfocenejch...
což to jo... ;D

Honzik

Ale není problém, aby tuto kategorii spravovali admini a ti snad už poznají co je "lego sbírka" a co obyčejné sety jen tak vyfocené na stole. Snad každý pozná "moc pěkný MOC" od nějaké stavby z dlouhé chvíle.

Ravenhorn

Já si myslím, že je to realizovatelné. Ale za určitých podmínek. Šlo by jen o představení, pár obrázků a chtělo by to anketní hodnocení od 1-10 kdy  10 by bylo nejlepší a 1 nejhorší. A pak by to tam hodilo průměr. Takhle to funguje všude na webech. Takováto věc mi tu strašně chybí.
Castle, Pirates a Star Wars.

Aki

Takovéto anketní hodnocení si ale může každý autor svého MOCu udělat u svého zveřejnění také ne?

PS dobrý nápad, asi to budu dělat u všech mnou zvěřejňovaných modelů (ať už cizích nebo vlastních).

Ravenhorn

To mi strašně chybí. Tohle je všude.  u filmů  moviezone,csfd atd.   u lega to same na bricksetu taky hodnoti lidi atd.
Castle, Pirates a Star Wars.

Jindroush

Citace od: Honzik kdy 28.10.2006, 20:01:47
Ale není problém, aby tuto kategorii spravovali admini a ti snad už poznají co je "lego sbírka" a co obyčejné sety jen tak vyfocené na stole. Snad každý pozná "moc pěkný MOC" od nějaké stavby z dlouhé chvíle.

Jenže pak mě nebude mít rádo ještě víc lidí, než teď, až někomu pohaním (nedostatečně pochválím) jeho MOC.  8)

Řešením je jen to, aby si prostě každej nějak udržoval seznam moců, který se mu líbí. Připouštím, že by bylo nejlepší, kdyby tu na to přímo bylo nějaký nářadí, ale není, pro SMF takový neexistuje a psát ho nemá kdo (spíš kdy).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

mulah

Citace od: Aki kdy 28.10.2006, 20:17:25
Takovéto anketní hodnocení si ale může každý autor svého MOCu udělat u svého zveřejnění také ne?

PS dobrý nápad, asi to budu dělat u všech mnou zvěřejňovaných modelů (ať už cizích nebo vlastních).
Jo to si myslím že je lepší nápad. Pokud tu možnost máš...
jedu po CITY jak slepice po flusu

Aki

Citace od: mulah kdy 28.10.2006, 20:31:18
Jo to si myslím že je lepší nápad. Pokud tu možnost máš...
Zkušebně jsem tedy doplnil bodovací anketkou tento (cizí) a tento (vlastní) MOC

otaznik

Stačí, když sem někteří členové nebudou dávat každou blbost, ať už vlastní nebo cizí a hned to tu bude více přehledné.

Raistlin M

Já na podobné ankety nejsem. Vzhledem ki tomu, že nikdo neví jaká je soudnost u lidí, co sem jen tak nakukujou, tak by z toho mohlo být kolikrát fiasko.
Hlas lidu jsem už zažil mockrát.
Vytvoření nějaké komise je taky k ničemu. Každý má opravdu jiný názor na nějaké dílo. 8)

Ravenhorn

To já právě hodnocení mám strašně rád. Stačí se kouknou na csfd na to jak hodne lidi hodnoti filmy. nebo na moviezone jak se krásně hodnotí trailery na filmy co vyjdou.
Castle, Pirates a Star Wars.

Raistlin M

Jenže to masové hodnocení má často hodnotu obsahu střev. ::) ;D

Hansel

Citace od: Raistlin M kdy 28.10.2006, 21:32:06
Jenže to masové hodnocení má často hodnotu obsahu střev. ::) ;D

To je sice pravda, ale opravdu masové hodnocení většinou dopadá klasicky - průměrné věci jsou do nebe vynášeny a výjimečné spolu s odpadem jsou zapomenuty. Ale myslím si, že tady jsou lidé poměrně soudní, takže by to neměl být takový problém (ve srovnání s ostatním internetem je tu úroveň diskuze nepoměrně výše).
Nedá se ošetřit, že by hodnotit mohli jen lidé s hodně příspěvky nebo s dlouhým členstvím?
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

***Banana.com

Citace od: otaznik kdy 28.10.2006, 21:02:26
Stačí, když sem někteří členové nebudou dávat každou blbost, ať už vlastní nebo cizí a hned to tu bude více přehledné.

Moje slova. Já třeba vím, že pěkně stavět neumím vzhledem k absenci uměleckých dovedností, tak sem nedávám nic. V hlavě mám dva nápady, které vzhledem k tomu, že mohou být poměrně hranaté a nekomplikované, snad někdy postavím, a pak se budu hodně rozmýšlet, zda to sem dát, nebo ne.

***Banana.com

Citace od: Hansel kdy 28.10.2006, 21:45:51
Nedá se ošetřit, že by hodnotit mohli jen lidé s hodně příspěvky nebo s dlouhým členstvím?

Tohle je myslím střelba vedle. Kvantita není totéž, co kvalita. Množstí příspěvků a délka členství se soudností moc nesouvisí..

Aki

Citace od: Hansel kdy 28.10.2006, 21:45:51opravdu masové hodnocení většinou dopadá klasicky - průměrné věci jsou do nebe vynášeny a výjimečné spolu s odpadem jsou zapomenuty. Ale myslím si, že tady jsou lidé poměrně soudní, takže by to neměl být takový problém
Soudnost není záruka. Už Jindra řekl, že každý by to hodnotil jinak a má pravdu. Co člověk to jiný vkus.
Kromě lega dělám ještě do jiného hobby související s užitným uměním. Vždy jednou do roka děláme setkání na kterém, mimo jiné, vyhlašujeme soutěž "O nejlepší výrobek roku". Časem jsme ale dospěli k tomu, že jsou to vlastně soutěže dvě: jedna lidová (podotýkám že hlasující se prakticky všichni aktivně zabývají stejným hobby) a druhá tzv. odborná. Odborníci jsou v tomto případě nejúspěšnější a nejproslulejší výrobci. Ještě nikdy se ale nestalo že by obě soutěže dopadly stejně! Přesto mají ale vypovídací hodnotu obě.  ;)

Hansel

Citace od: banana.com kdy 28.10.2006, 21:49:07
Citace od: Hansel kdy 28.10.2006, 21:45:51
Nedá se ošetřit, že by hodnotit mohli jen lidé s hodně příspěvky nebo s dlouhým členstvím?

Tohle je myslím střelba vedle. Kvantita není totéž, co kvalita. Množstí příspěvků a délka členství se soudností moc nesouvisí..

Běžně to tak nebývá, to je mi jasné, ale kdo zde diskutuje delěí čas, projevuje tím zájem o daná témata a LEGO vůbec. Myslel jsem to hlavně jako ošetření proti nově příchozím, kteří se v tom ještě neorientují.
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

Hansel

#25
Citace od: Aki kdy 28.10.2006, 22:05:19
Citace od: Hansel kdy 28.10.2006, 21:45:51opravdu masové hodnocení většinou dopadá klasicky - průměrné věci jsou do nebe vynášeny a výjimečné spolu s odpadem jsou zapomenuty. Ale myslím si, že tady jsou lidé poměrně soudní, takže by to neměl být takový problém
Soudnost není záruka. Už Jindra řekl, že každý by to hodnotil jinak a má pravdu. Co člověk to jiný vkus.
Kromě lega dělám ještě do jiného hobby související s užitným uměním. Vždy jednou do roka děláme setkání na kterém, mimo jiné, vyhlašujeme soutěž "O nejlepší výrobek roku". Časem jsme ale dospěli k tomu, že jsou to vlastně soutěže dvě: jedna lidová (podotýkám že hlasující se prakticky všichni aktivně zabývají stejným hobby) a druhá tzv. odborná. Odborníci jsou v tomto případě nejúspěšnější a nejproslulejší výrobci. Ještě nikdy se ale nestalo že by obě soutěže dopadly stejně! Přesto mají ale vypovídací hodnotu obě.  ;)

To je samozřejmé. A právě soudnost musí být přítomna. Různost názorů přece není na škodu. Taky já když hodnotím, používám dvě měřítka - dobré/špatné vs. líbí/nelíbí. V prvním případě se snažím přistupovat nezaujatě (zajímavá technika, dobrý nápad), v druhém soudím dle dojmu (nelíbí se mi barva atd...). Obě mají pro mě stejnou váhu. Proč by mělo být špatně, že názory se budou různit?
Jak jsem psal, veřejným hlasováním se vyberou průměrné věci. To je ale problém všech soutěží. Neříkám, že tato kategorie je nutná, ale když ano, jiný způsob volby v podstatě neexistuje.
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

Králick

Příjde mi to docela komplikované. Primárně je MOC vystaven v příslušné kategorii, pak hodnocen a nakonec přeřazen. Když odhlédnu od samotného hodnocení, které bude objektivní podobně jako v krasobruslení (každý má úplně jiná kritéria podle zaměření a nároků), tak protože to nebude fungovat automaticky, musel by někdo z moderátorů nebo sám autor mazat a přesouvat. Tedy co jsem našel včera, může být dnes úplně jinak. Tohle asi přehlednosti neprospěje. Stejně má většina stavitelů Brickshelf galerie nebo vlastní stránky a díla je možné vyhledat v nich.
U vlastní prezentace bych si raději přečetl nějaké konkrétní názory, než body. Jak jsem za krátký pobyt na fóru už zjistil, tak náhled jednotlivých pozorovatelů se může diametrálně lišit. Vlastně je to stejně zajímavé, jako dílko samo - poloviny věcí si ani člověk nevšimne.

Ravenhorn

No já totiž strašně rád hodnotím věci.  A nakonec by nemusela být speciální sekce. I to hodnocení kdyby bylo u těch věcí v těch kategoriích.
Castle, Pirates a Star Wars.

Králick

Citace od: Ravenhorn kdy 28.10.2006, 22:48:05
No já totiž strašně rád hodnotím věci.  A nakonec by nemusela být speciální sekce. I to hodnocení kdyby bylo u těch věcí v těch kategoriích.
No vidíš, já to musím dělat každý pracovní den, a jsem rád, že se na Kostkách můžu jen spokojeně šklebit na obrázek pěkné stavbičky a buď něco k tomu napsat, třeba mírně OT, nebo taky nic. Jak tam bude anketa, tak mě to bude svádět a trápit, že jsem se ještě nevycenil  ;D
Ale máš pravdu, kdo chce být hodnocen, může si nakonec anketu přilepit.

niessnet

Můj názor: nějaké bodové hodnocení bych raději nezaváděl. Jak již bylo řečeno, nemá to všeobecně velkou vypovídací hodnotu. A argument, že to někde jinde mají - kdyby se měl člověk řídit podle např. procentuálního hodnocení filmu, nemohl by se dívat na nic. Mám informace od ,,redaktorů" jednoho časopisu o počítačových hrách, že procentuální hodnocení většinou dělají jen, tak od pasu. Protože to lidi chtějí, tedy ti línější, kterým se třeba nechce číst recenzi. Taková recenze je výstižnější, než jakékoliv body.
V našem případě bych řekl, že daleko lepší vypovídací charakter má diskuze u jednotlivých MOCů, nikoliv jejich zatřídění do oddělení s názvem např. ,,Nejlepší, best, super MOCy".
Přikláněl  bych se spíš k možnosti uložit si oblíbená témta do jakýchsi záložek. Pokud by to samozřejmě bylo možné.
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman