Jaký máte názor na figy a jejich nové barvy.

Založil Dum Dum, 01.10.2006, 16:16:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Dum Dum

Jaký máte názor na figy starší ty žluté a na ty nové co mají tělovou barvu? Velice by mě zajímalo kolik lidí je pro tu tělovou, protože si myslím že to má šmrnc, co by do jejich evoluce ;D ! Ale ty starší žluté jsou podle mě takovou klasickou barvou, určitě by je neměli přestat vyrábět :(!
Následuj svou sílu....

Raistlin M

#1
Když jsem si postavil Millenium Falcona, tak mi žena (Llevelyn) z rukou vytrhla právě dokončené figy a během minuty byla zpět a figy byly najednou žlutý.  ;D ;D ;D

Růžovou prostě na figách ani jeden nemusíme, ale respektuju, že je to směr Lega.
Některé nevypadají zle. Jen mi to vadí na torzech, když má zajímavý fig rozhalenku a tam je růžovej. To jsem omezený v jeho dalším používání. (Můžu ale tvrdit, že tam má růžovou vyrážku  ;) )

Robbed

Jsem rád že toto téma někdo založil. Abych pravdu řekl, nelíbí se mi. Žlutí figové byli mnohem lepší :(. A už vůbec se mi nelíbí ten nový druh obličejů (myslím že začal Alpha Teamem nebo Sportem), kde se všichni nechutně šklebí >:(
Snažím těmto setům vyhýbat, ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat  :P

Llevelyn

#3
Pleťáci se mi nelíbí....

- zkráceno -

A začlo se mi líbit nový letiště.. ;) ;D ;D ;D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

***Banana.com

#4
Mně se nejvíce líbí tyto :


rdk

Čím víc druhů hlav, tím líp. Klidně i ne-žlutý.

Jenom std griny by byla těžká nuda. ;) 8)

nukum

Dokážete si představit Simpsonovy s růžovýma hlavama?

EDIT: Tim chci říct, že prostě to k legu už patří a mělo  (mohlo by) to tak zůstat

***Banana.com

Citace od: rdk kdy 01.10.2006, 18:42:26
Čím víc druhů hlav, tím líp. Klidně i ne-žlutý.

Jenom std griny by byla těžká nuda. ;) 8)

to jo, ale mně se zdá, že standard grin mizí skoro úplně...a to je myslím škoda.

Robbed

Citace od: nukum kdy 01.10.2006, 18:48:49
Dokážete si představit Simpsonovy s růžovýma hlavama?

EDIT: Tim chci říct, že prostě to k legu už patří a mělo  (mohlo by) to tak zůstat

Moje řeč

P.S. růžoví simpsni  ;D

J0hny54

No ja myslim ,ze vsechno je jen o zvyku. Je to 5 minut co jsem zrovna koukal na Simpsonovi a myslim, ze i kdyby byli jako na ty fotce tak by si na to lidi zvykli a koukali na to porad. Tim chci rict, ze i pres jine hlavy, ktere se treba vsem nelibi se LEGO bude prodavat porad stejne

nukum

Problém je, že nový figy (i pár let zpátky) neladí k těm starým

J_BOB

Citace od: nukum kdy 01.10.2006, 19:12:00
Problém je, že nový figy (i pár let zpátky) neladí k těm starým
ale to je pokrok. kedysi boli minifigy odlišené len vlasmi a fabou torsa....neskôr prišla potlač na torso, farba vlasov....a dostalo sa to k detailnému oblečeniu, kde sú detailne nakreslené záhyby a sú potlačené aj ruky a nohy a pod...pripadá mi to ako keby dakto vravel, že sa 600 Police Car nehodi k 7236 :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Llevelyn

Ale ti figové tam mají nachlup stejný xicht. >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

rdk

Citace od: Llevelyn kdy 01.10.2006, 19:31:19
Ale ti figové tam mají nachlup stejný xicht. >:D

Kdepak, nemaj. ;)

V tom novějším je tato hlava:

Petrjr

Citace od: J0hny54 kdy 01.10.2006, 19:05:25
No ja myslim ,ze vsechno je jen o zvyku.
Přesně s tím souhlasím, většinou je to jen a jen otázka zvyku. Případně (estetické) kompatibility v době přechodu, když je některých typů nedostatek a člověk nechce mixovat.  Jediné co mi z principu nesedne, podobně jako již zmiňoval robbed, jsou "škleby". Ale to nemá s barvou až tak moc společného.

standa

Pokrok se nedá zastavit, ale ty nové obličeje růžových a jiných podivných barev k legu prostě nesedí. To je jako kdyby Jaguar začal vyrábět dodávky - prostě divný.
Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum

mulah

Divný,to máš recht,ale nic neuděláš. Budeš kupovat sety s figama kteří mají divnou barvu. Já bych si klidně  hnědý ferari koupil,kdyby červený už nevyráběli >:D
jedu po CITY jak slepice po flusu

Petrjr

Citace od: standa kdy 01.10.2006, 21:07:51
... ale ty nové obličeje růžových a jiných podivných barev k legu prostě nesedí. ...
Žluté potištěné existují už cca 30 let. Bez potisku ještě o pár let déle. Tedy skoro dvě lidské generace. Většina z nás se s nimi setkává celý život. Možná nám připadá, že jinak to prostě existovat nemůže, že to nesedí. Ale to by pak bývali museli říkat lidé v 75 - tfuj, ty minifigové k legu prostě nesedí. Nebo na technic (rok 77), 9v trains (91) a podobně.

Dargnon


hobby

Tak jako vznikají neustále nové a složitější tvary kostek, tak je to i v barvách. Ta žlutá vycházela kdysi z původního jednoduchého pojetí lega z několika univerzálních tvarů a základních barev. Nová barva "tělovka" u figů se mi velmi líbí, ovšem kombinace se žlutými tahá za oči, bohužel.

MwK

Už niekoľko krát som tu spomínal že ružové hlavičky sú hnusne! >:(
Ale postupom času ako mi pribúdajú mením názor a už mi skoro vôbec nevadia... ;)
Už ich mám asi 5 a začínam ich kombinovať so starými,nádhernými,klasickými,žltými hlavičkami... :)
Citace od: robbed kdy 01.10.2006, 19:00:31
Citace od: nukum kdy 01.10.2006, 18:48:49
Dokážete si představit Simpsonovy s růžovýma hlavama?

EDIT: Tim chci říct, že prostě to k legu už patří a mělo  (mohlo by) to tak zůstat

Moje řeč

P.S. růžoví simpsni  ;D
Mimochodom tý ružoví Simpsáci su strašný...Ako zo špeciálneho čarodejníckeho dielu... ::) >:D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

myth

Citace od: rdk kdy 01.10.2006, 18:42:26
Jenom std griny by byla těžká nuda. ;) 8)

Nirkto tu zjavne nemá cit pre klasiku >:D.

Nejak dokážem prekusnúť iné potlače než std grin, len nech sa nešklabia. Tj nech majú ústa v úsmeve ako v std grin. Ružové mi nevadia, ale zase sa nesmú šklabiť. Moje zameranie v legu mi našťastie len zriedka domov donesie niečo iné než sdt grin :).
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

betakaroten

A nejlepší byly stejně ty původní geksichty - úplně bez potisku :P

Mně by zase nevadily jiné škleby (omezený počet emocí - :) :( :o :-\ by stačilo), ale že musí mít 10 variant brejlí, 20 druhů fousů, to už je trochu moc...

***Banana.com

#23
Mně se prostě ty nové ksichty zdají nerealistické, ale věřím, že časem se dočkáme i elektronicky měnitelných vizáží s mikroprocesorem v standard head, stud solid. Do hnusorobořad typu Biohnus a Exoforce by to zapadalo :P

Jarmila

Citace od: betakaroten kdy 02.10.2006, 20:34:32
A nejlepší byly stejně ty původní geksichty - úplně bez potisku :P

Mně by zase nevadily jiné škleby (omezený počet emocí - :) :( :o :-\ by stačilo), ale že musí mít 10 variant brejlí, 20 druhů fousů, to už je trochu moc...

Omezený počet ksichtů, pak omezit barvy kalhot, rukou, tělíček, dvoje vlasy - muž, žena. A když to takhle všechno omezíte, co pak budou dělat chudáci sběratelé minifigů? Co budou sbírat? Mějte na ně ohled a naopak volám: Víc různých ksichtů, víc fousů, víc vlasů, brejlí aspoň 30 různých, čepic, šátků, .... Prostě všeho.  ;D ;D ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Ondra

#25
Citace od: Jarmila kdy 03.10.2006, 17:03:16
Citace od: betakaroten kdy 02.10.2006, 20:34:32
A nejlepší byly stejně ty původní geksichty - úplně bez potisku :P

Mně by zase nevadily jiné škleby (omezený počet emocí - :) :( :o :-\ by stačilo), ale že musí mít 10 variant brejlí, 20 druhů fousů, to už je trochu moc...

Omezený počet ksichtů, pak omezit barvy kalhot, rukou, tělíček, dvoje vlasy - muž, žena. A když to takhle všechno omezíte, co pak budou dělat chudáci sběratelé minifigů? Co budou sbírat? Mějte na ně ohled a naopak volám: Víc různých ksichtů, víc fousů, víc vlasů, brejlí aspoň 30 různých, čepic, šátků, .... Prostě všeho.  ;D ;D ;D
Ale hlavně se musí se smát.Protože vždy když mám špatnou náladu a podívám se na smějícího figa tak je mi lépe a když je jich celé město radost pohledět. :)

Mičánek

Citace od: Jarmila kdy 03.10.2006, 17:03:16
Omezený počet ksichtů, pak omezit barvy kalhot, rukou, tělíček, dvoje vlasy - muž, žena. A když to takhle všechno omezíte, co pak budou dělat chudáci sběratelé minifigů? Co budou sbírat? Mějte na ně ohled a naopak volám: Víc různých ksichtů, víc fousů, víc vlasů, brejlí aspoň 30 různých, čepic, šátků, .... Prostě všeho.  ;D ;D ;D
Jako sběratel postaviček musím říci, že mám dost velký problém držet krok s novými stavebnicemi, protože v skoro každé je nová postavička. A nedají se kombinovat z jiných stavebnic. Proto musím koupit stavebnici abych měl novou postavičku. Protože mám omezené finanční prostředky (jsem 25 roků v invalidním důchodu), zaostávám za tímto vývojem. Dříve stačil jeden trup pro 10 postaviček, jedna hlava na 20. Dnes, každý trup má svoji hlavu a přibývá i další individuální doplňky k určité postavičce.  Nejhorší je ale popisovat každý nový ksichtík v mojí databázi postaviček, protože mají mnoho detailů. Dříve stačilo na popis pár slov. Mě osobně se tělová barva nelíbí ale co se dá dělat. Současná technika výroby dovoluje firmě zabíhat do největších detailů a připadá mi, že snahou je mít v každé stavebnici jinou postavičku a pokud ji chceš, kup si celou stavebnici. Zdá se jako by se více zaměřili na sběratele než na děti. Dokonalejší, propracovanější, komplikovanější, drahé.

Jarmila

Citace od: Mičánek kdy 05.10.2006, 00:21:35
Jako sběratel postaviček musím říci, že mám dost velký problém držet krok s novými stavebnicemi, protože v skoro každé je nová postavička. A nedají se kombinovat z jiných stavebnic. Proto musím koupit stavebnici abych měl novou postavičku. ..... Zdá se jako by se více zaměřili na sběratele než na děti. Dokonalejší, propracovanější, komplikovanější, drahé.

Ještě že nejsem sběratel, ale jen hráč. Při hraní je mi úplně jedno, jestli v cukrárně nebo v parku na lavičce sedí origo lego minifig, či tam posedává minifig poskládaný z různých částí. Takže z mého pohledu může být těch vzorových a barevných variací minifigů na tisíce.  ;)
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

hobby

To Mičánek:
Nikdy nepostačíš všechno posbírat, nikdy nebudeš mít všechno. S tím je třeba se smířit. A že by se lego zaměřovalo na sběratele, to je velký omyl, nic by jim to nepřineslo.  I např. filatelisté jsou schopni posbírat pouze nějakou část, jistou ucelenou emisi, tematický celek, časové období atd. Pokud kupuješ stavebnice jen kvůli figurkám, tak tě to brzy zrujnuje. Já jsem např. rád, že skončily 9V vlaky. Je tak ukončena jedna etapa a jako sběratel se mohu rozhodnout pro pokračování či nikoliv.

tazzy

Já myslím, že je dobře, že má každý fig jinou hlavu. Vemte si kdyby chodili po světě jenom lidi se stejnýma očima, stejným tvarem hlavy a stejným úsměvem. Jak říká Jarmilka z hlediska hráče je to super, ovšem sběratelům to nezávidím. 8)