Classic Lego

Založil Peetrs, 27.03.2006, 21:45:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Peetrs

Při pročítání fóra jsem už narazil na diskuze typu classic castle, classic space apod. Mě by ovšem zajímalo zda takto někdo z vás rozlišuje Lego globálně.

Mám tím na mysli, zda máte nějakou oblíbenou "zlatou" éru Lega a jestli podle toho také vybíráte setíky, do své sbírky.

Já například sbírám pouze sety do roku 94 a nic novějšího mi nesmí do domu! ;D
Za zlatou éru, pak považuji sety z osmdesátých let. To je pro mě CLASSIC LEGO:D

Tomášek

#1
Ja mam nejradsi sety 1985-1995.Ty uplne stare se mi moc nelibi. >:D
JEDINĚ TOWN !!!!!
Procházím DARK AGE.

otaznik

Sety rozděluju na ty, které se mi líbí a které se mi nelíbí, podle toho je i sháním.
Sety z 80. a začátku 90. let se mi líbí téměř všechny, takže to bude asi ta má zlatá éra.

Sbírám jen Town, Trains a velké Technic sety.

Shi-So

Ja sbiram proste to co se mi libi ;D
Ale je fakt ,ze nejhezci mi prisly sety tak do roku 96 ;)

Colonel32

nejlepsi veci? Imho town 83-92, castle 84-92, pirates 89-94, western 96-97, vikings 06, trains 80-95, space 70-85, nejvetsi technic veci 80-95, a SW sety (hlavne UCSka)

myth

Moje naj veci?

  • Futuron (87-90),
  • Star Wars - Original Trilogy sety a
  • niektoré veci z Crusaders.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

niessnet

Taky je třídím na ,,líbí/nelíbí", paušálně se ale dá říct, že fandím Legu asi tak do 97 - 98. No a dnešní sety už se podle mě začínají zase trošku přibližovat tehdejšímu trendu, takže jimi taky nepohrdnu.
Dneska už ale sbírám skoro výhradně Town.
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Raistlin M

Souhlasím s prvníma dvěma řádkama otazníka

Citace od: otaznik kdy 27.03.2006, 22:05:24
Sety rozděluju na ty, které se mi líbí a které se mi nelíbí, podle toho je i sháním.
Sety z 80. a začátku 90. let se mi líbí téměř vąechny, takľe to bude asi ta má zlatá éra.


Je to o "kousku" a ne o nějaké definici, ať už časové, nebo řadové.

tazzy

#8
Ze všeho nejvíc town 85-92, pak pirates tusim 88 - 92  a všechny trains 80-03

muzzo


betakaroten

http://www.peeron.com/inv/theme/LEGO/Classic ::)
To je taky slovíčkaření... označení "classic" prostě není jednoznačně srozumitelné.

Peetrs

Citace
To je taky slovíčkaření... označení "classic" prostě není jednoznačně srozumitelné.

Nešlo mi ani tak o označení Classic, jako spíše o to, zda se i někdo další zde na fóru řídí striktně datem výroby setu.
Jak jsem již napsal sbírám pouze sety do roku 94, takže jsem chtěl zjistit zda je tom někdo podobně. ;) 

***Banana.com

No, vzhledem k tomu, že jsem s Legem vyrůstal v letech 1984-1992, tak jednoznačně toto období. Vzpomínám na mé první Lego, malou poštoičku, pak velkou poštu, malou nemocnici, vše z let 84-86,  vesmírnou stanici z roku tuším 1986,...na nadšení z první lodi-setu 6274 v roce 1989, o něco později z dílku-palmy, atd.......:-))))Mám to vše ještě někde doma, bohužel už to asi nikdy nezkompletuji na jednotlivé sady, a krabice už asi také nejsou..

***Banana.com

Tak jsem na lugnetu konečně našel nejstarší lego, co jsem měl. Byl to model 6927 http://guide.lugnet.com/set/6927 z roku 1981, a já ho dostal tuším 1984...ach ta nostalgie:-)