Angličtina x čeština

Založil Jindroush, 01.02.2005, 11:28:23

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jsou pro vás přijatelné anglicky psané informace?

Asi jako čínsky psané
26 (17%)
Přelouskám to, ale výrazně nerad
37 (24.2%)
Ano, ale dávám přednost češtině
52 (34%)
Je mi to jedno
32 (20.9%)
Čtu jen anglicky, tady jsem náhodou
6 (3.9%)

Celkem hlasů: 128

Jindroush

Potřeboval bych vědět, jak jsme tady na tom jazykově. Pokud nás třeba LEGO odkáže na anglicky psaný zdroj, zda je jim třeba důrazně vysvětlit, že to jako nemá smysl.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

 ;D ;D ;D ;D ;D. Musel jsem se zasmát. Moje znalost angličtiny je skutečně stejná jako u čínštiny. Na obojí mám dobré přátele!  ;D >:D ;D

Martina

 Teda já a anigličtina se moc v lásce nemáme, takže anglicky psaný věci jsou pro mě tabu ;D

Colonel32

mluvim anglicky naprosto plynne, mam z ni dokonce i statnici, ale radsi o legu budu diskutovat tady, protoze se toho od vas muzu naucit mnohem vice, nez od lidi, kteri maji 5000 dolaru za mesic, a muzu na jedno brdo vykoupit cely legoobchod...

chadzi

to colonel: no ono to neni tak jednoduchy, s platem 5000 USD mesicne v americe - potraviny a sluzby jsou tam tak drahy, ze to zas tak slavny neni. I kdyz urcite vic nez tady. Navic nam ted pripada dolar vyhodnej ale pro ne to je furt stejny (plat i ceny maj v USD takze kurzovej rozdil nehraje roli)

Colonel32

nektere veci jsou tam drazsi, ale nektere zase levnejsi... a ver mi, ze prumerny american si muze dovolit mnohem vic veci nez prumerny cech.... jen je problem v tom, ze cim je clovek bohatsi, tim min si vazi toho co ma...

chadzi

colonel: jojo na tohle tema by se dalo diskutovat dlouho. Co te muze utesit je fakt, ze americani nejsou zdaleka tak svobodni jako my a prachy (ani lego) svobodu nikdy nevyvazi. A prumernej amik ma na vsechno hypoteku, z prace ho muzou vyrazit za 14 dni bez odstupnyho takze jsou akorat ve stresu ze prijdou o praci a tim padem o vse. Nemuzou si dovolit byt nemocni, i maly deti nuti do skoly nemocny aby si na to zvykali (mluvim ze zkusenosti, ne podle clanku z novin  :) ) Ted jim jeste bushik orizne davky & zdravotnictvi a bude... Mozna maji trochu vic veci, ale to je vse. Nikdy bych nemenil

Ridiq

Já z angličtiny umím jen základy ale vždy mám doma sestru která mi stím pomůže. ;) ;D
.

tazzy

souhlasim mi taky pomaha segra ale ja aglictinu umim tak stredne

Jindroush

Zato čeština nic moc, teda... Dole v příspěvku je čudl na kontrolu pravopisu. V pravidlech je jasně řečeno, že se tady bude psát správně česky. [:)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

tazzy

Já za to nemuzu moje klaveska si umounila, ze v internetu nebude psát hacky. Carky jo, ale hacky úplne vypustila!!!  :-\. A vsechny slova se mi v kontrole pravopisu nahrazovat nechce

myth

Ak si všimneš pravidlá, tak v bode 1 je okrem iného písané

CitaceDiakritika je žádoucí, ale nepovinná. Pravopis dodržujte, dole při zadání zprávy je tlačítko 'zkontrolovat pravopis', které aspoň trochu pomáhá.

Mám pocit že vezír narážal na niečo iné...
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Vejr

Nevím jestli bych se anglicky domluvil, výslovnost mám myslím hodně špatnou - nikdy jsem jí moc netrénoval, ale textově se domluvím docela v pohodě... mám v zahraničí dost přátel a často chatujem nebo kecáme na fóru :) gramatika sice nic moc, ale hlavně že si rozumíme. Když se občas objeví neznáme slovo, tak to řeší webový slovník :)

TomG

#13
Podle me je dobra a i anglictina a podle odkazu se vetsinou da poznat jaky jazyk muze zajemce za odkazem hledat, pripadne kdyz na to upozorni ten, kdo dany odkaz publikoval.
Priznejme si to, vetsina zajimavych veci se tvori v zahranci, kde proste maji o neco lepsi moznosti ziskavani dilku, co do variability a poctu. Takze je dobre aspon vedet co se deje venku :)
Only the best can survive.

sam.no

Já a angličtina si také moc nerozumíme, znám jen velmi malé základy, navíc nemám nikoho, kdo by pomohl.

corelxt

anglina v poho, rozhodne psana.. ale sem linej to cist v AJ ;)

Llevelyn

S angličtinou jsem na tom mizerně, takže Lugnet a Bricklink jsou pro mě španělská vesnice :'(....koukám jen na obrázky ;D
Ještě že mám doma jazykového poradce... ;)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Tomášek

Nahodou me anglictina vubec nevadi. Ja uz se ji ucim od skolky >:D(8 let)
Procházím DARK AGE.

J_BOB

tiez sa ucim anglictinu od skolky, cize nejakych 7 rokov. Inak anglictina je fakt dolezita. znie to fadne, ale po nete sa bez nej hybe dost tazko  ;D
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

sam.no

To se tak někdo má, za nás byla jen ruština :(

MildaPajda

mam maduridu z anglictiny, jsem schopnej vyplodit jakys takys text, mluvene slovo mi jde lip, pac to muzu "opsat" nejakym jinym vyrazem, ale davam prednost cestine...
a este lip CESTINE nez češtině... ;)
v linuxovi delaji cesky znaky obcas brigule...  :-X
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

Peetrs

S angličtinou žádný problém nemám, horší je to však s němčinou. Vykorespondovat cokoliv na německém eBay je pro mě vždycky horor! ;D

Raistlin M

Citace od: Peetrs kdy 12.01.2006, 10:06:45
S angličtinou žádný problém nemám, horší je to však s němčinou. Vykorespondovat cokoliv na německém eBay je pro mě vždycky horor! ;D

Jak se již na tomto foru zmínil i Jindroush, i já umím německy krom pár nadávek, jen Guten Tag (Jindroush zase myslím umí : Ein Banan (možná bychom mohli spolupracovat a kupovat banány)). Veškerou korespondenci řeším pomocí jedné modelové větičky pro případ , že jsem něco vydražil (díky C32) a pomocí http://www.babelfish.altavista.com/ + pár slovíček na slovníku, třeba na seznamu. Vždy jsem se dohodl. ;)
Nebo to dělej jako otaznik, který prý rovnou píše anglicky. ;)

werrac

Taky se snazim komunikovat v pro me prijatelnejsi anglictine, ale vzdy pridam dolu veticku, mohu poslat rovnez v nemcine :-). A kdyz neco opravdu chci a snazim se podlezat, volim radsi nemcinu, byt mizernou, napul Sezman-slovnikovou, mimo jiz nekolika pravidelne pouzivanych a odzkousenych vet :-) :-)

rdk

Já píšu němcům jen anglicky a naprostá většina (možná se skřípěním zubů) odpoví taky anglicky. 8)

J_BOB

ale ved, ked sa vyhra aukcia, tak vam to poslat musia, nie?
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Peetrs

Citace od: rdk kdy 12.01.2006, 10:21:07
Já píšu němcům jen anglicky a naprostá většina (možná se skřípěním zubů) odpoví taky anglicky. 8)

To jsem měl vědět. Já vždycky za pomoci celé rodiny a slovníku na seznamu, skládám dopis v němčině.  >:(
Nechtěl jsem je prudit angličtinou, když ukecávám, aby to poslali do Čech někomu, kdo na eBay nemá skoro žádné hodnocení. Už tak útlocitnej nebudu a příště píšu taky anglicky!  >:D ;D

Colonel32

Citace od: J_BOB kdy 12.01.2006, 15:03:31
ale ved, ked sa vyhra aukcia, tak vam to poslat musia, nie?

a nebo ti rovnou napali negative, zes nemel co to vyhravat, pripadne napise na ebay, at i bloknou ucet...

J_BOB

za to, ze vyhram aukcia ktora je podla popisu len do nemecka? to znie dost kruto...
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Colonel32

nebo ti rekne, at mu posles penize, a prijedes si to do nemecka vyzvednout... me na tom nic divneho neprijde.. ma v popisu jasne napsano, ze to dodava jen do nemecka, ty to vyhrajes a reknes: a posli mi to do cech (nebo na slovensko), a on ti odpovi: Houby, nic takovy nenabizim.. ale ty prachy chci. IMHO je v pravu on