S@H pro ČR

Založil Jindroush, 26.10.2005, 00:15:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Pokud umíte dobře anglicky, mohl bych vás požádat o přečtení tohoto příspěvku, spolu s komentáři a přidání vlastního? Taková malá nátlaková akcička:

http://www.bricksonthebrain.com/blog/index.cfm?commentID=418

Snažte se udržet emoce na uzdě, aspoň lépe než já  ;)

Zhruba jde o to, že nám Jake znovu vysvětluje, že S@H opravdu, ale opravdu nejde zařídit. Přitom z něj vylezlo, že distribuční centrum S@H pro celou Evropu je v Billundu, takže je jim prakticky úplně buřt, jestli to jde do Německa nebo do Čech...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

myth

Ak máš dosť peňazí na právnikov a voľného času, tak môžeš Lego Co. zažalovať na Európskom súdnom dvore v Luxemburgu (CVRIA, nemýliť s Európskym súdom pre ľudské práva v Štrasburgu). Tým že poskytujú S@H iba do niektorých častí EU nás ostatných znevýhodňujú oproti iným občanom EU. A to je zakázané. Je slušná šanca vyhrať spor, lebo by museli neviem čo dokázať, aby súd uznal, že majú pravdu. Výsledkom by samozrejme bola pokuta pre Lego Co. a termín na nápravu daného stavu. Len či by zisk z toho, že budeš môcť nakupovať cez S@H aj v ČR prevýšil Tvoje náklady na právnikov.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

chadzi

hele pokud si to cet tak ti je jasny ze se jim to sem nevyplati, jinak nevidim duvod proc by to neudelali. proste sme moc malej trh tak se s tim smir  ;)

chadzi

Citace od: myth kdy 26.10.2005, 00:23:04
Ak máš dosť peňazí na právnikov a voľného času, tak môžeš Lego Co. zažalovať na Európskom súdnom dvore v Luxemburgu (CVRIA, nemýliť s Európskym súdom pre ľudské práva v Štrasburgu). Tým že poskytujú S@H iba do niektorých častí EU nás ostatných znevýhodňujú oproti iným občanom EU. A to je zakázané. Je slušná šanca vyhrať spor, lebo by museli neviem čo dokázať, aby súd uznal, že majú pravdu. Výsledkom by samozrejme bola pokuta pre Lego Co. a termín na nápravu daného stavu. Len či by zisk z toho, že budeš môcť nakupovať cez S@H aj v ČR prevýšil Tvoje náklady na právnikov.

no tak to je bullshit na entou. sorry ale nikdo nemuze prikazovat soukromymu subjektu kde ma a kde nema prodavat. navic se jedna o par extra soucastek + setu, ne o celou lego produkci. budte soudni

rdk

Citace od: chadzi kdy 26.10.2005, 00:23:33
hele pokud si to cet tak ti je jasny ze se jim to sem nevyplati, jinak nevidim duvod proc by to neudelali. proste sme moc malej trh tak se s tim smir  ;)

Právěže to je blbost. Je to jen záminka, aby mohli udržovat různý ceny.

Jediný, co potřebujou, je mírně upravit web shop a můžou s v podstatě nulovými dodatečnými náklady posílat kamkoliv v EU.

chadzi

co je blbost? to ze sme malej trh? to sme. btw jak muzes vedet jaky s tim maji naklady - pokud jsi nekdy pracoval ve vetsi nadnarodni firme tak vis jak to funguje. nic neni 'free' a tady nejde jen o drobnou upravu shopu podle myho.

rdk

Blbost je to, že by se jim to nevyplatilo.

Navíc mluvím o dodatečných nákladech spojených se zasíláním k nám. Nestálo by je to ani o cent víc, než balík do německa. Drobné úpravy web shopu by nestlály "téměř nic".

Kdyby řekli: nechceme k vám posílat, protože by to narušilo naši cenovou politiku, tak se mi to taky nelíbí, ale budiž. Ale oni to maskují více-méně technickými problémy...

myth

Citace od: chadzi kdy 26.10.2005, 00:25:14
no tak to je bullshit na entou. sorry ale nikdo nemuze prikazovat soukromymu subjektu kde ma a kde nema prodavat.

Celý vtip je v tom že môže - ak daná firma/inštitúcia diskriminuje časť občanov EU, tak CVRIA môže prikázať napraviť tento stav.

Citace od: chadzi kdy 26.10.2005, 00:25:14
navic se jedna o par extra soucastek + setu, ne o celou lego produkci. budte soudni

Veď som napísal, že náklady na právnikov by prevýšili zisk z nakupovania cez S@H v ČR/SR.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

chadzi

rdk -> to nesouhlasim, oni maj urcite nejaky standardy, takze by museli vyskolit customer care (jak tam pise), vyclenit nekoho aby se o ten katalog staral, resil reklamace, etc... nerikam ze je to mega prace, ale asi se jim to nevyplati v tom smyslu ze by pres ten shop prodali prd (nutnost znalosti EN, atd...) - tzn malej obrat. tak se jim s tim asi nechce sr*t. to mas jak kdyby nekdo nutil telecom aby narval ADSL porty do nejake vidle s peti lidma - sice to taky stoji nula nula prd ale nevyplati se do toho dat to usili kvuli par stovkam vynosu za mesic, tak na to kaslou. V recku S@H taky neni protoze tam vladne Playmobil tak se jim do toho nechce.

myth -> ja teda neznam evropsky zakony ale podle toho by napriklad moh nekdo donutit skodovku prodavat v zemi x i kdyz se jim to tam nevyplati?


btw nevim co resite, beztak kupujete na ebay tak si to nechte posilat k nemcourum at vam to poslou spolu s ebay nakupem - tak to delam ja a no problem  8)

rdk

Citace od: chadzi kdy 26.10.2005, 00:54:16
rdk -> to nesouhlasim, oni maj urcite nejaky standardy, takze by museli vyskolit customer care (jak tam pise), vyclenit nekoho aby se o ten katalog staral, resil reklamace, etc...

Jaký školení, proboha? Půl dne? O katalogy se jim už někdo stará, akorát vyplní pár dalších cen. Reklamační odd. tam už taky přece je.

Jindroush

Citace od: chadzi kdy 26.10.2005, 00:54:16
rdk -> to nesouhlasim, oni maj urcite nejaky standardy, takze by museli vyskolit customer care (jak tam pise), vyclenit nekoho aby se o ten katalog staral, resil reklamace, etc...

To je přece přesně to, co tam ten marketoid psal. A přesně to, co jsem mu jaksi 'lehce' vytknul, že to nikoho nezajímá. Pokud 'standard' nějaký firmy znemožňuje prodej, tak je to standard víš k čemu.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

nikoho na reklamace nepotrebujou... staci ty lidi, co tam maj... chybeli mi dily do noveho BNSF... napsal sjem na S@H, na reklamace... chybi tohle a tohle, v tomhle setu, tohle je moje adresa... do tejdne dily dorazily, PRESTOZE do CR se tato lokomotiva oficialne nedovazi... na reklamacnim neresej...

chadzi

vy to proste nechapete a furt omilate dokola. on vam tam napsal ze potrebuje business case. a proste i kdyby s tim meli minimalni usili, tak se jim to nevyplati kvuli objemum. kolik by tak asi v cr mohli prodat? za 50 000 eur? kvuli takovymu prdu do toho urcite nepudou. Urcite to ale neni tak simple jak popisujete, nechci se vas dotknout, ale prijde mi ze nevite jak to chodi ve velkych firmach (pls neberte si to osobne) To co popisujete je styl 'hura-jdeme na to' - se da delat v garaz-businessu nebo mensich firmach. velky nadnarodni firmy maji urcity pravidla a veci jsou bohuzel komplikovanejsi.

proste se smirte s tim ze se jim to nevyplati  ;D

Honza D.

Citace od: chadzi kdy 26.10.2005, 09:11:01
vy to proste nechapete a furt omilate dokola. on vam tam napsal ze potrebuje business case. a proste i kdyby s tim meli minimalni usili, tak se jim to nevyplati kvuli objemum. kolik by tak asi v cr mohli prodat? za 50 000 eur? kvuli takovymu prdu do toho urcite nepudou. Urcite to ale neni tak simple jak popisujete, nechci se vas dotknout, ale prijde mi ze nevite jak to chodi ve velkych firmach (pls neberte si to osobne) To co popisujete je styl 'hura-jdeme na to' - se da delat v garaz-businessu nebo mensich firmach. velky nadnarodni firmy maji urcity pravidla a veci jsou bohuzel komplikovanejsi.
proste se smirte s tim ze se jim to nevyplati  ;D

S tímhle úplně souhlasím, vidím to u sebe v práci. Kdyby bylo Lego malá firma, asi by to udělali, takhle to je pro ně moc práce.
I když - těch 50.000 Euro ročně jsi myslel útratu lidí tady z fóra, ne? To bysme přece zvládli levou zadní :)
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

eNTy

Citace od: chadzi kdy 26.10.2005, 09:11:01
kolik by tak asi v cr mohli prodat? za 50 000 eur? kvuli takovymu prdu do toho urcite nepudou.
Ja myslim, ze ani bezny retail LEGA v CR neni zadny zazrak a presto zde prodavaji. Je to o to divnejsi, ze startovni naklady na distribuci retailu budou radove vyssi nez naklady na zprovozneni eShopu. Navic s dynamikou trhu eShopu je takova investice mnohem jistejsi.

Citace od: chadzi kdy 26.10.2005, 09:11:01
Urcite to ale neni tak simple jak popisujete, nechci se vas dotknout, ale prijde mi ze nevite jak to chodi ve velkych firmach (pls neberte si to osobne) To co popisujete je styl 'hura-jdeme na to' - se da delat v garaz-businessu nebo mensich firmach. velky nadnarodni firmy maji urcity pravidla a veci jsou bohuzel komplikovanejsi.

Pracuju v radove 10x vetsi firme, nez je LEGO. Sice prodavame sluzby a ne retailove, ale presto - spolecnost se v poslednich letech dramaticky meni prave tak, aby pro nas byl vstup na nove trhy (zcela nove trhy, ne rozsireni sluzeb ve stavajicich) minimalni zatezi, abychom dokazali vstoupit na trh jako prvni.

Ve vysledku - ja jim verim, ze se jim to nevyplati. LEGO zcela zjevne trpi syndromem setrvacnosti tak, jako jine velke firmy (Sony je vynikajici priklad). Trh, pro ktery LEGO prodava je trhem minulosti (tak jako se armady v dobe miru vzdy pripravuji na tu predeslou valku), soucasnost je jinde. Dalsimi znaky teto setrvacnosti je spatny sortiment produktu (pro deti pred 5ti lety), spatne koordinovane zasobovani a dalsi.
Neni divu, ze se LEGO ocitlo v tak tizive financni situaci. V poslednim roce se vsak zda, ze se situace zacne obracet k lepsimu. LEGO se pomalu probira z letargie a zacne se opet rozhlizet po svete s pocitem hladoveho a zvedaveho ditete.
Mame proste smulu, ze v soucasnosti je LEGO nemocna firma, u ktere zacina proces uzdravovani. Nez zacne zkoumat nove moznosti a mensi trhy, musi se soustredit na upevneni pozic v tech zemich, kde je ziskovost a prijmy nejvyssi. Potrebuje jednoduse penize a potrebuje je rychle a na nic jineho ted nema cas.

Jindroush

Citace od: chadzi kdy 26.10.2005, 09:11:01
Urcite to ale neni tak simple jak popisujete, nechci se vas dotknout, ale prijde mi ze nevite jak to chodi ve velkych firmach (pls neberte si to osobne) To co popisujete je styl 'hura-jdeme na to' - se da delat v garaz-businessu nebo mensich firmach. velky nadnarodni firmy maji urcity pravidla a veci jsou bohuzel komplikovanejsi.

To že sou i jiný firmy ve vleku přiškrcenejch kravat přece není důkaz, že je to jediný možný (a správný) způsob provozu, ne?  ::)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

chadzi

Citace od: Jindroush kdy 26.10.2005, 09:36:39
Citace od: chadzi kdy 26.10.2005, 09:11:01
Urcite to ale neni tak simple jak popisujete, nechci se vas dotknout, ale prijde mi ze nevite jak to chodi ve velkych firmach (pls neberte si to osobne) To co popisujete je styl 'hura-jdeme na to' - se da delat v garaz-businessu nebo mensich firmach. velky nadnarodni firmy maji urcity pravidla a veci jsou bohuzel komplikovanejsi.

To že sou i jiný firmy ve vleku přiškrcenejch kravat přece není důkaz, že je to jediný možný (a správný) způsob provozu, ne?  ::)

ja nerek ze to je spravny, ale takhle to tam asi momentalne je. btw co mas proti kravatakum? ja teda uz dlouho nenosim ale driv sem nosival (kdyz sem byl jeste lamicka-absolvent)  :P

jinak 100% souhlas s xtepnikovem, presne to vystihl a vysvetlil. i s tim retailem mas pravdu, ale to uz je hotovy a fungujici (ehm...) Proste oni momentalne hasi pozary jinde...

P.S: kde makas?

corelxt

proti kravatakum vsechno mozny...

vetsinou to sou lidi, ktery dany problematice nerozumej a staraj se pouze o finance.. ktery je jeako jediny zajimaj..

malty priklad ze skodovky (plzenska, vyroba trakcnich systemu)..

pri vyberovym rizeni vedeni naslibuje horydoly (termin dodani vetsinou), ale to, ze technicky je to tezko zvladnutelny, je moc nezajima...

mozna v tom nevidite souvislost... ale treba pochopite co sem chtel napsat ;)

chadzi

hehe si me pobavil. evidentne pracujes v technickym (IT/network) oddeleni a pravidelne te vysir*ji ;D ja vim moc dobre o cem mluvis, ale jsou i rozumni kravataci - dulezita je komunikace. na druhe strane obchodnici musej lhat aby ten tendr vyhrali. Kdyby ne, tak nebude na tvou vyplatu a tudiz ani na lego  :P 

myth

Citace od: chadzi kdy 26.10.2005, 09:11:01
... a proste i kdyby s tim meli minimalni usili, tak se jim to nevyplati kvuli objemum. kolik by tak asi v cr mohli prodat? za 50 000 eur? kvuli takovymu prdu do toho urcite nepudou. ...

Koľko toho môžu predať v takom Luxembursku - krajine s 400 000 obyvateľmi? A predsa tam funguje S@H.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

peter

Samozřejmě, že bych byl také velmi rád, kdyby S@H bylo zavedeno i u nás, ale mrzí mě i jiné věci.

Tou první je, proč není malá prodejnička přímo u továrny v Kladně? Obávám se ale, že odpověď bude stejná.

Druhá věc, která mě mrzí je neexistence Legového obchůdku s díly SERVICE. Vím, že nějaké dílky se dají sehnat v Legáčkovi nebo u Legulky, ale to není to pravé. Dříve, ještě tak kolem roku 1997, byl v Havelské ul. v Praze společný krámek s obuví a Legem, ve kterém prodávaly i sáčky sad LEGO service. Nakoupil jsem si tam např. písty, doplňky pro piráty a vesmír a další. Bohužel krámek byl zrušen a o jiném nevím. S tím se pojí i má otázka, zda-li se vůbec ještě sady LEGO SERVICE dělají?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

corelxt

Citace od: chadzi kdy 26.10.2005, 10:44:52
hehe si me pobavil. evidentne pracujes v technickym (IT/network) oddeleni a pravidelne te vysir*ji ;D ja vim moc dobre o cem mluvis, ale jsou i rozumni kravataci - dulezita je komunikace. na druhe strane obchodnici musej lhat aby ten tendr vyhrali. Kdyby ne, tak nebude na tvou vyplatu a tudiz ani na lego  :P 

no trochu ses netrefil...
momentalne student na konci, pohony, vykonova elektronika a podobne...
je mi jasny, ze musej nasadit nejakou latku, aby vyhrali.. ale kdyz ji nasazujou nesmyslne...

prikladem muzou byt i cesky drahy, skodovka a siemens...

CD chtej novou 4-systemovou lokomotivu (stejnosmerna na 3kV a 1.5kV, strridava pro ceskou na 27kV a 50Hz a rakouskou trakci na 16 a 2/3Hz), takze skodovka se kasala ze vyvinou zbrusu novou lokomotivu za nejakej cas (z hlediska vyvoje neuveritelne kratkej) a frknou to na trh za cenu konkurence shopnou hotovy a vyladeny masine od siemensu... zatimco siemens ceka za bukem s kompletni varkou a tlemi se...

opet je to komercni boj kravataku, pac technici a konstrukteri by nasadili zcela nesibenicni terminy..

no sem zvedav, jak to dopadne...


jenze se dostavame do rozporu, z jeny strany to potrebujem dostat k zakaznikovi co nejdriv (ekonomicky hledisko), ale na druhou stranu potrebujeme dost casu na vyvoj, a odzkouseni (ani ne tak hledisko technicky, jako spis bezpecnostni, aby si vyladil vsechny mouchy a bylo to schopny provozu podle zadani)

Jindroush

Citace od: peter kdy 26.10.2005, 11:36:15
Druhá věc, která mě mrzí je neexistence Legového obchůdku s díly SERVICE. Vím, že nějaké dílky se dají sehnat v Legáčkovi nebo u Legulky, ale to není to pravé. Dříve, ještě tak kolem roku 1997, byl v Havelské ul. v Praze společný krámek s obuví a Legem, ve kterém prodávaly i sáčky sad LEGO service. Nakoupil jsem si tam např. písty, doplňky pro piráty a vesmír a další. Bohužel krámek byl zrušen a o jiném nevím. S tím se pojí i má otázka, zda-li se vůbec ještě sady LEGO SERVICE dělají?

Service řada s číslováním 5xxx byla zrušena a přemístěna na web. Viz http://shop.lego.com/department.asp?d=18&t=7
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

eNTy

Citace od: myth kdy 26.10.2005, 11:20:24
Koľko toho môžu predať v takom Luxembursku - krajine s 400 000 obyvateľmi? A predsa tam funguje S@H.

Rek bych, ze takove Lucembursko ma takovou kupni silu obyvatelstva, ze bez problemu vyda za CR as SR dohromady.

chadzi

bohuzel... ale jinak celkem dobra debata, nikdo ani moc nenadava  8)

myslim ze xtep to vystihl presne a mozna az se vyhrabou z toho srabu tak se S@H dockame i u nas (pocitam tak jeste 1.5 - 2 roky na ten jejich transformacni plan)

-> corel - neni to tak dramaticky, vzdycky se najde kompromis, jinak by nic nefungovalo

corelxt

Citace od: chadzi kdy 26.10.2005, 11:54:04
-> corel - neni to tak dramaticky, vzdycky se najde kompromis, jinak by nic nefungovalo

jj, souhlas, otazka je, za jakou cenu... kazdej kompromis neco stoji.. ;(

myth

Citace od: Jindroush kdy 26.10.2005, 00:15:18
Pokud umíte dobře anglicky, mohl bych vás požádat o přečtení tohoto příspěvku, spolu s komentáři a přidání vlastního? ... Snažte se udržet emoce na uzdě, aspoň lépe než já  ;) ...

Hehe, pekne si sa do Jaka pustil. Ako pozerám, tak si ho prinútil napísať ďaľší článok na tému S@H ;D .
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

chadzi

pise presne co sme tady debatovali. Jindroushovi reakce jsou fakt detinsky -  psat tam 'makes me sick' a 'artifical limitations' a to s tou pobockou, to se ti obzvlast povedlo, hlavne ten ton. idealni cesta je je obvinovat ze to delaj schvalne. proste se s tim smirte, dokad se ta firma nepostavi na nohy a cesi trochu nezbohatnou, tak musite kupovat pres nemce. chybi vam nezaujatej pohled a nadhled na celou vec...

Jindroush

Citace od: chadzi kdy 26.10.2005, 19:56:28
pise presne co sme tady debatovali. Jindroushovi reakce jsou fakt detinsky -  psat tam 'makes me sick' a 'artifical limitations' a to s tou pobockou, to se ti obzvlast povedlo, hlavne ten ton. idealni cesta je je obvinovat ze to delaj schvalne. proste se s tim smirte, dokad se ta firma nepostavi na nohy a cesi trochu nezbohatnou, tak musite kupovat pres nemce. chybi vam nezaujatej pohled a nadhled na celou vec...

Hehe, až budeš vědět, kolik mělo Lego v ČR loni obrat dej vědět a mluv o dětinskejch reakcích. Teď máš vychytralý odpovědi velkýho světáka.  :P

Artificial limitations jsou jasný. Prodávaj stejný zboží z jednoho distribučního místa ale za různý ceny - viz co si stěžoval ten francouz, že u nich slevy nejsou, v Německu jsou. To je prostě 'umělý', neexistuje narvanej německej sklad, co se musí vyprázdnit.

Že mě to 'makes sick' je pravda a co jako?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

chadzi

he mozna by si mel S@H jit ridit, urcite by vydelali vic. ;D
proste ten styl psani neopovida otci rodiny v urcitym veku, to bych tak cekal od colonela (nic proti) tim spis na toho Jaka kterej to vicemene neovlivni. a musim se smat jak jsi si jistej s tvrzenim ze je to pro ne brnkacka. kdybys tam driv pracoval tak ti  mozna uverim, ale takle vypadas jako chytrej ty - poucovat je jak to maj delat  :D

a nejde mi o to tu delat machra, jsem v tomto ohledu vyrovnanej. Jen jsem poznal maly i velky firmy a chapu ten rozdil (presne jak pise s tema olivama). pokud se nedokazes odpoutat od touhy to mit tady (nebo nasranosti na jejich cenovou politikou), nebudes schopnej to nikdy pochopit