LEGO Technic Truck Trial - diskuze

Založil peter, 16.09.2006, 12:17:17

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Jste pro povolení vyššího napětí pro napájení vozidel než je 9V?

NE
1 (7.7%)
ANO
6 (46.2%)
Je mi to jedno
6 (46.2%)

Celkem hlasů: 13

Shmade

Souhlasím s assem, podle mě by bylo taky lepší uvádět ten úhel, který ty ramena svírají, já jsem si to tak taky myslel, že to tak je, dokud jsem nezačal hledat a nelalezl tenhle obrázek... Tak co budeme teda udávat? Já jsem pro ten větší úhel.

Shmade

Jo a ještě takový detail, na jakém povrchu měříte stoupavost?  Smirgl papír?  :P Namydlený sklo?  ;D

peter

Co se týká přechodového úhlu, tak souhlasím s Assem. Zatím jsem se i já vždy setkal jen s úhly měřenými na hrotu.

Ohledně povrchu pro měření stoupavosti loni většinou posloužila deska z lamina.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

eNTy

Citace od: ass kdy 24.04.2008, 21:56:09
No, podle mě toho řekne mnohem víc, mně to řekne, jak 'ostrou' hranu ještě přejedu a na který už uvíznu.

Nojo, máš pravdu, to mně nenapadlo. Tak kdo veme úhloměr? :)

peter

Citace od: xtepn01 kdy 25.04.2008, 10:13:06
Citace od: ass kdy 24.04.2008, 21:56:09
No, podle mě toho řekne mnohem víc, mně to řekne, jak 'ostrou' hranu ještě přejedu a na který už uvíznu.

Nojo, máš pravdu, to mně nenapadlo. Tak kdo veme úhloměr? :)

Já také nemám úhloměr, proto si budu muset oprášit goniometrické fce.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jamesek

Citace od: peter kdy 25.04.2008, 10:36:50
Já také nemám úhloměr, proto si budu muset oprášit goniometrické fce.
Nebo jakýkoli CAD ;) narýsuju trojúhelník, úhel změřím ..

peter

#276
Sobota se nezadržitelně přiblížila a tak do závodu zbývá už jen pár dní. Proto všichni, kteří se chcete zúčastnit prvního závodu letošní sezóny LTTT máte nejvyšší čas se zaregistrovat. Závazná registrace je nutná z důvodu zmapování celkového počtu soutěžících, abychom věděli kolik času budeme na první závod mít.

Registrace byla ukončena

Proto od 20. dubna do 2. května 14:00 konče, je vyhrazen prostor k zaslání závazné přihlášky do prvního soutěžního dne 2. mistrovství LTTT, mně pomocí SZ. Zároveň žádám, aby každý z přihlášených soutěžících si na první závodní den donesl plně vyplněný profil svého vozu, tak jako tomu bylo při loňských závodech (ke stažení zde).

Jak již bylo dříve zmíněno, tak první závod naváže na závod poslední loňské sezóny. Místem je tedy Petřín a to přesně zde. Hlavní sraz bude ve 12:30 ve vestibulu metra "B" stanice Národní třída u eskalátorů. Odtud pak bude hromadný přesun (vč. jízdy tramvají) na místo závodu a ve 13:00 by měl začít samotný závod. Ti z vás, kteří budete chtít přijet vozem můžete využít parkovišť u Strahovských kolejí a k místu závodu sejít, v tomto případě pak žádám, aby jste na místě závodu byli již ve výše zmíněných 12:30.

Závěrem bych samozřejmě ještě rád pozval diváky jelikož věřím, že letošní závody budou ještě daleko zajímavější než ty loňské.

Listina závazně přihlášených soutěžících:

  • Ass
  • Shmade
  • xtepn01
  • Peter
  • Bejver
  • Jamesek
  • Michal Moučka
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jamesek

Sláva vítězům, čest poraženým. Závody byly super, těším se na fotky. Počasí se taktéž vydařilo, lepší to být nemohlo.

No a já zkusím do příště nacvičit rozjezdy ... ;)

Shmade

Souhlasim, mě se závod taky líbil. Jen bych se jako první chtěl přimluvit za to, aby příště byly sekce o něco jednodušší. Sice dnešní sekce byly velkou výzvou a z hlediska uspořádání a různorodosti povrchů a použitých  nástrah velmi zajímavé, ale přeci jenom byly pro auta až moc velkým soustem. Ze začátku se to od pohledu nezdálo, ale pak se každý přesvědčil :)

Jinak tady jsou fotky...
http://hys.rajce.idnes.cz/Lego_Technic_Truck_Trial-Petrin-3.5.2008/

Kdyby měl někdo zájem je nějak uspořádat a dát dohromady i s nějakými jinými a pak je nějak hromadně nahrát na brickshelf, tak ať se ozve a já je pošlu...

Shmade

Jen jsem se divil, že se ve startovním poli neobjevilo ani jedno auto se zatáčením předních dvou náprav. Já jsem čekal, že se najde aspoň někdo s tímto uspořádáním - na konstrukci samozřejmě ještě těžším než to se kterým jsme jezdili dnes.

Lord.obiv

Otazník se nezůčastnil závodu? ???
Budiž LEGO

otaznik

Citace od: Lord.obiv kdy 03.05.2008, 19:47:50
Otazník se nezůčastnil závodu? ???

Nezúčastnil jako závodník, zato připravil všech 5 sekcí, které se nakonec ukázaly být více než těžké. Nakonec to tedy bylo opravdové pohřebiště trucků, i když tento termín jsem použil spíše ze srandy při rozhovoru s jedním z účastníků několik dní před závodem.

Z mého pohledu to byly takové nevyrovnané závody - na jedné straně slušný zájem soutěžících, i diváků byl slušný počet (tzn. více než soutěžících  ;) ), na straně druhé až moc obtížné sekce (nebo špatná auta??  >:D) a nepříjemné počasí.

Nejvíce mě štve, že příprava sekcí byla opravdu důkladná, s Peterem jsme se shodli, že by je většina aut měla víceméně projet, bohužel realita byla jiná, za cílovou branku se dostal opravdu málokdo - všal to Peter určitě zmíní ve své "recenzi" závodu.

Na druhou stranu je to pro všechny poučení pro příště, kdy to bude zase o kus lepší.

Ještě jednou díky všem, že jste přišli!!! 

otaznik

Citace od: Lord.obiv kdy 03.05.2008, 19:47:50
Otazník se nezůčastnil závodu? ???

BTW: to zní, jako bys mi snad fandil?  ;D

Lord.obiv

#283
Citace od: otaznik kdy 03.05.2008, 20:25:21
Citace od: Lord.obiv kdy 03.05.2008, 19:47:50
Otazník se nezůčastnil závodu? ???

BTW: to zní, jako bys mi snad fandil?  ;D

;D tak trochu ;D
Budiž LEGO

JardaL

Citace od: Shmade kdy 03.05.2008, 18:39:09
Jen jsem se divil, že se ve startovním poli neobjevilo ani jedno auto se zatáčením předních dvou náprav.
Rozhodně to je proto, že je to řešení složitější a nepřínáší žádnou výhodu, ba naopak. :-))
JInak musím uznat, že Peteruv URAL je vážně skvostný.
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

otaznik

Citace od: JardaL kdy 03.05.2008, 22:15:42

Rozhodně to je proto, že je to řešení složitější a nepřínáší žádnou výhodu, ba naopak. :-))
JInak musím uznat, že Peteruv URAL je vážně skvostný.

IMHO máš pravdu v tom, že je to složitější a nemáš v tom, že to nepřináší výhodu. Je to samozřejmě otázka konstrukce, ale věřím, že pokud se udělá správně, tak má auto lepší jízdní vlastnosti např. při jízdě do kopce v náklonu.

Jamesek

Citace od: otaznik kdy 03.05.2008, 22:46:26
Citace od: JardaL kdy 03.05.2008, 22:15:42

Rozhodně to je proto, že je to řešení složitější a nepřínáší žádnou výhodu, ba naopak. :-))
JInak musím uznat, že Peteruv URAL je vážně skvostný.

IMHO máš pravdu v tom, že je to složitější a nemáš v tom, že to nepřináší výhodu. Je to samozřejmě otázka konstrukce, ale věřím, že pokud se udělá správně, tak má auto lepší jízdní vlastnosti např. při jízdě do kopce v náklonu.
Ale to by nebyly takové hezké boudobudky jak v poslední sekci .. ;)

peter

#287
REPORTÁŽ Z 1. ZÁVODU 2. MISTROVSTVÍ LTTT


V sobotu 3. května 2008 proběhl úvodní závod druhé sezóny Mistrovství LEGO Technic Truck Trial. Místo závodu bylo shodné s místem konání závěrečného závodu loňské sezóny Kostky Truck Trial – Pražský Petřín.

Letošní mistrovství připravilo pro závodníky, ale i diváky několik změn, mezi kterými bylo několik zásadních a jiné jen ,,kosmetické".

Do prvního závodu letošního mistrovství se přihlásilo celkem sedm soutěžních posádek. Někteří na svých vozech pracovali již hned po ukončení loňské sezóny, jiní si dali na čas a tak na pár vozech skoro nestačila ani zaschnout barva.

Další informace ze závodu a podrobnou reportáž, včetně všech výsledkových tabulek najdete na webu LTTT - zde.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Shmade

Sakryš fyrdyš... škoda že mi v poslední sekci prasknul jeden kardan, což způsobilo, že mi odešel náhon na obě zadní nápravy... Kdyby neodešel, tak podle bodů koukám, že jsem mohl mít zálusk na první místo... Do těch posledních dvou branek jsem si věřil :)   No tak třeba to vyjde příště.  Ale každopádně jsem se výborně bavil a druhé míst beru jako skvělý úspěch a jako velkou motivaci do dalších závodů. Už teď mám v hlavě jistá vylepšení, samotné závody totiž ukázaly nevýhody, se kterými musím něco udělat.

eNTy

Citace od: peter kdy 05.05.2008, 08:19:42
4) Poslední předpřipravenou sekcí, byla sekce blátivá a s vodním příkopem... ... Vůz Michala Moučky a Xtepna se bohužel nedostali ani za branku startovní.

To bych si dovolil protestovat, důkaz zde:


peter

Hmm, tak to je mi líto, za nedorozumění se omlouvám a je již opraveno.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

ass

Taky bych chtěl organizátorům a soutěžícím poděkovat, bylo to super, akorát příště možná trošku lehčí sekce...  ;) Shmadeovo umístění mě překvapilo, nečekal jsem to, gratuluju.  :)

Michal Moučka

A já gratuluji Assovi k zaslouženému vítězství a děkuji za příjemné zpestření závodů létajícím ozubeným kolem!  >:D

Shmade

Citace od: ass kdy 05.05.2008, 18:43:50
;) Shmadeovo umístění mě překvapilo, nečekal jsem to, gratuluju.  :)

Taky mě to překvapilo, před vyhlášením jsem vůbec netušil, mi přišlo, že jsme to jezdili všichni víceméně stejně což i ne zas tak velké rozdíly v trestných bodech nakonec dokázaly.  Ale je pravda, že jsem se ve všech sekcích dostal za startovní branku a někde dokonce i za druhou!!! :)  Jediný kdo mohl mít podle mě nějaký znatelnější bodový náskok je myslím Ass, který doplatil v jedné sekci na budku a v jiné na to, že ve výjezdu správně nenapočítal změny směru a ocitl se v pasti :)  Ale jinak samozřejmně gratulace k vítězství, ale hlavně k pěkně a funkčně postavenému vozu. Po vizuální stránce se mi ale nejvíce líbil asi vůz Petera, který na mě působil i svým ladně tichým chodem. :)

ghoztik

po shlednuti fotek a precteni recenze musim smeknout virtualni kloubok! Fakt pecka panove! Myslim, ze se do pristiho roku pridam take. Budu mit tak akorat rok to vsechno odzkouset a pripravit, protoze jak jsem videl, vsechny stroje jsou spickove!

eNTy

Teď jsem si všiml, že na LTTT stránkách se objevily termíny a místa dalších závodů. Tak to vypadá, že jsem tímto odpadl z celého ročníku, protože ač je to zábava, tak zas ne tak velká abych jezdil do...kamsi  :)
Nicméně na ty závody, co jsou aspoň na stejném mapovém listě jako Praha se minimálně zajedu juknout.

Shmade

Ha... no snad to nebude takovej problém. Jen se zeptám, to že byla vybrána tahle místa má nějaký konkrétní důvod? Hlási se noví závodníci z těch míst? Je tam větší divácká základna? Jako rozhodnutí ze strany organizátorů to můžu jedině akceptaovat a pokusit se dorazit...  Jen by mi osobně taky vyhovovala ta více Praha i s ohledem na to, že by chtělo na závody přijít hodně známejch, který ale nikam daleko jezdit asi nebudou... Jen se ještě  zeptám, kolik soutěžících, z těch co jeli na petříně není z Prahy? Já nevím, proto se ptám. A kolik jich má vlastní auto? :) Já osobně kdybych měl na závody jet vlakem, nebo nějakejma autobusama, tak bych se hodně rozmýšlel... Trošku jsem se leknul toho Těptína, ale když je to z prahy 30, tak je to v pohodě, nejhůř vypadá ta Kadaň - nejakejch 260 tam a domů :( Plzeň budiž...

A Kunratice který?
část obce Kunratice, Praha
obec Kunratice u Cvikova, okres Česká Lípa
obec Kunratice, okres Děčín
obec Kunratice, okres Liberec
část obce Kunratice, Šluknov, okres Děčín

Shmade

A ještě dotázek + nápad... Jak to vypadá s nějakým sponzorem? Nenabídl se někdo? Věřím, že to není snadné někoho sehnat, sám jsem taky přemýšlel koho bych naverboval, ale nikoho jsem bohužel nevymyslel. Těhle závodů se účastním hlavně proto, že mě bavila samotná stavba vozu a baví mě s ním i jezdit, ale bylo by fajn, kdyby se v jednotlivých závodech udělovaly nějaké symbolické ceny. I třeba za cenu toho, že by se udělalo startovné třeba 100,- na vůz a za to by se pak pořídilo něco pro první tři...

Michal Moučka

Takže k těm lokalitám. Z Kadaně je Ass, z Plzně je Bejver a z Těptína je moje maličkost. Takže ne noví závodníci, ale staří závodníci. >:D  Organizátoři se rozhodli uspořádat závody v těchto místech, protože je to férové vůči nám přespolním, kteří dojíždíme na pražské závody. Těptín už je málem Praha, ale Bejver s Assem to mají pořádně daleko. Navíc to bude příjemná změna. Jinak auto mám já a určitě Bejver. Takže na závody určitě někoho vezmu.
Jinak Kunratice v Praze.

Shmade

V pohodě, já jsem si myslel, že to tak nějak bude, taky mi to přijde fér, jen jsem nevěděl odkud kdo je... Tak už se těším na vaše lokální trialová zákoutí, pokusím se dojet na všechny závody. :)