LEGO Technic Truck Trial - diskuze

Založil peter, 16.09.2006, 12:17:17

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Jste pro povolení vyššího napětí pro napájení vozidel než je 9V?

NE
1 (7.7%)
ANO
6 (46.2%)
Je mi to jedno
6 (46.2%)

Celkem hlasů: 13

Měch

Já jsem měl 4 motory....2 XL, z nichž každý poháněl jednu stranu auta (vždy 2 a 2 kola) a 2 M motory, zvlášť na zatáčení každé nápravy. Naviják motorizovat nepotřebuješ. Stačí, když je nějak zajištěný proti prokluzu.
S tvého popisu soudím, že se chceš vrhnout na prototyp.....ten má mít menší hmotnost než S1, takže cokoliv ti na hmotnosti přidá musíš vyndat....já měl problém se vejít do těch 1100g co pak ty se 6ti motory  :D

Jediný s navijákem byl Shmade na svém S1 a tam je místa vždycky dost.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

mind storm

Zatiaľ sa nechystám na LTTT, mám málo LEGA :'(, len sa pýtam, keby to niekto chcel takto motorizovať.

peter

Citace od: mind storm kdy 20.01.2011, 08:06:57
Chcem sa opýtať, koľko motorov sa zvykne používať na LTTT?
Či je možné spraviť vozidlo so šiestimi motormi (prvý na pohon prednej nápravy, druhý na zatáčanie prednej nápravy, tretí na pohon zadnej nápravy, štvrtý na zatáčanie zadnej nápravy, piaty na navijak vpredu a šiesty na navijak vzadu)

V soutěžní kategorii P je toto možné. V ostatních kategoriích (S1 a S2) je nutné vozidlo pohánět z jednoho místa (i více motory) - (obdoba pohonné jednotky ve skutečných autech). Další motor pak pohánějí zatáčení případně další funkce (např. naviják, uzávěrky apod.).
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Anatyt


peter

Citace od: Anatyt kdy 15.02.2011, 12:24:44
Trochu OT, ale nie úplne. ;) Stojí za to pozrieť. Pre LTTT určite inšpirujúce! :D

http://www.youtube.com/watch?v=kHbcAy5ik0E&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=hLuaiRFewFo&NR=1

:o
Děkuji, i když videa velmi dobře znám. Škoda, že jsi nebyl na některých podnicích LTTT, jelikož občas jsou branková pole, tímto inspirována.

Každopádně děkuji za odkaz, díky kterému mohou noví účastníci LTTT částečně vidět, čím vším se mohu inspirovat při návrhu tratí >:D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Bery

Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Billy Bob Bean

Tak jsem pořádně zkouknul LTTT a vidím, že bez uzávěrek diferenciálů nemám jedinou šanci.
Nádhera tahle soutěž.

Bery

Máš a velkou, viz Měch v S1 a ass v P ;)
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

peter

Citace od: Bery kdy 06.04.2011, 19:37:49Máš a velkou, viz Měch v S1 a ass v P ;)
Nevím jak Měch, ale Ass měl vždy auta plně 4x4. Pokud na vozidle použil diferenciál, byla tam i uzávěrka, pokud tam diferenciál nebyl, byl pohon stálý, tedy jako stále uzamčený diff ;)

Citace od: Billy Bob Bean kdy 06.04.2011, 19:23:26Tak jsem pořádně zkouknul LTTT a vidím, že bez uzávěrek diferenciálů nemám jedinou šanci.

Úplně bez šancí nejsi, ale rozhodně pokud použiješ diferenciál, je lepší ho vybavit i uzávěrkou.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Bery

Ach ták :-[, já to pochopil jako diferenciály i s uzávěrkama, užití uzávěrek už chápu jako samozřejmost.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Billy Bob Bean

Kdyby se mi povedlo něco dostavět, tak by to byla kategorie S2. Pokud teda přihlašování neproběhlo a pokud se vůbec pojede.

Snažím se jít svou vlastní cestou, takže jsem zatím vymyslel podvozek 6x6, ale zatím netuším, jak tam uzávěrky dodělám. První pokusy selhaly, ale to se podá. Zatím není z čeho stavět, balíček z brick linku je už naštěstí na cestě.

Fairytale

Citace od: Billy Bob Bean kdy 07.04.2011, 06:10:56
Kdyby se mi povedlo něco dostavět, tak by to byla kategorie S2. Pokud teda přihlašování neproběhlo a pokud se vůbec pojede.

Tento rok se "asi" nepojede.
A jestli se v příštím roce pojede S2 ,to asi ještě ani Petr neví.

opicap

postavil jsem auto a teď už jen čekam kdy a kam vyrazit.
Nevíte kdy něco bude??

mind storm

Zdravím, ráta sa medzi origo diely aj tlmič s  bush 1/2 v mieste pružiny?

peter

Pokud je na autě vše z originálních LEGO dílů, tak si můžeš udělat co chceš, třeba i ten tlumič, který doplníš tím 1/2 bushem.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

#585
Mistrovství LEGO Technic Truck Trial 2012


Koncem loňského roku zde na fóru proběhla anketa, která byla zaměřena na výběr soutěžní kategorie pro letošní sezónu. Výrazným rozdílem byla vybrána kategorie soutěžních vozidel skupiny S1.

Tímto tedy oficiálně zahajuji čtvrtý ročník LEGO Technic Truck Trial!

Pro věrné soutěžící nebudou následující základní informace nikterak nové, avšak pro pořádek si je zde dovolím připomenout. Letošní sezóna bude tvořena celkem šesti venkovními závody. O celkové vítězství se může ucházet každý ze soutěžících, který absolvuje minimálně 4 závody. První závod začne tam, kde zatím poslední mistrovství skončilo, tedy v Těptíně u Kamenice a sice 7. dubna 2012 v 11:00. Podrobná pravidla, obrázky z minulých ročníků a výsledky, jsou k vidění na stránkách mistrovství LTTT.

Opět jako na začátku minulé sezóny, tak i nyní důrazně upozorňuji na dodržení pravidel o vzhledu soutěžních vozidel! Poslední mým varováním je, že v letošní sezóně se připravte na opravdu náročné a velmi technické závody, ve kterých nejlepším z vás, půjde o každý bod!
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

hadato

Zdě se mi to nebo jsou změněna pravidla pro kategorii S1? Myslím, tím maximální hmotnost (z 1200 na 1400) a rozvor (z 25 na 29)? Že by už konečně nevypadala auta jako kostky?

peter

To jak auta vypadají záleží především na stavitelích, ne na pravidlech.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

hadato

Neříkám, že ne, ale s použitím větších kol (94,8) auta s takto krátkým rozvorem (25 studů) vypadala fakt divně.

peter

Stačilo použít menší kola ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Bery

Tleskám ke zvětšení omezení rozvoru :) moc se na letošní závody těším.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

hadato

To je pravda, ale ty s sebou nesou nevýhodu v podobě nižší světlé výšky a taky obtížnější vyjíždění na větší schodovité překážky.

PsychoWard666

Tak já už se taky těším, dokonce už sem připravil první prototyp. Zatím mám jenom podvozek, ale vypadá to že pojede dobře.

PsychoWard666

Tak když už se pomalu blíží uzávěrka přihlášek, tak se chci nabídnout, že bych měl mít nejspíš prázdný auto na odvoz. Pojedu z Kladna, takže pokud by někdo kdo bydlí po cestě měl zájem tak ho můžu svést. Případně můžu zajet i na okraj Prahy. Tak se ozvěte, pokud někdo máte zájem.  :)

Měch

Chtěl bych se zeptat, jestli by někdo neměl náhodou cestu okolo Hlavního nádraží. Jde o to že mi spoje navazují skoro na minutu a to bez zpoždění (něco je s metrem C). Nerad bych aby mi něco ujelo před nosem, ale dá se to zvládnout.

Zároveň bych chtěl kohokoliv poprosit, jestli by měl místo na zpáteční cestě do Prahy. Potřeboval bych se dostat zase na Hlavní nádraží do 19:00 hodin, nebo aspoň na metro C. Pokud není šance tento čas stihnout, prosím dejte mi vědět, zařídím si nocleh. Díky.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

PsychoWard666

Takže jedno místo v autě je obsazeno, ještě tři další tam mám. Zajíždím až k Hlavnímu nádraží v Praze někdy kolem deváté hodiny. Takže pokud ještě někdo potřebujete odvoz, tak se ozvěte.

PsychoWard666

Tak další místo obsazeno. Pokud někdo máte zájem tak se ještě ozvěte. Nabírat lidi budu někde v těchto místech kolem deváté hodiny.

eNTy

Díky moc za super závod. Rychlé info pro majitele mokrých motorů, můj PF XL skoro nešel:
- vyfénovat
- prolít lihem
- pořádně proklepat, aby se líh dostal všude
- nechat hodinku, dvě odpočinut, líh se odpaří

Nyní běží jako nový.

Billy Bob Bean

Těším se na videa a fotky a doufám, že další závody už budu stíhat.

Martys08

Také moc děkuji za super závod  ;) .