Velká hradní věž (ve výstavbě)

Založil Marťan, 12.04.2007, 23:05:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Marťan

Příspěvky do sekce castle nějak váznou, tak jsem se odhodlal vzít zbytek svých kostek a něco postavit. Měl jsem v plánu postavit část hradní zdi s velkou obrannou věží, ale měl jsem kostky jen na věž a zeď už jsem tam nemohl dostavět... (proto nikde nevidíte vchod do věže)

Zatím je to jen hrubá stavba, ale plánuju udělat také interiér (3 podlaží)

Na vrchu věže bylo hodně místa, tak jsem tam postavil nějaký katapult, přemýšlel jsem taky o nějaké stříšce, ale nevím, jestli by to bylo na takovou věž vhodné...  :-\

Čekám na vaše připomínky a rady jak dál....

Marťan

#1
Zjistil jsem, že nemá cenu pokračovat v tak velké věži (nedostatek dílků), tak jsem to celé zrušil a postavil něco menšího a útulnějšího... je tam i nějaký ten interiér, zatím jen jedno podlaží, ale dostavím asi ještě jedno.

linhi

Mě se to líbí jen bych dal do interiéru nějakou postel pro odpočívajícího vojáka a schodiště bych zakryl cimbuřím.Jinak pěkné!!! Jen tak dál a pryč od tuctovejch setů!

Marťan

Citace od: linhi kdy 13.04.2007, 12:26:20
jen bych dal do interiéru nějakou postel pro odpočívajícího vojáka


Postel bude v tom dalším patře, které se teprve chystám dodělat....  ;)

Marťan

#4
Finální verze věže  :D, díky Linhimu za rady, postel i cimbuří jsem dostavěl.

linhi

No paráda!!! A proč vlastně ta věž stojí uprostřed krajiny?? Hlídá nějakou stezku?? Pokud ano tak bych přidal nějaký povoz s kupcem a pokud je to nějaká strážní věž tak bych tam dal bokem malou stáj s koněm pro posla který dojede ke králi se správou.A co na to ostatní??? Sakra poslední dobou je Castle mrtvé téma...... ???

Marťan

Citace od: linhi kdy 15.04.2007, 14:00:00
No paráda!!! A proč vlastně ta věž stojí uprostřed krajiny?? Hlídá nějakou stezku?? Pokud ano tak bych přidal nějaký povoz s kupcem a pokud je to nějaká strážní věž tak bych tam dal bokem malou stáj s koněm pro posla který dojede ke králi se správou.A co na to ostatní??? Sakra poslední dobou je Castle mrtvé téma...... ???

No stojí uprostřed krajiny, protože je to pozorovací věž, která hlídá okolí před vpádem nepřítele. Název: Velká hradní věž (ve výstavbě),  byl původně myšlen na tu první stavbu co jsem postavil, (ta měla být součástí hradu).

Jinak s tím koněm to není marný, asi tam něco udělám, k čemu by se dal ten kůň přivázat, když přijede posel.....

Aki

#7
Nezlob se Marťane, ale já budu tentokrát trochu víc kritický.
Nápad s věží není až tak špatný, ale!

a) nesedí mi tam ta divná bosáž. Spíš by byla lepší poněkud klasičtější šedá na šedou.
b) Vnitřek máš velice divně členěný. Otevřou se dveře a aby jsi zůstal na patře musíš přeskakovat díru se schody do spodního patra. Jen při tom musíš ještě dávat pozor aby jsi se nepraštil o žebřík nahoru.
c) obytné patro je taky takové nijaké. Dvě postele v prostoru a nic víc.
d) Plochá střecha mi nevadí (i když jsem příznivec spíše zastřešení), ale vůbec se mi tam nelíbí ty sloupky se stříškami. Já vím, že je to motiv převzatý z 6090-ky, ale k tomuhle MOCu to absolutně nesedí. Mnohem víc se mi tam líbily ty předchozí dračí hlavy, i když to také ještě nebylo úplně ono.

Co by se s tím dalo dělat:
1) změň tedy ty nárožní kameny (bosáž) na šedivé a vázané na ostatní zdivo.
2) zruš schody ke vstupu do věže. Pokud už by to měla být osamělá strážní věž v krajině, musí mít vymyšlenou nějakou ochranu u vstupu a to schody a dveře určitě nejsou. Nech  dveře ve stejné výšce (tedy dej tam nějaké opravdové dveře a ne jen díru ve zdi) a k nim ať vede jen žebřík, který se dá vždycky vytáhnout.
3) Vnitřní prostor by měl mít spíše než žebříky naopak schodiště. To by mělo na sebe navazovat!
4) Zkus si trochu pohrát s interiérem. Spodní patro nějaké zásoby, vchodové patro, klidně ta zbrojnička, v obytném patře přidej nějaký stůl, židle či špalky. Taky nějaký krbík by se hodil apod. Spaní bych vyřešil nějakými ke zdi sklopnými lavicemi (je to přeci pro vojáky a né pro nobilitu).

linhi

Musím se Marťana zastat ale ten žebřík jsem poradil já.... :-\ Jinak máš pravdu s tím přístupem do věže.Schody jsem mu rozmluvil pro nedostatek místa.

Marťan

Citace od: Aki kdy 15.04.2007, 18:35:28
Nezlob se Marťane, ale já budu tentokrát trochu víc kritický.
Nápad s věží není až tak špatný, ale!

Co by se s tím dalo dělat:
1) změň tedy ty nárožní kameny (bosáž) na šedivé a vázané na ostatní zdivo.
2) zruš schody ke vstupu do věže. Pokud už by to měla být osamělá strážní věž v krajině, musí mít vymyšlenou nějakou ochranu u vstupu a to schody a dveře určitě nejsou. Nech  dveře ve stejné výšce (tedy dej tam nějaké opravdové dveře a ne jen díru ve zdi) a k nim ať vede jen žebřík, který se dá vždycky vytáhnout.
3) Vnitřní prostor by měl mít spíše než žebříky naopak schodiště. To by mělo na sebe navazovat!
4) Zkus si trochu pohrát s interiérem. Spodní patro nějaké zásoby, vchodové patro, klidně ta zbrojnička, v obytném patře přidej nějaký stůl, židle či špalky. Taky nějaký krbík by se hodil apod. Spaní bych vyřešil nějakými ke zdi sklopnými lavicemi (je to přeci pro vojáky a né pro nobilitu).


Kritický? Ale vůbec ne! Konstruktivní návrhy na zlepšení, jsou u mě jen vítány. Díky, že jsi přispěl do diskuze...  máš pravdu s tvými návrhy, já když stavím, tak moc nepřemýšlím nad logikou toho, jak to bylo ve skutečnosti a ani popravdě se v tom tak nevyznám. Tak jsem vděčný za každou radu, jak to zlepšit.

- s tím schodištěm máš určitě pravdu, nepřátelé by se moc ani nemuseli namáhat, aby se do věže dostali, to tedy zlepším tím vytahovacím žebříkem.

- pobavila mě tato věta:  Otevřou se dveře a aby jsi zůstal na patře musíš přeskakovat díru se schody do spodního patra   to teda jo, je to fakt úlet    ;D ;D   každopádně to přestavím.

- Interiér: super nápad vidím ty sklopné lavice. Ušetří se tam tím hodně místa. Stolek už tam sice nějaký mám, ale udělám ho větší (bude tam více místa, když tam budou sklopné postele)

- ty sloupky se stříškami dám pryč a zkusím jak tam budou sedět ty hlavy. Když tak tam nebudu dávat nic.

Hned o víkendu se do toho pustím.......  :D

Jožka7

Plně souhlasím s Akim a těším se na novou verzi po víkendu. Jen tak dál, dobře, že ses do toho pustil, aspoň se něco děje, i když jsme teď všichni (aspoň mám ten pocit) ve stavu napjatého očekávání nových hradů... ;)
Non nobis, Domine, non nobis, sed Nomini Tuo da Gloriam.

Marťan

#11
Slibovaná rekonstrukce věže.  Co se změnilo:

1. změnil jsem přístupový vchod, podle Akiho návrhu
2. změnil jsem polohu schodiště, aby to nezavazelo ve vstupu a achodiště jsem udělal kamenné a ne ze žebříku
3. spodní patro je zásobarna potravin, první patro je skladiště zbraní a druhé patro je místnost pro vojáky
4. nakonec jsem postele nechal tak jak jsou, sklopné postele mi tam nějak neseděly. A imitace polštáře jsem jim tam taky nechal, musí se dobře vyspat, aby mohli dobře bránit   :P
5. malé věžičky s vlajkami jsem odstranil a nechal to tak jak je, ty ozdobné hlavy jsem tam zkoušel dávat, ale nějak to tam nesedělo...
6. přidal jsem cestičku pro královské posly

Tak posuďte sami, zda je to změna k lepšímu nebo k horšímu.....

Marťan

interiéry pěkně pohromadě...

Dejv

Citace od: Marťan kdy 22.04.2007, 11:03:24
1. změnil jsem přístupový vchod, podle Akiho návrhu

Aby z těch dveří nevypadli, až si dají nějaké to vínko..  ;D
Ale když zatáhnou žebřík, tak je to docela nedobytný. Celkově se mi to líbí, ale  natahat tam zásoby jen po tom žebříku.. dřina  :P

Marťan

Citace od: sparkz kdy 22.04.2007, 15:34:00
Citace od: Marťan kdy 22.04.2007, 11:03:24
1. změnil jsem přístupový vchod, podle Akiho návrhu

Celkově se mi to líbí, ale  natahat tam zásoby jen po tom žebříku.. dřina  :P

Oni to zvládnou, nechal jsem jim tam pořádné postele, tak maj i hodně síly.....  8)

Aki

Teď se mi to líbí už mnohem víc.
Ten dřevěný přístavek pro koně a tak, už dělat nebudeš?