(Vlastní) Karlštejn

Založil linhi, 28.10.2013, 21:45:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

linhi

Tak rozjíždím zde vlákno o stavbě hradu Karlštejn.



Zatím malé špionážní foto o budování základů.
Uprostřed hradu bude zhotoveno od truhláře několik bloků které budou nahrazovat veliké množství materiálu uvnitř kopce,tak zatím vrstvím konstrukci kolem.
Na fotce zatím nic moc není vidět,ale snad alespoň velikost už bude odhadnutelná....
Tak držte palce.

Luky1987

Koukám, že to bude takový decentní kopeček...
Vypadá to, že moje městečko by se v klidu vešlo do vnitřku kopce ;)

danyboy

To vypadá na pořádaného mocka. ;)

germik

Tak tady už se to pomalu dostává do fáze kde se mi mozek při pokusu o počítání velikosti začíná přehřívat a vypíná :o ;D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

linhi

Ano,velikost kopce je opravdu znacna,jen doufam ze truhlar
stihne brzy udelat ty bedny se stelovanim na vysku.
Mam uz take rozpracovany jeden z palacu,ale to zatim nechci
fotit.Budovy budou vsechny odnimatelne v ramci lepsiho stehovani.

Kuba

Začínám si říkat, jestli Vás stavitelé na zakázku ještě bude bavit stavět z lega co máte doma, když někdy příjdou horší časy a zrovna žádna nabídka na mamutí zakázku nebude....  ;D

To co předvádiš, Ty, Ryxe, Hardegon, Luky, atd... Je prostě mazec. Držím vám palce.

Jsem zvědavý na ty štelovací bedny, určitě dodej foto :)

linhi

Do úvodního příspěvku přidán model podle nějž beru míry a kopíruji terén,kopec tentokráte také nebudu stavět jako na Rožmberku až k jeho patě,ale jen tak jako na modelu.

gearcs

Tomuto projektu fandím hodně. Docela mi spadla brada, když jsi při rozebírání Rožmberka na Lipně jen rozdělil moduly od sebe a zabalil, tím u mě tato stavba ještě více stoupla. Pro mě to byl nejlepší hradní zakázkový MOC na Lipně, takže na Karlštejn se těším moc!  :)

blindmelon

#8
Také jsem zvědavý, až stavba pokročí. Škoda, že není, pokud nejsem tak hloupý, nějaká legenda, třeba o rytířích, co jsou schováni pod Karlštejnem. Ten boční prostor, co je na předloze nápis Karlštejn, si přímo říká o nějakou kavernu, apod. A při velikosti kopce by to asi byla slušná "macocha". :)
Hezký den, Blindmelon

Anatyt

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 29.10.2013, 16:50:29
To co předvádiš, Ty, Ryxe, Hardegon, Luky, atd... Je prostě mazec. Držím vám palce.

Tak myslím si, že mať k dispozícii toľko kociek, tak 50% členov tohto fóra dokáže také dielo postaviť. Tým chcem povedať to, že šikovných ľudí je dostatok - problémom je materál.

linhi

#10
Citace od: Anatyt kdy 30.10.2013, 14:37:07
Tak myslím si, že mať k dispozícii toľko kociek, tak 50% členov tohto fóra dokáže také dielo postaviť. Tým chcem povedať to, že šikovných ľudí je dostatok - problémom je materál.

Tak mohl jsi do toho jit,osobne si myslim ze to neni o tom materialu,
ale to je muj nazor.

Ryxe

No, myslím, že to o kostkách opravdu není. Myslím, že si moc dobře nedokážeš představit, co stavba všech těch zakázkových staveb obnáší.  Už od chvíle, kdy se se zakázkovými stavbami začalo sleduji, že se sem tam objeví nějaký rejpal s hláškou "To by zvládl skoro každý, když by měl tolik dílků" a podobně.  Tak si tak říkám, proč to zrovna tihle lidé taky nezkusí když je to tak "lehký"? Možnost přijít s návrhem měli přece všichni.
Tím samozřejmě neříkám, že by to nezvládli i nějací jiní stavitelé, než jen my. Šikovných stavitelů je tu požehnaně.

mesje

Citace od: Anatyt kdy 30.10.2013, 14:37:07

Tak myslím si, že mať k dispozícii toľko kociek, tak 50% členov tohto fóra dokáže také dielo postaviť. Tým chcem povedať to, že šikovných ľudí je dostatok - problémom je materál.

No tak to som si neni isty - mne by mohli nasypat 200 000 kociek na stavbu, ale taketo veldielo by som nevyplodil. Mozno ak by ma niekde zavreli na 2 roky, nemal som nic ine na praci, tak mozno mozno - a aj to by nedosahovalo takuto uroven. Mozno casom by sa dalo dospiet na podobny vysoky level, ale to chce postupny vyvoj a vlastne sebazdokonalovanie za cenu stoviek hodin - a to k dispozicii nemam.
A takychto "neschopakov" tu bude asi viac ako 50%.

Mtron

Linhi přeji hodně zdaru do stavby malého přerostlého drobečka. Moc se těším na zpracování a postup stavby. Neskutečně vám závidím tu vytrvalost a energičnost. Já jsem teď poněkud líný jako prase :D Držím palec.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

milanv

Citace od: Anatyt kdy 30.10.2013, 14:37:07
Tak myslím si, že mať k dispozícii toľko kociek, tak 50% členov tohto fóra dokáže také dielo postaviť. Tým chcem povedať to, že šikovných ľudí je dostatok - problémom je materál.

Ahoj,

myslím si, že tohle je veledůležitá poznámka, a to přestože s ní vůbec nesouhlasím. Můžu potvrdit, že podobné "problémy s chápáním pracnosti" už jsem viděl na sobě a hlavně na své rodině na předchozích výstavách, kde byly modely (město, hrad) mnohem menší. Přeformuloval bych to takto:

Tváří tvář každému vystavenému dílu si člověk nastaví v hlavě "měřítko" odpovídající tomu exponátu. A tedy zatímco u malých kouká po detailech (a najde jich požehnaně a baví se jimi), u velkých kouká jen na celkovou koncepci a detailů si všímá mnohem méně. Paradoxně pak ta velká díla upoutají dříve ("Jé, to je velký!"), ale méně, na kratší dobu. A kdyby se to porovnalo s řadou menších děl dohromady ze stejného počtu kostek, tak ta "doba upoutání pozornosti" už bude o hodně jiná.

Když mě ta myšlenka napadla na výstavě, sedl jsem si doprostřed sálu a pozoroval lidi, jestli se pletu nebo ne. Víc než 90% lidí mi mou teorii potvrdilo. Obzvlášť když dílo tvoří moc kompaktní blok. Třeba městu ohromně pomohlo, když bylo (myslím v Roztokách) postavené víc "do nudle" a lidi si ho mohli prohlížet postupně. Oproti tomu mnohem větší město s vláčky zkoukli poměrně letmo, protože do čtyřmetrové hlubiny se nikdo po detailech nepídil.

Z přesně stejného důvodu byla moje otázka na Chrám Sv. Víta: "A jak se do toho budou lidi koukat?".
A proto taky přemýšlím, že by to na výstavách chtělo lepší propagaci samotného stavění i každého exponátu zvlášť: postery s fotografiemi ze stavby, s fotografiemi detailů, s pohledy uvnitř (třeba u hradu z nádvoří) nebo stavby v jiném než základním stavu (autobus s otevřenými dveřmi atp.). Případně u některých exponátů LCD s videosmyčkou.

Podotýkám, že to není problém jen LEGO výstav. Pamatuji si kdysi, že jsem byl překvapený na výstavě tradičních železničních modelářů na Masarykově nádraží v Praze. Místo tradičního uceleného kolejiště měli koleje z modulů kolem dokola sálu. Úplný nezvyk, ale jak to fungovalo! Nejenže se vešlo mnohem víc lidí naráz koukat, ale o kolik víc času tam strávili! Prošli si doslova metr za metrem.
Pán na Žlutém hradě

blindmelon

milanv: Velmi hezky napsáno!

Nesouhlasím s tím, že by velkodílo bylo jen souhrnem kostek a tedy, že při patřičném objemu dílů by ho byl schopen postavit každý. Ale když si přečtete pořádně poslední větu Anatytova příspěvku, tak myslím, že lze dobře pochopit, že to nemyslel nijak explicitně.
Hezký den, Blindmelon

Chairudo

Nemám slov ;D
Máme se na příští rok na co těšit, možná trhneme i nějaký ten světový rekord v počtu vystavovatelů, kostiček a kdoví čeho dalšího.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Citace od: linhi kdy 28.10.2013, 21:45:47
Tak rozjíždím zde vlákno o stavbě hradu Karlštejn.

Linhi plánuješ v těch bocích, kde je řez kopcem udělat něco co by to oživilo pokud bude čas? Myslím třeba jako řez jeskyní kde je zakopaný poklad jinde může být něčí kostra, či doupě nějakého zvířete, tajná chodba z hradu  atd.

blindmelon

#18
Citace od: peki kdy 01.11.2013, 15:01:25
Linhi plánuješ v těch bocích, kde je řez kopcem udělat něco co by to oživilo pokud bude čas? Myslím třeba jako řez jeskyní kde je zakopaný poklad jinde může být něčí kostra, či doupě nějakého zvířete, tajná chodba z hradu  atd.

To jsem naznačoval výše. Otázkou je, jestli se chce linhi držet reality, nebo trochu něco přidat. Byl bych za tu druhou variantu. Ideální by byla nějaká pověst, která se k podzemí či okolí Karlštejna váže. S tím doupětem je to dobrý nápad, nabízel by se "tradiční" drak, ten mi ale nějak ke Karlštejnu nesedí, jiné zvíře mě nenapadá, snad brloh medvědů... Co třeba nějaká tajná sloj na zlato, plus ta tajná chodba(y) hradu? Možná ještě barvitější, než zlato, by mohlo být drahé kamení. A nebo stříbro, to by jako ruda, šlo vyobrazit třeba pomocí round plates 1x1 ve stříbrné/šedémetalické.
Hezký den, Blindmelon

linhi

Pánové je pravda že ty plochy se k tomu vyloženě nabízejí,nechám tomu volný průběh a třeba něco takového udělám,třeba se pod Karlštejn přestěhovali Blaničtí rytíři :-DDDD

mirek

Linhi, palec nahoru...jako vždy.
Do toho plonkového bočního prostoru se přimlouvám za penězokazeckou středověkou dílnu, která je nedaleko od Karlštejna v Koněpruských jeskyních.

Frco

Citace od: Ryxe kdy 30.10.2013, 16:38:43
Tak si tak říkám, proč to zrovna tihle lidé taky nezkusí když je to tak "lehký"? Možnost přijít s návrhem měli přece všichni.
napriklad ja som sa hlasil a nevyslo to - nevybrali ma :) Nesuhlasim uplne s nazorom Anatyta, ze by to zvladol kazdy, ale zase chapem asi co chce povedat. Stavat z kociek, ktore niekto iny zaplatil a ktore mozes minat teoreticky v lubovolnej miere je nieco uplne ine, to je ako sen  ;D To si clovek pri stavbe velmi nemusi davat pozor, ze aha, este tolkoto kociek takehoto druhu budem potrebovat tu, tak musim s nimi trochu setrit. Takze z toho hladiska si myslim, ze zakazkove stavby su sice nadherne a giganticke, ale zdaleka nemaju to caro ako ked niekto postavi vlastny MOC z vlastnych dielikov  :) Su to ako stavby v LEGOLANDE. Osobne som v Legolande bol, ale viac ocenim sukromne galerie stavitelov na Flickri, alebo BS.
Zakazkove stavby su super prilezitost pre ich stavitelov ako sa naucit stavat nieco obrovske a zarobit si konickom.

linhi

V jednotlivých modulech vznikají po obvodu různé jeskyně a další libůstky...
Některá místa budou pro oko návštěvníkovo osvětlena :-)

linhi

Malé foto mé testovací dílny :-D  takové rozestavěné stoly mám 4,mám co dohánět....
Kombinace s dark tan je skvělá,jen je tak málo druhů dílů této barvy že je to pekelně těžké.

Hardegon

Citace od: linhi kdy 13.12.2013, 16:56:32
Kombinace s dark tan je skvělá,jen je tak málo druhů dílů této barvy že je to pekelně těžké.

Natož pak stavět celý hrad v DkTan, jak se někdo rozhodl.

A určitě dávej víc podobných fotek. Na tvůj Karlštejn se moc těšim  :)

Daniel

Vtipná je ta malá modelová věžička uprostřed poslední fotky :-D

linhi

Stavby pomalu rostou.... hlavní věž..

Chairudo

S každou další fotkou se mi sbíhají sliny, tato výstava bude opravdu fenomenální ;D ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hardegon

Nemá to střechu, neni to posazený z terénu a stejně je hned poznat, o co jde. Je to super. S detaily sis docela vyhrál.

Ryxe

No, je z toho opravdu poznat o jakou stavbu jde, i když věž není kompletní ;). Líbí se mi, jak sis vyhrál s okny, to je paráda.