kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 5 Hosté prohlíží toto téma.

eNTy

A nemůžeš místo konfigurace 4-8-2 udělat konfiguraci 4-4-4-2? Takže místo čtyř os na jedné oji budeš mít dvě oje a každá bude hnát dvě osy? Je to samozřejmě jiná konfigurace, ale ani takhle nedodržuješ předlohu.
Takhle je postavený z Lega poměrně věrný Big Boy 4-8-8-4, ale ten by asi nezatočil :-)


Jarmila

Citace od: peki kdy 25.11.2008, 22:09:48
V reálu je kolejiště na půdě ještě větší než se z fotek zdá. Jednotlivé detaily do sebe postupně zapadají, na některých je vidět i průběžný vývoj. Přitom nic nepůsobí rušivě.  Zkrátka paráda. 

Mohu potvrdit, že kolejiště je opravdu veliké. Až mi to vyrazilo dech. Hlavu jsem si mohla v sobotu ukroutit, když jsem sledovala jízdu jednotlivých souprav. Závidím Mirkovo vnoučatům, že mají takového skvělého dědu.  ;D Dojem z kolejiště navíc umocňuje krásný půdní prostor, kde je dostatek volného místa pro pohyb okolo kolejiště. A to i pro mne.  ;D (Modří vědí.)

Za odměnu jsem si navíc v tom samém domě dole ve sklepě nakoupila vánočních ozdob a nádhernou obrovskou voňavou svíci.

A ty dětičky venku už mají na palečcích mozoly, jak mačkají tlačítko pro rozjezd vlaku.  ;D

Takže doporučuji všem v dosahu Berouna, aby vytáhli paty z baráku a jeli v čas adventu do Berouna. Nebudou litovat.

Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

5o

Áno, áno, už to hľadám na mape.
Preto lebo Lego...

mirek

Se svým čtyřletým vnukem jsme paralelně (jako je paralelní slalom) stavěli každý svůj nákladní vagónek. Vybral jsem jednoduchou stavbu, abychom měli i dostatek kostiček. Samozřejmě že chyběly podvozky (díky Honzo D.)
Byla to náramná zábava. Důležité bylo, že vnuk vydržel až do konce díla.
Vzpěry mezi nápravami jsem dodělával už sám. Zkoušel jsem různé uchycení.

Nychrom

Když se jen tak nenápadně vrátím k tomu tématu s logem "Designed by END"  tak si říkám neošidil jsi svého vnuka?On přece na tom má také podíl. ;D Jinak vagoneek pěkný :D.
Lego je jedna věc, ale důležitější je nápad.

mirek

Citace od: Lorderon kdy 01.12.2008, 20:55:34
Když se jen tak nenápadně vrátím k tomu tématu s logem "Designed by END"  tak si říkám neošidil jsi svého vnuka?On přece na tom má také podíl. ;D Jinak vagoneek pěkný :D.
Neošidil, on je také "END" a dokonce to tam chtěl.
Fotky lokomotiv, které stavěl Hobby se mu moc líbily, musel jsem mu je vytisknout. Tam chtěl "END".
Když jsem mu řekl, že to nejde a pak vysvětlil co to znamená, pochopil. ;D

eNTy

Teď jsem si prohlížel nějaké tvé fotky a videa a došlo mi, že Lego má jen jeden poloměr zatáček. Jak se řeší dvojkolejná trať?

peter

#307
Citace od: xtepn01 kdy 02.12.2008, 13:43:49
Teď jsem si prohlížel nějaké tvé fotky a videa a došlo mi, že Lego má jen jeden poloměr zatáček. Jak se řeší dvojkolejná trať?

Například takto (viz obr.). Větší poloměry zatáček se řeší vkládáním rovinek mezi obloukové koleje (např. zde).
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

mirek

#308
V Railbricks č.3 je popis, jak se řeší flexi koleje pro LEGO.
Zde je ukázka použití takových kolejí.

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=3482874

Já to řešil vkládáním rovných kolejí.

eNTy

Díky za odpovědi. Ty flexi mně taky napadly, to je jednoduché řešení.

mirek

#310
Dokonce jsem svého času zahájil pátrání, zda v modelářských obchodech a specializovaných obchodech s mašinkami nenaleznu správný profil kolejí, jako je lego. Chtěl jsem vytvořit vlastní flexi. Neuspěl jsem.

mirek

Mikulášem sám sobě.
Rozšířil jsem si vozový park o vynikající značku.
Foceno v rychlosti na pracovním stole.

Colonel32

Dovolim si podotknout, ze dvojnapravove chladici vozy rady Lp se u vozoveho parku CD nikdy nevyskytovaly, takze by tomuto vagonu mnohem vice sluselo oznaceni CSD, a mozna i vice historicky vypadajici logo (rozhodne ne ta lahev od piva)

Pro pripadnou inspiraci doporucuji stranu 2, a prohlednout vsechny typy oznacene "Lp"

http://parostroj.net/katalog/nv/katalog.php3


mirek

Colonel32
Ano, máš pravdu, toto je prostá fantazie, chtěl jsem si vyzkoušet jak samolepky, tak konstrukci chladírenských vagonků vč. dveří a bočních schůdků. Je spousta vagonků, které neodpovídají skutečnosti, ale podporují dětskou fantazii.
Jeden vagonek "Plzeňský prazdroj" jsem tu již prezentoval, ale vadily mi ty schůdky. Byly moc veliké.
Ten je v současné době přepracováván.

Bryk

Pěkné, hodně mi to připomnělo super vagóny Prazdroje, které teď vyrábí v limitované sérii Merkur.

mirek

Zde je "Plzeňský Prazdroj", kompletně přepracovaný.

Colonel32

mnohem lepsi (vernejsi)

peki

Citace od: mirek kdy 09.12.2008, 23:13:40
Zde je "Plzeňský Prazdroj", kompletně přepracovaný.

Ty samolepky by jsi mohl pomalu začít prodávat  ;D Dotáhl jsi to s nimi k dokonalosti. Vagon parádní jak přepracovaný tak původní verze.

mirek

Peki, díky.
Samolepky "POLICIE" už šly do světa.
Původní vagonek" PLZEŇSKÝ PRAZDROJ" je již sešrotován. Měl jisté vady na kráse.
Rád bych vytvořil nákl.vagon v netradičních barvách ( smyšlenost), ale s potiskem na známý český výrobek. Jistý nejmenovaný politik bude mít radost.

otaznik

Citace od: mirek kdy 10.12.2008, 21:31:31
Rád bych vytvořil nákl.vagon v netradičních barvách ( smyšlenost), ale s potiskem na známý český výrobek. Jistý nejmenovaný politik bude mít radost.
Becherovka?  ;)

mirek


Colonel32


otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 10.12.2008, 21:53:31
Citace od: mirek kdy 10.12.2008, 21:51:56
Otazník je inteligent !

a nebo alkoholik  ;D
Tak všichni, kdo mě někdy potkali v naší KOSTKY hospodě, tak ví, že se alkoholu velmi vyhýbám.  8)

Colonel32

tim myslis to klasicke "Panáky!!!!" ?

okerol23

Neviem, či sa to tu hodí na stránke Mirkovej, ktorú sledujem od začiatku, ale práve čo tu spomenul Colonel 32, tak tohto panáka tu pri našej akurát-prebiehajúcej oslave sme si dali. /Admin nech sa nehnevá a nech to zmaže/ :D

mirek

...tady se pracuje a rodí se návrhy...

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

okerol23

Jasne... no tak ty si expert podobný ako ja ;D

okerol23

#327
Inak... veľmi Ti držím palce, tá železnica z LEGA je perfekt :D

mirek

...po několika becherovkách se vyklubal tento becherovkový vůz. Podotýkám, že je to smyšlenost,
ale takové bylo moje barevné vidění.

Colonelovi 32 moc děkuji za katalog nákl.vozů. Je opravdu inspirací.

peki

Citace od: mirek kdy 13.12.2008, 20:35:04
...po několika becherovkách se vyklubal tento becherovkový vůz. Podotýkám, že je to smyšlenost,
ale takové bylo moje barevné vidění.
Je to zralé na poslání do Varů, s dotazem jestli by se nechtěli stát jedním ze sponzorů výstavy Lega v Rostokách  ;D.