kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

Líbí se mi, je moc pěkné se spoustou krásných detailů. I fotografie jsou ve vysoké kvalitě.
Má to pro "kolejiště na půdě" jedno ALE. Zabírá velice mnoho místa. A i když kolejiště je dost
velké, takováto stavba by pomalu zabrala jeden stůl.
Příkladem je toho posuvná plošina a depo, které taktéž zabírá celý jeden stůl.
Jinak díky.

mirek

Na kolejišti se stále pracuje. Teď jsem se pustil do tunelů. I když to tak nevypadá, z té směsice barevných kostiček hodlám udělat jednobarevný tunel.
Poznáte, zda některá z kostek je lakovaná, či natřená ?

mirek

Nebudu Vás dlouho napínat, chtěl jsem si vyzkoušet experiment s nátěrem kostek. Lak drží po zaschnutí dokonale. Nehtem nejde odrýpnout.
K tomuto pokusu mne inspiroval nátěr jedné z lokomotiv na BL.
Na obrázku je rozluštění.

mirek

Informace, která je zajímavá. Ke stavbě portálu tunelu jsem použil kostky ze setu LEGO č.8.
Je to asi nejstarší set, je to druhý set, který přišel do naší rodiny. Kostky nesou známky opotřebení od našich tenkrát tří a čtyřletých synů, kteří je od sebe oddělovaly tím způsobem, že kostku držely v zubech a malou rukou je lámaly.
Pro stavbu portálu vynikající materiál. Kamenné kvádry jsou tím pádem "ohlodány zubem času".

Dva boxy na kostky, které byly v setu dodnes slouží a jsou jako nové.
Dnes nalakuji další část portálu a k večeru, až vše bude zaschlé, portál zkompletuji a nafotím.

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

peter

Citace od: otaznik kdy 19.10.2008, 12:28:08
Citace od: mirek kdy 19.10.2008, 11:03:31

Dnes nalakuji další část portálu a k večeru, až vše bude zaschlé, portál zkompletuji a nafotím.

A proč lakování?

Tipuji, že důvodem je nedostatek dílů v patřičných barvách. Proč to tedy řešit složitě, když to jde tak jednoduše a pár tahy štětcem je rázem po problému ...

Citace od: ass kdy 19.10.2008, 11:53:01Proč dáváš na fotku oficiálního Lego setu logo 'Designed by END'?

No přiznám se, že loga mě přímo se..u. Ještě jsem je ochoten tolerovat u nějakých pěkných větších celků, ale to jejich strkání na každou fotku mě fakt vytáčí. Opravdu nechápu čeho se bojíš.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Citace od: peter kdy 19.10.2008, 12:53:21
Tipuji, že důvodem je nedostatek dílů v patřičných barvách. Proč to tedy řešit složitě, když to jde tak jednoduše a pár tahy štětcem je rázem po problému ...

Tohle mi přijde už za hranicí přijatelnosti - udělat z LEGA tvar a pak si ho domalovat....

mirek

Colonel 32, Otazník
Designed by End" znamená vytvořeno od End. Tedy i fotka je vytvořena od End.A souvisí to s Legem.
Máš pravdu, je už to síla zvyku. Já totiž nemám rád anonymitu ! Pod to co udělám se i podepíši.
Třeba zkratkou.
Jamesek, Otazník
Jak už jsem psal výše, inspirovala mě na BL natřená lokomotiva. Chtěl jsem si to vyzkoušet na díle, které nebudu rozebírat. Dospěl jsem k několika poznatkům při nanášení barvy. Snad později popíšu fígle, které je potřeba dodržet.
Otazník
...a proč ne? Nebuď soudcem nad tím co je přijatelné pro Tebe a co je přijatelné pro jiné.
Již dříve jsem uvedl, že spojuji svoji modelařinu s kostkami od LEGA. Stále nedělám nic jiného.
POČKEJ na konečný výsledek. Nepředbíhej událostem. Také: staré pokousané kostky mi bylo líto nepoužít, třeba trochu jinak.

Marty713

Tady jen na ukázku, jak si klasičtí plastikoví (ale i jiní) modeláři představují využití LEGA při modelaření:

http://modelforum.upce.cz/forum/download/file.php?id=157595
http://modelforum.upce.cz/forum/download/file.php?id=157596
http://modelforum.upce.cz/forum/download/file.php?id=157597

Takže kdo ví, čeho se tu ještě dočkáme. ;D ;D ;D


otaznik

Citace od: mirek kdy 19.10.2008, 13:20:53
...a proč ne? Nebuď soudcem nad tím co je přijatelné pro Tebe a co je přijatelné pro jiné.
Již dříve jsem uvedl, že spojuji svoji modelařinu s kostkami od LEGA. Stále nedělám nic jiného.
POČKEJ na konečný výsledek. Nepředbíhej událostem. Také: staré pokousané kostky mi bylo líto nepoužít, třeba trochu jinak.
Nejsem soudcem, jen píšu svůj názor. Přijde mi, že tohle už je více modelařina než LEGO a že je to i zbytečné.

mirek

...kdybych neodtajnil postup, který už někdo v minulosti realizoval na lokomotivě na BL, a postavil bych Vás před hotovou věc, bylo by to z mé strany víc než nefér. To není můj styl.
S výsledkem jsem spokojen. Pár triků se stříkáním jednotlivých kostek jsem se naučil.
Člověk nikdy neví, kdy se mu to může hodit. Jsem o poznání dál a "...vo..vo..votom to je." 

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

Shmade

Ta instalece ochrany vedení je výborná :)

TomG

Zajimava kombinace lega a modelariny. Kdyz trefis dobre odstin, tak si usetris penize za sede kostky.

Ovsem to logo je fakt zoufalost. Skoda, ze neni vetsi. Idealne pres pul fotky, aby to dojem z dane fotky rusilo jeste vice.

Jedna vec je podepsat se pod svuj vytvor a druha to tak delat za kazdou cenu.
Only the best can survive.

Honzik

Už delší dobu sleduji toto téma, ale posledních pár příspěvků mi příjde jako zoufalost - barvení LEGA. Myslím, že co jsi předvedl doposud bylo až na pár drobností skvělé, ale barvit lego je prostě úplně mimo. Myslím, že dostupnost dílů je dneska více než snadná, proto tento tvůj postup nechápu. Nejsem zastánce absolutně čistého lega, ale všechno má své hranice a tohle je jednoznačně již na touto hranicí.

Ještě k logu "Designed by END" to logo mi osobně taky štípe do očí, ale máš na to plné právo a jsem rád, že dáváš na kostky krásné příspěvky a fota (kromě některých  >:D ), takže to plně respektuji, ale osobně bych raději bez toho loga jen s vodoznakem.

Micho

Citace od: Honzik kdy 20.10.2008, 14:01:38
Už delší dobu sleduji toto téma, ale posledních pár příspěvků mi příjde jako zoufalost - barvení LEGA. Myslím, že co jsi předvedl doposud bylo až na pár drobností skvělé, ale barvit lego je prostě úplně mimo. ...

Chápem, že pre niektorých je to už za ich rámec predstavivosti, čo sa dá s Legom tvoriť. Keby sa mirek prispôsoboval názorom ostatných, tak by to už asi nebol tento tvorivý mirek, ako som ho tu spoznal. Tým čo robí je osobitý, a kto nerobil modelarinu, tak to bude ťažko chápať. Ja to beriem ako špecifický postup, do ktorého by som osobne už asi tiež nešiel. Mňa to osobne celkom zaujalo a som zvedavý aké farby a aký postup mirek zvolil, aby dosiahol žiadaný efekt.

Mňa by nenapadlo farebne upravovať kocky pomocou farieb, ja som na to niekedy použil fóliu, kde je tento proces vratný. Viď - Farebné fólie na Legu. Výsledok bol tu - Vlaky SantaFe - prestavba

Takže mirku držím palce tvojej tvorivosti a určite si to nenechaj len pre seba. Je fakt zaujímavé sledovať, čo sa dá s lego kockami všetko spraviť. LEGO je fakt totálne super všestranný systém.  8)

mirek

Micho,
Tvůj názor na věc to je "světýlko na konci tunelu", které jsem potřeboval. Děkuji.
Už jsem to opravdu viděl dost černě, ale mým krédem je, že: ...král český z boje neutíká..".

Potěšil mne i můj čtyřletý vnuk, který nad legem "koumá". Jeho dílo, vodní kluzák, vytvořený z oddělovače kostek, mě dodal také jako Ty další sílu při realizaci experimentů s kostkami lega.   

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

mirek

Bryk,
na moji adresu se sneslo mnoho ošklivých slov, ale Tvé pojmenování situace je víc než výstižné.
Potěšilo mne. Je usměvné.Díky.
banana.com
Ano, jsem už pár let důchodce. Hrdě se k tomu hlásím. V důchodu moc nestíhám. Potřeboval bych být tak třikrát naklonován. Jeden na práci (podnikám), jeden na legraci (vnoučata,LEGO) a jeden na reprezentaci (zastupitel a radní města).
Moc děkuji. Vážím si Tvého postřehu.

peki

#256
Přátelé i odpůrci kolejiště na půdě, pokud se se chcete vyjádřit k technikám, které Mirek při stavbě (i malování  ;D ) používá čiňte tak prostřednictvím ankety. Chápu, že to co je pro Mirka způsob jak se dostat k vytyčenému cíli, může být zase pro někoho nepochopitelné a za hranicí přijatelnosti.

Mirek zde prezentuje, na Česko-Slovenské poměry stavbu poměrně rozsáhlou. Ano jsme nad diskusním fóru, ale k čemu X příspěvku o velikosti barva a umístění Mirkova loga ?  Je potřeba diskutovat za každou cenu ? Nestačila by třeba jen soukromá zpráva?

Co se kritizovaného barvení LEGA týče nezaznamenal jsem ani jeden kritický ohlas na příspěvek.     

peter

Citace od: peki kdy 22.10.2008, 13:35:01
Co se kritizovaného barvení LEGA týče nezaznamenal jsem ani jeden kritický ohlas na příspěvek.

Asi nejsem dost všímavý, ale kde je tam co barveného? Já na těch lokotkách vidím jen pár velmi pěkných samolepek. :-[
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Aki

Citace od: peki kdy 22.10.2008, 13:35:01
Přátelé i odpůrci kolejiště na půdě, pokud se se chcete vyjádřit k technikám, které Mirek při stavbě (i malování  ;D ) používá čiňte tak prostřednictvím ankety.
Svou volbu jsem tam nenalezl, tudíž jsem zaškrtl, je mi to jedno.
Můj pohled na věc je skrze výsledek. Mirek používá lego jako modelářský materiál a jeho výsledky jsou pěkné a vkusné. Tudíž proti nim nemohu nic mít.
Obecně ale příznivcem takových úprav nejsem - obvykle totiž výsledek vede k samovolnému uvolnění obsahu dutiny břišní.  >:D

Jindroush

Ačkoli admin, nepromazával jsem (vyskytuji se zde teď poměrně sporadicky). Logo s nápisem 'navrženo Endem' (designed by End) na fotce originálního setu mi rovněž přišlo mimo, ale ne dost, aby mě napadlo o tom psát sem. Dtto jestli se LEGO krájí, vylepšuje špejlema nebo barví, to už jsou jen různé odstíny modelářských ukrutností. Vzhledem k tomu, že tyto ukrutnosti dotyční páchají dobrovolně a na svojem legu, tak to opět snad nestojí za komentář. A podle toho, co je v koši a co ne, nestojí za komentář ani odstraňování takových komentářů. Takže nevylučuju, že ještě něco vykydlím já.  :P
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Anketa je zavádějící, volil bych možnost "zbytečná", ale ta je tam jen s jasným poselstvím...

mirek

...abych uzavřel experiment stříkání lego kostek, na žádost některých příznivců odtajním postup.
Prosím odpůrce této metody modifikace kostek, aby tuto kapitolku laskavě tolerovali, nebo přeskočili.

Pro nástřik byl použit spray: AEROSOL ART
                                 odstín: RAL 7011  rychleschnoucí
                                 firma:    DUPLI-COLOR

TIP+TRIK: důležité je stříkat jedním krátkým stiskem ventilku malé množství barvy přes
                A - horní hrany ze čtyř směrů šikmo shora
                     tím se nastříkají Study ze všech stran.
                B - boční hrany kostky (opět směřovat šikmo, ale zdola)
                C - na boční plochy (šikmo zdola), jedná se o dostřik, který je nutný u větších kostek.
                      U malých kostek pouze, pokud stříkání přes boční hrany nezakrylo dokonale
                      boční plochu. 
Nutnost nechat dokonale zaschnout i když je barva rychleschnoucí. Prostě nepospíchat.

TEST ?                                 
http://www.youtube.com/v/KCXbtw0RovA

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

Colonel32

to video je test ceho?

mirek

Chtěl jsem vyzkoušet, zda vložím video z YOUTUBE přímo do stránky, třeba jako obrázek.

Colonel32

aha, me prislo divne, ze to video s tim sprejovanim uplne nesouvisi.

planujes vlozit video primo sprejovani?

mirek

Ne, to opravdu ne. Ani mne to nenapadlo. Barva při stříkání přece jenom trochu "práší" a já bych nerad zašpinil kameru, či foťák.

mirek

Dnes jsem ale Lego přece jenom v ruce měl. Zkoušel jsem vytvářet křoví, či porosty naležato a nastojato (jako pnoucí). Jen malá ukázka, která bude ještě dále rozvíjena.

mirek

Konečně jsem přenesl osvětlené nádraží z dílny na kolejiště. Nedalo mi to a teď navečer jsem natočil video stále rozpracovaného kolejiště. Také jsem udělal pár snímků.

http://cz.youtube.com/watch?v=ugMuQGEIqaM
http://cz.youtube.com/watch?v=W2O4PXgv_kA

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

otaznik

#268
Citace od: mirek kdy 26.10.2008, 14:17:19
Dnes jsem ale Lego přece jenom v ruce měl. Zkoušel jsem vytvářet křoví, či porosty naležato a nastojato (jako pnoucí). Jen malá ukázka, která bude ještě dále rozvíjena.
Tak já nevím, tohle mi přijde dost hrubé. Přecejen bych na porost (ztvárnění listů) používal klasické bricky spíše výjimečně.

Aki

Citace od: otaznik kdy 27.10.2008, 09:53:10
Citace od: mirek kdy 26.10.2008, 14:17:19
Dnes jsem ale Lego přece jenom v ruce měl. Zkoušel jsem vytvářet křoví, či porosty naležato a nastojato (jako pnoucí). Jen malá ukázka, která bude ještě dále rozvíjena.
Tak já nevím, tohle mi přijde dost hrubé. Přecejen bych na porost (ztvárnění listů) používal klasické bricky spíše výjmečně.
Taky mi to z klasických kostek (bricků) nepřijde to pravé ořechové.  :-\