kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

#180
Práce se samolepkami je radost. LEGO výtvor tím ožije. Zvláště, když je to v rodné mateřštině.
Takové "POMÁHAT A CHRÁNIT" na policejním autě je jistě úsměvnější, než strohé POLICE či POLIZEI.
Posuďte sami.

mirek

... a bliká (místo delikventa je 9V baterie, dvě minidírky pro kablík nulanulanic) a dětská radost nezná mezí.
Pro úplnost přikládám podklad pro samolepky.

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

mirek

#182
Pokud se týká modelů, zde to neplatí. To by výrobci české autodráhy nemohli prodávat své policejní modely.

Marty713

Mirku, zdravím,

Jako modelář musím souhlasit, má to svá právní ošetření, ale ohledně modelů nevidím problém. Kdybyste si chtěli na auto dát logo PČR, to by byl problém, ale myslím, že i nápis "pomáhat a chránit" je diskutabilní. Navíc nevím, jestli ho mají registrovaný, ale měli by mít.

Jen mě napadlo, i v plastikové modelařině je někdy potřeba udělat si vlastní potisk. Užívá se k tomu modelářský obtiskový papír - klasika s vodou a vatičkou.

Myslím, že pokud nemáš v plánu některé věci rozebrat a chtěl bys mít jejich ozdoby co nejlepší, je tohle optimální možnost.

rdk

#184
Já osobně teda když vidím "POMÁHAT A CHRÁNIT," taxe mi votevírá kudla v kapse a úsměvné mi to nepřijde.  ;D

betakaroten

Lidová tvořivost si poradí... VYMÁHAT A MLÁTIT? ;)

mirek

Právě, že je spousta vtipných náhražek a narážek, přišlo mi  toto provolání "úsměvné".

Při práci se samolepkami jsem chtěl vyzkoušet další možnosti tisku ... a sice na bílou lesklou samolepící folii. (Podotýkám, že jsem vyzkoušel tisk na obyčejný samolepící arch a na průhlednou samolepku).
Na bílé lesklé samolepící folii je tisk ostřejší a výraznější. Je pravdou, že toto vyniká dokonale na bílých kostkách. Proto jsem zvolil stavbu firemního auta a polepil ho tak, jak jezdilo po českých silnicích v letech 1995- 1999. Prostě nostalgie.
Také jsem si říkal, že by PEUGEOT Boxer neměl na "kolejišti na půdě" chybět.

mirek

Citace od: Marty713 kdy 22.07.2008, 18:34:58
Bilbordy bez diod sem ani nedávej.  ;)  ;D
Myslím, že jejich osvětlení je nezbytné. >:D Jsou fakt moc hezký a pokud dáš nad každou reklamu dvě diody, budou ve tmě více než efektní.
Marty, myslím, že teď už budeš spokojený. Zítra se pustím do samolepek na bilboardy. Trochu jsem je ještě upravil, aby dráty byly co nejvíce schované.
Fotky jsou dělány při nasvícení a za naprosté tmy.

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

mirek

Bilboard je polepen reklamou. Je to pouhá lesklá fotografie přilepená na slabé lepící pásce.

Micho

Citace od: mirek kdy 16.09.2008, 11:54:52
Bilboard je polepen reklamou. Je to pouhá lesklá fotografie přilepená na slabé lepící pásce.

Supr - s tým osvetleným bilboardom to je veľmi pekný nápad! A ešte aj na Lego bilboarde je reklama na Lego - kostky.org, to už nemá chybu!  8) 8) 8)

Icewalker

Musím říct, že téma "kolejiště na půdě" stále příjemně překvapuje. Každou chvíli se objeví nějaká mašinka či doplněk. A osvětlení toho billboardu? Nádherná modelařina :D
Držím palce s další tvrobou ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Marty713

#191
Poklona pane. ;)
Nádhera. Možná bych ještě něco udělal s barevností a designem samotného billboardu, ale jinak pojetí a efektnost je maximální.

P.S.: No pořád čekám na nějakou reakci na mojí připomínku k nálepkám. :P

CitaceJen mě napadlo, i v plastikové modelařině je někdy potřeba udělat si vlastní potisk. Užívá se k tomu modelářský obtiskový papír - klasika s vodou a vatičkou.
Myslím, že pokud nemáš v plánu některé věci rozebrat a chtěl bys mít jejich ozdoby co nejlepší, je tohle optimální možnost.

mirek

Všem děkuji za milé poklony. Sám jsem překvapen.
Co nastínil před časem Marty (spíše co věštil), že to bude víc než efektní, se stalo skutečností.
Pro ilustraci ještě několik detailů.

Pepan

#193
Musím se připojit ke chvále... tvoje spojení LEGA a modelařiny je opravdu skvělé, nezbývá než smeknout  ;)

EDIT: koukám znova na fotky toho bilboardu, nejsem vůbec schopný odhalit, kudy vedou kablíky ke světlům...  ???

linhi

Myslím že kablíky jsou vedeny skrz ty trubky spojující ty Brick, Modified 1 x 1 with Headlight . Jinak se připojuji ke chvále - už se těším až to bude kompletní!!!!

Pepan

Citace od: linhi kdy 16.09.2008, 18:21:16
Myslím že kablíky jsou vedeny skrz ty trubky spojující ty Brick, Modified 1 x 1 with Headlight . Jinak se připojuji ke chvále - už se těším až to bude kompletní!!!!

To mě napadlo, ale vždyť ty trubičky jsou hodně tenké...  ??? je to prostě dokonalé  :)

mirek

Citace od: Pepan kdy 16.09.2008, 17:48:34
EDIT: koukám znova na fotky toho bilboardu, nejsem vůbec schopný odhalit, kudy vedou kablíky ke světlům...  ???
Poodhalím vedení vodičů pomocí fotek. Fotografie jsou řazeny tak, jak vedou kablíky kostkami zdola nahoru.
Pominuta je iluminace a za pomocí blesku je pak vše jasné.
Upravena je jenom jedna kostka Brick 1x6, která je dvakrát. Navíc jsou trubičky, které propojují kostky 1x1
(4070) Brick Modified with Headlight.

mirek

Radost. Dnes dorazila várka 10ti kovových koleček. Firma je víc než seriózní...poslala jich 11.
Budou svítit další vagonky.
Kalkulace na kolečka: Závisí na ceně materiálu, která je zjišťována na probíhajícím Brněnském strojírenském veletrhu.
Dám vědět, až ji budu znát.

mirek

Bilboard mne inspiroval k nasvícení jízdního řádu. Co by to bylo za dráhu, která by neměla jízdní řád.

Marty713

Krása!

Ale Dublin? To už je sci-fi. ;D

mirek

Při osazování jízdního řádu na nádraží jsem dospěl k tomu, že osvětlení, imitující průhledné žluté Plate 2x1 musím nahradit něčím jiným...svítícím. Nádražíčko jsem "přeoral", abych ukryl kablíky k zářivkám. Efekt nasvíceného nástupiště je dokonalý.

mirek

Dnes jsem propracoval zářivkové osvětlení na nástupiště mezi kolejemi. Prostě výstavba pomalu, ale jistě postupně pokračuje, krok za krokem.

Blake

Jakou má spotřebu město v noci, když se zapne všechno osvětlení?

mirek

Město to zatím není, jen nádražíčko. Na něco podobného jsem si také myslel. Bylo to v tom smyslu, že ČEZ bude mít radost. Další velkoodběratel.

rdk

Ty LEDky moc proudu nespálí, ne? Nebo jo?

mirek

S tím ČEZem to byl žert.
LEDky mají 20 - 25 mA.

mirek

10 000 návštěvníků
TO JSEM NEČEKAL ...DĚKUJI.

Hana129

#207
Toto téma je prostě super, tak jako to kolejiště... :o

Sama bych to ráda v reálu viděla a dodávám hlavně v noci  >:D.
Z těch světýlek dýchá taková krásná, tajemná atmosféra  ;). Prostě krásný nedá se to popsat.  ;)

Raději nesdělujte adresu, jinak se u Vás dveře netrhnou, protože až budete mít  doma tolik návštěvníku co tady, tak  moc děkovat nebudete  ;D.




mirek

Přemýšlel jsem, jaký dárek pro VÁS, pro VŠECHNY mám zde připravit.
Omlouvám se, že to není LEGO, ale REDBULL, který "dává křídla VŠEM".
Postavte si (BUILD)  letadélko, natřete si ho...a létejte (FLY).

http://www.redbull.com/flightlab/

Skyder

Citace od: mirek kdy 21.09.2008, 10:11:01
10 000 návštěvníků
TO JSEM NEČEKAL ...DĚKUJI.
Ano gratulujem. :D necakal? no je to super cislo ked si vezmes ze "memberov" tu mame cca 1100, pricom neviem presne kolko z nich je aktivnych :D Tak ale je to super, takisto ako tvoje napady. Mas super kolajisko a stale zlepsujes. Takze tomu cislu sa necudujem. Iba trosku.  ;D

Drzim palce
Skyder