kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

#2490
Citace od: Vočko kdy 30.10.2017, 17:59:50Mirku moc pěkné.
 Šlo by detail foto před nacvaknutim technic dílku? Děkuji




linhi

Nemam problem si v praci ta kolecka vyrobit,takze tento pokus Mirku zopakuji,prosim jen dotaz,napojeni dratu s proudem je tedy primo na motor? Je to az tak jednoduche?? Jsem v tomhle novacek tak nekamenovat :-D

mirek

#2492
Citace od: linhi kdy 31.10.2017, 16:11:32Nemam problem si v praci ta kolecka vyrobit,takze tento pokus Mirku zopakuji,prosim jen dotaz,napojeni dratu s proudem je tedy primo na motor? Je to az tak jednoduche?? Jsem v tomhle novacek tak nekamenovat :-D
Ano z měděné planžety, mezi šroubky na obou stranách je připájen kabílek. Jeden přímo  ke kontaktu motorku, druhý ke kondenzátoru před kontaktem na motorku.
Pozor! Na kolečku je zápich pro gumový "O"kroužek. Na jedné nápravě jsou kolečka s kroužkem, na druhé nápravě kolečka bez kroužku. Ta bez kroužku sbírají proud z kolejí. Ta s kroužkem táhnou a neprokluzují. Také berou proud z kolejí, ale jen občas.


fanda

Citace od: mirek kdy 01.11.2017, 09:00:43
... Na jedné nápravě jsou kolečka s kroužkem, na druhé nápravě kolečka bez kroužku. Ta bez kroužku sbírají proud z kolejí. Ta s kroužkem táhnou a neprokluzují. Také berou proud z kolejí, ale jen občas ...

Tak se omlouvám, toho jsem si na prvotní fotce nevšiml.

Říkal jsem si, jak by kola s gumičkami mohla sbírat proud jen s pomoci okolků, které nejsou přitlačovány ke kolejcici, jako u původních 9V motorů.

Musím tedy lépe študovat a méně kecat.

mirek

#2494
Citace od: fandadolega kdy 01.11.2017, 09:55:03
Říkal jsem si, jak by kola s gumičkami mohla sbírat proud jen s pomoci okolků, které nejsou přitlačovány ke kolejcici, jako u původních 9V motorů.

Já většinu lokomotiv vybavuji dvěma motorky:                             9V + PF motor.
Nyní budu mít možnost nahradit 9V motor, pak to bude:  upravený PF + PF motor

To bude teď předmětem dalšího zkoumání...především jízdních vlastností.

mirek

#2495
Test...spokojenost.
Vpravo je originál PF motor, vlevo je PF motor modifikovaný.


milanv

Vypadá to výborně, Mirku! Jen jsem až dodnes špekuloval, jak to může sbírat proud přes ty gumové O-kroužky. Až jsem se musel nechat podat :)
Takže teď ještě disky kol stříkneš černou, aby ladily? Nebo uděláš naopak vlak se stříbrnou variantou?
Pán na Žlutém hradě

mirek

Citace od: milanv kdy 01.11.2017, 15:57:21
Vypadá to výborně, Mirku!
Takže teď ještě disky kol stříkneš černou, aby ladily? Nebo uděláš naopak vlak se stříbrnou variantou?

Zatím nic stříkat, ani natírat nebudu. Přes kola když se nasadí bočnice, pomalu nejsou vidět.

mirek

#2498
Jako ke konci každého roku, tak i letos jsem nafotil celkový pohled na Lego Attic Trains.


dědek

#2499
Mirku gratuluji. To už bude devět let, co jsem se tam poprvé vetřel...a panel furt vypadá stejně.    :)

mirek

#2500
Citace od: dědek kdy 11.11.2017, 09:25:46
Mirku gratuluji. To už bude devět let, co jsem se tam poprvé vetřel...a panel furt vypadá stejně.    :)

Díky za gratulaci, ale před devíti lety to vypadalo takto...


mirek

#2501
Pár dní jsem přemýšlel, co postavit na podvozek pro 2 PF motory, jeden originál a druhý modifikovaný na 9 V.
Chtěl jsem použít materiál, který mám v zásobě a pokud možno nic nedokupovat. Myslím, že se mi to podařilo.
Z jízdních vlastností obou motorků jsem velice spokojený. Dokonce z toho modifikovaného jsem z kovových koleček
odstranil gumičky, ten je jako sběrač, ale i trochu táhne a ten originál neprohluzuje a táhne dokonale. 


mirek

#2502
První stroj se dvěma PF motoky.Jeřábová lokotka.

Igorus

Citace od: mirek kdy 11.11.2017, 07:20:23
Jako ke konci každého roku, tak i letos jsem nafotil celkový pohled na Lego Attic Trains.



Mirku je to fakt neuvěřítelné, co za těch devět let vzniklo! Stále sleduji, málo chválím a tak tedy: Smekám můj klobouk  ;) Těším se na fotku za rok  >:D

mirek

#2504
Jeřáb je už v akci na kolejišti.


mirek

Citace od: Igorus kdy 14.11.2017, 14:02:30
Mirku je to fakt neuvěřítelné, co za těch devět let vzniklo! Stále sleduji, málo chválím a tak tedy: Smekám můj klobouk  ;) Těším se na fotku za rok  >:D

Martine, děkuji.

mirek

#2506
Další stroj trochu přepracovaný a upravený, aby svítil i při zastavení ve stanici.

mirek

#2507
Cendyx s jeho skvělým nákladním vagonkem mně inspiroval k vytvoření soupravy nákladních vagonů ČSD.
Jeho vagonek jsem okopíroval s menšími úpravami. Čekám jen na něco málo kostek. Zveřejním až dorazí.
Zde je ukázka.



dědek

Mirku, ač strojař, tak nepoznávám zda je na vagonku soustruh nebo frézka.  ;)

Clermont

To je jasný soustruh  :)
Jak jsem měl na škole před čtvrt stoletím dílny, tak jsem se toho - zde černého sklíčidla hrozně bál že mi nasaje rukávy od těch příšerných montérek  ;D

mirek

#2510
Pokračuji v úpravě strojů tak, aby při stání ve stanici svítily. Zde je další...


mirek

#2511
...tak tady je upravený nákladní vagon "cendyx" v akci.


sohibil

Ako si si na tej modrej 710 poradil s tými 3 nápravami? Lego koľajnice v zákrutách 3 nápravy nemajú moc rady.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

hobby

Snad mohu odpovědět za Mirka: ta třetí náprava musí být buď posuvná do stran, nebo na otočném rameni. Sám jsem již použil oba způsoby.

Vočko

hobby zcela správně ;) prosím, šla by nějaká fotka té posuvné nápravy? Děkuji

mirek

Nafotil jsem v rychlosti spodek T334. Motorek je otočný, třetí náprava nikoliv.
Lokotka jezdí do oblouků bez jakýchkoliv problémů... i na několika výstavách.


mirek

#2516
Pustil jsem se do vytváření vlakových dioramat na výstavy. První je nákladní vlak s nakládáním skotu.

mirek

#2517
Práce s krávama mě tak nadchla, že jsem dostal nápad na úplně jinou krávu ... MILKA krávu.
Práci mi dalo sehnat odpovídající milka barvu. Podařilo se. A tak u švýcarského vlaku budou
asistovat  dvě MILKA krávy. Vznikne tak další diorama.

mirek

...a o blbý nápady nemám nouzi.


Icewalker

Jako obvykle moc pěkné výtvory, a dioramata na výstavy jsou dobrý nápad. Nejlepší je nicméně stejně detail zachycení Mirka lasem  ;D
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr