kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

peki

Super shrnutí, třeba se někdo někdy vydá některou z výše naznačených variant.  Ještě k té "3" koleji. Pokud se použije (pro mne nepotřebný) díl z napájení pro 12 v kolej tak je to rychlé a ne moc pracné řešení. Chápu že opticky někomu 3 kolej může vadit.

Já mám tato oživení rád. Na výstavě (BR) to různé blikání/svícení také dokresluje atmosféru kolejiště. Zmiňoval jsi zvuk. Kluci ho u některých zakázkových staveb také používají (třeba ZOO). To by mohla být také další cesta (hlášení na nádraží, zvuk parní lokomotivy a další).

mirek

#2401
Peki, je milé, že jsi se přidal k "hecířům".

Pominu-li u 12V kolejí středový dvojsběrač, pak jedna kolejnice navíc "nikoho nezabije". Z jedné 9V koleje pak jdou udělat dvě kolejnice.
Na skutečné trati se mezi kolejemi vyskytují i položené náhradní kolejnice na výměnu. Zde mají ještě uplatnění.

Jednokolejnice mnou vytvořená je pouze upravená pilkou na železo a pilníkem, v ruce a ve svěráku. Proto na fotkách vyniknou otřepy.
Profi provedení vyfrézováním podle druhé poloviny mnou rozřízlé koleje má na starosti šikovný nástrojař z příbuzenstva.

sohibil

Už som chcel podotknúť, že zberače na "svetelnú" koľajnicu by sa tiež mohli upevniť na podvozok (a nie do stredu medzi ne) ale potom mi napadlo, že to nemá význam, lebo ju môžeš dať len na rovné koľaje. V zákrute by to chcelo spraviť šialené úpravy aby sa tam dala taká koľaj dať.

Mimochodom, ty vlaky aj autenticky ozvučuješ? Viem že sa dnes robia normálne ozvučené modely ale vyrobiť to sám vyžaduje značné elektrotechnické znalosti.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

mirek

Pro sohibil:
Ani tak šílené v zatáčce by to nebylo. Podstatně horší by bylo umístění na výhybku.
Vlaky zatím neozvučuji, i když jsem s touto myšlenkou koketoval.

mirek

#2404
Úprava nádraží LEGO 60050. Příprava ne instalaci funkčního výpravčího se zelenou "plácačkou".
Malé nádražíčko, ale spousta práce.

Vzadu už výpravčí čeká.


Ondrej

Citace od: mirek kdy 20.05.2017, 08:12:55
...Příprava ne instalaci funkčního výpravčího se zelenou "plácačkou"...
Výpravka se jí říká  ;)

mirek

Citace od: Ondrej kdy 20.05.2017, 15:05:55
Citace od: mirek kdy 20.05.2017, 08:12:55
...Příprava ne instalaci funkčního výpravčího se zelenou "plácačkou"...
Výpravka se jí říká  ;)

Ondro...já vím...ale plácačka je plácačka.

mirek

#2407
Pokračování na nádražíčku...nasvícený bankomat.




mirek

Dědek V pondělí výpravčího se svítící plácačkou uvidíš. Makám na tom.

dědek

Mirku, jen aby byla zelená. Já jsem "daltonista"... :D

mirek

#2410
Máš ji mít...




HD

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

mirek

Citace od: HorcikDesigns kdy 21.05.2017, 12:50:57
Vidím správně, že vypravuje tramvaj?  >:D

Jsem rád, že vůbec nějaký stroj na kolejišti mám. Většina je toho na výstavách. A já toto jako tramvaj nepovažuji, zejména po mojí úpravě.

Ondrej

Ještě jedna taková připomínka k tomu detailu svítící výpravky, když děláš takovéhle drobné detaily jako super svářeč a spousta dalších vychytávek, tak mi to ještě nedá jednu faktickou, a to že svítící výpravka není a jako noční návěst je nahrazena svítilnou se zeleným světlem. Ale je pravda, že by to nevyniklo jako malá lampička.

MiHo


mirek



sohibil

Prevliecť tie vodiče vnútrom minifiga, to muselo vyžadovať príšerné nervy. Klobúk dolu.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

mirek

Třetí kolejnice aplikována na velké kolejiště.
Vskutku jednoduché propojení třetí kolejnice s úsekem, který je pod proudem. Jen jedním vodičem.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/1352259968144730/

peki

Funkce pěkná, jak jsem psal výše. Jen je mi líto tech 9V kolejí   :'( . Další alternativou (nevím jak to vychází cenově) ale rozhodně méně pracnou by mohlo být použití této náhrady 9V kolejí. Už jsme se o nich v minulosti bavili.



starší recenze zde

prodejce zde

aktualizovaná nabídka kolejí zde

mirek

Peki, máš pravdu... jako vždy. I toto by mohlo být elegantní řešení.


HD

Omlouvám se za vyjetí z kolejí aktuální ho tématu; nicméně, můj dotaz se týká videa. To lokomotiva zrychluje tak závratně naschvál a vždy, nebo byl tento bleskový rozjezd  proveden čistě z praktických důvodů pouze pro tento případ?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

mirek

#2422
Něco fotografií z velkého kolejiště, kde jsem umístil třetí kolejnici. Mám radost, že to dokonale funguje.




mirek

Citace od: HorcikDesigns kdy 06.06.2017, 17:16:05
Omlouvám se za vyjetí z kolejí aktuální ho tématu; nicméně, můj dotaz se týká videa. To lokomotiva zrychluje tak závratně naschvál a vždy, nebo byl tento bleskový rozjezd  proveden čistě z praktických důvodů pouze pro tento případ?

Plynulý rozjezd za použití mé levé ruky na trafu je možný v případě, že v pravé nedržím mobil a nesnímám video.
Když natáčím video, nastavím si předem trafo na nějakou rychlost (jako v tomto případě) a vlak vyrazí se stiskem zelené na semaforu.
Kromě jiného mi přijde, že video dělá rychlejší pohyb než je ve skutečnosti.

mirek

Pustil jsem se do komplexní rekonstrukce posuvné plošiny.
Ta původní byla ovládána na baterie a sběrače z kolejí byly poruchové.
Zde je video, kde testuji posuv plošiny.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/1355609877809739/


mirek

#2425
... a zde je pohled "pod sukně".


mirek

#2426
Plošina je přichystaná k instalaci na kolejiště.





dědek

Mirku, jsem optimistický pesimista. To určitě nebude makat... :-\

sohibil

Sorry, že zase rýpem. Ja si nemôžem pomôcť, prťavý rozvor podvozku na tom Hurvínkovi mi strašne kole oči. Nechceš ho prerobiť?
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

znouzectnost

To už se tu řešilo několikrát... předělat to nejde   :-\