kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

Milane, popelnice ani korba se nezvedá. To už chceš opravdu hodně...dobrej FÓR.

mirek

#2341
Sohibil, zde je foto podvozku. Tebou navrhované řešení není možné. Kola s nákolky vedle sebe nemohou být. Musela by se měnit mezi nimi mezera a nebylo by to hezké.




sohibil

Ja som myslel práveže opačne, aby v strede boli kolesá bez nákolkov a na okraji s nákolkami. Tak by sa žiadna medzera meniť nemusela.

Vďaka za foto.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

milanv

Škoda, mohl ses chytit a nestačili bychom se divit :)
Dělám si legraci, samozřejmě.

Ale co mi doopravdy vrtá hlavou jsou ty plácačky a pak ovládání motoru míchačky. Plácačky nejsou originální, viď? Zkoumal jsem to pomalu pod lupou a vypadá to, že jsi vyrobil vlastní z trubičky a vršku původní plácačky, je to tak? V tom připadě prosím tě, jak jsi to tam přilepil, že to vubec není poznat? To je skvělá precizní práce.

A k té míchačce: myslel jsem něco jako toto: pomocí švába 555 a zapojení s pár součástkami jde udělat řiditelné PWM - ovládání rychlosti motoru. To by se ti podle mě na ten tišťáček ukrytý v míchačce vešlo a vypadalo by to potom opravdu elegantně.
Pán na Žlutém hradě

mirek

Citace od: sohibil kdy 01.03.2017, 19:32:03
Ja som myslel práveže opačne, aby v strede boli kolesá bez nákolkov a na okraji s nákolkami. Tak by sa žiadna medzera meniť nemusela.

Vďaka za foto.
Čím více dáš kola s nákolkami od sebe a mezi nimi 2 kola bez nákolku, tím větší bude tření při průjezdu zatáčkou.

mirek

#2345
Citace od: milanv kdy 01.03.2017, 20:11:21

Ale co mi doopravdy vrtá hlavou jsou ty plácačky a pak ovládání motoru míchačky. Plácačky nejsou originální, viď? Zkoumal jsem to pomalu pod lupou a vypadá to, že jsi vyrobil vlastní z trubičky a vršku původní plácačky, je to tak? V tom připadě prosím tě, jak jsi to tam přilepil, že to vubec není poznat? To je skvělá precizní práce.

A k té míchačce: myslel jsem něco jako toto: pomocí švába 555 a zapojení s pár součástkami jde udělat řiditelné PWM - ovládání rychlosti motoru. To by se ti podle mě na ten tišťáček ukrytý v míchačce vešlo a vypadalo by to potom opravdu elegantně.

Plácačku jsi nastudoval perfektně. ANO, je to tak jak popisuješ. Aby to nebylo poznat trubičku jsem na konci ve spojení s kruhovým terčem seřízl.

Milane, mám strach, že by se to tam nevešlo. Možná by stačil předřadný odpor, aby rychlost byla menší, nebo napojit míchačku samostatně na regulované LEGO trains 9V trafo.

mirek


Martins

Mirku neomlouvej se, my ještě týden počkáme...  >:D

Je to skvělá práce, tohle už s elektrifikací nemá nic společného, tohle už je umění. Moc se bavím a žasnu. Hrozně bych to chtěl taky umět. Plácačky mě dostali do kolen!
A to "POZOR použito modifikací LEGO dílů" v záhlaví vlákna má dneska úplně jinej význam, než to mělo onoho 14.1.2008.  :)

mirek

#2348
Citace od: Martins kdy 02.03.2017, 11:27:37
Mirku neomlouvej se, my ještě týden počkáme...  >:D
Je to skvělá práce, tohle už s elektrifikací nemá nic společného, tohle už je umění. Moc se bavím a žasnu. Hrozně bych to chtěl taky umět. Plácačky mě dostali do kolen!
A to "POZOR použito modifikací LEGO dílů" v záhlaví vlákna má dneska úplně jinej význam, než to mělo onoho 14.1.2008.  :)

Martins, děkuji.
Díky i za komentář k "POZOR použito modifikací LEGO dílů". Já to beru svým způsobem jako reklamu.
14.1.2008 ...joóóóóóóó´...utíká to!

sohibil

Citace od: mirek kdy 02.03.2017, 08:05:07
Čím více dáš kola s nákolkami od sebe a mezi nimi 2 kola bez nákolku, tím větší bude tření při průjezdu zatáčkou.
Jasné ale v Lego Trains máš aj rámové, 2-nápravové vagóny a rozvor ich náprav sa mi zdá vcelku veľký. Napriek tomu nevyzerá, že by mali nejaký veľký problém ani na extra dlhých vlakoch. A tam by si aj čakal, že sa vykoľaja, ale nič.

To mi pripomína dávne časy, keď som sa hrával s bratovou modelovou TT sadou a jeden ultrakrátky 2-nápravový vagónik tam mal naozaj prasácku tendenciu vykoľajovať sa, nech bol zaradený kdekoľvek. Takže to pôsobí dosť paradoxne. Ale porovnávať BTTB s Legom je blbosť. A ten vagón bol naviac veľmi ľahký, takže adhézia sa príliš neprejavovala. Čo znova vyvoláva paradox, pretože iným modelárom sa majú tendenciu vykoľajovať práveže ťažké vagóny a to hlavne na spojoch.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

mirek

#2350
Dlouho jsem nosil tento nápad v hlavě. Dnešek byl příznivý pro realizaci nápadu.

Vlak stojí na červenou ve stanici a světla stále svítí.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/1265411170162944/



sohibil

Ale funguje to len pre jeden smer jazdy. Keby tam príde vlak z opačného smeru, tak ho tá koľajnica vykoľají, nie?
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

mirek

#2352
Citace od: sohibil kdy 10.03.2017, 18:53:54
Ale funguje to len pre jeden smer jazdy. Keby tam príde vlak z opačného smeru, tak ho tá koľajnica vykoľají, nie?
Ano, funguje to pro jeden směr jízdy.
V opačném směru vlak v žádném případě nevykolejí a projede bez zastavení.

mirek

#2353
T 435 "VIAMONT" bude první lokotkou, která bude stát ve stanici na červenou a budou jí svítit světla.

MiP

Citace od: mirek kdy 06.03.2017, 16:29:29
Dlouho jsem nosil tento nápad v hlavě. Dnešek byl příznivý pro realizaci nápadu.

Vlak stojí na červenou ve stanici a světla stále svítí.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/1265411170162944/

Raději bych volil cestou DCC. Je sice náročnější, ale podstatně flexibilnější.
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

Cavelon

Mirek si vytvorí vlastné DCC. Síce nebude kompatibilný s inými, ale jemu to postačí, lebo to ani nepotrebuje. Tu ide o jeho kreativitu, nie je ten typ, čo by iba nakúpil čierne skrinky a podľa návodu zmontoval dohromady. V jeho prípade nie je dôležitý iba cieľ, ale aj cesta. 8)

mirek

Citace od: Cavelon kdy 13.03.2017, 08:34:04
Mirek si vytvorí vlastné DCC. Síce nebude kompatibilný s inými, ale jemu to postačí, lebo to ani nepotrebuje. Tu ide o jeho kreativitu, nie je ten typ, čo by iba nakúpil čierne skrinky a podľa návodu zmontoval dohromady. V jeho prípade nie je dôležitý iba cieľ, ale aj cesta. 8)

Cavelon, děkuji. Vyjádřil jsi to za mne  úplně přesně. Děkuji a zdravím.

MiP

Citace od: Cavelon kdy 13.03.2017, 08:34:04
Mirek si vytvorí vlastné DCC. Síce nebude kompatibilný s inými, ale jemu to postačí, lebo to ani nepotrebuje. Tu ide o jeho kreativitu, nie je ten typ, čo by iba nakúpil čierne skrinky a podľa návodu zmontoval dohromady. V jeho prípade nie je dôležitý iba cieľ, ale aj cesta. 8)

Ale vůbec ne, nikde není napsané, že si musí vše nakoupit a slepě pozapojovat. A bude mít cestu jak řemen  ;) Mě jen přijde naroubování třetí koleje už lehce za hranou analogových možností, nic víc.  ;)
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

milanv

Jo jo, já jsem kdysi nabízel Mirkovi Arduino. Ale postupem času jsem pochopil výhodu těch Mirkových nezávislých řešení. Kromě jiného je to to, že jako jediný vstup pro cokoliv na ploše má dva napájecí body. Nic víc, žádná logika není v kolejišti jako takovém. Takže zatímco doma na půdě by určitě šlo udělat spoustu věcí, na výstavách, které Mirek tak zásobuje, bychom byli úplně v... víte kde. Jak (dlouho) bychom asi stavěli a programovali každé takové kolejiště? Takhle Mirek vezme doma cokoliv, o co ho peki poprosí, doveze to na výstavu, položí "na zem" a funguje to. Okamžitě. To já považuju za skvělou výhodu, úplně klíčovou - zvlášť když si vezmete, že ten tak snadno znějící popis z minulé věty často znamená několik dní práce aspoň ve dvou lidech i tak.
Pán na Žlutém hradě

mirek

#2359
Milane, děkuji.

... a vo vo vo tom to je...!

mirek

Funguje to !
Třetí kolejnice lze jednoduše připojit mezi koleje na výstavě  a propojit klasickou LEGO kostkou pro napájení.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/1274867739217287/

mirek

#2361
Tak jednoduché...



sohibil

Najprv som si myslel, že to má byť bángla a vytknúť ti len 2 okná na boku. Až na tejto poslednej fotke som si všimol, že je to hektor (nemá zadnú kapotu).

Ale ten motorový podvozok by fakt chcel svoju masku :D
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

mirek

#2363
Pustil jsem se do instalace osvětlení.


mirek

#2365
Dnes jsem si nafotil celkový pohled na LEGO ATTIC TRAINS, neboť nějaký ten pátek spoustu věcí bude chybět.

mirek

#2366
Reklamní plocha pro kolejiště na BRICK REPUBLIC 2017.

HD

Osobně bych svícení řešil více ve stylu výbojkových reflektorů, jako například na obrázku. Toto řešení na mě působí spíše jako petrolejka, ale na druhou stranu, o to poetičtěji a vláčkovatě reklamní plocha vypadá. :)

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peki


mirek

#2369
Citace od: HorcikDesigns kdy 27.03.2017, 21:38:14
Osobně bych svícení řešil více ve stylu výbojkových reflektorů, jako například na obrázku. Toto řešení na mě působí spíše jako petrolejka, ale na druhou stranu, o to poetičtěji a vláčkovatě reklamní plocha vypadá. :)

Ano, mě především šlo o tu poezii ... BRICK REPUBLIC má podtext: Země, ve které není nic nemožné ...