kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

#2310
Milane, tištěný spoj vkládám do autíček tak aby nebyl vidět. Pro tebe jsem nafotil detail.
Je tam napojení:  otáčení míchačky -mikromotor 9V
                            koncová světla
                            přední světla
                            oranžová blikačka na střeše

Pokud se týká silnic, tak je na kolejišti ještě jedna jednosměrka a jedna dvouproudá, které nemají END systém.                           

milanv

To je elegantně zamaskované - a spousta místa, takže by se i to PWM dalo přidat. Ale nejsem takový elektronik, abych to uměl z hlavy. Jako líný tvor moderní doby to mám napojené na Raspberry Pi (mikropočítač), protože na kuličkodráze je místa dost...
Pán na Žlutém hradě

mirek

Upravil jsem žlutou míchačku. Ještě čekám na správné diody do majáku na střechu. ¨
Tady zrealizuji další nápad, který jsem si vyzkoušel na podvozkové noze cisterny.
Sklopená kabina ...nebude blikat, kabina na svém místě...bude blikat.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/1241328595904535/

milanv

...no a když jsme u toho hecování: není ta potemnělá světelná šipka nebezpečná? :)
Pán na Žlutém hradě

mirek

#2314
Citace od: milanv kdy 11.02.2017, 10:55:10
...no a když jsme u toho hecování: není ta potemnělá světelná šipka nebezpečná? :)

Milane, předbíháš událostem ... elektronika je objednána. 

mirek

#2315
Bez komentáře.

sohibil

Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Hacislav

Citace od: sohibil kdy 11.02.2017, 17:08:03
Ten hrobár vypadá viac ako mafiozo...

Ale on nikdo neřekl, že to není mafiozo.  >:D
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

mirek


mirek

#2319
...a dnes už i svítí.


mirek

#2321
Zatím mně to neomrzelo...každé auto má vnitřnosti úplně jiné a musím je upravovat, aby se tam vešly dráty, odpory i diody. Pospojováno je to na tištěném spoji, neboť konektory by se tam už nevešly.
Prostě...není to stereotyp.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/1245362355501159/


milanv

Moc pěkné. Nejvíc se mi ale líbila ta fotka (součást předposledního videa), kde je vidět dovnitř na ten tišťák a protažení drátků ke světlům. Jak se do zdánlivě plného City auta dá vměstnat tišťák přes celou délku auta a přitom okolo je to pořád obestavěné legem bez úprav. Pokud dobře vidím, tak jediné úpravy jsou průchody drátků, jinak vše poctivě obestavěno.

Ještě mi vrtá hlavou, jak využít že umíš toho minifiga se svítící věcí v ruce. Myslím, že by bylo moc pěkné vymyslet ještě něco zase zpátky k vláčkům. Zřízenec s červenou lucernou už je moc velké retro? Něco takového pěkného romantického...
Pán na Žlutém hradě

mirek

#2323
Milane, je to přesně jak říkáš. Teď mám na stole už připravený "kuka" auto...popeláře.
Připravené v tom slova smyslu, že jsem ho musel přestavět, aby se tam vešel přes
celou délku tišťák. Bude tam 8 LED diod. Čtyři budou blikat ve dvou majácích. Zatím
řeším (v hlavě) zda při zvednuté korbě se některé diody vypnou, či nikoliv. Je to na "palici".

Lucernička s červeným slabým světlem nebude problém.

mirek

#2324
...a tady je foto rozpracovaného stroje. Aby to nebylo tak snadné, přidal jsem si tam 4 tlačítka na vypínání jednotlivých úseků.

mirek

#2325
Z výstavy v pražském Kostkolandu jsem si přinesl dnes domů "šrot". Papoušek se dostal do rukou nevítaného návštěvníka za ohrádkou a trochu si s ním pohrál.
Pár hodin práce a stroj je zase provozuschopný. Za tu radost toho dítěte to stálo.

sohibil

Človeče, s tým si sa vyhral. nechceš sa pokúsiť aj o funkčný šúpátkový rozvod? :D
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

mirek

#2327
Hraju si ...

dědek


mirek

#2329
Miho bude mít radost...kdo si počká, ten se dočká.

fanda

Mirku, zvládl bys lepší fotku toho kolejového křížení shora - stačila by 1/4. Nebo kde to bude vidět naživo?

mirek

#2331
Na mém kolejišti toto křížení "pracuje" už od roku 2012. Toto jsem tvořil s přestávkami několik let pro Miho. Je to strašná práce. Asi to Miho použije do svého putovního kolejiště na některé výstavě.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/1257368737633854/

Tady je odkaz na toto vlákno z roku 2012...duben.

http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=15905.msg165790#msg165790

MiHo


fanda

Citace od: mirek kdy 27.02.2017, 07:40:23
Na mém kolejišti toto křížení "pracuje" už od roku 2012. Toto jsem tvořil s přestávkami několik let pro Miho. Je to strašná práce. Asi to Miho použije do svého putovního kolejiště na některé výstavě.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/1257368737633854/

Tady je odkaz na toto vlákno z roku 2012...duben.

http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=15905.msg165790#msg165790

Mirku, díky za pomoc. Přiznám se, že až dnes jsem pochopil, že ty odkazy do roku 2012 vedou opravdu k montáži vypreparovaných kovových částí z 9V kolejí na plastové kolejnice KOLEJOVÉHO KŘÍŽENÍ.

Do včerejška jsem žil v domnění, že se jedná o "pouhou" přilepenou Al folii. A to přitom tvé vlákno studuju tak poctivě, jako někteří bibli ;-)

Jestli jsem to správně pochopil, tak to drátové propojení jednotlivých úseků jsi nepájel - mohu vědět proč?

mirek

#2334
Citace od: fandadolega kdy 28.02.2017, 02:12:47

Jestli jsem to správně pochopil, tak to drátové propojení jednotlivých úseků jsi nepájel - mohu vědět proč?

Díky. Některé kovové díly, zejména na rovných dlouhých úsecích koleje se skládají ze dvou kusů. Ty je potřeba propojit.
Další důvod: křížení mám upravené pro elektrické ovládání s přestavníkem a tam je nutno úseky propojit.

fanda

Citace od: mirek kdy 28.02.2017, 07:24:03
Citace od: fandadolega kdy 28.02.2017, 02:12:47

Jestli jsem to správně pochopil, tak to drátové propojení jednotlivých úseků jsi nepájel - mohu vědět proč?

Díky. Některé kovové díly, zejména na rovných dlouhých úsecích koleje se skládají ze dvou kusů. Ty je potřeba propojit.
Další důvod: křížení mám upravené pro elektrické ovládání s přestavníkem a tam je nutno úseky propojit.

To jsme si nerozuměli, mám na mysli proč se dráty pouze dotýkají plechů, proč to není připájené?

mirek


sohibil

@mirek: Človeče, tebe už chýba len spáchať križovatkovú výhybku :) Ale mám pár dotazov k Papouškovi.

Ako zvláda zákruty? Tie behúňové podvozky sú len otočné, alebo sú na otočných ramenách? Hoď nejaké foto zo zatáčky.

Nebolo by lepšie na tých spražených nápravách, keby obidve krajné kolesá boli s okrajmi a obidve stedné bez okrajov? Ty si to postavil tak zvláštne, na striedačku.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

mirek

#2338
Skoro čtyři dny práce a popelářský vůz je hotov. Mikrospínačemi na boku chasi  lze ovládat tři funkce. Světlomety a koncová světla, blikačky vpředu i vzadu a světlo nad zvedacím zařízením.

milanv

Škoda že jen fotky - chtělo by to ještě video, aby vyniklo, jak zvedá tu popelnici.
>:D

...samozřejmě paráda, Mirku! A ty mikrospínače vůbec neruší, nádherně decentní.
Pán na Žlutém hradě