kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

#2280
Milane, nesháněj cívky...stačila hodinka práce a ....cyklista jede...šlape...svítí.
Ráno moudřejší večera.

dědek

To je rychlost a včera to bylo ještě nemožné.
Mirku já mám na kole "blikačku"... :-\

MiHo

Skvělá práce.
Což takhle výpravčí se zeleně svítící výpravkou. :-)

matka

Mirku, tomu říkám rychlost. Nic není nemožné  :).
Paní na Žlutém hradě

mirek

#2284
Dědek, Miho...jste pěkní hecíři.

Dělají se diody co mění barvu. Co takhle výpravka, která bude svítit červeně a potom zeleně ????

Nic není nemožné, jen si trochu oddechnu od titěrné práce. Moji důlmistři mají svítící čelovky.

milanv

Mirku, super! Asi ti udělím titul "mistr zlatník, šperkař" :)

Jinak na tu cívku jsem si vzpomněl podle jedné WWW stránky (kdysi jsem ti posílal odkaz na ni sem do tvého vlákna), kde to jede človíček dělal s nějakou supermikro baterkou: podařilo se mu vtěsnat baterku i s LEDkou právě do vnitřku round plate 1x1 a tu pak, svítící, mohl dát kamkoliv. Ale bylo to právě s baterkou, takže opruzy s výměnou, obzvlášť s tak speciálním kusem. Proto mě napadla ta cívečka.
No a na stejné stránce měl i minifigy se svítícími věcmi v ruce. Nádražák tam byl, jak nese červeně svítící lucernu. Takže by určitě šla udělat i plácačka. Tak až si odpočineš... Teď aby sis naordinoval aspoň týden koukání na slony a podobně velké věci, co? :D
Pán na Žlutém hradě

mirek


milanv

#2287
Tu původní stránku už asi nenajdu, ale zaujalo mě, že tenhle človíček dokázal provrtat i minifigovy ruce (tj. tu tenkou stopku) a protáhnout pak drát skrz ni: minifig multimetr a jeho mechanická příprava.

Pak už by šlo jen použít tenčí drát s lakovou izolací (rozmotat cívku) a vešly by se i dva vedle sebe - a může svítit i plácačka...
Pán na Žlutém hradě

mirek

#2288
Milane, nic neřešitelného.

mirek

#2289
Milane, výpravka leží na stole...ale pustil jsem se do vozu, na který se těším i ve skutečnosti...Peugeot Traveller.
Na pár červených kostek ještě čekám.



mirek

#2290
Bez komentáře.

jojik

 Tak to fakt nemá chybu. Já se po.... , klobouk dolů to je tak  když někdo umí . Ještě jednou smekám

MiHo

Skvělá práce. To jsem nečekal. Blahopřeji.

milanv

Citace od: mirek kdy 03.02.2017, 19:52:20
Bez komentáře.
To se ti nepovede, přidávám další komentář. Přesně ten, který jsem slíbil. Gratuluju!
Pán na Žlutém hradě

mirek

#2294
Milane, neskonalé díky. Vytisknu a vyvěsím na kolejišti na čestném místě.
DĚKUJI.
Cením si tvé grafické práce.

Aby byl výpravčí ještě více funkční tak mne napadlo... připojit ho jako semafor. Stisknutím tlačítka se mu rozsvítí "plácačka" a vlak se rozjede.
Vložením časového relé vlak se rozjede o něco později, než naskočí zelená na "plácačce". ...čeká mně ještě hodně práce.

Miho, jojik ...také děkuji.

HD

A ručku zvedat nebude?  ;D A když by zasvítil z mlhy, to by bylo něco.

Zírám, zírám a těším se na to, kam až ještě posuneš hranice.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

mirek

HorcikDesigns...tak vidím, že těch hecířů je tu více...


mirek

#2297
Policista v akci ...další realizace nápadu.


mirek

#2298
Chybějící kostičky dorazily, takže Peugeot Traveller je kompletní.


milanv

Ta obří světla vypadají zajímavě.

Jen si budu (v reálu) chvíli zvykat, že máš červené auto a ne bílé :)
Pán na Žlutém hradě

mirek

#2300
Elektrický "END system"

Ondrej

Měl bys to udělat tak, aby sami jezdili po vodícím pásu a dobíjeli by se někde v depu. Ale to nevím jak by šlo v Legu realizovat.

Nedávno jsem narazil na perfektní čistý Lego řešení ale to chce mít i vozovky a celkově terén zvednutej a postavenej z bricků, kde auta jezdí ve vodící kolejnici.
https://www.flickr.com/photos/er0l/30841093572/in/dateposted/

mirek

#2302
Ondro, já kolejiště stavěl především pro vlaky a tomu jsem podřídil vše. Domy a tyto silnice jsou jen DOPLŇKEM.
Dá se to řešit i jednoduše, ale to by mé silnice musely tvořit okruh... a to netvoří...jsou jen doplňkem vlaků ...tří velkých okruhů a jednoho pendlu ve stoupání.

mirek

Vzal jsem si míchačku, abych ji elektrifikoval a zrodil se další nápad. Bude blikat, svítit ... i míchat.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/1239717319398996/

milanv

#2304
...a opravdovým legovým motorem, super!

Jinak kdykoliv se řekne "mikromotor", tak si vzpomenu na jedno jeho kouzelné využití právě u kolejiště: krávy. To kdyby se ti Mirku chtělo stavět i zvířátka :)
Pán na Žlutém hradě

MiP

Navrhuji přidat někam do postranní uličky figa s pistolí a svítícím okem...  >:D
Hasta la vista, baby  8)
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

mirek

#2306
Míchačku jsem komplexně přebudoval, aby se do útrob vešel tištěný spoj a drátky.
Kolečka pod bubnem jsem vyměnil za hladká. Míchačka se tak netřepe. Tady na fotce jsou ještě terénní.



juraj


milanv

Další výborné oživení kolejiště, super. Jako bonus jsem poprvé na videu viděl i blikající policejní motorku.
Vrtá mi hlavou: proč jsi psal, že vyrábíš tišťáček? To bylo do toho auta nebo do kolejiště? Protože kdyby do auta, tak mě napadlo, že jako další vylepšení bys tam mohl udělat nějaký přerušovač (nasimulovat PWM), aby se míchačka točila reálně rychle.

Mimochodem, máš vůbec ještě dostatek silnic kam všechna ta autíčka dávat? :)
Pán na Žlutém hradě