kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

mirek


milanv

Nádherné provedení. Ty vrtané hasičáky mi připomínají už zlatnickou práci :)
Jen mi prosím tě řekni, kde že to na výsledném modelu jsou? Pouštěl jsem si to video několikrát a jsem slepý jak patrona...
Pán na Žlutém hradě

mirek

Citace od: milanv kdy 11.01.2017, 22:00:59
Jen mi prosím tě řekni, kde že to na výsledném modelu jsou? Pouštěl jsem si to video několikrát a jsem slepý jak patrona...

Milane, tady je detail pro tebe.


milanv

Díky, Mirku, to vypadá fakt jak na opravdickém kamionu, super! A někdy mi musíš vysvětlit, jak se dělá ta dírka za roh, aby se tam ještě k tomu dal prostrčit kablík (a nezasekl se v tom rohu).
Pán na Žlutém hradě

mirek

#2254
Citace od: milanv kdy 12.01.2017, 23:23:36
Díky, Mirku, to vypadá fakt jak na opravdickém kamionu, super! A někdy mi musíš vysvětlit, jak se dělá ta dírka za roh, aby se tam ještě k tomu dal prostrčit kablík (a nezasekl se v tom rohu).
Právě, o to mi šlo, aby to vypadalo jako ve skutečnosti...modelové skutečnosti.

Jednoduše...konec kabílku, ale opravdu jen koneček kabílku ohneš lehce jedním směrem a pak prostrkáváš pomalu a opatrně tak, aby ten konec směřoval do pravého úhlu v kostce. První provlečení bylo na jeden zátah... u druhé kostky pak na dvakrát. Bylo potřeba lépe kabílek ohnout. Kabílek je žíla z PC kšandy.

mirek

#2255
...i do malé policie se dají nainstalovat 4 diody a vzájemné propojit. Až dojdou poštou modré diody, bude i blikat. Přívody jsou připravené. Pak tam bude 6 LEDek.




dědek

#2256
Mirku, svítí to vše pěkně. A kdy budou auta i jezdit?  ;)

Martins

Citace od: dědek kdy 19.01.2017, 12:54:31
Mirku, svítí to vše pěkně. A kdy budou auta i jezdit?  ;)

Hned po tom, co letadla budou létat...  :D

Fakt paráda Mirku, tohle vlákno je plné energie a inspirace, díky za to!

milanv

Citace od: dědek kdy 19.01.2017, 12:54:31
Mirku, svítí to vše pěkně. A kdy budou auta i jezdit?  ;)
Nevím, co na to řekne Mirek, ale mohlo by to jít.
Pán na Žlutém hradě

mirek

Martins...díky.

milanv...Co na ten odkaz řeknu? 
              V roce 1996 jsem navštívil Veletrh hraček v Norimberku. Byl to zážitek. Tam jsem se setkal s tímto řešením v modelovém měřítku HO.
              Měli to tak propracované, že kamiony najížděly na přistavené železniční plošinové vagony. Jeden za druhým. Když byl vlak
              naložen...pohodově odjel i s kamiony.
              Já své kolejiště koncipoval s tím, že přednost mají koleje a vlaky, potom nějaké domy a nějaká ulice. Proto absence uzavřené silnice do   
              okruhu na mém kolejišti.
             

milanv

Tak tak. Bylo mi na 99% jasné, že ty to dávno znáš. V zásadě mě zajímalo jenom jestli ses právě na základě toho rozhodl to ve svém kolejišti nemít nebo je to v seznamu věcí ke zhotovení :)

(Jak to dělali tehdy s tím nakládáním na vlak je mi záhadou. Vyladit takovou věc na spolehlivý chod muselo zabrat šíleného času.)
Pán na Žlutém hradě

sohibil

Ty si do čelných svetlometov použil nejaké silnejšie ledky? Pretože rozdiel v svietivosti je poznať na prvý pohľad.

Nemôžem si odpustiť taký stupidný návrh. Aspoň na 1 policajné auto daj nálepky "Buzerovat a mlátit" :D
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

april.lix

Citace od: sohibil kdy 20.01.2017, 15:42:00
Ty si do čelných svetlometov použil nejaké silnejšie ledky? Pretože rozdiel v svietivosti je poznať na prvý pohľad.

Nemôžem si odpustiť taký stupidný návrh. Aspoň na 1 policajné auto daj nálepky "Buzerovat a mlátit" :D

     OT- po Praze jezdí taxík s nápisem- "Převážet a neokrádat"   :) :)

mirek

Citace od: sohibil kdy 20.01.2017, 15:42:00
Ty si do čelných svetlometov použil nejaké silnejšie ledky? Pretože rozdiel v svietivosti je poznať na prvý pohľad.

Ano, v předních světlometech jsou LEDky s větší svítivostí, než v koncových červených světlech.

mirek

#2264
Dnes jsem se pustil do extrémně malého vozidla s cílem zabudovat do něj osvětlení.
Myslím, že se to docela povedlo.  V kostce je malá pružinka, která dosedá na dutý nýtek a ten se dotýká kontaktu na podložce. Dotek je pružný.

milanv

Myslím, že nejpřesnější vyjádření je: "No, vypadá to, že tě to začalo opravdu bavit!"  >:D

Nádherná mikropráce! A nejvíc se mi líbí, jak díky tomu tvému systému můžeš jakékoliv to autíčko bez úprav vzít, přivézt na výstavu a když tam budou ty kontakty, tak bude automaticky svítit i tam.
Pán na Žlutém hradě

mirek

#2266
milanv...ano o to tu jde.
Když jsem viděl návrh kolejiště od Hobby a Peki,s městem a městskou ulicí tak to tam jednoduše zprovozním.

Ale abych neusnul na vavřínech...motorka svítí, ale bude i blikat ...až dorazí diody. Nestačím je objednávat.

mirek

#2267
Milane, baví. A tak abych nezakrněl s ručičkama a myšlením zkusil jsem zrealizovat nápad s "nohou" u návěsu cisterny. Prostě tak, když je vysunuta bliká, když je pod návěsem zasunutá...tak nebliká.
Výsledek je tady. A je připojitelná k tahači už sestavenému...a blikají společně.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/1222193557818039/

mirek

#2268
Postup jak se vytváří "kontaktní silnice" - END systém na několika fotografiích.


MÍLA

Mirku jak děláš to blikání ? to je nějaký obvod nebo blikají samotné diody ?

honzicek22

Citace od: MÍLA kdy 25.01.2017, 12:07:47
Mirku jak děláš to blikání ? to je nějaký obvod nebo blikají samotné diody ?

Buď jde koupit přímo diody https://www.gme.cz/led-blikajici a nebo lze vyrobit i příslušný obvod.

mirek

#2271
Citace od: MÍLA kdy 25.01.2017, 12:07:47
Mirku jak děláš to blikání ? to je nějaký obvod nebo blikají samotné diody ?
Do malých prostor dávám samoblikající diody 3mm. Jinak, kde mám více místa pak integrovaný obvod a k němu diody.

mirek

#2272
Zde  jsou použity právě samoblikající diody.

dědek

#2273
Odborník žasne a laik se diví.
Nejen, že auta svítí a blikají, ale "vono to i houká"... ;)

MÍLA

#2274
Citace od: mirek kdy 25.01.2017, 15:50:29
Do malých prostor dávám samoblikající diody 3mm. Jinak, kde mám více místa pak integrovaný obvod a k němu diody.

Díky za odpověď.
A ty diody 3mm máš čiré nebo barevné ? já jsem po nějakých taky koukal ale nenašel.

mirek

#2275
Citace od: MÍLA kdy 25.01.2017, 17:03:37

A ty diody 3mm máš čiré nebo barevné ? já jsem po nějakých taky koukal ale nenašel.

Svítí  barevně. Na pohled jsou některé i čiré.

mirek

#2276
K silnici s auty a busem jsem stačil ještě dnes doplnit svítící autobusovou zastávku.


milanv

...ovšem zklamal mě reflektor toho bicyklu...

>:D
Pán na Žlutém hradě

mirek

#2278
Citace od: milanv kdy 25.01.2017, 21:46:22
...ovšem zklamal mě reflektor toho bicyklu...
>:D
Milanv...nejede... nešlape...nesvítí.
Neboj, včera večer jsem kolo měl v ruce a přemýšlel. Dost dlouho. Šlo by to. Jedna štangle by se musela odříznout a nahradit trubičkou. Z té trubičky by vyčníval miniodpor jako pumpička...

milanv

Ty jsi správný nadšenec! :)
Já když jsem to napsal, tak mi to pak taky začalo vrtat hlavou. Napadlo mě, jestli by se nevešla do toho studu maličká cívka s SMD diodou, aby ta cívka dokázala naindukovat dostatečnou energii pro tu diodu. To by bylo pak už úplné kouzlo, protože vysílač by byl schovaný pod terénem a nebyly by na povrchu žádné viditelné kontakty... Ale je to zatím jen bláznivá myšlenka, vůbec jsem nezjišťoval, co je na trhu a nepočítal, kolik by to mohlo dát.
Pán na Žlutém hradě