kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 6 Hosté prohlíží toto téma.

milanv

Tak sehnat minifigy se žlutou pletí by neměl být problém...  >:D

Rozhodně si myslím, že to za to stojí, Mirku. I kdyby ses rozhodl to udělat jen jako "obyčejný" vlak - je to zase něco jiného. No a  výborný fór by byl udělat mu vlastní (rychlo)dráhu a postavit to jako MAGLEV. To by všichni čubrněli!
Pán na Žlutém hradě

ejancar

Vypadá to moc zajímavě, určitě vytrvej, když to půjde a nahrej nám tu pak foto, až bude dílo dokonáno :)
Lego = každý den nový model/hračka!

mirek

#2222
Tak na vaše doporučení a pak i na ohlasy z FB, abych pokračoval... tak si hraju.


mirek

#2223
Vánoční osvětlení a tím pádem navození vánoční nálady na Lego Attic Trains.


dědek


linhi


mirek


mirek

#2227
Pro projekt XX řeším přenos napětí mezi motorky 9V a PF přes dvě otočné nápravy. Díky hliníkové folii systém funguje spolehlivě.
Zde je popis mého řešení ve fotkách.

Protože není nic lepeno, kontaktní plate 1x3 je delší než tile 1x2, aby se snadno kontakt dal odpojit a vzal se dobře do prstů.

mirek

#2228
Nedokončený Projekt XX...čekám na objednané kostky.
Testuji jízdu soupravy.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/1184979704872758/


mirek

#2229
Pracuji na světlech Projektu XX. Polovina je hotova.

mirek

#2230
Díky Vám, kteří jste mi doporučili abych pokračoval v Projektu XX, tak musím říci, že jsem vytrval a projekt je pomalu před dokončením.
Dost jsem se vyvztekal... je tam použito několik technických novinek pro přenos napětí. Od 9V motorku na předku soupravy jde přenos na konec soupravy přes otočné nápravy,  kde je PF motorek.

milanv

Vypadá to hodně efektně, Mirku! A pamatuju si, že minulá (rozestavěná) verze i pěkně jezdila, tak se už těším na nové video.

...a když přidáš ještě pár vagónů, tak se z XX stane XXL :)
Pán na Žlutém hradě

mirek

#2232
Citace od: milanv kdy 18.12.2016, 20:19:59
Vypadá to hodně efektně, Mirku! A pamatuju si, že minulá (rozestavěná) verze i pěkně jezdila, tak se už těším na nové video.

Milane, TADY JE :    https://www.facebook.com/197041683666570/videos/1193170264053702/

mirek


milanv

Díky za video, Mirku. Nový vlak tak zvláštně "kroutí hubou" v zatáčkách :) Ale celkově je to opravdu pěkné, zase jsi to posunul o kus dál.

Jako "filmař" ti odpovím filmovým citátem, z mé oblíbené Takové normální rodinky.

Užívej krásy a klidu o Vánocích, co to jde!
Pán na Žlutém hradě

mirek

#2235
Milane, díky.



mirek


mirek


mirek

#2239
Kontaktní silnice v praxi.

LLLuky

Máš to opravdu krásné :) Také se snažím osvětlovat, ale tvoje fantazie (na rozdíl od mé) nemá hraníce! Díky za skvělé obrázky, opravdu je na co se dívat :)

mirek

#2241
Citace od: LLLuky kdy 05.01.2017, 15:09:22
Máš to opravdu krásné :) Také se snažím osvětlovat, ale tvoje fantazie (na rozdíl od mé) nemá hraníce! Díky za skvělé obrázky, opravdu je na co se dívat :)
LLLuky...děkuji.  Když se rozsvítí nápad, tak ho musím realizovat, než ho zapomenu.

mirek

#2242
Blikající hasiči jsou hotovi.
Modrá bliká na střeše a na opěrách, červená bliká na stop světlech a čirá,klasické světlomety.Celkem 8 LED diod.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/1206263476077714/


Bruno


mirek

#2244
Bruno...děkuji.

Velká auta vybavovat světly je "brnkačka", ale ta malá...to je výzva. Tak jsem dnes dal světýlka do kabrioletu. Zítra nainstaluji koncová světla, pokud budu mít červené diody.



Bruno

To vypadá taky suprově. Ja jsem od mala cpal diody kam to slo a tohle je pro me nový rozměr. To se mi opravdu moc líbí a čekám na každou další fotku kterou uvidím.

mirek

#2246
Nějak mne chytlo osazování světel do autíček. I tito policajti, co byli na spoustě výstav jsou doplněny o 6 LED diod. Byla jen jedna blikající na střeše.

Daniel

Pěkné, ale ještě tam vidím hodně aut bez světel...máš ještě hodně co dělat ;)

mirek

#2248
Daniel, díky...to mám. Už jedno, a sice cisterna s návěsem, je na elektro stole.  První počin se mi povedl...provrtal jsem "Tap 4599" do pravého úhlu a protáhl kabílek pro připojení koncových světel.

Tady je video policejního auta. Chybička se vloudila...chybí zadní dveře a kryt zadní modré blikačky.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/1209884285715633/

mirek

#2249
Dnes jsem se pustil do tahače s cisternou. Celkem bude osazeno 8 ks LED diod. Tahač jsem musel přepracovat tak, aby se tam vešel tištěný spoj.
Cisternu jsem také upravil, žejména podvozek, kde bude 12V Lego snímač, tištěný spoj.