kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 6 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

#2190
LEGO ATTIC TRAINS připraveno na malování.

Jaky


mirek

#2192
Malíři AFOLové nejsou, o to více rozumí svému řemeslu. Jeden dělá to a druhý ono.




Hacislav

Igelitová apokalipsa ve vláčkovém království.  ;D
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

mirek

#2194
Rozmisťuji stavby z Lipna, po důkladném oprášení, a tak mi padl zrak na stanici, která nějak nezapadala do kontextu kolejiště.
Sedl jsem k ní a pustil jsem se do její modifikace. Bude to chtít vylepšit nějaké detaily jako je podlaha nástupiště a pod.

  https://www.facebook.com/LEGO-Attic-Trains-197041683666570/photos/?tab=album&album_id=1097122540325142


mirek

#2195
Antikolizní nálepky proti ptákům nalepeny na protihlukovou stěnu.

davroman

Mirku, já nemám slov, tvůj smysl pro detail je nekonečný.  ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

milanv

Taky jsem se pobavil. to je přesně ten typ detailů, pro který mám slabost!
Pán na Žlutém hradě

mirek

#2198
Kolejiště je zase kompletní. Exponáty z výstavy jsou na svých místech...a oprášené.

mirek

#2199
Zase kousek prostoru na kolejišti je zkultivován.


mirek

#2200
Pro potřeby kolejiště jsem musel zrcadlově otočit set 31012.
Betonová opěrná zeď je ve výstavbě.

mirek

#2201
Opěrná zeď je dokončena.

Icewalker

Mirku, je skvělé, jak kolejiště stále doplňuješ různými detaily a drobnostmi. Zrcadlové otočení setu je taková drobnost, ale také to asi zabaví, skoro jako udělat odlišnou barevnou variantu oficiální stavby.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

mirek

Citace od: Icewalker kdy 01.10.2016, 11:17:47
Mirku, je skvělé, jak kolejiště stále doplňuješ různými detaily a drobnostmi. Zrcadlové otočení setu je taková drobnost, ale také to asi zabaví, skoro jako udělat odlišnou barevnou variantu oficiální stavby.

Je to jako "sudoku". Takový hlavolam s radostným koncem. Díky.

mirek

#2204
Zase kousek prostoru je zaplněn. Nová pěší zona na mostě.

dědek


mirek

#2206
Citace od: dědek kdy 15.10.2016, 19:21:19
...a pan místostarosta u všeho musí být... ;)
...zejména u těch TOJ TOJEK !

mirek

#2207
Vánoční vlak je postaven. Připraven na panel pro vánoční výlohu v Muzeu Českého Krasu. (U sousedů).

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/1134962686541127/

davroman

#2208
Mirku, zase jsi mě předběhl.  :D   
Vláček jsem ještě nestihl prezentovat, ale už je v provozu na kolejišti na výstavě Klubu železničných modelářů v Trutnově, která se dnes otevřela. Během dne snad stihnu založit téma a vložit nějaké fotky.

Jedna otázka - jak ti vláček jezdí? Já s tím měl docela problémy. Předek lokomotivy je hodně lehký a kola tedy dost prokluzují, navíc jsou bržděny tím vagónkem s otáčejícím se stromečkem (ten šnekový převod má docela odpor). Protože používám zastavení vlaku ve stanici a rozjezd přes tlačítko, tak prokluz kol nebyl vítaný. Zkoušel jsem přímo 9V motor, jako to máš ty. Pak i variantu PF motoru s připojením vadného 9V motoru jako sběrače proudu, který jsem dal pod prodloužený tender. Tato varianta nakonec zvítězila, ale s dalšími drobnými úpravami - výměna Tan axle/pin za klasickou černou axle, lehké délkové zbroušení šneku a duté části kostek v přední části mašinky jsem vyplnil ocelovými kuličkami.  ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

dědek

Včera dopoledne tam jezdila jiná mašinka. Jsi nějak moc "rychlej" a to jsme Tě ještě zdržovali... ;)

mirek

Davroman...překvapuješ mne, že máš potíže s jízdou. U mne bez problémů. Natočím video.

dědek...nevšiml jsi st, že na Lego stole už lokomotiva stála, bylo potřeba dodělat vagonky a to byla brnkačka.

mirek

#2211
Včera jsem si pohrál se zúžením vozovky.

https://www.facebook.com/pg/LEGO-Attic-Trains-197041683666570/videos/

mirek

#2212
Konečné řešení zúžení vozovky ...změna barevného provedení.


milanv

Mirku, je to efektní! Na fotce jsem nejdřív nechápal (víc jsem si všiml toho autobusu zabloudivšího z Anglie :) ), ale video na FB to osvětlilo. Krásná drobnost, opravdu efektní.
Pán na Žlutém hradě

mirek

#2214
Vnitřnosti jedné z lokomotiv. Světla přepínaná ve směru jízdy trochu jinak než jsem doposud realizoval.
Navíc připojení 9V motoru a PF motoru.

mirek

#2215
Už jezdíme.




hobby

Mirku, obdivuji tě, jak neztrácíš elán a setrváš v nadšení a vylepšování svých modelů. Mě ten elán již tak nedrží - holt perioda vzestupu i útlumu. U Tebe, jak se zdá to neplatí a to se mi líbí  8).
To přepínání světel podle jízdy je velmi efektivní, což oceňuji u modelové železnice. Takže gratuluji k dalšímu pokroku.

mirek

#2217
Hobby, děkuji.
Přepínání světel mám řešené u většiny lokomotiv již v minulosti. Stále však ale vylepšuji a modernizuji zapojení. Každá lokomotiva si žádá své. Nejhorší to bylo u "žehličky". Vložit diody a odpory včetně kondenzátoru do velmi malého prostoru.

Efektní je rozsvěcení světel na dálku pomocí PF komponentů. To nejde ovšem do všech lokomotiv...tam se musí kromě diod a pod. umístit ještě baterybox,

mirek

#2218
Dal jsem dvě kostky k sobě a zrodil se nápad. Jen nevím, zda mám pokračovat ? Co vy na to ?

znouzectnost