kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

PatrikChrudim

Tohle ale v plném oblouku musí pěkně vybočovat ne? Myšleno že prostředek bude na vnitřní straně zatáčky mimo koleje...

mirek

#2161
Citace od: PatrikChrudim kdy 14.04.2016, 12:01:01
Tohle ale v plném oblouku musí pěkně vybočovat ne? Myšleno že prostředek bude na vnitřní straně zatáčky mimo koleje...

Není to tak strašné. Celkem jsou na té délce čtyři klouby.

mirek

#2162
Něco detaiů ze stavby.


PatrikChrudim

#2163
V cca takovéhle velikosti jsme to se synkem také stavěli a vybočovalo to podobně, na mě už je tohle hodně, už to není hezké když jede a na nádraží mi u výhybky pravidelně bourala do vlaku, který čekal na vedlejší koleji. Byť je mi naprosto jasný, že bez kloubu to lepší nebude a s kloubem už to nebude podbíječka... To je tak no, hold lego koleje nemají shodný max. poloměr zatáček jako reálná železnice, na druhou stranu pak by se nám to nikomu do obýváku asi nevešlo.... něco za něco.

PS: Tvůj model nevypadá vůbec špatně, každý kdo si někdy vyzkoušel postavit tyto technické stroje podle reálné předlohy musí ocenit, ostatní mnohdy ani nenapadne s jakými serepetičkami se člověk během stavby potýkal, takže respekt! Jen ještě koukni na to čelní okno, to by chtělo trošku víc sladit s realitou...
Možná bych zkusil kombinaci dílků:

6567c03 (ve žluté)
http://alpha.bricklink.com/pages/clone/catalogitem.page?P=6567c03#T=C

4284
http://alpha.bricklink.com/pages/clone/catalogitem.page?P=4284#T=C

hobby

Citace od: PatrikChrudim kdy 15.04.2016, 12:40:13
... hold lego koleje nemají shodný max. poloměr zatáček jako reálná železnice....
O geometrii kolejí se tu několikrát píše, lze to dohledat. Jen připomenu, že rozchod lego-kolejí je zhruba 40x menší a poloměr oblouků zhruba 1000x (tisíckrát) menší než v reálu. To dostatečně ilustruje, že absolutně se nelze držet nějakých poměrů i měřítka a nelze vidět v legu modelovou železnici ani náznakem. Přesto mám lego vlaky - nebo právě proto, velmi rád.

mirek

#2165
PatrikChrudim...díky za doporučení změny na čelo stroje.
                          Ale nebyl bych to já, abych nedostál textu "(POZOR použito modifikací LEGO dílů)".
                          Přední skla nejvíce vystihují zkosení a já je v závěru úprav nastříkám žlutou barvou.

mirek

Hobby...naprosto s tebou souhlasím.
             Když firma ME přišla s novinkou větších poloměrů kolejí...moc se mi to líbilo, ALE kolejiště už jsem měl postavené a měnit geometrii kolejí, to                 
             by bylo už nad lidské síly, natož moje.

hobby

Ano, z té "špatné" geometrie kolejí je třeba udělat výhodu = na malou plochu se hodně vejde, celé město a ještě víc. To je Tvůj případ, i můj, i všech vláčkařů 8)

PatrikChrudim

Jednoznačně jsem rád, že se Lego vlaky vejdou do místnosti se vším všudy, nebylo to ode mě stěžování, jen konstatování, že při větších kolejových vozidlech je to trošku oříšek...

Míro: v pohodě, neuvědomil jsem si možnost modifikace, pak to bude asi věrnější po nastříkání dílků co tam máš...  ;)

zdenek.f

#2169
Narazil jsem na níže přiložený příspěvek. Jak dopadlo jednání s ETS? Mám totiž připravený návrh stejné mašinky (modrou a červenou), jen v ,,mém'' měřítku 1:38, tedy se šířkou 10 studů.
Citace od: mirek kdy 14.01.2014, 14:18:28...
Peki, ano, bude to ještě spousta práce. ETS má velký zájem, aby se to dotáhlo do zdárného konce.
Včera jsem testoval tuto lokomotivu s ETS motorkem. Spokojenost.


mirek

Citace od: zdenek.f kdy 18.04.2016, 18:14:13
Narazil jsem na níže přiložený příspěvek. Jak dopadlo jednání s ETS? Mám totiž připravený návrh stejné mašinky.

Zamrzlo.


mirek

Dnešní návštěva na kolejích. Zaměstnanci LEGO Kladno s Hačislavem.

mirek

#2173
Podbíječka je neustále přepracovávána. Pracuji na zadní části, kde jsou posuvné dveře. Zatím lepší variantu řešení jsem nenašel.


zdenek.f

Rozhodoval jsem se mezi ,,zajímavé'' a ,,fascinující''. Dospěl jsem k...

Velmi zajímavé ;)

mirek

#2175
Citace od: zdenek.f kdy 21.04.2016, 09:29:11
Rozhodoval jsem se mezi ,,zajímavé'' a ,,fascinující''. Dospěl jsem k...
Velmi zajímavé ;)
Díky. Stále to není konečná fáze úprav. Stále se mi něco nelíbí...a měním kostky.

milanv

#2176
Hodně zajímavé - jak jsi prosím tě přichytil ty liftarmy vepředu? A v té žluté Hinge base nahoře jsi musel vyříznout prostřední přepážku, aby mohla být celá nacvaklá na tu tyčku, ne?

Edit: mne právě zajímá, jestli jsi našel nějakou variantu, kde se řezat nemusí, nebo se řezat naopak musí vždy. Abych věděl, s čím můžu počítat do svých MOC. Díky.
Pán na Žlutém hradě

dědek

Citace od: milanv kdy 21.04.2016, 11:11:15
Hodně zajímavé - jak jsi prosím tě přichytil ty liftarmy vepředu? A v té žluté Hinge base nahoře jsi musel vyříznout prostřední přepážku, aby mohla být celá nacvaklá na tu tyčku, ne?
Mirek, když nemusí, tak nikdy nic neřeže... ;)

peter

Citace od: milanv kdy 21.04.2016, 11:11:15
Hodně zajímavé - jak jsi prosím tě přichytil ty liftarmy vepředu?

Drží na žlutých headlightech, které jsou zde naležato.

Citace od: milanv kdy 21.04.2016, 11:11:15
A v té žluté Hinge base nahoře jsi musel vyříznout prostřední přepážku, aby mohla být celá nacvaklá na tu tyčku, ne?

Bohužel ano :-\
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

mirek

#2179
Než jsem se dostal k odpovědi, Peter to správně popsal.
Liftarmy drží na žlutých headlightech, které jsou zde naležato. Liftarmy jsem nakonec odstranil... a opět přepracoval...působily velice mohutně.
V té žluté Hinge base nahoře jsem musel odstranit prostřední přepážku. Z posuvných dveří jsem odstranil madlo.

mirek

#2180
Podbíječka je před dokončením. Ještě něco málo objednaných kostek. Před chvílí jsem dokončil čelo stroje nastříkáním žlutou barvou.




PatrikChrudim

Mirku, hoď sem prosím finální obrázky, rád se pokochám... ;)


PatrikChrudim

Mno, tak to nakonec vypadá moc hezky, opět pěkný projekt, nejvíce mě zaujalo řešení těch nárazníků, sice taková blbůstka, ale moc hezky řešená....

mirek

#2185
Co nevidět se celá půda bude malovat. Prostě generální úklid.

PatrikChrudim

Ideálně strávené odpoledne... Hromada Lega a basa lahváčů  ;)

mirek

Citace od: PatrikChrudim kdy 05.05.2016, 07:25:49
Ideálně strávené odpoledne... Hromada Lega a basa lahváčů  ;)

Basa lahváčů ??? To jsou staleté lisované lahve s porcelánovými uzávěry...moje pivní sbírka.

stomcova

Mirku, budeš malovat půdu, já bych z malování u Tebe "omlela". Nestačila bych se vynadívat na Tvé království...
Batman, forever...

mirek

#2189
Citace od: stomcova kdy 14.05.2016, 17:42:41
Mirku, budeš malovat půdu, já bych z malování u Tebe "omlela". Nestačila bych se vynadívat na Tvé království...

Jo, jo. Dnes bude zakrytí kolejiště folií. Zítra přijdou páni malíři. Pozadí za kolejištěm bude bleděmodré.