kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

#2130

LLLuky

No nene! Čekal jsem cokoliv, ale tohle vážně ne ! Něco tak úžasného budu ještě nějakou dobu rozdýchávat.. 8)

Skyrider

Než to rozdýchaš Mirek jich uděla dalšich 10

PatrikChrudim

Citace od: mirek kdy 08.03.2016, 15:44:19
Citace od: PatrikChrudim kdy 08.03.2016, 11:45:32
Mirku, ty panáčci jsou originál Lego?

Ano, ano. Jen měli zelené hlavičky a ručičky. V setu byl i jeep.

Nevěděl by jsi prosím číslo setu? Něco takového totiž hledám...    BTW, bunkr i hakl se Ti moc povedli, pěkná práce jako vždy!

Lukas

Citace od: PatrikChrudim kdy 10.03.2016, 11:17:26
Citace od: mirek kdy 08.03.2016, 15:44:19
Citace od: PatrikChrudim kdy 08.03.2016, 11:45:32
Mirku, ty panáčci jsou originál Lego?

Ano, ano. Jen měli zelené hlavičky a ručičky. V setu byl i jeep.

Nevěděl by jsi prosím číslo setu? Něco takového totiž hledám...    BTW, bunkr i hakl se Ti moc povedli, pěkná práce jako vždy!

Já bych řekl že je to   Toy Story Army Men on Patrol (7595) Jinak, bunkr je naprostá paráda.

PatrikChrudim

Tak Toy Story mě vůbec nenapadlo, jo to bude ono, podle toho jak Mirek psal, že měli zelené hlavičky. Díky!
Navíc na BL se dají koukám sehnat kolem 400 z Merkellandu, asi objednám...

mirek

#2136
..tak jsem se pustil do zabudování signalizace do stavby metra. Drátů jak v elektrárně.



mirek

#2137
...trochu jsem pokročil...

otaznik

Citace od: LLLuky kdy 09.03.2016, 18:31:16
No nene! Čekal jsem cokoliv, ale tohle vážně ne ! Něco tak úžasného budu ještě nějakou dobu rozdýchávat.. 8)
Omlouvám se, ale co tak úžasného jsi tam viděl? Na kostkách je mnoho mnohem lepších staveb (promiň, Mirku).

LLLuky

Citace od: otaznik kdy 11.03.2016, 20:10:47
Citace od: LLLuky kdy 09.03.2016, 18:31:16
No nene! Čekal jsem cokoliv, ale tohle vážně ne ! Něco tak úžasného budu ještě nějakou dobu rozdýchávat.. 8)
Omlouvám se, ale co tak úžasného jsi tam viděl? Na kostkách je mnoho mnohem lepších staveb (promiň, Mirku).
V jednoduchosti je síla a tohle bylo tak výstižné, a přitom z
pár kostek

Bard


over86c

Omlouvám se, že spamuju, ale o pár řádku výše někdo sháněl vojáčky z ToyStory, někdo je prodává nová na bazoši za 250 Kč. Třeba se bude někomu hodit.

http://deti.bazos.cz/inzerat/58618482/LEGO-7595-vojaci.php

PatrikChrudim

Díky všem za tipy na Toy story i těm co zasílali SZ. Nakonec jsem sehnal samotné panáčky a objednal s nějakými kostkami co mi dlouho chyběly, takže vyřešeno. Mirkovi se omlouvám za plagiátorství, ten řopík mě tak fascinoval, že si musím taky jeden postavit  ;)   Jen nevím, jak se bude synek tvářit až mu seberu všechny želízka na zloděje...  ??? >:D

mirek

#2143
Škoda, že tu na KOSTKY.ORG není možno kliknout na "to se mi líbí" jako je na FB  a naskočí emotikonka která vyjadřuje to co dotyčný cítí.
Pod příspěvek PatrikChrudim bych to jednoduše tímto vyjádřil.   ::)

mirek

 Metro jezdí v obou směrech. Šest sekcí je na svém místě. Teď jenom protahovat dráty pod stoly k ovládacímu pultu. Další kilometry vedení.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.988452141192183.1073742198.197041683666570&type=3




dědek

Moc pěkný. Už se těším, jak se svezu...  ;)

PatrikChrudim

Moc hezké jako vždy! Zítra jedu se synem do HK na Lego festival, má tam být taky něco "pohyblivého ve vitríně" tak jsem zvědav, ale Mirkovým výtvorům to asi konkurovat nebude  ;)

mirek

#2147
Dopoledne jsem vkládal do prostor metra minifigy...včetně karnevalových masek.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.988853117818752.1073742199.197041683666570&type=3&uploaded=10

mirek

#2148
Předkládám zatím rozpracovaný nový projekt podle fotografie, kterou jsem pořídil na berounských kolejích.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.994877540549643.1073742201.197041683666570&type=3

mirek

#2149
Malé vylepšení montážní plošiny.

Ondrej

Není nějaká krátká? Je to předělaný z těch motoráků a ty by měly mít delší prostor mezi nápravama. Prodloužil bych ji uprostřed aspoň o 4 bricky.

hobby

Citace od: Ondrej kdy 28.03.2016, 16:10:23
Není nějaká krátká? Je to předělaný z těch motoráků a ty by měly mít delší prostor mezi nápravama. Prodloužil bych ji uprostřed aspoň o 4 bricky.

Jo Ondreji, nejsi vláčkař, proto ta otázka. S dovolením odpovím za Mirka: prodloužit rozvor mezi nápravami nelze, motor je daný. Prodloužení znamená rezignovat na motorizaci a ještě vymýšlet složité otáčení náprav, nebo vyřešit vůz jako vícenápravový a to už nebude on.
Takže jedině modifikovat oproti skutečnosti, nebo nestavět vůbec. >:D

mirek

Hobby, díky, promluvil jsi mi z duše. Lépe bych to nevysvětlil.  Jen bych dodal, že u červeného "orchestrionu" se to ztratí. U tohoto žlutého... to vyniká.



mirek

#2153
Dnes pokus o nastříkání spoileru podle skutečnosti.

mirek

#2154
Práce pokračují. Díky šabloně na ohýbání zábradlí, je jedno jako druhé. (Hanko, díky za dostatečný počet žlutých antén).


mirek

#2155
MVTV-2 je dokončen. Časem dojde i na funkční osvětlení.

mirek

Pustil jsem se do stavby STOPFEXPRESSu, podbíječky. Inspirací bylo video tohoto stroje ve velikosti HO.
Zatím jen řeším dílčí konstrukci a mechanismus podbíječky. Díky délce stroje je stavba velmi komplikovaná.

https://www.youtube.com/watch?v=mWQedE3sapo&feature=youtu.be

PatrikChrudim

To jsem hodně zvědavej, se synem jsme se taky snažili, vídal to u nás venku každý den jak rekonstruovali trať, ale vzhledem k tomu, že to má cca 30 metrů se nám to nepodařilo napasovat na koleje, nebo tedy podařilo, ale nesměl zatáčet  ;)
V příloze máš nějakou základní specku , co jsem měl v kompu mezi ostatními...

mirek

#2158
PatrikChrudim...díky... se zatáčkami jsem se popral. Teď řeším pohyblivou část vlastní podbíječky. Na netu jsem viděl několik fotek tohoto stroje z Lega, ale žádné nezatáčely. Také pohyb vlastní podbíječky chyběl.

mirek

#2159
STOPFEXPRESS se stále vyvíjí. Mechanika je dokončena. Nyní budu pracovat na zpevnění a tedy výměně některých kostek, aby stroj byl kompaktní.