kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

Milanv, díky za postřehy. Na hodiny a televizní obrazovku jsou tam připraveny otvory v kostkách. Bude to komplikované z hlediska připojení třech kabelů k semaforu na pravou stranu. Na levé by to bylo jednodušší včetně uložení relátka do místnosti.

mirek

Milanv, otvory vyplněny a kabeláž doplněna. Kabeláž bude ještě upravena do odpovídající barvy. Také světla budou funkční.




milanv

Parádní práce, Mirku. Už se těším na pokračování.
Pán na Žlutém hradě

Bruno

Mirku to je opravdu nádhera. Už se těším na další část, opravdu moc se mi to líbí.

LLLuky


Aki

A tak to já jsem tedy Mirku zklamán!
Čekal jsem, že hodiny opravdu poběží a né že tam bude jen samolepka. Stejně tak místo obrázku s fotkou jsem očekával mini monitor s výstupem skutečného záběru mikro kamerky. Nebo ty eskalátory. Ty taky mohly být pojizdné...  >:D >:D  ;D

Je to super. Drž se :-*

Martins

Citace od: Aki kdy 14.12.2015, 20:10:26
A tak to já jsem tedy Mirku zklamán!
Čekal jsem, že hodiny opravdu poběží a né že tam bude jen samolepka. Stejně tak místo obrázku s fotkou jsem očekával mini monitor s výstupem skutečného záběru mikro kamerky. Nebo ty eskalátory. Ty taky mohly být pojizdné...  >:D >:D  ;D

Je to super. Drž se :-*


Je vidět, že nesleduješ Mirkův youtube kanál, jinak bys věděl, že ty hodiny běží a že i ten monitor ukazuje reálný obraz...  ;) >:D  ;D

Takhle vznikají legendy... a Mirek je legenda. Super práce!

HD


Přes můstek jezdím skoro každý den dvakrát. Jediná věc, která mi na kolejišti chybí jsou ty z nástupišť přetékající davy cestujících.
Nádhera, už se těším na další části stavby.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

mirek

Všem, všem, díky.

Pokračování bude...dnes zapojen rozvaděč a instalována světla ve třetí sekci. Čtvrtá sekce bude trochu překvapení i pro mne. Nápad tu je. Snad se to bude i hýbat. Samolepky budou vyrobeny a nalepeny až bude celý komplex hotov.




linhi

Je to velka parada,strasne se me to libi...drzim palce!!

martindavid

neskutečné tvůrci filmu lego příběh by u tebe mohli natáčet novy díl

LLLuky

Mirku, jak dlouhé plánuješ metro? :) jinak opět super práce

Daniel

Citace od: Daniel kdy 28.08.2012, 17:53:22
...
Přeji brzké dokončení nákupního centra a metra 8).
...chvilku jsme si na to museli počkat, ale vyplatilo se - opět to vypadá velmi zajímavě ;)

Milank


Mtron

paráda, mám z tebe radost  ;) jen tak dál. Moc se těším na další pokračování, je to opravdu super.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

peter

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

mirek

Děkuji Všem.

LLLuky, asi šest velkých baseplate.

mirek


mirek


MiHo

Jen drobné upozornění. Nikde v Pražské metru není návěstidlo (semafor) se zeleným a červeným světlem. Ve všech stanicích je návěstidlo se žlutým a zeleným světlem (permisivní návěstidlo). Ve stanicích, kde je výhybka je návěstidlo se zeleným, žlutým, červeným a bílým (nepoužívaným) světlem (absolutní návěstidlo). Návěstní předpis.

mirek

Citace od: miho kdy 17.12.2015, 11:51:29
Jen drobné upozornění. Nikde v Pražské metru není návěstidlo (semafor) se zeleným a červeným světlem. Ve všech stanicích je návěstidlo se žlutým a zeleným světlem (permisivní návěstidlo). Ve stanicích, kde je výhybka je návěstidlo se zeleným, žlutým, červeným a bílým (nepoužívaným) světlem (absolutní návěstidlo). Návěstní předpis.
Miho, díky. Ano i tyto instrukce mám stažené z internetu včetně fotografií.
                 Lego...není dokonalé stejně jako já. Zůstanu u své zkratkové verze...červená, zelená.
                           Ono nacpat do tak malého prostoru semaforku diody s odporem a dráty, aby to vypadalo elegantně,
                           to dá zabrat.
                 

peki

Citace od: mirek kdy 17.12.2015, 13:19:04
Zůstanu u své zkratkové verze...červená, zelená.Ono nacpat do tak malého prostoru semaforku diody s odporem a dráty, aby to vypadalo elegantně, to dá zabrat.

A většině je to (barva světla) úplně jedno. Hlavně že svítí  ;D Jinak se připojují k obdivovatelům

mirek

Citace od: peki kdy 17.12.2015, 14:21:19
A většině je to (barva světla) úplně jedno. Hlavně že svítí  ;D Jinak se připojují k obdivovatelům

Peki, díky.

Erunamo

Tak jsem procetl cele vlakno a musim pred tebou Mirku smeknout. Ten progres s tvem staveni a modifikovani lego dilku je opravdu hodne videt. Na zacatku mi to prislo delane spis jen aby to bylo funkcni nez aby to nejak vypadalo, ale ted uz ma clovek kolikrat problem najit co je upraveno a co ne. Jedine co mi na kolejisti jako byvalemu vlackari chybi, je reseni mist mezi budovami, zeleznicni naspy a tak. Myslim to co mas reseno tim zelenym kobercem. Ale samozrejme chapu, ze je to nutne kdyz se kolejiste porad rozrusta a meni. Jinak opravdu neni co vytknout.
Od roku 2007 úspěšně léčen ze závislosti na kostičkách. Bohužel v lednu 2014 se nemoc opět naplno projevila.

LLLuky


mirek


milanv

Mirku, mám ještě jeden detail. Promiň, máš tu smůlu, že to máš tak pěkné, že nad tím přemýšlím každý den :)
Koukal jsem se ve skutečném metru a v té přerušované čáře u hrany nástupiště je bílá v kombinaci s DBG (místo černé). Kdyby se ti to chtělo ještě měnit.

Ty semafory jsem ti chtěl taky poslat - jako Pražák mám velmi dobře v hlavě vtisknutý pocit, když někam spěchám na poslední chvíli, dobíhám na stanici metra a vidím už jen žluté světlo na semaforu. To je skoro jak pro trampy "koncová světla vlaku", to prostě z hlavy nevytěsníš - zvlášť když běháš někam na poslední chvíli tak často jako já :D
Pán na Žlutém hradě

mirek

Milanv, to asi vyměním. DBG mám dost kostek. Ty světla měnit nebudu. Jinak díky.

mirek

Do čtvrté sekce bude instalován ventilátor. Tak jsem se pustil nejprve do jeho stavby.


milanv

Ten vypadá výborně. Co to je? XL motor?

A mimochodem, okolí na fotce je dobře tematické, skvěle se k tomu hodí :)
Pán na Žlutém hradě