kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

Díky za hodnocení. Ano, je to Můstek.     Před chvílí jsem dokončil první zářivku.




Bruno


hobby

Výborný nápad, jak se dají využít ta zlatá kolečka. Taky jich mám celý pytel, anžto byly (mimo jiné) v krabici s lego kostkami jako odměna za účast na pražském lego-kidfestu (bohužel, z většina těch kostek je pro mě nevyužitelná). A nad těmi zlatými kolečky jsem o využití ani nepřemýšlel. A vida, jak se výborně pro tento účel hodí. Mirku, dobrý nápad na využití - chválím 8).

Bard

Opšt boduješ, výborné ztvárnění. Ta zářivka vypadá skvěle a předpokládám, že řešení je opět elegantní s decentně provedenou modifikací LEGA.

papluh


mirek

Děkuji všem za kladné hodnocení. Děkuji.

Bard.Pro informaci, v celé sestavě osvětlení jen jedno vrtání. (Black Brick, Modified 1 x 1 with Headlight ). Taky už tam LEGO mohlo udělat otvor, když u podobných kostek ho dělá. Ušetřili by.

Papluh.Ano, vím o nich. jen nacpat je do LEGO kostek je to obtížné.

Hobby.. Ano, také je mám z KidsFestu. Jen bych potřeboval na potvoru ještě modré.Na druhou stanici.

Bruno. Také jsem spokojen. Řešení má ohlas ve světě díky FB. Přítel z HongKongu dokonce si na tuto stanici metra Můstek vzpomíná, když byl v Praze.



martinlx

Mirku bomba! Můstek na první pohled. To jsem si zrovna tuhle říkal, kam budeš dál expandovat. Teď už chybí jenom nějaká nadzemka, něco jako tramvajová trať na Barrandov  ;)

milanv

Tak to jsi mě pobavil, Mirku. Pamatuju si, jak jsem ti kdysi psal o osvětlení berounského nádraží, že tak dokonalé Berounští v reálu nemají, že jsi předběhl dobu. A teď jsi k tomu ještě přidal metro. Však proč uvažovat pořád jen o lince na Kladno, když může být i linka do Berouna, ne?  >:D

Osvětlení stanice vypadá dobře. Ale chce to nebát se další výzvy:

První výzva je obdélník uprostřed této fotky stanice. Druhá výzva je tato cedule.

Od stavitele tvého kalibru očekávám obojí funkční :)
Pán na Žlutém hradě

mirek

milanv, nepředbíhej prosím a nehecuj. ANO. Zatím  laboruji s hrubou stavbou. Vše se chystá. Už včera jsem zkusmo nasadil  info tabuli, ale nestačil nafotit.


milanv

Citace od: mirek kdy 01.12.2015, 10:53:57
milanv, nepředbíhej prosím a nehecuj. ANO. Zatím  laboruji s hrubou stavbou. Vše se chystá. Už včera jsem zkusmo nasadil  info tabuli, ale nestačil nafotit.
Hned co jsem to odeslal, tak mi blesklo hlavou, že ty to nevezmeš jako vtip, protože jsi opravdu schopný to postavit. Uf, tak už raději mlčím a těším se na další překvapení. Jsi vážně nebezpečný, nic tě nezastaví :)
Pán na Žlutém hradě

PatrikChrudim

Už jsem to ani nechtěl hodnotit abych pořád nespamoval, ale nedá mi to! Mirku, jsi borec! Tohle je opravdu bomba!
Abych se nezapřel úplně, tak i drobná výtka  ;)   co to logo ČD? Když tam natiskneš logo Pražského dopravního podniku bude to už ÚPLNĚ bezchybné  ;)

mirek

PatrikChrudim, vůz s logem ČD je jen pro dekoraci a pro poměření rozměrů s výškou tunelu. Časem bude přepracován a ČD nahrazeno odpovídajícími samolepkami.
Jinak děkuji za pochvalu.

LLLuky

Neskutečné, kdyby tvoje město navštívili chlápci z LEGA, snad ze všeho by udělali oficiální set :)

mirek

Citace od: LLLuky kdy 02.12.2015, 18:34:05
Neskutečné, kdyby tvoje město navštívili chlápci z LEGA, snad ze všeho by udělali oficiální set :)

LLLuky, díky za milé hodnocení. Kolejiště LEGO ATTIC TRAINS viděl Jan Beyer, manažer od Lego, pro Evropu a Asii.

PatrikChrudim

Citace od: milanv kdy 01.12.2015, 10:59:21
Citace od: mirek kdy 01.12.2015, 10:53:57
milanv, nepředbíhej prosím a nehecuj. ANO. Zatím  laboruji s hrubou stavbou. Vše se chystá. Už včera jsem zkusmo nasadil  info tabuli, ale nestačil nafotit.
Hned co jsem to odeslal, tak mi blesklo hlavou, že ty to nevezmeš jako vtip, protože jsi opravdu schopný to postavit. Uf, tak už raději mlčím a těším se na další překvapení. Jsi vážně nebezpečný, nic tě nezastaví :)

VÝZVA: Pojdmě Mirka vyhecovat, evidentně ho opravdu nic nezastaví a to co vyrobí je jeden skvost za druhým! Moc rád se na to koukám!
Takže začnu s hecováním ;) :    Co třeba eskalátory (jezdit nemusí) nahoru na silnici?  To by mohlo vypadat moc hezky...

LLLuky

Citace od: mirek kdy 03.12.2015, 07:46:57
Citace od: LLLuky kdy 02.12.2015, 18:34:05
Neskutečné, kdyby tvoje město navštívili chlápci z LEGA, snad ze všeho by udělali oficiální set :)

LLLuky, díky za milé hodnocení. Kolejiště LEGO ATTIC TRAINS viděl Jan Beyer, manažer od Lego, pro Evropu a Asii.
Vážně? :o a jeho reakce? :o :)

LLLuky

Citace od: PatrikChrudim kdy 03.12.2015, 14:12:07
Citace od: milanv kdy 01.12.2015, 10:59:21
Citace od: mirek kdy 01.12.2015, 10:53:57
milanv, nepředbíhej prosím a nehecuj. ANO. Zatím  laboruji s hrubou stavbou. Vše se chystá. Už včera jsem zkusmo nasadil  info tabuli, ale nestačil nafotit.
Hned co jsem to odeslal, tak mi blesklo hlavou, že ty to nevezmeš jako vtip, protože jsi opravdu schopný to postavit. Uf, tak už raději mlčím a těším se na další překvapení. Jsi vážně nebezpečný, nic tě nezastaví :)

VÝZVA: Pojdmě Mirka vyhecovat, evidentně ho opravdu nic nezastaví a to co vyrobí je jeden skvost za druhým! Moc rád se na to koukám!
Takže začnu s hecováním ;) :    Co třeba eskalátory (jezdit nemusí) nahoru na silnici?  To by mohlo vypadat moc hezky...
Jo, to bys mohl zvládnout  ;)

milanv

Mirek se dostatečně hecuje sám a akorát bychom mu kazili překvapení. Jak ho znám, už má další věci rozpracované nebo aspoň částečně vymyšlené. Takže já si klidně počkám. Teda, spiš neklidně, protože už se těším :)
Pán na Žlutém hradě

mirek

Citace od: milanv kdy 03.12.2015, 14:25:50
Mirek se dostatečně hecuje sám a akorát bychom mu kazili překvapení. Jak ho znám, už má další věci rozpracované nebo aspoň částečně vymyšlené. Takže já si klidně počkám. Teda, spiš neklidně, protože už se těším :)

Milanv, naprosto s tebou souhlasím.  Eskalátor, o kterém je výše řeč je dokončen na nedokončeném nástupišti. Čekám na objednané kostky.




PatrikChrudim

Ty jo, už radši budu mlčet.... Moc hezký! Sice jsem měl připraveno v dalším kole lanovku, ale asi bych to potom psychicky neunesl  ;)

mirek

#1970

Práce stále pokračují. Jedna dvojzářivka hotova. Bude jich několik.






LLLuky

Světla u vláčku sis vyrobil, nebo je to Lego powerfunctions?

davroman

Tedy Mirku, kloubouk dolů. Hlavně oceňuju tvé nápady na realizaci. Nádhera. Jen tak dál.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

mirek

Citace od: LLLuky kdy 05.12.2015, 15:55:46
Světla u vláčku sis vyrobil, nebo je to Lego powerfunctions?
Ne,ne, nevyrobil sám. Nejsou PF. Koupil jsem je hotové na internetovém obchodě s 9V koncovkou.

mirek

Citace od: Davroman kdy 05.12.2015, 23:01:06
Tedy Mirku, kloubouk dolů. Hlavně oceňuju tvé nápady na realizaci. Nádhera. Jen tak dál.
Davroman, díky. Tady je pohled pod pokličku jednoho nápadu...do hrobu si ho přece nevezmu.


mirek


mirek

Dvě sekce metra "Můstek" jsou částečně hotové. Ještě budou osazeny dvěma "zářivkami " u přední koleje. Také levé nástupiště bude upraveno, aby se pod něj dalo uložit spínací relé pro semafor.




milanv

Dobře se ti to dává do kupy, Mirku!

Já jsem přes Můstek jel zrovna včera večer, tak jsem se ti podíval kolkolem: zelený čtverec je vpravo a je menší, jako bys na středový stud dal zelenou Tile 1x1. A taky jsem ti našel stránku s pravým fontem Metron. Nenech se odradit uváděnými cenami (přes $50), ty potřebuješ jen jeden nápis, na to stačí zadat do okýnka "ukázkový text" a stáhnout si výsledný obrázek. Skutečnému metru odpovídá jeden z tučných řezů: Metron.
Snad ti tohle všechno pomůže. Dobrému dílu zdar!
Pán na Žlutém hradě

mirek

Pustil jsem se do další, tedy třetí sekce meta.





milanv

#1979
Myslel třetí část (té samé) stanice, bych řekl. Čili zázemí, jak pokračuje podél kolejí do neveřejné části. Za ta dvířka jsem se chtěl vždycky podívat - a povedlo se mi to až v dospělosti.

Jinak, Mirku, pěkné. Moc se mi líbí, že jsi postavil i tuhle část, na tu skoro každý stavitel metra zapomene. A navíc to není nějaká obecná stanice, ale opravdu stanice pražského metra, tak to tam dost vypadá. Jen ten semafor by měl být napravo od kolejí, ne nalevo. Na jeho místě by měla být krabice s hodinami - normální čas a čas od odjezdu posledního vlaku.
Promiň, jsem detailista :)
Pán na Žlutém hradě