kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

James888

Citace od: mirek kdy 05.11.2015, 19:59:16
Zalíbila se mi verze polského Siemens - Vectronu. Tak jsem se do ní pustil.
Je zase trochu jinak stavěná než Vectron - RegioJet.



Dobrý den,

Tohle je parádní stroj  ;) byla by i fotka např. interiéru?
PS: ještě doplňující otázka, jak cca dlouho trval tento model postavit? (čistě pro akademické zájmy)  ;D

Děkuji Vám Mirku

mirek

Interiér není zatím vybaven... bude tam elektronika na světla.


LLLuky

To je všechno tak úžasné, kolik času trávíš u lega?

mirek

Citace od: LLLuky kdy 07.11.2015, 10:43:43
To je všechno tak úžasné, kolik času trávíš u lega?
LLLuky, chodím tam jako bych chodil do práce...i v sobotu a neděli. Jsem v zaslouženém důchodu. Poslední tři roky už nepodnikám...nemám starosti se zaměstnanci a těší mne to.

mirek

Venkovní úpravy na Vectronu jsou dokončeny. Časem budu pracovat na osvětlení.


matka

Paní na Žlutém hradě

mirek


mirek

Úpravy na Vectronu stále pokračují. Stále je co vylepšovat.

Když se dívám pozorně na masku skutečné lokotky, jdu realizovat další úpravy. Snad k lepšímu...


milanv

Mirku, opět pěkná práce. Líbí se mi změna masky oproti RegioJet. Ještě když vidím fotku té skutečné mašiny, tak by odpovídalo, kdybys cheese slopes nad světlomety měl červené a pruh pod oknem černý. Ale nevím, jak by to na legovém modelu vypadalo, to bys musel zkusit. Jen by to víc odpovídalo fotce :)
Pán na Žlutém hradě

mirek

Citace od: milanv kdy 08.11.2015, 14:25:32
Mirku, opět pěkná práce. Líbí se mi změna masky oproti RegioJet. Ještě když vidím fotku té skutečné mašiny, tak by odpovídalo, kdybys cheese slopes nad světlomety měl červené a pruh pod oknem černý. Ale nevím, jak by to na legovém modelu vypadalo, to bys musel zkusit. Jen by to víc odpovídalo fotce :)

Milanv, nezávisle na tvém řešení, ještě před tvým nápadem jsem zrealizoval asi podobnou úpravu...ale nenafotil, neb jsem šel na procházku.
Teď se na to chystám... po svačince s dortíčkem.

mirek

Tady je konečné řešení všech předchozích úprav.




germik

Panejo Mirku, jako vždy skvělé :o :)
Co zkusit místo té červené tile 1x2 dát dva cheesy? Myslím že by to předloze odpovídalo ještě o trochu víc - byla by tam ta "hrana" a předek by byl celý pěkně zarovnaný po šířce...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

PatrikChrudim

Ten RegioJet na výstavu do Brna je.... bombastickej! To je pro mě top. Ta mašina vypadá líp jak originál... Kdybych byl zaměstnán u Studen Agency (RJ) tak to od Tebe koupím jako reklamu!  8)

mirek

Přepracoval jsem i Vectron - RegioJet aby byl konstrukčně shodný s polským PKPCargo.




larson


mirek


PatrikChrudim

Jeden konstrukční rozdíl jsem našel (po 10 minutách slintání). RegioJet nemá před koly na tu mini "radlici". PKP ji má na každé straně bílou...

Ale to už rejpu a hledám chyby tam kde nejsou. Je to moc hezké!

mirek

Citace od: PatrikChrudim kdy 10.11.2015, 15:15:11
Jeden konstrukční rozdíl jsem našel (po 10 minutách slintání). RegioJet nemá před koly na tu mini "radlici". PKP ji má na každé straně bílou...
Ale to už rejpu a hledám chyby tam kde nejsou. Je to moc hezké!

Máš pravdu, RegioJet spoiler přilepený nemá. Ten by měl být tmavě šedý.
Včera jsem obdržel od Hanky poslední kostičky na světla nad čelním sklem. Červené půjdou pryč.

mirek

Do třetice všeho dobrého i ... začal jse stavět třetí Vectron v barvách DB.




Skyrider

nevím proč, ale mě to připomíná lokomotivu 169 asynchron.jinak nádherné. :D

mirek

Citace od: elerond kdy 15.11.2015, 21:16:46
nevím proč, ale mě to připomíná lokomotivu 169 asynchron.jinak nádherné. :D
Promiň, je to o něčem jiném.

mirek

Pro Olympii v Brně jsem prováděl propojení mezi 9V motorkem bez vnitřností a PF motorkem.

Toto uspořádání používám na svém kolejišti již třetím rokem, jen s tím rozdílem, že 9V motorek není vykuchaný.
Lokomotivu pak táhnou dva motorky najednou. Není kladen takový nápor na 9V motorek při rozjezdu vlaku. Déle vydrží.




mirek


martindavid


PatrikChrudim


Skyrider

Citace od: mirek kdy 16.11.2015, 08:52:11
Citace od: elerond kdy 15.11.2015, 21:16:46
nevím proč, ale mě to připomíná lokomotivu 169 asynchron.jinak nádherné. :D
Promiň, je to o něčem jiném.

to asi ta barva

mirek


Igorus

Mirku palec nahoru za to využití Pearl gold Tile round 2x2  ;D

matka

To má Igorus pravdu. Marně vzpomínám, ve které pražské stanici to je, už jsem z Prahy dlouho. Ale je to tam. Navíc tohoto dílku je všude plno, tak je dobré vidět využití. Super Mirku.
Paní na Žlutém hradě

Igorus