kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

mirek

milanv...díky...gola klíč jsem neznal. SUPER...to už si poradím.

mirek

Set 60098 už se prohání na kolejišti. Rád bych doplnil osvětlení dálkově ovládané.


Skyrider

Mirku opět nádherné  ;) vždycky umíš překvapit něčím úžasným.

Klaj

Draco dormiens nunquam titiliandus

mirek


mirek

Včera jsem trochu experimentoval, neboť do stroje LEGO 60098 chci dát světla a ... ovládat je na dálku.






mirek

Delší dobu jsem nosil v hlavě myšlenku, jak instalovat do malého prostoru mezi půdním trámem a kolejištěm scénku.
Nápad s archeologickými vykopávkami byl jednoduchý. Prostor pro scénu byl pod terénem a řešení se nabízelo samo.

"Vykopávky Keltů" jsou už na svém místě.






martinlx

Dobrý nápad! Jenom nerozumím tomu stromu, vypadá to jako čerstvé vykopávky, tj. ten strom rostl původně na trávníku a v části pod zemí by měl vypadat jinak, ne?

Micho

Citace od: martinlx kdy 06.10.2015, 09:15:12
Dobrý nápad! Jenom nerozumím tomu stromu, vypadá to jako čerstvé vykopávky, tj. ten strom rostl původně na trávníku a v části pod zemí by měl vypadat jinak, ne?

Aj mne sa to veľmi pozdáva. Ten strom je len detail, možno dať 1-2 stupne kmeňu v čiernej.  :-)

mirek

Díky, něco s tím udělám.

Původně byla levá strana odkryta mnohem dříve a zakonzervována. Že tam vyrostl strom...to je příroda, ta se nedá zastavit. Možná, že strom udělám tenčí, tedy stromek. Pravá strana vykopávek je "čerstvá" ...tam se pracuje.

Jinak tmavý odstín kmene pod úrovní...díky, taky dobrý nápad.

mirek


Bard


milanv

Do konce svítící špičky :)

To je blaho, Mirku, když jeden může přiznat kabely, co?  ;D
Pán na Žlutém hradě

mirek

Díky, přátelé.

Ano, zde kabely nebylo nutno moc ukrývat. Jen v šedivém kontejneru, kde je ukrytý tištěný spoj jsem do panelů vrtal dva otvory.

...to proto, aby komplex byl přemístitelný na jakékoliv místo kolejiště.

mirek

#1904
Archeologické vykopávky jsem umístil na kolejiště a tím pádem jsem musel dotvořit okolí. Snad se to povedlo.
Pravda, několik silnic jsem musel nožem upravit do požadovaného umístění. Na druhou stranu jsem využil spoustu křižovatek, které mi zůstaly po instalaci rovných dílů.


mirek

Než půjdou zase některé stavby na výstavu, nafotil jsem celkový pohled na kolejiště.


dědek


mirek

Citace od: dědek kdy 16.10.2015, 10:07:08
Mirku, neuvažuješ o "větším kolejišti" ? ;)
Ani ne, Pavle. Práce je stále dost na stávajícím.


PatrikChrudim

Ehh, to si děláš prd...? Jsem mimo a šokován, tak tomu říkám kolejiště... Muzeum vláčků na Smíchově se může jít bodnout. Dvakrát. Máš to skutečně krásné!!! Jen musím přiznat, že první co mě napadlo bylo kolik tak tohle může stát....    No, sakra hodně, neodvážím se odhadovat, je půl milionu reálný odhad?

mirek

Patriku, díky. Jinak své "koníčky", tedy to co do nich investuji...nepočítám. Žena říká, "že utrácím i její důchod...". Asi něco na tom, ale jenom málo je. Ona totiž ten důchod má větší než já.  ;D ;D ;D

PatrikChrudim

Teď jsem to ještě ukazoval manželce a taky na to koukala jako puk (u nás máme LEGO rádi všichni). Opravdu nádhera,najednou mi ty naše troje vláčky a pár domků přijdou takový ubohý, ale co, nějak se začít musí  ;) Ještě jednou jsem se doslova proslintal všemi fotkami a ten RegioJet je famózní!  Tohle bych chtěl vidět někdy naživo, jezdíš s tím někde po výstavách nebo se to nehne z půdy (což bych naprosto chápal)?  :o

mirek

Patriku, opět děkuji. Jsem rád, že i tvoje žena má pochopení pro Lego. To je dost důležité.
Až ti bude tolik co mně, tak také bude Vaše sbírka bohatší. Jen pokračuj...radost ze stavění je kouzelná.

Jinak lokomotivy a i některé budovy se objevují pravidelně na různých výstavách. Lipno 2013-2015, Beroun 2014, Lanškroun 2015, Kidsfest Letňany 2015, a připravuje se Brno Olympie 2015.

PatrikChrudim

Na tom Lipně to musí být bomba, ale to mám hodně z ruky. Škoda toho Lanškrounu, že jsem to nevěděl včas, to bych měl i vcelku blízko, na Brno to nevidím, tou dobou doma budeme mít čerstvě vylíhlého potomka verze 2.0  ;)
Ale budu sledovat fórum a rád se pak pojedu někam blíže podívat.

znouzectnost

Patriku, na Lipno jezdím pravidelně a do Chrudimi to mám 20 km (na Lipno to máme stejně daleko), takže stačí chtít.
Výstava za to stojí. Je otázka jestli chceš jet vystavovat nebo jen koukat.
Brno bude půl roku to už bude potomek 2.0 schopen převozu, tou dobou jsem vezl já verzi 1.0 na Lipno.

Mirku, musím Ti to taky pochválit. Vím, že to slyšíš často, ale určitě to vždy potěší. Kolejiště máš prostě nádherné.

PatrikChrudim

Hehe, samozřejmě že jen na čumendu, s mými třemi vlaky, patnácti auty a řekněme devíti domky by to na vystavování určitě nebylo  :D Jedině že bych to ukazoval jako nějakou "low cost" variantu do 25k CZK. Jo to jistě bych rád, ale je to otázka vícero bodů :( Náročná práce, rodina, čas všeobecně, v neposlední řadě i finance... apod. Mimčo a ženu bych asi nebral, to jen syna a ještě bych to chtěl skloubit jako výlet vlakem (on vlaky miluje). Na což je Brno ideální, Lipno vlakem moc reálný není, to je 6-7 hodin cesty...

mirek

Znouzectnost...děkuji, ano potěší a naleje do "stařeckých" žil elán a radost.

Za účelem ochrany exponátů před prachem testuji svůj nápad.¨


James888

#1916
Dobrý den, ahoj Mirku,

to co tu předvádíte je neuvěřitelné, nesmírně vzrušující a zároveň pekel >:D poučné.
Nemám slov  :-X ;) a jen slintám  :P ;D
jen tak dál

mirek

James888 , díky. Dovolím si ti přidat jako prémii dnešní foto z kolejiště.



mirek

Čtyři stojany pro výstavu Brno - Olympia jsou hotové.


mirek

Zalíbila se mi verze polského Siemens - Vectronu. Tak jsem se do ní pustil.
Je zase trochu jinak stavěná než Vectron - RegioJet.