kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

Citace od: Bruno kdy 09.06.2015, 08:54:21
Vypadá fakt suprově.

Díky, ale dozná ještě nějaké kosmetické úpravy, co ukázaly fotky. Myslím, že to bude k lepšímu.

Bruno

Citace od: mirek kdy 09.06.2015, 09:20:36
Citace od: Bruno kdy 09.06.2015, 08:54:21
Vypadá fakt suprově.

Díky, ale dozná ještě nějaké kosmetické úpravy, co ukázaly fotky. Myslím, že to bude k lepšímu.

Tak to se rozhodně těším. Vláčky mě vždy táhli už od dětství, ale nikdy jsme se k nim nedostal. Když jsem chtěl k narozeninám první TTčka, tak mi je rodiče zatrhli a koupili mi první LEGO hasičskou stanici :-)

mirek

Místo jednoho boileru, jsem dal dva nad sebe.



...také trysky a manuální ovládání je přepracované.


mirek

... a zde je nově přepracovaná myčka pro KidsFest Praha 2015.




mirek

Také jsem přepracoval vodní jeřáb.





Stará verze.


Ondrej

Citace od: mirek kdy 10.06.2015, 15:02:02
Také jsem přepracoval vodní jeřáb.

Na můj vkus je moc masivní ten vršek, držel bych to jen na šířku jednoho bricku.

milanv

Taky se přimlouvám za odlehčení vršku jeřábu.

Ale co mě dostalo jsou ta Friends pravítka. To je dokonalé :D
Pán na Žlutém hradě

mirek

Citace od: milanv kdy 10.06.2015, 15:50:56
Taky se přimlouvám za odlehčení vršku jeřábu.

Poslechl jsem Vás. Máte pravdu. Odebral jsem tmavě šedou a 1x2 plate dole. vypadá to mnohem líp.

mirek

Spousta letadlových dílů na stole... Jak je použít? Prostě jenom nápad, který se dá ještě dotáhnout do zdárného konce.




matka

Paní na Žlutém hradě

mirek

Po delší odmlce na kolejích mne popadlo focení některých ucelených částí kolejiště.








TUKE

Nádhera, možno by to chcelo ešte také pekné fotky celku, teda ak sa to dá  ;D


mirek


TUKE

Citace od: mirek kdy 11.08.2015, 07:20:43
Celkový boční pohled.

Presne toto som myslel  ;)
Nádhera. Toto mega koľajisko mi vždy dych vyráža  :)
Len tak ďalej  :)

stomcova

Mirku, po delší odmlce si opět čtu Tvé příspěvky a hlavně stavby MOCů do Tvého kolejiště.
Musím konstatovat, že zraješ jako víno, Tvé realizované nápady jsou nepřekonatelné.
Batman, forever...

mirek

Stáňo, děkuji za pochvalné hodnocení mého díla i mojí osoby. díky. MOC si toho vážím.
Též na FB dík za návštěvu na mých stránkách.
Přeji Ti krásný začátek školního roku.

mirek

Lego set 60097 po náročné úpravě (vložen 9V motor) už jezdí na kolejišti.




Skyrider

nádherné, vždycky vymyslíš něco úžasného a zajímavého a dokážeš to i udělat. jen tak dál ;)

dědek


mirek

Citace od: elerond kdy 30.08.2015, 19:48:19
nádherné, vždycky vymyslíš něco úžasného a zajímavého a dokážeš to i udělat. jen tak dál ;)
Díky.
Nevím proč, ale tento set byl výzvou pro rozsáhlé úpravy. Ještě mám v hlavě nějaká vylepšení (bez modifikace dílků).
Zkoušel jsem přidat dveře, ale do zaoblených bočnic rovné dveře je jako pěst na oko...ale nápad tu je... a je vcelku jednoduchý.

mirek

Citace od: dědek kdy 30.08.2015, 21:42:31
Náročné to bude, až bude i svítit...  ;)

Pavle... to už je brnkačka...místo pro připojení kabelu k motoru je už přichystané.

mirek

Přidání zpětných zrcátek a naznačení dveří.





davroman

Mirku, skvělá práce - já pořád přemýšlel, jak to chceš vyřešit a ... zase jsi mě překvapil jednoduchostí.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

mirek

Tak už svítíme i jezdíme. Zatím jen polovina soupravy se středovým dílem, kde je motor.





¨


mirek



Před odjezdem na bourání Lipno 2015 jsem stačil dodělat i zbytek. Tramvaj je kompletní.
Na kolejišti působí spíš jako el. souprava, než tramvaj.


Hacislav

Vidět toto kolejiště naživo - potažmo celé Mirkovo Lego království, je neuvěřitelný zážitek.
Je to fakt nádhera.
Mirku děkuji.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

mirek

Pustil jsem se do stavby setu 60098. Předek lokotky je dost "chudý", tak jsem se ho snažil trochu doplnit.






peki

Citace od: mirek kdy 25.09.2015, 09:53:58
Pustil jsem se do stavby setu 60098. Předek lokotky je dost "chudý", tak jsem se ho snažil trochu doplnit.

Ne jen předek  ;D. Ono to na první pohled není zřejmé, ale šedý bok lokomotivy je jedna velká tiles modified, která je na cca 4 místech uchycena na něčem co má na boku (třeba bricku) stud. Aby bylo místo pro batery box. Obdobně to bylo řešeno u Maersku a loňského (modrého) nákladního vlaku.

Je to tedy řešeno jinak než u vzhledově podobné lokomotivy 7939, kterou jsem také trošku modifikoval.



Tvoje úpravy to mu určitě prospěly.

milanv

Citace od: mirek kdy 25.09.2015, 09:53:58
Pustil jsem se do stavby setu 60098. Předek lokotky je dost "chudý", tak jsem se ho snažil trochu doplnit.
Dobře to prokouklo! Hned to vypadá jako model a ne jako odlitek...

Ještě se mi nezdají ty stěrače s "rozštěpením" na konci. Co použít utahovák? Nebo dát šroubovák naplocho do základny od páčky?
Pán na Žlutém hradě