kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

Márty, to vypadá velice pěkně. Jen je to na 8 studů, nemýlím-li se. Přijal jsem výzvu od Hobby na studů 6.

Jinak všem děkuji za podnětné nápady.

mirek

Končím...mozkové závity vypovídají službu...lepší už to neudělám...

Marty713

Citace od: mirek kdy 01.04.2015, 20:00:44
Končím...mozkové závity vypovídají službu...lepší už to neudělám...

6 studů si opravdu vyžaduje minimalistické řešení, kde bude mít každý dílek svůj smysl. Výzva přijata! :)

peki

#1833
Citace od: Archaon kdy 31.03.2015, 20:37:53
Myslím že v 8mi studech šírky by se dal použít a zastavět předek ze setu 4551. Ideálně pokud by nebyl kolmo ale sklopený dozadu... Možná by ho i Mirkovi zlaté české ručičky uměly říznout a udělat z něj 4studový?

To už je jednoduší nabarvit

nebo počkat až bude v červené (zatím je v bílé a modré). Už jsem párkrát také něco přeříznul, ale raději pokud to jde preferuji hledání klasické "Lego cesty". I za cenu, že některé modely z lega postavit "nejde" (resp. postavit taky aby se mi to líbilo) .

Mimochodem včera jsem se bavil s Mirkem o autíčkách LEGO® Speed Champions určitě  doporučuji min. omrknout způsob stavby. Je to 6 stud. stejně jako vlak. A na rozdíl od klasických autíček City je tam použito hodně SNOT technik.

Marty713

Mně to nedalo, musel jsem to zkusit. Omlouvám se, že Ti to tu plním mými návrhy, ale co tohle? To už by šlo, ne? :) Doporučuju stáhnout soubor z LDD.

Okénka by šla udělat i z trans clear dílků, ale v programu by to tolik nevyniklo, proto ta světle modrá.

hobby

Marty, první nástřel ucházející, je to 6-ti studovka, což je ok, ale musím konstatovat, že předchozí modely se víc podobají originálu. Ty obloučky na předku masky - neexistují jednostudové? Aby jednoznačně se vypíchly ty poloelipsy. Taky ta světla - zkus jestli nejdou nějakým fíglem posunou o půl studu ke stranám. Jinak víš určitě sám nejlépe, co to bude chtít.
No chlapci, dali jste si pořádnou výzvu  8)

Marty713

Jojo, určitě s tím jde ještě něco udělat. Pár míst se dá víc "vykuchat" a nahradit dalším SNOTem, který by některé partie vylepšil (např. světla). Chce to si s tím pohrát, ale půjde to. Přikládám obrázek toho, jak jsou udělána okénka :)

peter

Citace od: Marty713 kdy 01.04.2015, 21:27:526 studů si opravdu vyžaduje minimalistické řešení, kde bude mít každý dílek svůj smysl. Výzva přijata! :)

Držím Ti všechny palce, jelikož zatím co tu předvádíš je naprosto perfektní. Věřím, že to dotáhneš do cílové rovinky ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

mirek

Peter,
děkuji za podporu...jsou to nervy...cílová rovinka se však doufám blíží.

Díky připomínkám už předělávám asi po desáte čumák. Dnes to vypadá na konečné řešení.

Jediná modifikace: vlepená příčka do okna...docílení pěti oken...což je charakteristické pro střelu.

Hádanka: ze kterého dílku je příčka vytvořena ?

hobby

Řekl bych, že docela dobrý, řek bych že nejlepší z reálných možností a co jsi dosud publikoval 8).
Klucí, vy jste mi tak nabudili, že se snad do té "Strely" znovu pustím  ;D (houby, teď zrovna mám moc práce a na "zábavu" není čas)

peter

Citace od: mirek kdy 03.04.2015, 10:45:44
Peter, děkuji za podporu...jsou to nervy...cílová rovinka se však doufám blíží.

???
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Citace od: mirek kdy 30.03.2015, 11:53:30
Třeba u té zmenšené antény bych byl rád kdyby si toho všimlo LEGO a udělalo ji krátkou. Pro ně prkotina, pro nás použití jako madlo u mašinky, anténa u auta, hromosvod na domě atd...atd.



Tak mi to vrtalo hlavou a napadlo mě, že s kostkami z roku 2015 už by to šlo udělat i bez řezání: do černé kulaté jedničky s dírou zapíchnout Flat Silver šroubovák se širokou hlavou.
Pán na Žlutém hradě

mirek

milanv, díky...výborný nápad. Šikovnej kluk.

mirek

Končím s úpravami. Sestavení dílků snad už bych zvládl i poslepu.
Připadal jsem si jako " při rozborce a sborce samopalu " na vojně.

První obrázek je konečné řešení.


mirek

Hotovo. Jezdíme. Osvětlení příště.

hobby

#1845
Mirku, O.K, Slovenská strela to je. Neříkám, že dokonalá, ale to ani udělat nejde. V duchu mi napadá, co bych snad ještě změnil, ale už mlčím. Realita a úvahy je rozdíl, někdy je třeba skončit, protože do nekonečna vymýšlet hodiny a hodiny, tak kvůli tomu zde nejsme. Jsem zvědav, jestli ještě Márty, či někdo jiný zvedne tuhle hodně těžkou rukavici.
Jinak všem hezké Velikonoce, hlavní svátky naší (pořád ještě) křesťanské civilizace  :).

mirek


mirek

Práce na osvětlení v plném proudu.

milanv

Citace od: mirek kdy 06.04.2015, 16:40:57
Práce na osvětlení v plném proudu.

Pěkné nasvícení i pěkný dvojsmysl. Aneb: v plném napětí také? :)
Pán na Žlutém hradě

mirek

Milanv ... vystihl jsi dvojsmysl.

Dnes dokončeno. Od Hanky došly zbývající kostky a já dokončil osvětlení i na druhém konci stroje. Při změně směru jízdy svítí světla vždy ve správném směru. Osazen i kondenzátor, který zabraňuje problikávání světel na opačném konci střely, než je směr jízdy.

mirek

Provedená změna. V množství starých oken jsem našel poslední dvě...ty správná.


mirek


mirek

#1852
Svářeč v depu na kolejišti LEGO ATTIC TRAINS.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/854884601215605/

Martins

Tvůj smysl pro detail nemá hranic!  ;D
Dokonalé...

matka

Paní na Žlutém hradě

mirek


mirek

Inspirován Peki-m a jeho pouťovým vláčkem na Lipně, vytvořil jsem vlastní vláček mezi už hotový vlastní kolotoč a mixer.




mirek

Přistavěl jsem další vagonek, provedl kosmetické úpravy a použil "chlapce" z lipenské dražby.
Už se vesele  prohání na malém okruhu...kolejišti do výlohy, co si ovládají děti samy.


mirek

Inovovaná myčka. Podle pět let staré myčky, která absolvovala několik výstav jsem postavil novější verzi.




Bruno