kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

milanv

Myslím, že nejen minifigové, ale hlavně všechny minifižky ocení to odvětrání. Ona je to vůbec asi dámská verze, protože pro jistotu nejde odklopit prkýnko...  >:D

Dělám si trochu legraci, ale vypadá to fakt skvěle. Mnohem reálnější.
Pán na Žlutém hradě

Foton

#1771
Vypadá to výborně, už jen chybí to jejich obslužné auto s nápisem "Vaše megablocks, naše radost".
[edit] Miluju když mi fórum samo mění příspěvky. Místo slova "meg....cks" má být úderné "h.vna".
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

mirek

#1772
Konečná verze TOI TOI.


Bard

Tak si tu sedím (na židli) a několik minut si se zalíbením prohlížím tvou fotku. Taková "drobnůstka" - a jak dokáže zaujmout.  :)

mirek


matka

Mirku, toitoiky jsou dokonalé. Proti původním nebe a dudy.
Paní na Žlutém hradě

davroman

Mirku, chtěli jsme si koupit oficiální set z Lega, ale postavíme si vlastní TOI TOIky dle tvé inspirace. Jsou prostě suprové. Díky!
PS: Nechceš je prodávat jako MOC set?  ;D
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

mirek

Citace od: Davroman kdy 19.02.2015, 20:18:15
Mirku, chtěli jsme si koupit oficiální set z Lega, ale postavíme si vlastní TOI TOIky dle tvé inspirace. Jsou prostě suprové. Díky!
PS: Nechceš je prodávat jako MOC set?  ;D

Ani snad ne. Pokud by se toho někdo ujal, tak nějaké to procento by nebylo k zahození.
Obtisky mám zmáklý.

peki

Ještě by tam měl být minifig jehož tvář by vyjadřovala že teda opravdu musí třeba:


mirek

Citace od: peki kdy 20.02.2015, 13:49:30
Ještě by tam měl být minifig jehož tvář by vyjadřovala že teda opravdu musí třeba:



Peki, díky. DOST DOBRÝ.

mirek


mirek

#1781
Žehlička ČD 210 tak trochu jinak. Jinak než "peki" a "dědek".






milanv

Tak tohle se ti Mirku hodně povedlo, opravdu hodně. Tvarově bohatá, spousta detailů, věrná podoba.
Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: mirek kdy 08.03.2015, 09:08:35
Žehlička ČD 210 tak trochu jinak. Jinak než "peki" a "dědek".


Pěkné, SNOT je SNOT. Pron plnost dodávám, že ta předchozí verze není moje ale KLF

mirek

Citace od: dědek kdy 09.03.2015, 19:34:46
Citace od: peki kdy 08.03.2015, 21:54:47
Citace od: mirek kdy 08.03.2015, 09:08:35
Žehlička ČD 210 tak trochu jinak. Jinak než "peki" a "dědek".


Pěkné, SNOT je SNOT. Pron plnost dodávám, že ta předchozí verze není moje ale KLF
Moje verze byla:"co dům dal"... ;)

Vůbec nevadí "...co dům dal..". Hlavně ...Vaše stavby byly pro mne inspirací. Děkuji.

mirek

Žehlička upravena a osazena osvětlením. Při změně směru jízdy i změna osvětlení ...bílá/červená.  Použity a propojeny dva motory: 9V a PF






holub

Luxus,tohle by mohli klidně vydat,to je moc pěkná lokomotiva  8)

mirek


mirek


Marty713

Mirku, já jen zírám :o Úžasná funkčnost elegantně řešená v minimálních proporcích. Respekt!

dědek

Mirku. Proč má žehlička dva motory? To jezdí rychleji?

mirek

#1791
Citace od: dědek kdy 18.03.2015, 12:01:00
Mirku. Proč má žehlička dva motory? To jezdí rychleji?

Rychleji nejezdí. Má větší tažnou sílu a šetří se 9V  motorek.
Když mám vadný 9v motorek takto propojený, tak pouze slouží jako sběrač proudu pro PF motorek a PF vlastně táhne.

mirek

Osvětlení palubní desky.
Kupoval jsem diody a nevšiml si, že mi prodavačka balí ploché a nikoliv válcové, jak jsem byl zvyklý kupovat. Tak jsem hledal pro ně využití. Jedno se naskytlo pro osvětlení interiéru lokotky.
Teď budu řešit osvětlení interiéru v závislosti na směru jízdy, jako u hlavních světel.




davroman

Mirku, ty jsi ale hračička. Obdivuju Tvoji fantazii a nápady. ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

milanv

Pěkné, pěkné. Ale zároveň se pořád nemůžu nabažit mašinky jako takové. A všiml jsem si, žes' na ní udělal pár drobných změn: na "kapotě" jsou teď páčky a vepředu na bocích místo černých tyček (předpokládám zkrácených) jsou teď také páčky (šedivé). Jen to vypadá, že zalepené, což? Kdyby byly s normálním podstavcem, tak by sice byly ohebné, ale zase by se nemusely štípat a lepit...
Pán na Žlutém hradě

mirek

Citace od: milanv kdy 20.03.2015, 17:54:01
Pěkné, pěkné. Ale zároveň se pořád nemůžu nabažit mašinky jako takové. A všiml jsem si, žes' na ní udělal pár drobných změn: na "kapotě" jsou teď páčky a vepředu na bocích místo černých tyček (předpokládám zkrácených) jsou teď také páčky (šedivé). Jen to vypadá, že zalepené, což? Kdyby byly s normálním podstavcem, tak by sice byly ohebné, ale zase by se nemusely štípat a lepit...
Ano, ano...dobrý postřeh. Dělám tři žehličky...modrou, červenou a zelenou. Každá bude trochu jiná...právě v detailech se budou lišit.
Ty madla jsou zkrácené antény.
Teď si hraji s osvětlením kabiny.


mirek

Myslím si, že signalizace na palubní desce v tomto provedení bude lepší.




Marty713

Rozhodně lepší. Jako neznalec interiéru vlaků, proč je jedno červené a druhé oranžové? ???

Napadlo mě, že kdybys odstranil, třeba jen částečně, lem na "plate 1x2 with one stud" a trans round tile 1x1 bodově přilepil, svítilo by to daleko lépe. :)

mirek

Marty, vše je ve stavu experimentu, až bude lokotka hotova, posoudím, co v interiéru svítí lépe. Zda červená krytka, nebo oranžová. Ve skutečnosti je tam kontrolek mraky a různé barvy. Zde se jedná o "zkratku",,,tedy pouze jedna kontrolka.

Nechtěl jsem aby kontrolky svítily jak lampiony. proto není pod  Plate, Modified 1 x 2 with 1 Stud with Groove válcová 3mm LEDka, ale plochá LED  a je provrtán právě ten 1 Stud, kudy jde světlo.

mirek

Práce na lokotkách pokračují. Osvětlení u všech už je funkční. Jen čekám na něco kostiček.