kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 5 Hosté prohlíží toto téma.

matka

Mirku, vypadá to výborně, jsem zvědavá na finále.
Paní na Žlutém hradě

mirek

#1741
Pár drobností:   propojení motorků
                        otočné kličky u dveří




mirek

"Siemens" už dokončený je, jen obtisky se připravují. Foto bude později.

Přes tuto skutečnost jsem se pustil do konverze setu 60051. Jak to bývá, něco kostek zase chybí.
Jednotka je dělaná podle skutečného stroje.






MÍLA

Hezký, bez těch popisků bych ten rozdíl nepoznal.

mirek

#1744
Rodí se Vectron.Podle fotografie skutečného stroje pro REGIOJET.


mirek

#1745
Dnes jsem si pohrál s obtisky.




mirek

#1746
Beroun v letošním roce 2015 slaví 750 let od svého založení. Tak malá pozornost.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.793073510730048.1073742037.197041683666570&type=1




mirek

#1747
Zde je celá kolekce.


milanv

Jojo, koukám Mirku, že v Berouně je dobré být s vaší rodinou za dobře :D

Mašinky jsou moc pěkné, takhle kompletní ještě víc vyniknou. Ta bílá má moc pěkný předek, krásně plynulý. A detaily jsou pěkné na všech - opravdu je na co koukat!
Pán na Žlutém hradě

mirek

#1749
Set 60051 upravený je vcelku hotov.Chybí nástřik tmavě modrou barvou na druhou kapotu.






mirek

#1750
Předek stroje se mi zdál dost chudý. Skutečný má zpětná zrcátka i stěrač.
Trochu jsem si pohrál ... a zde je výsledek.


mirek


pavlik88

Ahoj,
zdravím všechny vláčkaře. Já zatím jen schraňuji pár vlaků a čekám, až syn trochu vyroste.
Moc mě zaujaly lokomotivy od Mirka a určitě bych časem nějaký MOC zkusil.
Pár dotazů. Kolik tak dílků je potřeba na lokomotivu? vše kupuješ na BL nebo rozebíráš stavebnice? Na kolik pak cca přijdou dílky na jednu lokomotivu?

Jinak kolejiště máš úžasné! A moc se mi líbí "naše" vlaky a lokomotivy i auta s polepy.

Pavel

pavlik88

Citace od: mirek kdy 05.01.2015, 19:00:13
Set 60051 upravený je vcelku hotov.Chybí nástřik tmavě modrou barvou na druhou kapotu.

uff, to je teda změna setu. to v Mirkově podání asi není Německý ICE. Co to tedy má být, pokud je to dle reálné předlohy?
Pavel

holub

#1754
To by mě zajímalo také jak to je v tady tom případě se scháněním materiálu,přijde mi,že na Legu není až tak problém postavit si představu,jako poschánět ty díly.No a v podstatě toto není jako stavět hrad nebo dům kde si člověk zhruba napočítá kostky a objedná ode všeho po pytlích.
Já si zatím lámu zuby na tom že vždy přijde balíček u kterého jsem stejně při objednávání nevěděl co vše si mám v jakém počtu nabrat,takže znovu atd. atd. a to vše zabírá samozřejmě hromadu času,a to mě na tom v podstatě nebaví ;D Třeba nám můžeš prozradit nějaké fígle,nebo jak začít.

Asi máš ohromné množství kostek že ?

ejancar

Zkuste si pomoci přes prográmek Lego Digital Designer(je zdarma) sestavíte si tam model dle vlastních představ, uložíte si pro sichr návod a ve finále si vygenerujete do tabulky přehled všech kostiček, které jste na to potřebovali a pak už jen hledáte na Bricklinku ;D (samozřejmě je to jen jedna z více možností), ale mě to pomohlo.
Lego = každý den nový model/hračka!

germik

Já si postavím model nanečisto - kostky které mám použiju, to co nemám tak je prozatímně nahradím něčím jiným, co nejvíc podobným a napíšu si je na seznam k nákupu...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

milanv

Citace od: mirek kdy 12.01.2015, 19:18:48
Křest lokomotivy "ŠKODA 109E".

Pěkná práce Mirku! Opět pečlivě dotažené, radost pohledět. Někdy tě musím vyzpovídat na samolepky (nebo obtisky?). A to vím, že v reálu jsou tvoje mašinky ještě hezčí, protože na fotkách je máš nafocené poměrně ostře. Opravdu pěkné.
Pán na Žlutém hradě

mirek

#1758
Pro "pavlík88"

Zde je předloha pro modifikovaný LEGO set 60051.



Kostek mám něco "málo". Jak popsali kamarádi, stavím obdobně. Postavím z kostek, třeba i různých barev, a pak dokoupím na Bricklinku co potřebuji. Je pravdou, že třeba častěji po sobě, ale to přináší život. V hlavě se mezi tím vylíhne další nápad na vylepšení díla a objednávám znovu.
Výsledek pak za to stojí.

mirek

#1759
 Tak už svítíme.


pavlik88

#1760
Citace od: mirek kdy 18.01.2015, 10:21:13
Pro "pavlík88"

Zde je předloha pro modifikovaný LEGO set 60051.

Kostek mám něco "málo". Jak popsali kamarádi, stavím obdobně. Postavím z kostek, třeba i různých barev, a pak dokoupím na Bricklinku co potřebuji. Je pravdou, že třeba častěji po sobě, ale to přináší život. V hlavě se mezi tím vylíhne další nápad na vylepšení díla a objednávám znovu.
Výsledek pak za to stojí.

aha, to vypadá na regionální vlak nikoli expres. já myslel, že to má být nějaký rychlovlak a-la TGV, ICE

díky za tipy na stavění. u nás zatím převládají (dcera 6 let, kluk zatím 3 roky) Lego Friends, tak stavebního materiálu na mašiny moc není. případně hlavně v růžové či fialové ;)

jenom znovu k tomu počtu kostek či přibližné ceně kostek potřebných na lokomotivu? můžeš prozradit/přiblížit?
přiznám se, že zase nejsem takový zapálený AFOL, abych do kostek na 1 lokomotivu chtěl dát několik tisíc korun.

díky Pavel

holub

#1761
Také děkuji za rady!
Takže koukám,objednávat několikrát za sebou z BL je normální a pořád zkoušet rozebírat zkoušet vylepšovat ;)

U té 60051:
S těmi světly to vypadá úžasně,takto tam měli být už v základu !
Co se prosím nachazí v reálné jednotce uvnitř vložené "bedny" mezi vagony ?Motor ?Se mi zdá s té fotky,zda ty nápravy nejsou spíš pod ní.

mirek

#1762
Kolejiště na půdě je dost "vybrakované" a tím skýtá dostatek prostoru pro elektro úpravy.
Dnes jsem nahradil "nevyhovující" závory za nové, částečně funkční. Blikají červené při stažených závorách, při otevřených pak bliká bílé světlo. Pohyb závor nahoru a dolu jsem zatím neřešil. Zítra propojím dráty ke kolejovým kontaktům, aby se světla měnila v závislosti na průjezdu vlaku.







mirek

#1763
Dnes jsem měl na kolejišti malou Zuzku. Pomáhala mi s podlahou v tomto MOCu.




dědek



mirek

Elerond, děkuji. Ještě pohled do jednotlivých pater.






Ptakus

Moc hezký todle kolejiště mě nepřestane fascinovat. Jen hnidopišská poznámka, prohodil bych kola s motorkama (přece jen kola se do druhého patra tahaj líp než motorky).  >:D  ;D

mirek

#1768
LEGO set 60073 mne inspiroval ke stavbě vlastního mobilního WC TOI TOI. Obtisky se zpracovávají.

¨


Aki

Citace od: mirek kdy 17.02.2015, 12:15:46
LEGO set 60073 mne inspiroval ke stavbě vlastního mobilního WC TOI TOI. Obtisky se zpracovávají.
Rozhodně povedenější.  ;)