kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

mirek


mirek

#1711
LEGO set 31026 je umístěn na kolejišti.








davroman

Mirku, to je jeden set 31026 nebo dva spojené? Mám v tomhle setu trochu zmatek.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

mirek

Citace od: Davroman kdy 07.08.2014, 22:08:29
Mirku, to je jeden set 31026 nebo dva spojené? Mám v tomhle setu trochu zmatek.

Je to jeden set 31026. Ten obsahuje dva domky, které se přes kloub dají rozložit na dvě půlky.
Já mám oba domy rozložené, ( čtyři půlky), takže to působí mohutně.

mirek

Pustil jsem se do stavby Škodovky ČD řady 380. Zatím se jedná o stále se měnící podobu lokotky. Něco odeberu, něco přidám a posuzuji, zda změna je k lepšímu, či nikoliv.


pryb

Z boku je k poznání na první pohled. Předek mi přijde překombinovanej, zkusil bych ho zjednodušit, i za cenu zanedbání některých detailů. Třeba ty madla nejsou zdaleka tak dominantní.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

mirek

#1716
Na lokotce stále pracuji. Aniž bych předem znal tvoji poznámku o madlech, došlo v průběhu stavby ke změně.
Ta madla tam jsou proto, že drží mimo jiné sklopené sklo.




milanv

Ahoj Mirku. Z boku to vypadá fakt dobře! Vepředu mi přijde moc hranatá, přidal bych 15068. pokud to jde, abys nepřišel o držák stěrače. Mimochodem, co jsou ty krátké tyčky po stranách od stěrače?
Pán na Žlutém hradě

Archaon

Vypada dobre, mam navrh k tomu predku, te sede casti kde jsou svetla - ta zluta svetla vypadaji dost masivne, nebylo by lepsi misto 2x1 sede a 2x1 trans-yellow tilles dat do tohoto prostoru: na boky ze strany sedou slope 1x2x2/3, vedle ni dat dolu svetlo pruhlednou tile 1x1 (nejlepe aby pod ni byla zluta kostka) a doplnit jenom sedou tile 1x1?

mirek

Citace od: milanv kdy 24.09.2014, 15:39:43
Ahoj Mirku. Z boku to vypadá fakt dobře! Vepředu mi přijde moc hranatá, přidal bych 15068. pokud to jde, abys nepřišel o držák stěrače. Mimochodem, co jsou ty krátké tyčky po stranách od stěrače?
Právě ta madla.

mirek

Pánové, máte pravdu. předek je moc plochý...pracuje se na vylepšení. Díky.

Aki

Citace od: mirek kdy 24.09.2014, 16:03:39
Citace od: milanv kdy 24.09.2014, 15:39:43
A mimochodem, co jsou ty krátké tyčky po stranách od stěrače?
Právě ta madla.
Myslím, že se milan ptal spíše  na to co je to za dílek, než na to co znázorňuje.
Můj odhad je že to jsou uříznuté jakékoliv delší tyčky.  ;) 8)

Bruno

Ahoj,
jsem tu úplny zelenáč, spíš zatím koukám, ale tohle jsem si po pár večerch přečetl od začátku do konce. Něco jsem viděl na výstavě v Berouně a něco na Lipně. Je to vše úžasné a má to můj obdiv. Doma s tímhle zatím troškařím, ale už od tří let našich dvojčat je vedu k lásce k legu a myslím, že se chytili včetně manželky :-) Většinou když je ošklivě tak stavíme, ale zatím spíš já a oni postupně bourají, ale už teď vidím, že je to kluky baví a brzy budu mít doma konkurenci, nebo skvělé parťáky.

Tvá sbírka je nádherná a pro mě inspirací.

milanv

Citace od: Aki kdy 24.09.2014, 17:02:10
Myslím, že se milan ptal spíše  na to co je to za dílek, než na to co znázorňuje.
Můj odhad je že to jsou uříznuté jakékoliv delší tyčky.  ;) 8)

Díky Aki, přesně tak jsem to myslel - jak otázku tak obavu z odpovědi. Ale na fotkách mě zarazily dokonale zakulacené hrany konců těch tyček. Tak buď si dal Mirek záležet a na focení dal každou tou správnou (originální) stranou k objektivu nebo je ještě větší blázen než jsem si myslel a zbrousil a vyleštil ty řezy nebo našel dílek o kterém fakt nevím - a to mě zajímá :)
Pán na Žlutém hradě

mirek

#1724
Aki, přesně tak. Jsou to uříznuté jakékoliv delší tyčky.
       Na této lokotce jsou černé v pantografu a šedé coby madla.

milanv - žádné broušení a leštění ale perfektní střih instalatérskými nůžkami na přestřihávání plastových trubek.
             Používám na zkrácení tyček, ale i trubiček bez jakékoliv známky otřepení, či deformace.

Bruno, nejsi sám, kdo si přečetl toto vlákno od začátku do konce. To mne velice těší, že je pro tebe a tvoje kluky inspirací. DĚKUJI.

milanv

#1725
Citace od: mirek kdy 25.09.2014, 08:56:02
milanv - žádné broušení a leštění ale perfektní střih instalatérskými nůžkami na přestřihávání plastových trubek.

Tak to jsou teda fakt kvalitní, to jsem ještě naživo neviděl. Je vidět hodně let tvé modelářské praxe, víš za jaké nářadí se vyplatí si připlatit...

Jinak v případě této mašinky ale nakonec podle mě nebude třeba: na pantografech mi to podle fotky přijde jako dost přesně 4L, takže lze použít normální díl. Pokud se teda nepletu.
EDIT: Beru zpět. Už jsem pochopil, že myslíš ne tu horní, ale ty mezi, co fungují jako panty.

A na tom předku se podle mě ta madla nehodí, jsou moc veliká. Já bych je osobně jen naznačil.
Třeba takto by bylo mnohem méně masivní i uchycení stěrače a stěrač (první nástřel):

Pán na Žlutém hradě

mirek

Milane, díky za nápovědu. Čekám na kostky od Hanky.Předek bude trochu jinak. Co "Kostkař", to jiné řešení.
Zde jsou inkriminované nůžky.


mirek

#1727
Ze dvou variant "plochá" a "oblá" jsem vybral pro konečnou verzi lokomotivy ČD řady 380 tu oblou.
Pár kostek ještě na lokotce chybí. Nikde však nemohu sehnat Tile 1x1 trans-clear (2x).
Nyní budu pokračovat na osazení světel pro tuto ŠKODA 109E.




Bruno


mirek

#1729
Začátek prací na slovenské verzi Škodovky 109E.
Díky jinému barevnému uspořádání kostek jsem musel přepracovat i českou verzi. Aby čelní pohled byl stejný.
Radost mám z nápadu...stěrače.  Na FB byl kladně hodnocen.




milanv

Mnohem lepší! Předek je teď méně kostrbatý a víc plynulý, stěrač je taky pěkný nápad. Na mě je teda trochu výrazný - minimálně na zkoušku bych tam postavil něco menšího jako jsem ti ukazoval - ale zase má mnohem víc tvar skutečného stěrače, takže taky pěkné!
Pán na Žlutém hradě

mirek

#1731
Česká a Slovenská verze Škoda 109E je hotova.






Bruno


mirek

#1733
Není to tak dávno, co "Peki" prohlásil, že lokomotivy bude stavět ve dvou exemplářích - jeden pro sebe a druhý na výstavu.
Touto myšlenkou jsem se také zabýval, jen jsem ji nevyslovil nahlas.
Zde je první počinek.¨




mirek

#1734
Co se na Lipně naučíš...doma jako když najdeš ! (skála ve výstavbě).


mirek

#1735
Skalnatý svah se zelení připraven na drobné doplňky.




mirek

#1736
Rozpracovaný MOC "Siemens".

milanv

Tak tohle je něco! Už se těším na pokračování.
Pán na Žlutém hradě

mirek

Citace od: milanv kdy 23.11.2014, 17:44:44
Tak tohle je něco! Už se těším na pokračování.
Milane, těš se. Už mám přichystány reklamní polepy. Ty ale budu lepit na panely (nově jsem je použil právě zde), až budou všechny chybějící kostky umístěny tam kam patří.

germik

Musím říct, že tvar zatím vypadá hodně slibně  ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik