kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

hobby

Zajímavý vlak, vlastně ho ani neznám. Ten Tvůj výtvor docela slušně odpovídá předloze, vybral sis zajímavý námět. I když některé reálné soupravy řešené podle přísných zásad aerodynamiky jsou jistě esteticky promakanější.
Nedávno jsem si chtěl postavit historickou "slovenskou strelu" - vlak s charakteristickým, ne příliš vzhledným ´čumákem´ a velmi nesnadno ztvárnitelným dizajnem. No, vzdal jsem to asi po dvou hodinách.
Tak, pokusí se někdo? :D
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Locomotive-cz-M290-001.jpg

Izmael10

Pekne si to vystihol, navyše červeno biela varianta je mi dobre známa, pretože v okolí Žiliny sa vyskytuje dosť často.  :)

SrovnalM

Tak jsem si celé kolejiště na půdě přečetl. ;)
Úchvatné kolejiště Mirku! ;)

mirek

#1683
Citace od: mirek kdy 02.04.2014, 14:57:56

Pekne si to vystihol, navyše červeno biela varianta je mi dobre známa, pretože v okolí Žiliny sa vyskytuje dosť často.  :)

Díky za povzbuzení.


Citace od: SrovnalM kdy 01.04.2014, 20:26:36
Tak jsem si celé kolejiště na půdě přečetl. ;)  Úchvatné kolejiště Mirku! ;)

Děkuji, potěšilo.



Citace od: hobby kdy 01.04.2014, 13:42:28
Zajímavý vlak, vlastně ho ani neznám. Ten Tvůj výtvor docela slušně odpovídá předloze, vybral sis zajímavý námět.

Hobby, díky.

mirek

#1684
Započal jsem práce na vnitřním osvětlení patráku.






mirek

#1685
Svítíme.




Bard

Ten vlak i osvětlení vypadá skvěle. Téma sleduju pravidelně a chválit by se dalo pořád. Možná, že se mi někdy poštěstí vidět naživo.

Ale k věci. Už jsem tu před časem psal, že mi zásah do LEGA nevadí, ale v tomhle případě mi navíc připadá i vyloženě citlivě provedený. Takové řešení snad nemůže pobouřit ani největší LEGO puristy.

germik

#1687
Coby naprostý vlakový laik jsem byl ze City Elephanta docela vyplesklej když jsem s ním jel poprvý (a vlastně zatím i naposledy) - btw hádejte kam? No samozřejmě do Roztok za Legem :D
Tvoje ztvárnění se mi moc líbí Mirku, byl jsem zvědavý jak si kdo poradí s tím dvoupatrákem ;) :)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

mirek

Dnes jsem zakoupil "něco" LEDek a mohl jsem pokračovat v práci.




mirek

#1689
Trochu jsem se zapotil, ale vše už funguje tak, jak má. Vnitřní osvětlení už správně svítí při jízdě vpřed i vzad.
Čelní světla - bílá - jízda vpřed, červená světla - jízda zpět, jsou už také funkční.






mirek

#1690
Kontrola správnosti el. zapojení. Funkce světel na změnu směru jízdy soupravy.




holub

#1691
HMM  :o famozní soupravičky .Todle vydat jako set tak to koupím  ;D
Pokud to chápu tak hlavním smyslem asi bylo docílit aby se světla automaticky přepínali při změně polarity ? To bude divácky velice efektivní . Typuju že je toho docíleno pomocí přidání P-N diod,nebo LED na jednu polaritu,tak bych to asi dělal já pokud mě představa neklame,ale mužeš klidně prozradit know-how :D

mirek

Hotovo pro LIPNO 2014.
Ano, přepínání světel je změnou polarity LEDek. Při přepínání však svítí trvale svěla v interiéru 2 vozů.
Při změně směru jízdy neproblikávají LEDky, je tam vložen kondenzátor.






ejancar

Lego = každý den nový model/hračka!

martinlx

Paráda!

Citace od: mirek kdy 01.05.2014, 08:51:17
Při změně směru jízdy neproblikávají LEDky, je tam vložen kondenzátor.
To je zajímavý námět, jakou kapacitu používáš a jaký čas je to schopné překlenout?

mirek


martinlx

Mirku, prosím, kde jsi ho sehnal? V téhle velikosti a kapacitě bipolární (=> je jedno kde je +) nevidím ať hledám jak hledám. Nebo píšeš "vhodný pro obě polarity" jen pro zmatení nepřítele  ???
Jak nad tím přemýšlím tak by bipolární nemusel být potřeba, stejně pro napájení osvětlení máš +a- srovnané nějakým můstkem z diod, ne?

mirek

"Vhodný pro obě polarity"... jsem mínil, že je bipolární... (blbě jsem se vyjádřil). ;D
Osvětlení interní ...je přes usměrňovací můstek.
Osvětlení na čelech lokotky ...v závislosti na polaritě přepínání. Tady je vložen bipolární kondenzátor.

mirek

#1698
Začal jsem také dělat nějaké úpravy na kolejišti na půdě. Jedná se o stoupání a nadjezd nad tratí.
Původně jsem chtěl vytvořit zeď, ale takto je to méně kostek a podstatně vzdušnější.


Ondrej


martinlx

Citace od: martinlx kdy 02.05.2014, 22:01:12
Mirku, prosím, kde jsi ho sehnal? V téhle velikosti a kapacitě bipolární (=> je jedno kde je +) nevidím ať hledám jak hledám.
Citace od: mirek kdy 03.05.2014, 07:20:33
"Vhodný pro obě polarity"... jsem mínil, že je bipolární... (blbě jsem se vyjádřil). ;D
Jasný! Prozradiš kde ho kupuješ? Hledal jsem znovu a takhle malý s takhle velkou kapacitou fakt nikde nevidím.

peter

#1701
Z obrázku nevím jak je Mirkův bipolár velký, ale v GME mají 100uF/100V ve velikosti 18x39mm (D x l) za 54,- Kč, příp. stejný u FK technic za 47,- Kč.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

martinlx

Peter, ty jsem viděl, ale ten Mirkův mi přijde menší, tipoval bych max. 15x30mm. Ale možná máš pravdu, na té fotce není moc čeho se chytnout (vývody můžou mít různý průměr) a na těch fotkách z testování elektroniky jsem ho neviděl (srovnal bych ho s LEGO kostkou)
Mirku, promiň že ti zapleveluji vlákno, ať to klidně někdo promaže.

mirek


mirek

#1704
Citace od: martinlx kdy 06.05.2014, 09:53:16
Peter, ty jsem viděl, ale ten Mirkův mi přijde menší, tipoval bych max. 15x30mm. Ale možná máš pravdu, na té fotce není moc čeho se chytnout (vývody můžou mít různý průměr) a na těch fotkách z testování elektroniky jsem ho neviděl (srovnal bych ho s LEGO kostkou)

Ano je menší: 13 x 33 mm.

Pokud se jedná, kde jsem ho kupoval, sám opravdu nevím. Už je to  nějaký ten " pátek."

martinlx

Elefant jezdí krásně!

Díky za info, tak jsem hledal do třetice a našel jsem něco podobného (100uF/63V) o rozměru jen Ø13x20mm zde

mirek

Díky za shlédnutí Elefanta. Díky za odkaz, našel jsem tam další potřebnou součástku. Díky.
I ten kondík je perfektní.

mirek

#1707
Dnes jsem si našel trochu času a postavil si loko ze setu 60052.
Nedalo mi to, abych si něco nepřidal a něco neubral. Vše v zájmu elektrifikace a osvětlení.

Pak padl můj zrak na madla a dveře. Podle návodu uspořádání dveří, tedy jejich otevírání vůči madlům, je nelogické. Otevřené dveře by zakrývaly  madla a ta by nešla použít. Stačilo přehodit dveře z jedné strany na druhou.




mirek

#1708
2


3


4

martinlx

Set se mi líbí a s tvými úpravami teď ještě víc. Asi ho dostanou děti k vánocům  :)