kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

peki


mirek


mirek

Dnes jsem si přivezl prototyp 9V motorku. Vyzkoušel jsem jeho jízdní vlastnosti na kolejišti.

První dojmy a postřehy (bez šupléry) : průměr koleček je větší ...bude potřeba zmenšit.
                                                             tím pádem je vyšší o cca 2-3mm vrchní deska motorku
                                                             bude nutno vyřešit uchycení spřáhel,
                                                             také kontakty na el.příslušenství chybí.
Jízda je plynulá díky silnému šnekovému převodu. Klidný plynulý rozjezd.
Při regulátoru na max. je jízda modelová, pomalejší.
S přehledem utáhne tři vagonky. V oblouku však už kolečka prokluzují. Nutno vyřešit lepší adhezi.

Jako první počin... jsem spokojený.

peki

Na začátek to vypadá dobře. Pokud by se to podařilo dotáhnout (asi to ještě bude chvilku trvat) bylo by to super.

martinlx

Po vlastních kolejích i vlastní motor - smekám a držím palce ať to dotáhneš k úspěšnému provozu na tvém krásném kolejišti!

otaznik

Dnes jsem navštívil mirka i jeho kolejiště a mám k tomu jediné slovo - RESPEKT!

Tolik nadšení, pozitivní energie, trpělivosti, šikovnosti a ochoty se na jednom místě hned tak nevidí.

matka

Velká a nadšená práce je vidět už z mirkových fotek. Doufám, že se mi také poštěstí někdy vidět kolejiště na živo, třeba u příležitosti Berounské výstavy.  Jen se chci zeptat, proč letos nebyly vláčky ve výloze? Každý rok se na ně těšíme.  :'(
Paní na Žlutém hradě

Daniel

#1657
Citace od: otaznik kdy 11.01.2014, 14:03:41
Dnes jsem navštívil mirka i jeho kolejiště...
A nekleplo Tě z těch barvených a řezaných dílků?  ;D

...souhlas, že na vlastní oči je kolejiště ještě lepší, než jen na fotkách - tak jako většina staveb  ;)

otaznik

Citace od: Daniel kdy 11.01.2014, 20:14:20
A nekleplo Tě z těch barvených a řezaných dílků?  ;D
Tohle téma jsme z naší diskuze vynechali a místo toho si jezdili s vláčky.  ;)

mirek

Citace od: peki kdy 10.01.2014, 16:49:05
Na začátek to vypadá dobře. Pokud by se to podařilo dotáhnout (asi to ještě bude chvilku trvat) bylo by to super.
Peki, ano, bude to ještě spousta práce. ETS má velký zájem, aby se to dotáhlo do zdárného konce.
Včera jsem testoval tuto lokomotivu s ETS motorkem. Spokojenost.


mirek

Citace od: martinlx kdy 10.01.2014, 17:42:31
Po vlastních kolejích i vlastní motor - smekám a držím palce ať to dotáhneš k úspěšnému provozu na tvém krásném kolejišti!
martinlx, díky za povzbuzení, příští týden bude další diskuze se zástupcem ETS. Mám něco připomínek.

mirek

Citace od: otaznik kdy 11.01.2014, 14:03:41
Dnes jsem navštívil mirka i jeho kolejiště a mám k tomu jediné slovo - RESPEKT!
Tolik nadšení, pozitivní energie, trpělivosti, šikovnosti a ochoty se na jednom místě hned tak nevidí.
otazník má jako vždy pravdu. DĚKUJI.

mirek

Citace od: matka kdy 11.01.2014, 18:54:55
Velká a nadšená práce je vidět už z mirkových fotek. Doufám, že se mi také poštěstí někdy vidět kolejiště na živo, třeba u příležitosti Berounské výstavy.  Jen se chci zeptat, proč letos nebyly vláčky ve výloze? Každý rok se na ně těšíme.  :'(
matka, má dotaz ohledně výlohy, jako spousta dalších berouňáků.
            Důvod je prostý: drogerii jsem ve svém věku pronajal, výlohy obhospodařuje jiný subjekt.
... já budu mít více času na LEGO.

mirek

Citace od: Daniel kdy 11.01.2014, 20:14:20
A nekleplo Tě z těch barvených a řezaných dílků?  ;D
...souhlas, že na vlastní oči je kolejiště ještě lepší, než jen na fotkách - tak jako většina staveb  ;)
Daniel, díky. Poměr PURE vs NO PURE = 90% : 10%.
                             Na vlastní oči to však nerozeznáš.

mirek

Pro Beroun 2014 vylepšuji stanici Beroun - Závodí (jako za vodou).

Robi

Jak už jsem psal neskutečné kolejiště, snad jednou budu mít také tolik místa a hlavně vlaků :) Měl bych ale dotaz ohledně toho 9V prototypového motoru - chtěl bych se zeptat jaký je tam použit motůrek a jako zpřevodování - snažím se svůj 4,5V motůrek předělat na 9V, již jsem tak nějak vyřešil převod z kolejí do motoru, ale bohužel stále nejsem schopen sehnat odpovídající motůrek. Předem děkuji za odpověď.

mirek

#1666
I tento problém jsem svého času řešil. Místo 4,5 V motorku jsem tam vložil stejný motorek jen na 12V.
Motorky byly rozměrově stejné.
Pokud se týká testovaného motorku, nevím co je tam za motorek. Vím jen, že má šnekový převod.

Robi

Citace od: mirek kdy 17.01.2014, 18:49:36
I tento problém jsem svého času řešil. Místo 4,5 V motorku jsem tam vložil stejný motorek jen na 12V.
Motorky byly rozměrově stejné.
Pokud se týká testovaného motorku, nevím co je tam za motorek. Vím jen, že má šnekový převod.

No já mam právě problem s velikostí toho motorku nedaří se mi sehnat takhle malý na 9V. Pokud by se podařilo sehnat více info o testovaním budu rád i tak děkuji za info :)

mirek

Na kolejišti na půdě jsem měl na návštěvě Sašu s přítelem a jejich rodiny.
Saša natočil moc pěkné video.

http://www.youtube.com/watch?v=IhUg6yQrOy8

matka

Mirku, ještě jednou děkuju. Byl to zážitek. Nádhera!
Paní na Žlutém hradě

Micho

Profesionálne prevedenie a super estetický zážitok, ďakujem!    :o

milanv

Mirku, já taky moc děkuju za překrásný zážitek u tebe na půdě. Bylo to až do-dětství-vracející, abych tak řekl. A úroveň zpracování - ani netřeba hovořit.

Jako malý dáreček ode mě na památku posílám vyretušovaný obrázek v plném rozlišení.
Pán na Žlutém hradě

hobby

#1672
No to je fotka! To už vypadá skoro tak pěkně, jako v reálu  :D (jak známo a jak se mnozí mohou přesvědčit, v reálu je model z lega hezčí, než na fotce).
Akorát, že v muzeu je ta deska rovná a ty ji máš kulatou  ;D

milanv

Citace od: hobby kdy 17.02.2014, 17:09:40
Akorát, že v muzeu je ta deska rovná a ty ji máš kulatou  ;D

Tos' mě dostal. Teď nevím, jestli nevíš, jak funguje sférická projekce u panorámat nebo si ze mě střílíš :)
Pán na Žlutém hradě

mirek

#1674
Milanv, od hobbyho to byl jasný FÓÓÓR. Potvrzuje to svým smajlíkem  ;D

Mimochodem, ta fotka je velice, velice zdařilá. Já ti za ní moc děkuji.


mirek

#1675
Po přenesení některých exponátů do Muzea na výstavu vypadá " Kolejiště na půdě " takto:





mirek

Zahájil jsem práce na ČD řady 971 v barvách "najbrt studia".

mirek

#1677
Práce na stavbě řady 971 pokračují. Čekám na objednané chybějící kostky.
Peki díky. Černé vlakové základové desky se mi podařilo koupit na BL.




mirek

Už jezdí. Práce budou pokračovat na osvětlení.


mirek