kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 6 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

Citace od: mirek kdy 15.07.2013, 08:39:10
Holub - ano i tento set mám. Jen svými rozměry se dá poněkud těžko nenápadně umístit na kolejišti, tak aby nerušil.
Použitá non Lego stavebnice je velmi mini.
Shodou okolností jsem se minulý týden stal majitelem nejmenšího auta na světě na solární pohon. Sluneční baterie i motorek je opravdu mini.
Lego lokomotivu by však neutáhl.

FilipS

Citace od: mirek kdy 15.07.2013, 15:19:23
Shodou okolností jsem se minulý týden stal majitelem nejmenšího auta na světě na solární pohon.
Sériově vyráběného určitě. :)
Ale nejmenší co sem viděl pochází z dílny tohoto pána, konkrétně mini beambot III. Má rozměry 14x8x8mm.

branio


mirek

Nové přírůstky do sbírky. Po postavení budou vystaveny ve vánoční výloze.

danyboy


mirek

Citace od: danyboy2127 kdy 16.07.2013, 19:18:59
Mirku gratuluji. ;)
Díky. Už se těším, až si to vnoučata postaví a já pak vlak elektrifikuji.

milanv

Mirku, je to nádherné. Zase jsem nějakou dobu jen tiše sledoval, ale co všechno jsi za tu dobu stihl a elán tě neopouští! Díky za krásné pokoukání (snad všechno, ale nejvíc mě dostal Papoušek), za odvahu jít i za běžnou hranici stavění z LEGO, když to podpoří myšlenku akce. A za nadhled a humor, který je v tom všem tak cítit.

Naposledy mě dostala větrná elektrárna. Já to říkám už několik let, že jsou to ve skutečnosti větráky! A měl jsem i důkaz: pokaždé, když běží, tak začne foukat. A pořád mi nikdo nevěřil, až ty jsi to všem ukázal i s návodem. Díky! :-)

Samozřejmě se nabízí otázka, jestli mám i nějaké nápady na vylepšení. Mám, jenže mi přijde, že máš dost vlastních :-)  Např. si myslím, že bys mohl zkusit experimentovat s LED různé svítivosti a více barev (teplá bílá vs. studená bílá...) - to kdybys chtěl se ještě víc přiblížit realitě. Např. to osvětlení podloubí na tvém Berounském nádraží je tak dokonalé, že v reálu se na něj Berounští ani nikdo jiný asi nezmůže :-)  Nebo kontrolka na hradle - svítí jak 300W lampa...  Ale to jsou jen nápady.
Pán na Žlutém hradě

otaznik

Citace od: mirek kdy 16.07.2013, 19:04:33
Nové přírůstky do sbírky. Po postavení budou vystaveny ve vánoční výloze.
Na ten vlak mám taky zálusk, vypadá dost použitelně, narozdíl od 7597, Western Train Chase v serii Toy Story.

mirek

milanv Diky za komplimenty. LED s různou svítivostí. ANO. Díky.

mirek

Citace od: otaznik kdy 18.07.2013, 09:54:16
Na ten vlak mám taky zálusk, vypadá dost použitelně, narozdíl od 7597, Western Train Chase v serii Toy Story.
Otazník Ano, v tomto s tebou naprosto souhlasím.

mirek

Hraji si na počítači a popisuji některé situace do obrázků.
Zde je popsáno ovládání vlaků na kolejišti.

mirek

Popis dálkového ovládání světel v interiéru a předních světel soupravy.

mirek

#1602
Sešli se mi tři stavebnice dolu a tím pádem i spousta důlních mistrů a dělníků. Nedalo mi to a vytvořil jsem prvního mistra, kterému svítí lampa na přilbě.

Z těch třech stavebnic bude důl na kolejišti trochu větší. Bude mít koleje dole i na skále.

mirek

Práce na dole pokračují na pracovním stole.

mirek


mirek

#1605
Již delší dobu používám LEGO trafo 9-12V mnou upravené a odzkoušené ve vánoční výloze.
Právě pro tuto potřebu jsem použil místo dvou transformátorů (jízda vlaku + příslušenství) ve výloze pouze jediný.
Jedním trafem, díky dvěma výstupům se ovládá jízda vlaku a příslušenství. Příslušenstvím se rozumí světla, relé, semafory atd.
Postup úpravy je na následujících fotkách.

MÍLA


mirek

Citace od: EM4CZ kdy 29.08.2013, 16:39:09
dopravník pěkný ale neškodilo by trošku snížit úhel druhého pásu.
Pokoušel jsem se, ale snížením úhlu vzniká větší mezera mezi oběma pásy. Kostky propadávají.
Přesto to zkusím ještě jednou.

MÍLA

skus tam dát nějakou plochou kostku po které ty ostatní sklouznou na druhý pás.

mirek

Zkoušel jsem to, ale problém je v převodech. Ty pak do sebe nezapadají.

DarkDrago

Já bych spíš doporučil podsunůt jeden pás pod druhý. Potřebovalo by to asi více úprav, ale fungovat by to mohlo.
Dračí páni s mocí ohně...

mirek

Citace od: darkdrago kdy 30.08.2013, 07:54:57
Já bych spíš doporučil podsunůt jeden pás pod druhý. Potřebovalo by to asi více úprav, ale fungovat by to mohlo.
Je mi líto, do dalších experimentů se pouštět nebudu. Takto to funguje bezproblémově.
V reálu ( a že jsem pod pásy v roce 1958-1961 jako brigádník v PREFA Hýskov pracoval ) vím, že pásy
byly dost vysoko nad ložným prostorem nákladních aut. Tehdy jsem pod ně ve svých 17ti letech zajížděl maďarským demperem a zajišťoval jsem jejich obsluhu.

mirek

Popisoval jsem zde na fotkách úpravu LEGO transformátoru.

Nyní na fotografiích chci dokumentovat praktické využití této mé úpravy při ovládání návěstidla (červená - zelená).

RELÉ (používané na modelových železnicích) je připojeno na vývody z trafa pro příslušenství.  (červený a bílý vodič)

Mikrospínači zabudovanými přímo na desce tištěného spoje se ovládá změna barvy na návěstidle.
K tomuto relé se dají také ještě externě připojit tlačítka pro změnu barvy na návěstidle. Tuto variantu používám na svém kolejišti. Tlačítka jsou zabudována na ovládacích panelech.

Neobsazené (modré) svorky relé (v horní části) slouží k připojení odizolovaných úseků mezi kolejemi.

DarkDrago

Taky může být pravdou, že už při stavbě počítali s tím, že se budou nakládat i větší auta, než je na obrázku a proto to je tak jak to je  ;)
Dračí páni s mocí ohně...

mirek

Práce na GOLD MINE pokračují elektrifikací.

mirek

Fotky dnes večer.

znouzectnost

Krásný důl, bude k němu i následné chemické zpracování a tavba na zlaté cihly?
Takové kyanidové jezírko jako se skutečnosti by se mi mooc libilo (nemám rád ekologisty, ale tohle bych za barákem nechtěl, jedině z lega  ;) )

mirek

Citace od: znouzectnost kdy 02.09.2013, 19:45:40
Krásný důl, bude k němu i následné chemické zpracování a tavba na zlaté cihly?
Takové kyanidové jezírko jako se skutečnosti by se mi mooc libilo (nemám rád ekologisty, ale tohle bych za barákem nechtěl, jedině z lega  ;) )
Nevím, nevím... ???
Na kolejišti je spousta kolejí a málo místa na stavby. Ale takto jsem to chtěl. Uvidíme... ;D

mirek

GOLD MINE je osazován osvětlením. Zuzance se líbilo úplně všechno.  :)

mirek

Dokumentace prací na osvětlení GOLD MINE.